0 oy
421 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (132 puan) tarafından
Sanki gelmeyecek gibi hoc sancim yok 39 olduk ama bir belirti yok benim gibi olup bu haftada doğuran oldumu 

18 Cevaplar

0 oy
(2,579 puan) tarafından
39+2 de nişanın geldi sanci oldu yarışın yapıldı sabah doğum degil diye gönderdiler 39+5 te doyurdum o güne kadar bisey yoktu canim
(132 puan) tarafından
Ay inşallah benimde olur canım umut oldun :)sanki gelmeyecek gibi geliyor sezeryanda istemiyorum
(2,579 puan) tarafından
Gelir annesi gelir tadını çıkar bu günlerin uyu bol bol cok ihtiyacın olacak
(132 puan) tarafından
Inşallah canım
-Reklam-
0 oy
(1,964 puan) tarafından

39+1de doğurdum  en ufak bi belirtim  sancm yoktu gece aniden suyum geldi 22 saat snra doğurdum  gerci :D

(1,964 puan) tarafından
Hayirlisiyla kavuşursun  insallah Rabbim kolaylik versin. Benm hc belirtim agrm sancm acilmam yoktu suyum geldi  hemen gitti yatışım yapildi uzun bi sure acilma olmasini bekledik suni sanci  verildi sezaryan  dediper bmde son ana kadar beklicem dedm hala acilma olmadi  22 saat sonunda sezaryana alindm
(132 puan) tarafından
Anladım canım benim korktuğum şeyi yaşamışsın bende ondan korkuyorum doktor 40+3,'de suni denerim olmadi sezeryan dedi Inşallah o güne kalmam :(
(35 puan) tarafından
40+2 de suni sancıyla dogurdum. Açılmam vardı ama sancım yoktu. Bir sıkıntı olmadı. İçini ferah tut allahın izniyle sağ salim evladını kucağına alırsın
(1,964 puan) tarafından
Saglikla kucagina alda  korkma kuzum bnde cok korkuyordum  hicte düşündüğüm  gibi geçmedi  illaki zorluğu  oldu ama şükür  cabuk atlattım. Hayırlısı  olsum hakkinda kuzum
(132 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(442 puan) tarafından
39+4 hiç ağrım yoktu akşam parka yürüyüşe bile çıktım gece suyum bosaldi hastaneye gittik ağrısız açılmasız o gün içinde doğum oldu
(132 puan) tarafından
Suni sancimi verdiler canım
(442 puan) tarafından
Hayır kendi sancimi beklediler çok şükür gece 3 buçukta yatış yaptık sabah sekiz bı sancilanmaya başladım akşam besi on gece doğum oldu
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Insallah kendi sancin olurda dogurursun suni sanci cok kotu :( 18 saat cektm.sonra bebegn kalbi yavaslams acil sezeryana alindm
(2,104 puan) tarafından
Bol bol yuru merdven in cik squat yap hurma ye ozellikle belin olcak sekilde sicak suyla dus al sicak suya otur kesinlkle elinden ne geliosa yap insallah sancin olurr gercekten kalpten soyledim suni sanci cekmezsin insallah gercekten berbat bise telefonum yok kmse yok bide virus zamanina denk geldm sadce esim bekliodu ailem geldi ama almadilar onlar bzim eve kalmaya gtti cok zordu ya sabaha kadar belimm die inledim
(2,579 puan) tarafından
Sıcak su cok ise yarıyor benimde öyle sancim basladi
(2,104 puan) tarafından
Saydklarmin hepsni yaptm bana hicbiri fayda etmedi :(
(132 puan) tarafından
Plates yürüyüş günlük dus hurma hepsini yapıyorum kuzum ama bir belirti yok sıcak suya oturmayı denemedim onuda deneyeceğim suni sancidan bende çok korkuyorum herkes kötü diyor
(132 puan) tarafından
Galiba bendede vermiyor tepki :(
0 oy
tarafından
39+5de Bi anda sancı geldi canım hiç Bi şey yokken o gece doğurdum 
(132 puan) tarafından
Ay hadi inşallah Darisi bana olur canım
tarafından
İnşallah canım yolun sonuna gelmişsin eninde sonunda dogurcaksin içinde kalmıcsk ya :) Rabbım sağ salim kucağına aldırmayı nasip etsin
(132 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(377 puan) tarafından
Canm ben tam 39 +6 da dogum yaptim. Son bi gun kalmsti burdaki sayiya gore sabah sancim tuttu  3 gbi normal dogum yaptim. Cok kolay gecti elhamdulillah.  Seninde belki baslamistir bel agrilarin benim bi hafta onceden bel agrilarim olmaya basladi sonra gunlere sonra saatlere dkkalara annem oyle derdi gerckten ilk bi hafta belime agri vurmaya basladi sonra yavas yavas sklasti en son sabah sancilandm
(377 puan) tarafından
Cok yuruyus bol hareket ettim hemde ckk fazla iki dkka yerimde duramiyodum temizligimi bile kndim yaptim. Bide perine masaji yaptim cok faydasi oldu gercekten dogumda 2 tane sadece icten dikism oldu o kdr
(132 puan) tarafından
Perine masajına korkuyorum.canim cesaret edemedim.ama çok yürüyorum günlük 3 saat dinlenerek  yiruyorum artık ayaklarım acıyor ama yine gelen yok
(377 puan) tarafından
Korkulcak bisey degil kendim yaptim sk sk distan esnek olur kesin olmaz distan icten. Ben cok rahat uyguladm. Hersey nasip gunu belli onun gelir elbet bugun yarin bende derdim ne zaman dogcak diye artik dogsun ufak byerim agrisa hemen ona baglardim dogcak bugun dye:)  ama son haftada dogdu tam gununden 1 gun once
(132 puan) tarafından
:))aynı ben bir yerim ağrısa hemen sancimi diyorum.ama geçiyor inşallah bu hafta olur tsk ederim canım desteğin için
(377 puan) tarafından
Rica ederim cnm saglicakla al bebisni kucagna insallah Rabbim bi avazda kurtarsin
0 oy
tarafından
39+1 Kaanim geldi♥️
0 oy
tarafından
39+1  de Kaanim geldi.♥️
(132 puan) tarafından
Ondan önce belirtin varmıydı canım ağrı gibi
tarafından
Aksaminda  nisan geldi nisandan iki saat sonra az az sanci basladi, gittikce artti.Sabah 9 da doktora gittim 4 cm acilma vardı. 12  bucuk gibi dogum yaptim.
tarafından
Yani bi anda oluyo canim
(132 puan) tarafından
Anladım canım darısı bana olur inşallah ;)
0 oy
(114 puan) tarafından
bende 39+4te bebek oynamiyo diye gitim sancim yoktu 4 5 gudur nisanim geliyodu arca parca okadar doktor kontrol etti dogumun bugub yarin baslar diye eve gonderdi bebek kanala inmis.oyuzden oynamiyomus tm doktorun odasnxan ciktim nstye girmeden beni 5 dk 1 sanci tuttu ne sen sor.ne ben soylum :)))
(132 puan) tarafından
Bende nisan sanci hiv biri yok canım inşallah bu hafta bendede olur sancim olsa sevinecek duruma geldim gelsin diye Çok bunaldim hayırlısıyla doğsun artık sanci çokmu zor oluyor canım
(114 puan) tarafından
yanii tabiki cok zor ama Rabbim o sanciya dayanabilcek guc sabir veriyo merak etmee bebegini kucagina alinca cektign sanci nasik bisey onu bile unutuyosun zaten Rabbim kolay kurtarsin bi sancida kurtul.insallahh sagsalim al.kucagina
(132 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
42ye kadar yolu var. Sürekli kontrole git bebek kaka yaparsa direk doğuma alırlar. Ben 41+2de doğurdum ne açılma ne sancı vardı sezeyan ile doğdu kaka yapmıştı ama yememiş çok şükür 
(132 puan) tarafından
Canim doktorum o kadar beklemiyormuş 40+3de alırım ben riske atamam.diyor yani bir haftan var
tarafından
Hmm anladım canım doğru söylüyor oda risk sonuçta. 1 hafta içinde olur inşallah bol hurma ye sıcak duş eğil kalk başlar belki
(132 puan) tarafından
Amin canım inşallah tsk ederim ilgin için
0 oy
(119,071 puan) tarafından
Kiz hic belli olmaz belki 2 saat snr dogum baslar bi anda oluyo hersey
(132 puan) tarafından
Ay inşallah canım belirti olmayınca diyorum galiba gelmiyecek
0 oy
(13 puan) tarafından
Benim ilk doğumun 41 haftada oldu 2 si de tam 40 haftalık muane ye gittiğimde sancı çıktı ben hissetmiyordum açılma olunca  yatırdılar ilk te sancim vardı gece gittik doktor nst sancı yok açılma yok diye gönderdi sabaha kadar savcıdan tuvalette gidip durdum meğerse suymus suyum bitmis ilk doğumum tecrubesizim anlamadım suyum olduğunu ben birden geliyor diye biliyordum
(132 puan) tarafından
Doktorum 40+3de alırım dedi canım 41 e kadar beklemiyormuş bazılarında su az az geliyormuş canım doktorun anlamadımi rabbim korumuş ikinizide geçmiş olsun
(13 puan) tarafından
Sağol canım doktor çok önemli acil gittigimizden hangi doktor denk  geldiyse ***** doktor zaten gunum geçmiş eve gönderdi sabah gittiğimde doktor bana kizacakti suyun bitmis en son ne zaman gelsin diye gece 1 de diyen e herkes sus pus oldu ikinci özel de oldu doktor çok iyiydi takibi falan 4 kilo doğmuştu ilk ki ozeldeki şaşırdı riske atmışlar diye sezaryanlik mus dedi. Seni de Allah kurtarsın canım bi avazda doğurursun insallah
(132 puan) tarafından
Devlet biraz vurdum  duymaz oluyor
0 oy
(158 puan) tarafından
39+4 ye doktor kontrolüm vardı açılma vs yoktu nst ye girdim düzenli sancıların var yatisini yapalım bugün doğum olabilir dedi doktorum ama ben sancı hissetmedigim için kalmadım eve geldim akşam yemegimi hazırladım evi temizledim yemekti bulasikti derken yavaştan uzun aralıklarla kasılmalar olmaya başladı zaman ilerledikçe aralıklar kisalmaya başladı en son 5 dk düşünce anladım doğumun başladığını duş aldım çıktım nişan geldi sancılar sıklaştı gece 1 de hastaneye gittim 4:35 gibi oğlum kucagimdaydi şükür kolay bir doğum olmuştu
(132 puan) tarafından
Ay maşallah canım darısı bana inşallah bu gittiğimde sanci çıkar bende hiç belirti yok ağrı sanci doğumun kolay olması için neler yaptın canım
(158 puan) tarafından
İnşallah cnm Rabbim bir avazda kurtarsın inşallah inan hiç bir şey yapmadım cnm hatta herkes bana dışarı çok çıkmıyorsun yurumuyorsun senin doğumun zor olacak dediler ama tam tersi oldu
(132 puan) tarafından
Aslında bünye daha çok önemli ama işte bir umut yapıyoruz azda olsa faydası olsun diye:)
0 oy
(15,836 puan) tarafından
Ben 41 de doğum yaptım sancım yoktu 4 cm acilmam vardı suni sancı verdiler 
(132 puan) tarafından
Doktorum 40+3e kadar Bekletirim dedi suni çokmu zor
(15,836 puan) tarafından
Kendi sancinla aynı sancıyı çekiyorsun tek fark suni sancı birden geldi bende kendi sancım yavaş yavaş çektim. 2 kere doğum yaptım ilki kendi sancım ikinci suni sanci
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben 39+3 de yaptim hic belirtim yoktu sancim aniden gece 2 de gelmeye basladik 10 dk bi sıklasti ve sancimin geldigi gece nin bi gun oncesi benim rutin kontrolume gitmis dogum gozukmuyo 1 hafta daha bekleyelim demisti doktorum nst sancida cikmadi acilmamda yoktu sana bi onerim var iliskiye gir canim dogumunu baslatir  fazlada beklemezsin 
(132 puan) tarafından
Darısı bana inşallah canım iliskiyede girmeye korkuyoruz bebek baş aşağıda birşey olur diye ilişkinin  dogumu kolaylaştırdığını duydum bir kaç yerde canım k bakma biraz özel olacak ama korunmak gerekirmi ilişki anında yani sperm olarak
(44,603 puan) tarafından
Hayir canim gerek yok kesesinin icinde ona deymiyoki ben dogumdan bi gun once  denedim ertesi gun doguma gittim  bebegin kafasi hemen rahmin girisinde degilki kasiginda duruyo ona asla bisey olmaz merak etme sancinla birlik dogumda rahim agzina iniyo anlatabilmisimdir heralde:)
(132 puan) tarafından
Anladım canım çok tşk ederim işte ilk hamilelik olunca insan tedirgin oluyor
0 oy
(47 puan) tarafından
Şuan aynı durumdayız çok merak ettim ne zaman doğumun oldu acaba ve sancın geldiyse birde mi geldi ben de hiçbişey im yok gayet rahatım ama artık doğurmak istiyorum :)) 
0 oy
(2,070 puan) tarafından
41+4de suni sancı ile doğum yaptım hiç bi belirti yoktu benim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 202 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
5 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,080 göst.