0 oy
2,777 göst.
Diğer kategorisinde (1,063 puan) tarafından
Kızlar hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz cok merak ediyorum  ve eşlerinize de nasıl söylediniz 

Ben hamile kalmak cok istiyordum eşimle karar verdik 5 ay boyunca prolaktin yuksekligi yada yumurta çatlamaması derken ovulasyon testi aldim bir ay usanmadan yaptım testi çatlama olduktan sonra 11. Gün gebelik testi yapim dedim okadar silikti ki ışık altinda zor görüyordum görümcem var gibi dedi esime söylemek istemedim okadar hayal kırıklığı yasamistık ki yine yaşasın istemedim ama o buldu :) bisey var bunda dedi güldüm yarin gorcez dedim heycandan tamam sus hayal kırıklığı olmasin ya yoksa sonra üzülcez falan dwmeye basladı ertesi gün yine yaptim biraz daha netti ama cok silikti dayanamadim saglik ocagina gittim doktor gebelik var diyince bir kiz bir de erkek bebek esyasi alip o uyurken yanina koydum okadar mutlu olmustuki hamilemisin dedi güldü ve 10dakika boyunca sarildi sadece sarildi ve guldu surekli öptü durdu o ani anlatamm rabbime şükür şuanda 22+2 yizzz hergün heycanla bekliyorum zamanin gecmesini

Sizlerin nasildi

19 Cevaplar

+1 oy
(350 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ay anılarım depresti :D canım ben kaynanamla gorumceme gittim yaz boyle gorumcemin arkadaşları var hepimiz oturuyoruz bende yerde çocuklarla oynuyorum gobegim açılmış farkında değilim bi kadin dedi göbeğinde çizgi var valla sen hamilesin dediler yok dedim ne hamileliği batıl inanç onlar dedim valla hamilesin dediler inanmadim sabah oldu gorumcem istifra ediyo aha dedim bana hamilesin dediler kesin sen hamilesin dedim hemen gittik test almaya ama ben 5 kilo erik yiyorum günde gorsen neyse gittik test aldık gorumcem bana da almış eve bi geldik teyzesinden tut galasına kadar gorumcemin kaynanası falan hepsi evde neyse gorumcem ilk girdi lavobaya yok çıkmadı uzuldu falan bende beklemiyorum ya hamilelik ben girdim ay çift çizgi çıktı mı ev birbirine girdi ama herkes seviniyo ben şok oldum hic beklemiyodum herkes birilerini ariyo o diyor dede oluyosun o diyor ay hala oluyorum eşime birşey demedim eve geldik gecesi eşim evi temizlemiş çamaşırları utulemis toz almış neo dedim sen boyle is yaoarmiydin dedim içimden geldi dedi hemen hamilelik testini gösterdim eşime inanamadi kapıda herkes bekliyor balonlarla falan içeriye bi daldılar eşim sok oldu :D 
(1,063 puan) tarafından
Cok guzelmis allah bagislasin canm ya :)
(350 puan) tarafından
Teşekkürler canım allah sizinkinide sağ sağlık kucaginiza  almayı nasip etsin :)
(1,063 puan) tarafından
Amin canm benim tesekkir ederim :)
tarafından
Bende o göbek cizgisinden suphelendim biliyormusuun :) hatta bebegiim diye karnimi sevdim ama krtada hicbisey yoktu:)
(350 puan) tarafından
Bana da o çizgi ile söylediler canım ben pek inanmadim çünkü uç yaşındaki çocuk ta da ayni çizgi vardı anam bi baktım hamileyim :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
ben yeni ameliyat olmustm anestezi agr geldi ameliyat sonrasi hep kustum ve 20 gun olmustu ameliyat olali ben hala kotuydum acile götürdü esim doktor orda hamilesin dedi drek ultrasondan bakti suphelendi 6 haftalık hamileydim ve hic beklemiyoduk esim şaşırdı sevindi ikinci kez baba oluyo braz korkusuda var tabi
tarafından
valla yavrm bnle ameliyata girdi yani oladar ilac kullandm cok güçlü masallah hala benle beraber:)
(1,063 puan) tarafından
Maasallah kiz maasallah de rabbime sukur
tarafından
dedmya kz. :)
(1,063 puan) tarafından
Ay bi kahkaha attimmm :)))) allah seni ya :))
tarafından
cok guzel guldururm:)
+1 oy
(571 puan) tarafından
Bende baş dönmesi halsizlik bulantı şikayetiyle eve gelen misafir acile kaldırdı beni öyle test yaptılar öyle öğrendik adet günüme bile 1 hafta vardi
(1,063 puan) tarafından
Misafir saolsun :))
(571 puan) tarafından
Aynen yoksa arabamız da yoktu kötü olurdum
(1,063 puan) tarafından
Kader iste canm onune gecilmez :)
(571 puan) tarafından
Aynen öyle canim
+1 oy
tarafından

Hep memur ol bebiş öyle yaparım derdim oldu girmesibe 1 ay vardı hamile olduğumu öğrendik tabi Br şüphelendim söylemedim gittim test aldım tam banyoya girdim eşim geldi yaptım çıktım  görünce çok şaşırdım sadece suratına baktım eşimde noldu sena tuvalette ne yaşadın tuvaletten böyle çıkan ilk insansın dedi hahhaha söyledim sonra işte başladı evde koşturmaya :D28 haftalık olduk çok şükür sağlıkla kavuştursun hepimizi yavrumuza :)<3

(1,063 puan) tarafından
Ay aminnnn insallah canm ya gizelmis tuvalet sonrasi şok :)
+1 oy
(748 puan) tarafından

Ben evlenir evlenmez hamile kaldım canım zaten ikimizde istiyorduk adetim geçince hemen test yaptım ilk test çıkmadı 9 daha beklesin bidaha yaptım silikti ilk eltime gösterdim emin olmak için hamilesin dedi o ara eşim aradı sanki hissetmiş gibiydi bugün test yaptinmi dedi evwt dedim gülümseyerek telefonu kapattı sevinçten inşaat da baba oluyor diye bağırmış akşamlar gelirken de çikolata almış gelmiş :D<3

(1,063 puan) tarafından
Hahahaa guzelmis allah isteyrn herkese nasippp etsinin :)
+1 oy
(3,151 puan) tarafından
Ilk evlendik bende idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı hastaneden çıkamıyordum sürekli acillerde geziyordum geçiyordu tekrar oluyordu mide bulantısı kusma falan bi gun köydeydik ailesiyle tarlaya gidecekti çalışmaya benimde adetim 3 gun gecmisti test yaptim silik cikti sonra ciktim kapiya kas goz yapip yanima cagirdim noldu dedi bende testi gosterdim bu ne demek dedi bende baba oluyosun demek dedim gozleri doldu gulerken agladi resmen sarildi simsiki gitti sonra yine ama soyleme demistim ici icine sigmiyor herkese guluyor sakalasiyor falan tuhaflasmisti hareketleri.

2.de de bir kutu hazırladım içine usg resmi testi bide patik koydum bi kağıda da merhaba babacığım çok yakında kucağında olacağım yazdım o kutuyu verdim. Şok oldu 40 dk inandırmaya çalıştım. Çünkü işten gelirken yolda arayip bana bi esek şakasi yapmıştı bende ona karşılık saka yapıyorum sandı :D
(1,063 puan) tarafından
Hahahah 2. Si baya komikmis iyi gulumm :)))
(3,151 puan) tarafından
Gerçekten ya ilkinde kimse yoktu video fotoğraf filan çekemedik bu seferkinde arkadaşım vardı videoya çekiyordu adam kutuyu açtı inanmıyor yemin ediyorum yok diyor kız dedi kalk sarilsana karina doğru söylüyor diye sarıldı hala inanmadım ama diyor videosu çok daha komik :D :D
(1,063 puan) tarafından
Iyimis ama :))) ben olsam bende inanmazdim ama adam napsin yazik napcani şaşırmis inanmamis ama inanir gibi yapip sarilmista :))) izlesek baya gulerdik sanirim :))
(3,151 puan) tarafından
Evet ya cinsiyet partisi yaptık onda da bi şaşkın bakakaldı sanki hala inanmıyormuş gibi ne sarılmak ne bisey sanki hala yalan söyliyormuşum gibi :D
Birisi romantik birisi komedi oldu yani :)
(1,063 puan) tarafından
Bebek dogdumu bari yada hamilemisin merak ettim
(3,151 puan) tarafından
6 aylık şuan az kaldı doğuma :)
(1,063 puan) tarafından
Ay maasallah dogdunda da inanmaz artik bide 22+2 yiz ya ne guzel : ) rabbim kucamiza aldimiz gunu gostermeyi nasip etsin insan heycanlanyor
(3,151 puan) tarafından
Yok inanıyor artık karnım davul gibi oldu :D sizede maşallah kız mi erkek mi inşallah hayırlısıyla kavuşuruz:)
(1,063 puan) tarafından
Aminnnnn insallah kuzum kızımız olucak allah nasip ederse insallah sizin cinsiyet ne :)
(3,151 puan) tarafından
Bizimde 2.kız hayırlı olsunlar inşallah:)
+1 oy
tarafından

Adetimde düzenli gecikme olur hastalık hastası olduğum için her ay aha kistim var aha kanser oldum diye yükselirdim. Hatta bi kere üşütmüşüm, göğsüm ağrıyor kalp krizi geçircem diye eşimi koridor da beklemiştim hemen gorsun düşersem diye:D neyse her gecikmede test yapiyorum negatif. Yine gecikti sandım yine yaptim silik çizgi 4 farkli test 4 gun yaptim 3u silik biri negatif çıktı. Ama ben yine kistim var diye diye gittim:D böyle  söylendiğim için eşim ne hastalığı sakin ol bi sey yoktur yine yap test dedi öyle öğrendik:D

(1,063 puan) tarafından
Allah seni yaa :))))) hastaliktan bebisi ögrenemicekmissin :)))
tarafından
Aynen öyle:D
+1 oy
(2,448 puan) tarafından

Burnuma meyve ve çorba kokusu gelmisti. Adetim de 2 gün gecikince test yaptım 26 nisan da öğrenmistim. 28 nisan esimin doğum günüydü tatlı bi sürpriz olmustu ikimize de :D simdi 4 aylık bebeğim

(1,063 puan) tarafından
Ay ne guzel zamanlama okadar isterdim ki esimin dogim gunune denk gelsin diye ama kismet olmadi bize  dogum gunun den 4 ay sonra oldu hayirlisi olsunda :)
(2,448 puan) tarafından
Allah sağ sağlim kavustursun canım.
+1 oy
tarafından
Benim esim 3 gün önce ruyasinda kiz bebege hamile diye görmüş beni bende adetime 1 2 gun daha var saniyorum ama gecmis megersem neyse arabada tekim eve giderken hastanenin onunden geçtim döndüm girdim hastaneye bakalim bi dedim ama hic ümit yok :) 1 saat snr drla konustum telde tebrik ederim falan dedi elim ayağım bosaldi benim :)) esimlede flört doneminde cok sık gittigimiz bi mekan vardi oraya gittik yine orda söyledim. Hatta soyleyemedim bile cantamdan bebek tulumu, bebek patigi birde bebek bezi cikardim.bezi cikarinca anladi hamilemisin dedi snr testi gosterdim hemen aglamaya basladi omzuma bi sarildi ama sanki dakikalarca hem agladik hemde dans ettik :) en son masaların orda donderdi beni ama sandalyeler havaya uctu rezil oldum :)) alt kata gitti baba oluyorum diye bagirdi :D videoya cektik cok guzel bi ani oldu :) ertesi günde kendisi bebegi icin yarim saatlik bi video cekti ♡ canim kocam cok güzel baba olacak ♡ :)
(1,063 puan) tarafından
Ay guzelmis allah daim etsin insallah canm benim
0 oy
tarafından
Bizde cok istiyorduk evlendktn bir ay sonra hamile kalmisim 5 haftalikti ama dusuk yasadim cok uzuldm esim bi sekilde destek oldu bana dusukten bir ay sonra esimin dogum.gunuydu dogum gunumde hamile kalmayi cok istiyrdum esime supriz olarak bu hediyeyi vermek istedim dogum gununde sabah esim isteyken test yaptm umudum olmasada ama rabbim dualarimi kabul ettiki hamile kalmisim esimin dogum gununde hediyesi olarak hamileligimi soyledim cok sevindi 
(1,063 puan) tarafından
Bende istemistim ama sonraaina oldu artik gercekten guzel bir hediye allah bagislasin :)
tarafından
amin canm hepimizinkini saglikli bi sekilde kucagimiza almayi nasip etsn
(1,063 puan) tarafından
Amin canmmmm
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Zaten hamile değilim su testi yapayım da atayım boşuna durmasın diye yaptım ve hamile olduğumu öğrenmiştim o hafta dr a da ben hamile kalamıyorum diye gidip alttan muayne falan ettirmistim 
(1,063 puan) tarafından
Hadi tesadufe bak :))  valla allah bagislasin cnm
(3,149 puan) tarafından
Insallah cumlemizinkini canım şuan 2 aylığız
(1,063 puan) tarafından
Allah kucagina almayi nasip etsin canm
0 oy
tarafından
Günüm geçti hastaneye gittim test verdim çıktı eşimle beraberdik ztn istiyorduk supriz olmadı pek 
(1,063 puan) tarafından
Allah bagislasin canm insallah isteyenlere asip etsin allah
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Ben bi dusuk yasadm kurtaj oldum 2 defa adet gordukten sonra hamile kalmisim hic adet belirtim yoktu adetimin geldigi gun olmadm normalde gunu gunune olurum esime soyledim hamilelik testi aldi yaptim hamileymisim cok sevindi kurtaj oldugumda cok aglamisti cunku rabbim birini aldi birini nasip etti cok sukur su an 4 aylik

❤❤❤❤
(1,063 puan) tarafından
Allah kucaginiza almayi nasip etsin canm benm
(6,360 puan) tarafından
Kiz dogdu :D icerden cikti :D suan ayagimda salliyom
(1,063 puan) tarafından
Ay hadiii maasallah drisi basimaaaa :)))
(6,360 puan) tarafından
Aminn canim insallahhh ❣❣❣
0 oy
(964 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ben 8 senelik evliyim ilk 3 sene olmadı çocuğumuz. Eşimin değerleri çok dusuktu ve gittiğimiz her Dr.  Sizin doğal yolla çocuğunuz olmaz diyordu. Aşılama yaptık tutmadı tüp bebek yaptık tuttu 14. Hafta düşük oldu. 1 sene bekleyelim para biriktirelim derken 6 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım bayram havası gibiydi Evimin içi.  Eşimin gelmesini zor bekledim. Ben dışarıya patik orup satiyordur. Elimde pembe ve mavi bebek patikleri vardı bir pembe bir mavi patigi es yaptım birbirine bağladım bagciklarindan içine de gebelik testini koydum :) eşim işten geldi ayakkabılarını ayakkabiliga koyacaktı dolabı bi açtı patik var bana söylenmeye başladı bu yaptıklarını sağda solda çok görür oldum toplasana falan dedi ama onların eş olmadığını fark etmedi :):) getir de yerine koyayım dedim eline aldı bunun içinde bişey var dedi elini attı baktı test şok oldu sarıdik agladik sonra hemen hastaneye gittik. Ama sevincimiz çok sürmedi 16. Haftada o yavrumuzu da kaybettik :(  üstünden 8 ay geçti eşim çok ısrar ediyordu gidelim doktora tüp bebek yaptiralim yasimiz ilerlemeden olsun dedi tmm dedim randevu aldım gittim görüştüm kilo ver bide bu ilacı kullan ne zaman istersen gel başlayalım eşinin değerleri düşük vakit kaybetmeyelim dedi folik asit yazdı gönderdi. İlacı 10 tane kullandım yada kullanmadım adetim gecikti  7 gün bekledim test yaptım çift çizgi net bi şekilde çıktı.  Eşimi arayıp telefonda söyledim 2 hafta sonra doktora gittim kaç kilo verdin dedi bende 5 kilo verdim dedim iyi başlayalım artık tedaviye dedi;) gerek kalmadı hocam hamileyim dedim şok oldu inanmam bu değerlerle nasıl olur drdi oldu işte dedim ;) şimdi de 18+1 olduk çok şükür bin şükür igne ilaç tedbir tedavi yavrumuzu korumaya çalışıyoruz. Kızlar uzun oldu kusura bakmayın ama yasanilanlar inanin daha uzun ;) Rabbim hepimizin evlatlarini bizlere bagislasin inşallah 
(1,063 puan) tarafından
Ay kuzum bebim cidden hem yuregim parcalandi hemde cok sevindim ya ne dicemi bilemesim rabbim yavrularimizi bize bagislasin insallah kucagimiza almayi nasip etain canm benimmm
(964 puan) tarafından
Amin cnm amin inşallah cumlemiz sağlıkla doğurduk diye sırayla yazarz buralara ;)
(1,063 puan) tarafından
Ay insallah zatrn cok heycanliyim hergun nekadar kaldi diye bakiyorum tatihe :))
(964 puan) tarafından
Şafak kaç cnm siz bizden buyuksunuzdur;)
(1,063 puan) tarafından
Yok nerdeee 22+2 yiz 123 gun var gecmiyor sanki
0 oy
(581 puan) tarafından
Kız arkadaşım kendine test almıştı yapacak guya  bende uyuzluk olsun diye işedim testi kullandım :) sonra evden çıktım arkamdan bağrışlar tabi hamilesin diye. Tabi beni bir ağlama  krizi tuttu istemiyodum çünkü yaşım genç diye gençliğimi yaşayacağım düşüncesi :) ama bi yanda aniden gelen istek yani karışık duygular hayatımın en aksiyonlu gunuydu hiç unutamam sanırım. Tabi hemen benim adamı aradım hastaneye gidiyorum gelmek istermisin diye noldu falan diyo garibim. Dedim bebis kaç haftalık onu öğrencem koşa koşa geldi beni deli gibi öpüyor falan onun istedigi olduya tabi sevinir. 
(1,063 puan) tarafından
Ay guzel olmus ama canm allah bagislasin insallah
(581 puan) tarafından
Çok güzel oldu canım :) hayatımın en güzel şeyi
0 oy
tarafından

Bana eşim söyledi bi değişik oldu bizimki ya :D

(1,063 puan) tarafından
Nasil kiz ? Hastaneden sonucu o mu aldi
tarafından
Biz 1 yıl istemedik. Ondan sonra karar verdik. Bende enfeksiyon olduğu için hemen olacağını hiç düşünmedim. Adetim 2 3 gün gecikti eşim demeye başladı sen hamilesin sen hamilesin demeye benim yine umudum yok tabi normalde de gecikir o kadar 5 6 gün geçti hastaneye gittik test sonucu verdim benim hâlâ umudum yok aklıma öyle bi girmiş ki etraftakiler enfeksiyondan dolayı çocuk olmaz diye eşim sonuçları alıp geldi 1 aylık hamilemiymişim eşim kendinden o kadar emindi ki heyecanlanmadı bile adam. Ben şok tabi  :Ddd
(1,063 puan) tarafından
Hahahha sizde ters olmus baya bi :))
tarafından
Öyle değişik bi anı işte ilerde oğlum sorarsa beni babama nasıl söyledin diye. Asıl seni baban bana müjdeledi derim
(1,063 puan) tarafından
Evet baya degisik hikaye :)
0 oy
(510 puan) tarafından
Bizimkisi fazla uzun sürmedi 6 aydan sonra oldu ama esime sorsan 6 yıldır olmuyordu sanki hamile kalmadan önce kanalarim kapalıydı rahim filimi çektim orda açıldı doktor eve git 3 ay sonra hamile kalmadin tedaviye basliyalim dedi bir iki ay adet gördüm esim umutsuz 2 ay geçti olmadı kesin bu ayda gene olmicak dedi bende annemlere gitmstim hep ay başı giriyordum girmedim eve geldim 2 gün geçti evde test vardı dayanamadım yaptim baktım çıktı kıpkırmızı iki çizgi esim o sabah erken gitmisti işe mesaj attim dedim test yaptim heee gene çıkmadı deyil mi hep oyle oluyor zaten filan yok dedim çıktı saka yapiyorsun dedi valah dedim aradı gerçek mi diyon evet dedim heman eve geldi teste bakti yarın oldu doktora gittik 5 haftalik dedi hiç belirti bile yoktu adet olacak gene diyordum şimdi 7 gün kaldı doğuma  
(1,063 puan) tarafından
Ayyyy maasallah allah bizede tekli sayilari gosterain insallah canm ne guzel insallah saglicakla kucaginiza alirsiniz
0 oy
(601 puan) tarafından
Benimki tamamen sürpriz oldu. O sıralar ben spora gidiyordum baya da ağırlık hareketleriyle falan çalısıyordum. O ay adetim 5 gün geçıkmisti. Spora giderken arkadasa dedim hatta agirlik cok calisiyorum sanirim ondan dolayi adetim gecikti rahtsiz ediyor beni dedim. Sonraki gun telefonda baska bi arkadasla konusuyordum dedi bana belki hamilesindir icime bi kurt dustu gittim hemen test aldım bi baktim 1 dk anca gecti gecmedi cift cizgi belirgi. Tabi ben şok hic beklemiyordum. Bide o zaman 3 4 gundur esimle konusmuyorduk kavga etmistik. Ona testin fotografini attim aradi direkt beni ciddi misin sen falan dedi inanamadi calisiyordu hatta hemen geldi eve beni hastaneye goturdu 1 saat sonra sonucu aldigimda tam emin olduk ki hamileydim bizde boylelikle barismis olduk. Ama benim sonraki gunlerde lekelenmelerim oldu sonra cok az kanamam dusuk tehlikesi dediler. Ilac kullandim 2 gune lekelenmem gittim. Hala ilaci kullaniyorum ama cok sukur hic bi sikinyim yok 26.haftadayim. rabbim saglicakla vakitlice versin kucagimiza bebeklerimizi
(1,063 puan) tarafından
Amin canmmm allah herkesin bebegini kucagina saglikla almayi o guzel gunu rabbimin herkwse yasatmasini nasip etsin isteyen bekleyen herkese de rabbim nasip etsin
(601 puan) tarafından
Amiiin insallah
0 oy
tarafından
bebek çalışmaları yapıyorduk zaten her ay adetimi bekliyorduk :) sekizinci ayda bir gun gecikti test aldim pozitif cikti ertesi gün senin gibi bebis patisi alip kuruya koyup esime verecektim masa hazirlicaktim. 4-12 di isten geldi gece konusuyorduk ama benim icimde kelebekler ucusuyor :) soylememek icin zor tutuyorum kendimi. biliyormusun insan ozeniyor srtik is yerinde anlatiyorlar dedi o an baba oluyorsun dedim bakisi hala gozumun onunde gozleri doldu sarildi emin olmak icin saglik ocagina goturdu :) suan cimcimem 7.5 aylikta bebek arabasinda oturmamak icin bas bas bagiriyor :)
(1,063 puan) tarafından
Ayyyyy darisi bana ya insqllah bide isteyenlere ay ogunler gelse diye gozum hep tarihde
tarafından
rabbim insallah tez vakitte verir canim hayirli sağlıklı bebisin olsun

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 2,020 göst.
2 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Ilayda22TN (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 62 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 168 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Sukran288 (1,529 puan) tarafından soruldu