0 oy
458 göst.
Aile kategorisinde (1,359 puan) tarafından

Bayanlar bu postu sadece yalnız olmadığımı bilmek için açtım. :(

Eşim ile iyi anlaşırız ufak tefek atışmalarımız olsada. Ama nişanlandığımız günden beridir annesi ile ablası ile bi oturup sohbet muhabbet etmişliğimiz yok helede ablası ile hiç . Bekar ablası bu arada. annesi ile ayrı evde kalıyorlar. Gidince sessizlik olur bende eşim bu duruma çok üzülüyor diye konu açmaya çalışırım konuşalım ailesi ile diye kız konuyu açtığım gibi geri kapatır (yok biz sevmeyiz ,yok biz bilemeyiz vs vs) daha evime gelip yemeğimi yemiş değiller. Tamam gelmesinler de evlerine götürünce yesinler yemedikleri gibi bide kötü kötü yorum yaparlar. Eşim kendi ailene davrandığın gibi davran diyo ama ben ailemle babamla bile arkadaş edası ile konuşurum herşeyimi anlatırım nereye gitsek mutluluğumuzu falan ama onlar çok gezmeyi geçtim gezmeye gitmemize kızar birinin gelmesine kızarlar. Nasıl kendi ailem gibi davranayım ki.  Konu çok uzun da buraya sığmaz

Yani guebetteyim bide onlardan başka gidecek gelecek kimse yok. Lohusayken çok ağlattılar beni annemi . Hiç konuşmaz konuşmaz annesi o gün konuşası tuttu ((senin kızın hiç saygılı değil ,hiç konuşmuyor , hiç hoş geldin demiyor ,ne çok hayırlı olsun diye arayan oldu reklam oldu bebek , çok ayıp )) vs vs. Evime 3 yıllık evli olduğum halde 3 kez geldiler ve güç bişe yemeden evi teftiş edip gittiler her gelmelerine de hoşgeldin derim girmeden. Şimdi bebek 8 aylık. Sırf eşim üzülmesin diye her hafta aramadığım için bunlar oluyormuş oyüzden aramaya çalışıyorum annesi ile arayı iyi tutmaya çalışıyorum ama nasıl yapıcam bilmiyorum yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal derler ya . Her yanım çıkmaz yol. Yaşadıklarımı başkası yaşasa evlerine dahi adım atmaz ama kocam için evimin huzuru için dimdik ayakta durmam lazım. Savaşmam lazım:(

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Esin ailesinin huyumu bilmiomu sanki bende bunu anlamıorum onlar açsın hoş sohbeti nie herşey gelinden beklenio
(1,359 puan) tarafından
Biliyor biliyor Allah'tan canım tek dayanağım o. Yoksa bi dk bile durmam şu gurbette. Ne yapayım atayım mı onların huyu da bu. Sende mi onlar gibi olcan onlar konuşmuyırsa sen konuş diyo da nereye kadar. Ablası artık umrumda değil zaten . Yıllardır evine giderim de bi kere dahi hoşgeldin demedi asıl o kz hiç demez hoşgeldin diye. Allah'tan hep eşşmle gidiyorum evlerine de herşeye canlı canlı şahit oluyo. Yoksa inanmazdı.
tarafından
Aslında huylarını bizden iyi bikiolarda nie bizi zorlarlar anlayamiorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne yaptıysam olmadı hizmetimi saygimi dört dörtlük yaptım olmadı ki olmadı 

Yani 18 yaşımdan bu yana beni sevmeleri için n direndim ama bir türlü sevmediler beni eş tarafindan seven kaynım var eltim var başkada kimse yok malesef ve ömrüm gitti stresten 7 sene en güzel yıllarım zehir oldu haram oldu bana şimdi beynim ruhum yorgun desem yeridir allah sabır versin
tarafından
Aynen öyle valla bende işe yaramadı hiç biri belki sende yarar
(4,962 puan) tarafından
Onlar.  Cabalasin biraz niye bu kadar uzdunuz kendinizi değdi mi dünyaya onlar için mi geldinis salın cayira bosverin ya
tarafından
Ne bileyim eşim için yapyordum değmezmiş megersem çektiğim kendime kaldı
(4,962 puan) tarafından
Üzüldüm sizin adiniza.. bosverin geleceğe bakalım ... Annem çok iyiydi yaranamazdi yengem suratsizdi teşekkür etmeyi bilmezdi o el ustundeydi hep örnek aldım kendime :)))))
(1,359 puan) tarafından
Al benden de o kadar benim annemde herşeyine koşar dı babanemin Allah rızası için diye diye. Yengem ağzına geleni söyler ama hep de o el üstünde olur annemi sallayan olmaz. Kızlar annelerinin kaderini yaşarmış derler. Ne kadar doğru . İnşallah öyle olmaz. Annem çok çekti çünkü. Ama artık ben eşime de açık açık diyorum(( sizinkiler kendilerini yeniliklere insanlığa kapatmış ben elimden geleni yaptım içim rahat saygımı bozmam ama kendi ailem gibi de davranamam sen bile benim ailemle içli dışlı olduğum gibi içli dışlı değilsin ailen ile. Kendi yapamadığını benden bekleme))diyorum
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Yani ailede olsada gercekten atilmiyor esinin hatiri icin Sen genede sevgi saygini bozma kzum . Rabbim agiz tadini bozmasin
(1,359 puan) tarafından
Yani sence yine de bir şeyler yapmakla ilgili ya da konu açmakla ilgili artık uğraşmayayım değil mi saygı yeterli sanırım değişirler diye umut beslememe gerek var mı
(3,921 puan) tarafından
Degismzlerr saygini bozma yeter...
(1,359 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(118,473 puan) tarafından
Naparsan yap bazilarina yaranamazsin 1 kene köle oldum yemek temizlik camasır bulaşık aklina ne gelirde 8 kisiye baktim yaranamadim simdide bem köpek cekiyom 
(1,359 puan) tarafından
Allah kolaylıkversin canım sana da. Değişmiyor lar değil mi Ben Bir umut belki değişirler diye bekliyorum da
0 oy
tarafından
Konuşup kendime dert edeceğimekonuşmam kocam dert etsin banane. Huyları öyleymiş niye kendini yıpratıyorsun boşu boşuna. Muhabbet acmk için kendini yırtıyorsun. Kusura bakma da kocan anlayışlı olmalı. Kaç kere denemezsn olmuyorsa olmuyordur 
(1,359 puan) tarafından
Aynen ya artık düşmüyorum üstüne o konuşmak istemiyo ben istemiyorum sana noluyo diyorum eşime her iki tarafta hâlinden memnun . Ben uğraştım ama olmuyor saygım ı bozmam gerisi de umrumda değil. Bana ayar vereceğine ablasına versin

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 420 göst.
0 oy
9 cevap 188 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (876 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,177 göst.
16 Ocak 2021 Aile kategorisinde Umber (2,253 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 137 göst.
16 Ocak 2021 Aile kategorisinde Umber (2,253 puan) tarafından soruldu