0 oy
578 göst.
Diğer kategorisinde (738 puan) tarafından
Eşimi izne gondermiyolar diye cimere şikayet etmiştim eşimi gönderecekler ve eşim gelince dava açacak bizi iki ay mağdur ettiler bebeğimle ilk bir ay perişan olmuştum adam keyfi olarak eşimi izne göndermemisti şimdi beni arayıp özür diliyorlar kabul etmedim eşime şey demişlerdi erkek kardeslerin baksın eşine diye bu söylenecek laf mı yeni doğum yapan birine nasıl erkek bakar resmen dalga geçmişlerdi hesabını mahkemede sorucaz siz olsanız ne yapardınız ?

10 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Iyı hos da kuzum peki askeriyenin İcin de isler ohşe donmuyor cimerden sonra esime sıkıntı olabilir keske yapmasaydın... Askeriye de mantık yoktur canim bunu asla ve asla unutma yoksa esinin basını sıkıntıya sokarsın... 
(738 puan) tarafından
Çok çok görevinden olur başka ne yapabilirler ki?
tarafından
Senin İcin basit olabilir ama belki esin gorevını seviyor ve ıstıfa verirse tazminat oducek cunku askeriyenin ıcıne dısarıdan mıdahale etmek dogru degil komutanlarınla basbasa kalıcaklar sonra hep cımer olmıcak Allah merhametlisi ne dusırsun ınsallah bırsey demezler ama askeriye de asla mantık olmaz bunu unutma
(738 puan) tarafından
Zaten görevi bırakacak 5 ayi kaldı eğer üstüne giderlerse yine şikayet ederim zor değil böyle olmaz defalarca böyle yaptılar bize biliyorum askeriye de mantık aranmaz lakin hak var hukuk var askeriyenin belirlediği kanunlar var onun dışına kimse çıkamaz
(1,982 puan) tarafından
Tazminatta cok yüklü diye biliyorum valla.izinden gidip yine onlarla kalacak insallah takmazlar esine kafayi canim
tarafından
Askeriye yazılı prosedutlere her zaman uyamaz canim buna bir nevi mecbur esinin o 5 ayını zehir gibi gecırmesıne sebep olursun asker esı olmussan bunları da goze alman gerekir cok zor biliyorum 9 ay yoktu 9 ayda babasız cocuk buyuttum ama bu sekıl de yapma esine olan olur
tarafından
Tazminat yuklı hemde asırı evet efemın anensı ama soyle bırsey donuste tavır olarak farklı olabilirler yani o 5 ay esinin burnundan gelebilir bu yuzden belirttim ben canim dısarıdan askeriyeye karısılması his karsılanmaz yani isteseydi o cimerden gelen kagıdı yırtardı zaten yapabileceği merhameti yapmıs zaten yazahanedekı de komutanı da
(738 puan) tarafından
İşte bende diyorum ki yaptıkları yetmezmiş gibi bir de üstüne gidilirse ben yine hakkımı ararım sustukça böyle kötü oluyo asker esiyim evet biliyorum düğünüm iptal edilmişti onda da çok yıprandım ama bu farklıydı bizimle dalga geçtiler durum riskli demiş eşim adam ölünce gidersin demiş?? Erkek kardeslerin baksın demiş bunun hesabını sorucam
tarafından
Canim benim once Vatan diye neden yemin ediyorlar sence? 2 haftadır esim dogru duzgun izin kullanmıyor normal de buda yasak ama ıhtuyac var  oyle her kagıtya yazanı askeriye de uygulamıyorlar uzerıne gıtsen ne olur canim komutanım sıkayet ettin kagıdı geriye bile cevırırler.  Dalga gecen bır insan diyorsun donuste esini mı dusuncek daha beter olucak bunları goz ardı etmen lazım hee basındaki iyi olmaz bunları hep bile bile kabul ettik
(738 puan) tarafından
Hem en doğal hakkımız olan izni vermeyi hem bizi istifaya mi zorlayacaklar bana eşim anlattı bizim böyle böyle haklarımız var bunun dışına cikilamaz diye yani eşimden destek alıyorum kendisine sıkıntı olacağını bilse böyle müdahalede bulunmami istemez ki davayı eşim açacak çünkü çok zoruma gitmiş orda dalga geçmeleri kucumsemeleri ne bilim yazi gelmiş doğum izni açık diye adam kafasına göre göndermem demiş
tarafından
Cok mı zor adam demedim der izne gelince de vırus nedeni ile veya ıc catısma nedeni ile gonderemedım der canim ust rutbelı yanı binbaşı izin vermeden cıkmaz esin askeriyede izne aman aman zor bırsey degil valla karar sizin ama yanlıs
(738 puan) tarafından
Eee böyle susarsak askeriye hiçbir zaman duzelmeyecek yıllardır sustuk sustuk yetti gayrı ne olacaksa olsun
tarafından
Askeriye duzelemez ısler basit degil canim cunku el bebek gül bebek degil normal memur kuralı koyamazsın oraya oyle olursa isler yurumez gece yarısı telefonla esimin yataktan kalkıp gittiğini biliyorum izinli de olsa ev de de olsa asker 7/24 gorev basındadır keske baksa meslek secseydınız cok sabır isteyen bir meslek cunku
(738 puan) tarafından
Haklısın bize göre değil zaten 5 ay sonra kurtuluyoruz
tarafından
Hayırlısı canım az daha sabır cok az kalmıs
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Esin ne iş yapıyor ki 
(738 puan) tarafından
Uzman çavuş
tarafından
Nerde
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Vaaay büyük cesaret. Hakkini aramak elbette güzel bisey. Ben yapamazdim.
(738 puan) tarafından
Neden yapamayasin ki en doğal hakkin
0 oy
tarafından
İyi yapmışsın kuzum hak etmişler. 
(738 puan) tarafından
Değil mi eşimi en doğal hakkı olan doğum izninden ettiler bizi mağdur ettiler dalga geçtiler bunun hesabının sorulması gerekiyo
tarafından
Kesinlikle kuzum. Eşin nerde çalışıyo ki
(738 puan) tarafından
Kuzey Irak'ta uzman çavuş
tarafından
Anladım canım uzakmış valla üzüldüm
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Babalik izninedemi yollamadi canim
(738 puan) tarafından
Zaten babalık iznini istedik ve benim ameliyat riskliydi bir tanesi ölünce gidebilirsin demiş
(1,982 puan) tarafından
Oha yaaa babalik iznine salmama luksleri yokki turkiye icinde bide.

Bizim burda kibristayiz mesela 1 hazirana kadar izinler iptaldi esim asker benimde.birinin esi dogum yapmisti gidememisti uçaklar olmayinca yeni yolladilar
(738 puan) tarafından
İşte bunlar direk dalgaya aldı hakettiler
(1,982 puan) tarafından
Haketmisler valla canim ne demek ölünce gidersin kim olsa sinirlenir valla sonuna kadar haklisiniz
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Babalık izni diye bisey var bu askeriyedekilerin bazıları gerçekten insafsız ya hep hak yiyorlar 
0 oy
tarafından
İyi yapmışsın hakkını savunmuşsun bak nasıl gelip özür diliyolar senden. Benim eşimde askerdi asker eşi maaşına başvuru yapmıştım hiç bi engel olmamasına rağmen kabul etmiyolardı bende cimere yazdım anında cevap geldi sosyal yardımlaşma vakfı kendileri beni aradı kusura bakmayın falan dediler başvurumu kabul ettiler maaşım başladı yani hakkını aramasan hiç bi zaman bi yere varamayız
(738 puan) tarafından
İlla böyle mi yapmak lazım anlamıyorum ki
0 oy
tarafından
Canım benimde başıma öyle bişey geldi tam söz nişan olucak tarih ayarladık dalga geçer gibi uçak biletini bile almıştı 3 kere yaktı onun yüzünden Allah'tan tayin oldu adam sonra eşim izineşizine bir gün önceden kaçak geldi sonra görev çıkınca tabi ortaya çıktı hemen geri çağırdılar gittiğinde askeriye mahkemesine vericeklerdi çok şükür komutani sevdiği için Kimseye söylemedi kiii benim eşim geçimsiz biri değildir 8 aydır ayriyiz ama ben şikayet edemem askeriyede mantık yok hiç bir şekilde biz burda yine bir şekilde oyalaniriz ama esimi orda sıkıntıya sokacak şeyi göze alamam bence eşin görevi bırakacağı için rahattır benim eşim çok sever komutanlarını eşimi de öyle severler görevi bırakmak istiyoruz ama komutanları kal diye ısrar ediyorlar
0 oy
(118,983 puan) tarafından
Kiz esin daha bebegi hic gormedimi 
(738 puan) tarafından
Hayır canım göremedi malesef
0 oy
(864 puan) tarafından
Iy yapmışsın cnm 

İlgili sorular

+3 oy
20 cevap 564 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (4,587 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 445 göst.
17 Mart 2021 Diğer kategorisinde Sudem'sin❤Kuzey'imm (2,834 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 234 göst.
0 oy
16 cevap 883 göst.
26 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu

377,153 soru

11,287,195 cevap

34,692 kullanıcı

...