0 oy
469 göst.
Diğer kategorisinde (975 puan) tarafından

Kızlar geçen sonbahardan beri yediklerime dikkat ediyordum. Uzun süre zararlı şeyler yemedim. Yaklaşık on kilo verdim. Fakat ne olduysa bayramda oldu. 

Şeker tatlı vs yemekten dengem bozuldu heralde. içeride olduğumuz için bi atak gibi birşey geçirdim heralde. Tatlı krizi yaşıyordum. Kilom bayramdan sonra bile sabit olmasına rağmen iki hafta önce bir haftada tartıda iki kilo fazla geldim. Halbuki tatlı filan yememiştim. 

Şimdi moralim bozuk. Sanki bir daha veremeyecekmişim gibi geliyor. Enerjim düştü. Diyet yapmak istemiyorum. Çok uzadı bu iş. Neredeyse bir yıl olacak. Tüm motivasyonumu kaybettim. 

Zaten bu yıl 30uma giriyorum. Kendimi yaşlı ve çirkin hissediyorum. İnsan içine çıktığımız da yok. Akşama kadar çocuklar ve ben varız sadece. Eskiden süslenir, giyinir makyaj yapar eşimi öyle karşılardım. Hiçbir şeye hevesim kalmadı artık. Niye böyle oldum ben... Çok üzgünüm.  :(

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

74 kılo yum şışko yum :woot:

(975 puan) tarafından
Ben hiç motive olmadım ama böyle söyleyince :-D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende senle ayniyim bende yememe me ragmen verek8yirum 59 kilo olmusum ama suan kendimi ölü gbi hissediyorum savah kahvalti tek yapmışım baskada bsey yememisim emziriyirm ama inan ayakta duracak gücüm kalmadi bugün cok kötüyüm diyet miyet yapmak gelmiyir icimden yemk bile istemiyorum:(
(975 puan) tarafından
Ben de diyet yapmak istemiyorum. Senin tersine ben önüme geleni yemek istiyorum. Kendime kızgınım sanki
tarafından
Kiz insan yemezs vermese dahada zoruna gidyor ya yapışmış resmen gitmiyorlar 41 gun oldu dogum yapali
(975 puan) tarafından
Ayy sen daha çok yenisin canım ya. Moralini bozma. Belki diyet yapmana bile gerek kalmaz. Kendiliğinden verirsin. Benim görümcelerim öyle oldu. Bebeğin daha çok küçükmüş. Sen ona odaklan. Sütüne ihtiyacı var. Benim kızım 13 aylık
tarafından
Ben kiloyu hic sevmeyen biriyim insan aynaya bakinca kendini güzel girmek istiyir bacaklarim kalinlasmis hep mirarmislar insallah helsi gecer
(975 puan) tarafından
Geçer inşallah canım, aynen ben de hiç sevmiyorum
0 oy
tarafından

Kaç kilosun abla sen:) 

Herkes kendini bir dönem salar bebekti evdi işdi derken sende ben bir kadınım.ve güzel görünmem lazım ve silkelen 

Sabah uyanır uyanmaz kalk hemen saçlarını tara makyaj yap süslen sonra ev işiişine giriş iş bitsin sonra dersen olmaz zaten cunki ömür bitiyor iş bitmiyor 

(975 puan) tarafından
Yaa ne güzel. Sevindim senin adına. Peki nasıl ödem atacağım? Tuzsuz beslenmek dışında. Bu arada pek tuz sevmem zaten ben. Yemeğe az koyarım. Başka birşey şişirdi beni ama ne
(975 puan) tarafından
Hurma diyetini çok duydum da emziren anneye olur mu canım?
(12,773 puan) tarafından
Birden yemeyi keseceksin sabah hafif domates salatalık yumurta Bi 45 dakika 4 mil leslie kayısı çayı şoktan 9lu bitki çayı içeceksin bol hareket az kalori
(12,773 puan) tarafından
Hurma iyidir de emziriyo isen gene de sen dengeli beslen süt etkileme bol bol hareket et ben acayip yiyorum mesela 60 geçiyorum geri hoooo diyorum iniyorum
(975 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler ❤️
0 oy
(670 puan) tarafından

Etliyim butluyum mutluyum :D:Daalın size motive 

(975 puan) tarafından
Keşke ben de mutlu olabilsem. Aynaya bakınca deri değiştirir gibi değiştirmek istiyorum bu bedeni. Hamilelikler, emzirme vs vücudumu çok bozdu. Manken gibi bir fizikten sarkmış, çatlamış bir bedene geçiş yaptım
(670 puan) tarafından
Ehh canım herkes öyle ne yapacan
(975 puan) tarafından
Herkes öyle mi gerçekten :-/
(670 puan) tarafından
Bi yaştan sonra herkes yıpranır
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Süper motive ederim ben git al Bi guzel elbise ama küçük beden al onun içine girmeye çalış asye Fatma çatlayacak git Bi kadın olacam de neden xxl giyeyim m l varken de aynaya bak ve inan 
(975 puan) tarafından
Keşke senin önce sonra resmini görseydim canım. Sen de baya kilo verdin değil mi? Göbek vs kaldı mı acaba? Benim göbek sorunum var. Şöyle dümdüz bir göbek görebilecek miyim acaba? Şu an sarkmış ve çatlamış bir göbeğim var. Eski göbeğimi özlüyorum valla. Ne güzelmişim ben eskiden. Kıymetimi bilemedim :-(
(12,773 puan) tarafından
Hayır malesef göbek kaliyo çok doğal kalması 9 ay çok eşniyor çünkü  60 karda hafif var göbek ama 58 ler inince gözükmüyor
73 74 den 55 inmiştim kg koruma  56 57 idim bu evde kala kala çok yedim 4 5 ayda 60 çıkt gene seviyorum bu kg 55 istiyorum ama çok zorluyor beni
(975 puan) tarafından
Benim de hedefim 55. Umarım yıl sonuna kadar hedefime ulaşırım. Sen de ulaşırsın inşallah
0 oy
(670 puan) tarafından

Kendi kendine hırs yap biriyle idaaya gir ama kaybetmek istemediğin bsy için idaaya gir :D  yada önünde özel Bi günün varsa  o gün için küçük beden kıyafet al neden küçük beden giymek varken büyük giyeyeyim diye dolduruşa gatir kendini 

(975 puan) tarafından
Kilo verme sürecinde aldığım kıyafetleri bir beden küçük aldım zaten. Üstüme uydular. Kilo alınca ümidimi yitirdim sanki. Şimdi acaba almasa mıydım diyorum
0 oy
(4,668 puan) tarafından

İstediğini yersen istediğini giyemezsin. Benimki bu:D

(975 puan) tarafından
Çok haklısın :-)
0 oy
tarafından
Kadınlar olarak eğer kendi fizik ve bünyenr yaşlı ve çirkin hissediyorum diyip kendi bedenine hakaret ediyorsan yorum bekleme ilk önce sen kendini güzel görmelisin seni çirkin yapan ne kilo mu??? Kollarının kalın olması basenlerinin iri olması snei güzel kadın yapmıyor mu şahsen ben kiloluyum kendimi çirkin görmedim ben kadınım insanım kendime saygım var bedenime saygım var çirkin demek çok yanlış bir atıfta bulunmak 
(975 puan) tarafından
Tamam hemen kendimi güzel göreceğim o zaman :-D
tarafından
Umarım dalga geçmemişsindir hep kendini sev :)
(975 puan) tarafından
Yani güzel gör dedin de canım nasıl kendimi güzel göreceğim? Tüyo ver bari. Zaten 30 yaş sendromu yaşıyorum. Sen kaç yaşındasın bu arada?
0 oy
(913 puan) tarafından
3 beyaz un şeker tuz uzak durucaksın. Diyet yapmak demek hiç bişey yememek deyildir. Eyer bazı vitaminler eksilirse zaten insan şişer zayıflamaz. Çünkü böbrekler iyi çalışmaz, kara ciyer safra şiresini dengelemez, dalak kan yapmaz vecs  ve bunlar şişkinlik verir. Sabah yumurtanı 1dilim peynirini tereyağını 2dilim ekmeyinle yiceksin. Öylene kadar yulaflı bisküvi tarifleri var yutupda onlardan yapip atışdıra bilirsin. Öğlen sıcak yemeyini ye yine 1-2 dilim ekmeyinle. Akşama kadar meyve atışdıra bilirsin. Çayda şekerini 0a indirmelisin. Akşam kırmızı et tüketmiycen ve mutlaka 1dilim ekmekle yicen tavuğunu balığını. Ve en başlıca su ayırıcan kendine en az 2lt içiceksin. Tat versin diye tansiyonu düşük olmayanlar limon zencefil koya bilirler suya. Yani böyle bişeydir diet aç kaımak diyildir. 
(975 puan) tarafından
Zaten aç kalmadım ki canım. Baya sağlıklı beslendim. Ama ben tatlıyı dondurmayı hamurişini çok seven bir insanım. Aylarca bunlardan uzak durdum. Çok yavaş kilo verdim. Tartıda iki kilo fazla görünce de üzüldüm. Sanki gitgide de şişiyorum. Tartıya çıkmaya korkuyorum açıkçası. O yüzden motivasyonumu yitirdim. Nasıl tekrar o heyecanı duyabilirim? Sen kendini nasıl ne ile motive ediyorsun?

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 312 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde benanneyim (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 348 göst.
22 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fairy.han (5,557 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 371 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Zoelinaa (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 421 göst.
21 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,254 soru

11,289,773 cevap

34,701 kullanıcı

...