0 oy
1,126 göst.
Diğer kategorisinde (1,794 puan) tarafından
Ya kızlar oğlum 3 buçuk yaşında ve ben ikinciye hamileyim 19 haftalık olduk bile :) neyse yavrum istemiyorum diyor yada çişim geldi diyor gidiyoruz bekle bekle yok gelen yaptım diyor çıkıyor altına yapıyor napcam nasıl yapcam bı fikir bı akıl verin nolur nolur nolur bian evel kesmem lazım bezden ikinci gelmeden ☺️♥️

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Onunla beraber saatlerce otıracaksın tuvalette :) ben artık yanına sandalye koymustum beraber sohbet ediyorduk:)))
(1,794 puan) tarafından
Ahahha ☺️ olsun ona da razıyım oturuyorum konuşuyorum beraberce çok bekletmiyorum sıkılmasın diye yarım saatte bir soruyorum gidelim mi diye gidiyoruz bekliyoruz yok gelen ☺️
tarafından
Canım ilk zamanlar zaten yapmak istemedikleri için kabız oluyorlar . Çişini de genelde altına yapıyorlar derken 10 güne alışır insallah
(1,794 puan) tarafından
İnşallah inşallah zamanı geldi geçiyor bile gören daha kesmedin mı sen diyor
-Reklam-
0 oy
(4,911 puan) tarafından

Bende surda bekliyim :angel:

(1,794 puan) tarafından
Bekle bacım bekle :( ben nasıl yapacam bilmiyorum
0 oy
tarafından
Ödüllendirme canım çişini yapınca 
tarafından
İstikrarlı olman lazım canım bayağı büyümüş artık çabuk öğrenir aslında altına sakın bez bağlama alıştırma kilotu al ve sık sık sor çişin varmı diye oyuna çevir hadi koş yapalım kim önce yapacak gibi heyecanlandır onu
tarafından
İlk başlarda sağa sola kanepelerin arkasına falan saklanıp yapar sakın kızma bağırma korkmasın ama bunlarda seni yıldırmasın senin kararın çok önemli
(1,794 puan) tarafından
Şuan öyle zaten odalara kaçıyor saklanıyor anne tata yapyrm gelme diyor gel tuvalete gidelim annem diyorum istemiyor sn gelme ben yapacm diyor beze yapyr
tarafından
İşte altını bağlama o gelmiyorsa lazımlığını al sen onun yanına git zor bir dönem Allah yardımcın olsun canım
(1,794 puan) tarafından
Anladım şuan bağlı değil bez bakalım kısa zamanda alışır inşallah teşekkür ederim ♥️
0 oy
tarafından
Kuzum oglum 3 yasina gircek bir iki kere egitim vermeye calistim olmadi birgun annemgildeyken kendi anne bez takma bacagimi acitiyor dedi gece takmaya calistim taktirmadi 2 ay felan oldu ogrendi kendi yani canim kendisi istedi..
(1,794 puan) tarafından
Kendisi istemesini bekledim erkek çocuğu biraz geç öğrenir dediler bekledim ama şimdi yine hamileyim bian evel kesmem lazım ikisi ile baş edemem :(
tarafından
Inan bende cok ugrastim.kizim 8 aylik ikisi zor olur diye ama yapmadi ogretemedim sonra bez dar gelmis bacagibi acitmis kendisi istemedi birakti sukur canim yaa
(1,794 puan) tarafından
İnşallah bizimkide bırakır bian evel kendisi içinde bizim icind
0 oy
tarafından

Ben ilk önce bi lazımlık aldım süsledim bebekler falan yapıştırdım işde oraya bi kez yaptı alkış yaptım sonra bidaha tuvaleti gelincede tuvaletin küçükler için klozet kapağı vardı ilk tereddüt etti korktu ama Oralarada yapıştırdım kocaman gözler arabalar falan öyle öyle alışdı 1 haftada tam anlamıyla alıştırdım yatağının altına muşamba tarzı bişey serdim gece de kaldırdım maşallah alışdı öyle ama, diiyim zorlu bi süreç

(1,794 puan) tarafından
Anladım inşallah alışır büyüdü artık abi oluyor
tarafından
Yani tam zamanı artık geç kalmış hatta hadi inşallah başla biran önce
(1,794 puan) tarafından
Başladık teyzesi şuan bez yok ama istek de yok ama zamanla alışır inşallah çok sağol ♥️
tarafından
Rica ederim canım şey dedim ben oğlum bezlemeyelim seni ayyy çok kötü bu sen büyüdün artık falan diyerekden başladım :)
(1,794 puan) tarafından
Bugün bende aynısını soyledim tak anne tak dedi bende yok ya bunu bebeklere takıyorlar sen abi oluyorsun dedim takmadik bakalım
0 oy
(48,367 puan) tarafından
canim facede bir sayfa takip ediyorum cise baybay yapin kakayi ailesine gonderdik deyin ouna çevirin yaziyordu. bende simdiden bilincaltina sokuyorum kaka posetini o cope atiyor bay bay yapiyoruz falan dene istersen sende
(48,367 puan) tarafından
elada kaka yapınca sorunca yok.diyodu yaptigi halde simdi.bay bay demek icin kendisi yatiyor canım
(1,794 puan) tarafından
Hadi bakalım bizimkininde hoşuna gider inşallah ☺️
(48,367 puan) tarafından
insallah canim.bende memeden kesiyorum bunu atlatinca tuvalet egitimu vericem
(1,794 puan) tarafından
Ben memeden keserken çok sorun yaşamadım salça sürmüştüm gördü direkt bıraktı bunda zorlanıyoruz ama
(48,367 puan) tarafından
benimde tutturmuyor bugun bir kez sordu kuzum ama uyumuyor iste memede uyuyordu
0 oy
(299 puan) tarafından
Canım benim kızımda öyle alıştı bazen tuvalete bazen altına yaparak hatta büyük tuvaletini bile yaptı altına sen dogurmadan alışır merak etme sürekli sor sende benim geldi gidelim de o dışarda beklesin sen yap sonra ona yaptır erkek dedin ya 
(1,794 puan) tarafından
Yanında bende oturuyorum ama yapmıyorum onun yapmasını bekliyorum konuşuyoruz gülüyoruz ama yok inşallah öğrenir
(299 puan) tarafından
Öğrenir canım bizde oyleydik bu kadar olmuş ya devamı gelir inan çok sıkıntı yapma
(1,794 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol ♥️
0 oy
(202 puan) tarafından
Yeni tuvalet eğitiminden çıktık kızım 3 yaşında yarim saatte bir götürsün yanına sandelye çekip oturdum hep bu şekilde 2 defa altına kaçırdı 3 4 günden sonra alıştı artık geçe altını bağlamıyorum bir kere tek kaçırdı 
(1,794 puan) tarafından
Maşallah kuzuya inşallah bizimki de hemen alışır ☺️ yarım saatte bir bende diyorum tuvaletin geldimi diye
(202 puan) tarafından
Inşallah cnn ama sinirlenip bağırma sakin çok korkar hiç yapamz
(1,794 puan) tarafından
Yok sinirlenmem bugün olmazsa yarın olur inşallah
(422 puan) tarafından
On gun olcak bnm de hala alismadi goturunce bazen yapio ama genelde altina yapio:(
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Canım ben oglumu şu şekilde alıstırdım belki sanada faydası olur. Küçük su Pet şişeleri var ya oglum bu şişeyi doldurun a sana ödül var diyordum. Bakalım bu şişeyi ne zaman dolduracaksın diyerekten alıstırdım. Ne zaman cişi gelse koşa koşa geliyor anne şişeyi ac DİE hemen dolduruyor seviniyordu birde doldurdum DİE. Denemekte fayda var. Lazımlıgu falan sevmedi benimki
(1,717 puan) tarafından
İnsallah cnm sana öncelikle kolay gelsin ve Allah sabır versin. Cok zor bir süreç ten geciyor sunu z şuan. O günlerim geldi aklıma.
(1,794 puan) tarafından
Ah inşallah bizde atlatırız da bende derim o günleri özledim diye ☺️
(33 puan) tarafından
Cok yanlismis pet sisiye yaptirmak yolculukta falan kurtarici oluyor ama ben ogluma kullanmicam
(1,717 puan) tarafından
Neden yanlıs ki anlamadım. Ben onun sayesinde alıstırdım. Sürekli cocuk Pet şişeye baglı kalacak degil ya. Zaten Bi zaman sonra tuvalete alıstırdım. Herkesin kendi tercihi ben o şekilde alıstırdım. Siz o şekil de yapmayabilirsin. Ben oglumu onun sayesinde 1..5 yasında alıstırdım çişe
(33 puan) tarafından
Hanimefendi size bisey diyen yok herkesin dogrusu yanlisi farklidir tartisilmaz arastirmalara gore yanlis uygulamayin diyorlardi keske o yaziyi yine bulup gorsem sadece okudugum bi bilgiyi paylastim
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Sabredeceksin gerekirse tuvaleti oyun alanı haline getireceksin yapmadan çıkıp altına kaçırsa bile sinirlenmeyeceksin bir dahakine tuvalete çişimizi yapalım diyip sarsılacaksın ona güven vereceksin samimi olacaksın seni hissedecek böyle böyle alışacak Allah kolaylık versin canım 
(1,794 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim inşallah tez vakitte öğreniriz ♥️
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Oğlum 15 aylık bende bu hafta başlıcam alıştırma kilodu aldım 10 dakika da bir çişini sorucam inşallah hemen öğrenir nereye yaptırıyosun canim lazimlik mi WC mi 
(1,794 puan) tarafından
Şimdilik WC ye giriyor alaturka olana kenara yapıyor lazimlik almadım olmazsa onu alıp öyle denicem
(12,851 puan) tarafından
Klozet var mı canım evde ebebek de çok güzel bı aparat var ben almayı düşünüyorum çok iyi bı şeye benziyor
(1,794 puan) tarafından
Var klozetten korktu bende lazimlik iyi olur dedim alaturka ya yapmazsa ama bugün girdi yaptı bende yanına oturdum bakalım devamı gelir inşallah
0 oy
(132 puan) tarafından
Ayy bende artık öğrensin istiyorum benimkide 3 yaşında bir buçuk yaşında daha oğlum var ve üçüncüye 32 haftalık hamileyim gerçekten ikiside çok zorluyor beni bir kere götürdüm oturdu hevesle ama soğuk geldi anne giydir giydir dedi korktu bende doğuma kadar alıştırmak istiyorum ama nasıl yapicam bilmiyorum ağırlaştım erken doğum yapmaktan korkuyorum bana da dua edin lütfen kendisi istesin ne güzel olur:(
(1,794 puan) tarafından
Ay sende iki tane varmış üçüncü de geliyormuş ben yeni gelenle zorlanir dedim başladım bugün bian evel bırakması lazım inşallah tez zamanda öğrenir ler
(132 puan) tarafından
İnşallah canım Allah kolaylık versin hepimize
0 oy
(10,388 puan) tarafından
Ya kızım 14 aylık ben ne zaman başlasam ki cnm bi bilgin var mı ne zaman anlıyor ne zamn söyler su anda tam konuşmuyor çünkü 

Bende hamileyim ve 3 ay kaldı doğuma ikisi birden nasıl.olavak bilmiyorum 
(1,794 puan) tarafından
Kız çocukları daha çabuk öğreniyor diye biliyorum ablam 2 yaşında iken öğretti kızına
(10,388 puan) tarafından
Ooo iki yaşına daha var yaaaa
0 oy
(184 puan) tarafından
Canım oğlum 2 yaşında bende 2. Olunca bıraktirdim eşimle birlikte 15 dakikaya bir götürdük sürekli ama gecede bez bağlamadim sonra da alıştı çok şükür  darısı başına canim
(1,794 puan) tarafından
Amin amin inşallah .. 2 yaşında öğrenmiş masallah Paşaya ♥️
(184 puan) tarafından
İnşallah öğrenir senin paşa da yenge

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 425 göst.
0 oy
7 cevap 228 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
25 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mesude (2,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 228 göst.
23 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı

...