0 oy
465 göst.
Diğer kategorisinde (340 puan) tarafından
Kizlar yeni dogan bebegnzle gun icinde napiyosynuz benimki emiyior uyuyor uyaniyor tekrar ayni

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
68 günlük oğluşum sabah gaz sancıları ve tuvaletını yapma cabalarıyla gün açıyor. Eğer yaparsa güzelce keyiflenıyor alt ust degıstırme sevme, sarkılar turkuler abımızı okula gonderme sonra memede saatler suren keyıfli uyku, ben yanından ayrılınca uyanma.. Sonra odalarımızı topluyoruz yanımda duruyor gaz sıkıntısı olmazsa konusuyorum sureklı benı ızlıyor dınlıyor alelacele bı kahvaltı bunlar yaklasık en fazla 40 dakıkada olmalı yoksa kahvaltı yapamam:)  emme uyuma, uyuma on dakıka hadı ne yaparsan o kadarcık surede. Gun boyu bu sekıl devam onar dakıkalarla. Uyumadıgından huysuz oluyor zar zor ev süpür yemek yap araya sıkıstırmaya calısıyorum. gece 12 ye kadar bı kosturma bı mesgale sorma gıtsın :) sabah gaz saatıne kadar uyudugumuzla gece 2-3 emmeye kalkmayla ve sayısız nefes alıyor mu dıye kontrollerle tekrar gune merhaba.. Hamdolsunnn herşeyeki sağlıklıyız.. 
tarafından
bi an kendimi okuyor gibi oldum yalniz bende ablamiz yok :) evi supiremiyorum korkuyor makine sesinden gecede yedi sekiz kere kalkiyor
tarafından
Kardeşimin oğluda korkuyordu şimdi süpürge sesiyle uyuyor çocuk :) severim onun canını ne anlıyorlar korkmaktan bu minnaklar Allahım.
tarafından
ilk uc ay falan uyurken bile supuruyodum o zaman ev isimi yapabiliyordum şimdi öbür odada biri oyaliyor oyle. geçen gün kimseyi beklemicem kendi işimi kendim gorcem dedim bi odayi süpürdüm baktim agliyor aldim kucağıma oynayarak dans ederek süpüreyim alissin dedim yuzunu boynuma gomdu saklanmaya calisti hem o korktu kuzum hem süpürge birşeye benzemedi bi kez daha kanaat getirdim ev isi yemek çamasir bulasik umrumda degil yeterki o iyi olsun
tarafından
Oy sizin minnak büyükmüş birazcık bizden, belkide o zamana gelince bizimkide korkar yaşarsak göreceğiz :) yaa kesinlikle haklısınız meleklerimizin en çok bize ihtiyacı olduğu dönemleri, onları en iyi anlayan bizleriz herşey halolur ilk öncelik onlar. Başta herşeye yetişmeye çalışan yetişemeyince agresif olan bir ben vardı hiç unutamıyorum el kadarcık oğluma uyu diye sesimi yükselttim çünkü işlerim bekliyordu sonra nasıl üzüldüm napıyorum ben diye :( odur budur tekrar anladım ki önceliğim bebeğim. Gerisi olduğu kadar. Herkese beklentisini düşürmesinide anlatınca sıkıntı kalmadı :) hatta yine her işim hal oluyor çok şükür daha iyi yetişiyorum rahat bırakınca kasmamak lazım, düzen oluşacak bi şekilde ama zamanla.. Sağlıkla büyütün bebişinizi
tarafından
bende gazdan sabahladigimzds yeter uyu diye kızmıştim sonra defalarca özür dilemistim onlarda sanci cekmeknister mi ellerinde degil minnaklarin anlatamiyorlarki korkuyorlar mi aclar mi bi yerleri mi acıyor kizim 7.5 aylik canim aminn hepsi saglicakla buyusun canim
-Reklam-
+1 oy
(373 puan) tarafından

Sabah kalkinca bezi degistir sut ver sonra yuzunu temuzle bebe yagi falan sur kiyafetlerini degisdir gaz ilacini ver uyut camasirlarini yika temuzlik yap yemek yap sonra yine emzir havada gezdir emzir bez degis oyle oyle aks oluyor:)

+1 oy
(5,938 puan) tarafından
Biz 2 gun sonra  4 aylik oluyoruz aktivite yapiyorum el becerisi artsın diye çıngırak dis kasiyici veriyorum ingilizce  sayi sayiyorum ingilizce harfleri tekrarlıyorum 0-3 yas kapma algilama donemi ben ıngılzce herseyin tekrarini yapıyorum  babasi da her  aksam keman çalıyor  enstrüman a ilgisi cok fazla zaten mest oluyor. Banyo yaptırırken herseyi anlatiyorum seni yikamaya basladim bu şampuan  bu köpük su döküyorum oğlum  diyorum.beslerken de anne seni simdi emzirecek diyorum.yani herseyi anlatıyorum  ilk bebegimde de aynisini yaptım 5 yasinsa okuma yazmayi çözdü  4 yaşında keman çalmayı ogrendi kuzum.
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Kiz dua et gazi olmasın yeter ki :D oyle rutine de raziyim sahsen ben 4 aylik olduk halen sabahlari gaz sancisiyla uyaniyoruz :D

tarafından
gazsız ve kusmayan bebek olsun bütün gun emsin
(1,064 puan) tarafından
Aynn bol bol dua et gazi olmasin biz neler cektik 3 ay kolikti yeni yeni gecti
tarafından
corekotu kaynatip icin canim
(6,360 puan) tarafından
Galiba bana bi ara sen onermistin onu da denedim fayda etmedi.
tarafından
duzenli yaptın mi canim ben kimyon ve corekotu ile gecirdim suanda gaz sancisi oluyor ama sabahlamiyoruz cok şükür kusma mafediyor bizide
(6,360 puan) tarafından
Yok bizde sabahlamiyoruz ama sadece sabahlari gaz sancisiyla kendini sikip uyaniyor uykumunn en tatli yerinde hemde :)
tarafından
bütün gece hareket etmedigi icin heralde bizimde oyle oluyor gece cok sık kalkiyor ama sabah dedigin gibi gazdan uykusu açılıyor
(6,360 puan) tarafından
Kiz bazen emzirmeye kalktigimda kendini sikiyo bacaklarini hareket ettiriyom.cikariyo ama sabah yine ayni :D deli edecek beni deli ne zaman buyuyecek yaaa bunlarr
tarafından
büyümesinler en tatlı zamanlari biz simdi bebek arabasını istemiyoruz kendini paraliyor bugun yolda herkes bakip ay ne tatli bebek deyip durdu ben yolda neler yapiyorum sussun diye :) millet bize gülüyor :) rabbim acılarını gostermesin ben raziyim sabahlamaya uykusuz gecelere
0 oy
(31 puan) tarafından

Sallamaktan kol kasi yaparak geçiyor inşallah bugünler biran önce geçer :ermm:

(340 puan) tarafından
İnsallah ya benfe oyle diyorum en azndan kollarm toparlar :D
(31 puan) tarafından
Benim kızım nazlı falan diyordum oğlum oldu 5 kıza bedel nazlı sıpa okadar değişik pozisyonlarda salliyorum ki el ayak inşallah kilo verdirir diyorum :D
0 oy
(350 puan) tarafından
Biz 4 ayligiz canım yatağa bi yatiriyorum onu şarkılar türküler danslar hoplayip zirpliyoruz sonra o yoruluyor uyuyor bazen bende çok yorgun oluyorum ona ayıracak zaman bulamıyorum alsiti hep ilgiye ilgilenmeyince agliyo değişik sesler çıkartıyor 
0 oy
tarafından
Alt al mama yedir bebek arabasiyle evin icinde gezdir ayakta salla kucakta gezdir butun gun boyle geciyo.bide ikizler :)
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Benim pglum 2 ay on günlük onunla şarkılar söylüyorum oynuyorum sevıyorum gezdırıyorum ınan vakıt nasıl gecıyor anlamıyorum :)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 226 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde Sunakarayell (312 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 195 göst.
1 Mart 2022 Aile kategorisinde hamislerdenbiri (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 415 göst.
17 Mart 2020 Diğer kategorisinde Yagmuruntopragi (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.