0 oy
689 göst.
Diğer kategorisinde (443 puan) tarafından
Eşimin cebinden çakmak buldum makinaya atarken kıyafeti  ve bana doğru söylemesini istedim içiyor musun diye evet dayanamayıp içiyorum icmeyince başım ağrıyor asabi oluyorum sanada diyemedim huzursuz oluruz diye dedi işteyken 3-4 dal kardesimden alıyordum tek paket almadım dedi...

Fazlada içmiyor Muş aslında bağımlı sayılmaz ama aklıma geliyor yemeklerden sonra dedi bugün bıraktı eşim bana yardımcı ol destek ol bırakayım istemiyorum içmek diyor nasıl yardımcı olabilirim kızlar fikri olan varmı ..? 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Oooo bnde bugün gördüm neler yaptım neler şimdi peşimde içmycm diyor 16 gündür hiç içmemeşti bugün içecem dedi inanmdm inanki çok zor
(443 puan) tarafından
İçmesi değilde sağlığına zarar canım bende eşime senin kafandan bitirmen lazım dedim
-Reklam-
0 oy
(81 puan) tarafından

Aslinda pek bagimli degil 3 4 dal az birakmasi kolay olur once kendisi birakmayi istemesi gerekir. Onun haricinde sigara birakma ilaci var hastanede ucretsiz eczanede 400 tl esim abim ve bir cok akrabam aldi kullandi birakti sigarayi esim gunde 1 bucuk paket icerdi 15 senedir. Etkili ilac kesin birakir tavsiye ederim. O ilaci icince sigarayi icerse sigaradan tiksiniyor hic zevk almiyor agzina kotu tat geliyor. aonra 1 haftaya kendisi sigara icmek istemiyor unutuyor ilaci 1 ay icmesi gerekir hergun sigara icmesede ilac icecek. Esim boyle birakti biz sok olduk. Esimin biraktigini gorenler inanamadi ilac alip oblarda birakti patronlari felan. Ilacin yan etkiside ilk 10 gun kabus ruya goruyor sadece. Esim hastaneden aldi hastanede randevu aliyorsun sigara birakma bolumundrn akciger filmi felan cekiliyor ayni gun ilac veriliyor. Abim yogun calistigi icin hastaneye gidememisti direk eczaneden ilac almisti.  Bence kullansin ilaci dahada icici olmadan ilacin resmi bu. Champix 

image

(443 puan) tarafından
Ya çok yardımcı oldun teşekkür ederim canım eşim denesin eğer birakamazsa bu ilaçtan bahsederim eşime yararlı oldu gerçekten
(443 puan) tarafından
Hastane ücretsiz veriyor mu yoksa 400 TL mi canım
(81 puan) tarafından
3 kez hastaneden ucretsiz alma hakki varm 182 arayip sigara birakma icin randevu alacak. Randevu gunu tahlil test yapiliyor sonra ilaci doktor elden veriyor
(3,107 puan) tarafından
Benim eşim bundan kullandı ve nerdeyse kendini öldürüyordu uykusunda ben uyanmasaydim. Bu ilacın yan etkilerinde kabus depresyon gibi şeyler var. Eşim bu ilacı içmeye başladığından beri sürekli kabus gördü başı ağırdı vs. Gece en son kendisini boguyordu ve o günden sonra ben bu ilacı çöpe attım. Araştırsaniz çoğu kişi bu ilacı içtikten sonra intihar etmiş
(81 puan) tarafından
Cok sukur tanidiklarimizda olmadi esimde 2 3 kere kabus gordu onuda hatirlamiyorum dedi. Genelde ruya gordugunu solemez esim ilk kez ruya gordum dedi. Esinizi Allah korumus devam etmemeniz iyi olmus. Genelde psikolojik olarak depresyon duygu degisikligi olan kisilere tavsiye edilmiyor.  Biraktirdigi icin bizde denemek istedik cok sukur dokunmadi bize
(3,107 puan) tarafından
Vallahi ben bu ilacı almadan önce eşime dedim alma çünkü araştırdım bayağı kişi intihar etmiş falan. İnat etti alacam dedi başlarda evet işe yaradı eskisi gibi fazla icemedi ama kabuslar ve işten eve gelince sürekli bı depresiflik vardı, durgundu en son da kendisini boğmaya kalkınca lanet olsun bu ilaca dedim ondan habersiz cope attım. Uykum hafif olmasaydı adam gitmişti. Elini bogazindan çekince çok derin nefes aldı sanki denize dalıp da uzun süre sonra çıktıktan sonra alınan nefes gibi. Bazılarında böyle olmuyor işte arkadasi da içmiş o bırakmış onda böyle şeyler olmamış
(81 puan) tarafından
:(( cok uzuldum yaa Allah korumus. Evrt yan etkisini bizede cok soleyen olmustu bizde olmadi sukur
0 oy
(81 puan) tarafından
Kuzum bende eskiden sigara icerdim hamile olunca biraktm herkes sok olmustu. Ben 8 sene ictim gunde 1 bucuk paket. Simdj hergun 2 3 dal icerse icmeden durabiliyor anlamina giriyor cunku icen insan git gide miktari arttirir. yani sigaraya baslayan insan 15 gun 3 dal icerse 1 aya miktari artar 1 paket icmesi 2 3 ayi bulur. Bagimli insan ve 10 15 daldan cok icen insan icmezse asabi olur basi agrir. 3 dal icen biri inan henuz alismamis yeni baslamis demek alistikca arttirir cunku. Esin yeni baslamissa nasl basi agriyip asabi oluyor anlamadm eger yeni basladiysa icmesin sakin. Sende onu kontrol et uyar bol bol gerekirse konusma trip at. Yazik gunah ben kendime birakinca acidim hem parama hem sagligima hemde o pis kokuya degmezmis. Korkut ne bileyim aklima pek birsey gelmiyor caydirmaya calis sen nasil korkutacagini bilirsin az cok. Bendr baslayacam de belki korkar birakir birsey de yanlisda yonlendirmeyeyimde.. 
(443 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım eşim oruçta hiç içmeden durabildim mesela Allah yardımcı oldu  ama normal günde nefismidir bilmiyorum aklıma geliyor baş ağrısı yapıyor du dal alıyordum  taş patlasa valla 4 dal oldu diye paket hiç almadım diye yemin etti bende paket almissindir nasıl almadan dal içtin diyince valla bak kızımın üzerine bile yemin edebilirim inanicaksan öyle dedi bende inandım eşime söz konu evlat olunca kim inanmazki ayrıca eşim aylık maaş aldığı için işe yanına para almaz hep evde kalır hesap işi bende paket alsa illaki bilirdim paradan elimden geleni yapicam canım eşimde bırakmak istiyor umarım bırakır en başta onun kafadan bitirmesi onun haricinde de ben en fazla içme diye şıkıştırırım herhalde
(81 puan) tarafından
Evet yeni basliyor o zaman insallah baslamadan birakir. Hatta sigara icenler 3 4 dal velinimettir yani ona sigara icmek denmez derler. Ilk sigara icen insan paket almaz zaten ondan bundan alir zamanla pakete baslar. Sen hazir esin alismamisken bir sekilde korkut. insallah baslamaz.
(443 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim amin canım elimden geleni yapicam sağlığı için
(81 puan) tarafından
Insallah. Cumlemizden ♡♡
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Yaninda cerez tasisin cani  sigara isteyince cerz yesin
(443 puan) tarafından
Çekirdek alıyoruz akşamları biraz faydası oluyor ağzı boş kalmayınca
0 oy
tarafından
Caydırıcı  seyler laızm.ama ne . Acaba bisey mi doksen  sigaraya iğrenç koksa biksa
(443 puan) tarafından
Sigaraya nasıl bişey dokebilirim ki
0 oy
(389 puan) tarafından
Nişanlıyken 2 paket ıcıyodu gunde ama evlendıkten sonra 1 e ındırdı suan hamıleyım yanımda ıcmıyo ve azaltmaya basladı gınde 10 a dusurdu bebek olanda daha ıcmıcem dedı dedım o sıgaralı agzınla bebegın yanına yaklastırmam senı ona gore ıc veya bırak
(443 puan) tarafından
Bende gebeyim eşime bunuda söylesem faydası olur belki kokan ağzınla opmene izin vermem desem faydasi olur belkide
(389 puan) tarafından
yani mikrop cunku o cocuk aklı kestımı baba naparsaonu ornek alacak sureklı konusuyorum bakalım faydası olcakmı
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Valla içme içme dedikçe inat oluyorlar... Gerçi bende hamile kalmadan önce eşlik ediyodum akşamları ama gebe kalınca asla dokunmadim ona da dikkat ediorm azalttı insanların bilinç altına oynayın.... Sağlığından olma bebeğimiz olcak boşver azalt en azından nefes çok onenli falan demiştim
(443 puan) tarafından
Bende öyle diyorum canım aynen öyle
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Cebine fıstık leblebi çekirdek koysun aklına geldikçe onları yesin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 236 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde BatınAybars’ınannesi (2,479 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 286 göst.
9 Aralık 2021 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (554 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 357 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,395 göst.
6 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Nisazeynep (103 puan) tarafından soruldu

374,706 soru

11,208,382 cevap

34,514 kullanıcı