0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde (1,232 puan) tarafından
Kizlar bazen eriniyom bazen vaktim olmuyo  yapipta buzluga atmak istedgm seyler var ama hic aklima gelmiyo bsy sizin varmi yapip attiginiz mesela eltim maydanozu dograyip atiyo buzluga 

12 Cevaplar

0 oy
(732 puan) tarafından
Bende maydanoz çok oldumu atıyorum 
-Reklam-
0 oy
(333 puan) tarafından
fazla olan herseyi buzluga atarim usulune uygun bicimde..haslamak gerekiyosa haslayarak yada cig atiliyosa o seklde..

doguma gtmeden oncede pizza yapip aticam buzluga ve dolaba..
0 oy
tarafından

Maydanoz nane dere otu hep buzluğumda olur, fellah köftesi içli köfte mantı boş oldukça yapar koyarım valla bazen canım isteyince bile tek başıma çıkarıp yapar yerim hızlıca :) buzlukta böreğim her zaman olur sarıp koyarım özellikle patates kıymalı misafir geleceği zaman akşamdan çıkarır çözdürürüm onun haricinde ıspanak çok alırsam eğer yarısını buzluğa atarım yada pırasa :) kıştan havuç rendeler koyarım yaza kabakta çıkınca tarator yaparım :) daha neler neler hepsini yazmaya üşendim kız

(301 puan) tarafından
Maasallah valla o dolabı bi karıstrmk lazım daha neler neler cıkar
tarafından
Kiz sen ne kadar becerikli hamaratsn:))
tarafından
Yaa ben aşşırı garantici bi insanım herşeyi garantiye almayı severim  evde bişey eksik olacak olsa sanki misafir gelcekte o an rezil olacak gibi hissediyorum :)) biri gelecek olsa heyecanlanırım falan o yüzden herşeyim hazır olsun isterim her an için :)
tarafından
Birde çocuğum yok henüz karnımda boş vaktim çok fazla :)) yemeyi de severim yapmayı da severim o yüzden hiç üşenmem mutfak konusunda
tarafından
Yaşın da genç dimi kesin antep ya da akdenizlisn:) ne kdrlik evlsn
tarafından
23 yaşındayım ve daha yeni evliyim amaa bekarlığımdan da kendimi bildim bileli mutfaktaydım :) annem yemek konusunda efsanedir ama gün menüleri ne biliyim çeşitli salatalar vesaire bilmez hatta kek dışında hiç bir tatlıyı yapmayı bilmez :) evlenirken bana şunları öğret de öyle evlen ben her zaman seni bulamam diyodu :) Erzurumluyum amaa adana antep hatay mutfağı hastasıyım yani Erzuruma ait hiç bir yemeği neredeyse sevmem bu mutfakların hastasıyım :)
tarafından
Kiz valla helal  olsun sana .  Genelde akdenizli kızlar yörenin  tatları çok olduğu için çok hamarat olur çeşit çok  bilir . Desene misafirlerin yaşadı:)
tarafından
Yani biraz merak konusu galiba yaa ben mutfağa çok düşkün, çok meraklıyım çok severim mutfakta zaman geçirmeyi kayınvalidem bile mutfağını seven kızım der bana hep :)
tarafından
Iyi bak  gözüne  grmssn:) kiz neden adını elif berra nin annesi yapmissin  hami çocuk yoktu
tarafından
Hamileyim çünkü, Elif Berra'm yolda geliyor inşallah :)) ismim normalde ismim soy ismimdi de geçenlerde değişim açıldı ya o zaman değiştirdim
tarafından
Ay sağlıkla al kucağına inşallah:)
tarafından
Teşekkürler canımm Allah razı olsun :))
0 oy
tarafından
Kuru fasulye

Nohut yemeği çok atdm
0 oy
(670 puan) tarafından
Tazefasulye. közlenmiş biber patlıcan, türlü, kızartlms biber,  çiğ bamya, dolma, sarma  
0 oy
tarafından
Ben çoğu şeyi buzluğa atıyorum 
0 oy
tarafından
Ben sarımsağı bile atıyorum ezip artık sen düşün :)))
0 oy
(4,284 puan) tarafından
Ben hiç sevmem buzluğa  bisey atmasını sadece börek ve et olursa çok almissam taze fasulyeyi falan anca ole atarım herşey mevsiminde guzel
(870 puan) tarafından
Aynen en güzeli
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Maydonoz dereotu birlikte temizlerim dograrim atarım buzluğa börek veya dolma için hazır olur yada çorbalara... Sarma sarar atarım fazla yemek yaptiysam tazeyken hemen buzluğa atarım ...pizza börek atarım... Sarımsakları posetlerim atarım buzluktan doğru kullanırım bozulma olmuyor tabsiye ederim... Ne varsa atabilirsin yani
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ben en çok közlenmiş biber patlıcan koyarım.icli köfte ve yeşil kırmızı biber doğrar koyarım.maydonoz atmam kışın da rahatlıkla bulabiliyorum çünkü mantıyı yapan biri var alırım koyarım bol bol.mayali bazlama yaparım koyarım sabahları işe goderken bir tane çıkarır yeriz bazen normal cız bız köfte yaparım.misir koyarım 
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Kiz bu kadar üşengeç olma 
0 oy
(67 puan) tarafından
Böreği bile borcama yapıp derin dondurucuya atarım.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 1,022 göst.
1 Aralık 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+12 oy
10 cevap 292 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 360 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde anne&&& (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 129 göst.