0 oy
626 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar sahura genellikle ne yapıyorsunuz benim eşim de bende hamur işi olmadan hayatta doymayız annesi küçükken alıştırmış eşimi bende öyle tabi her gece mutlaka yaparım.

10 Cevaplar

0 oy
(758 puan) tarafından
Ben kahvalti türude yerim tavuk spagetti bile yerim börekde yerim hic farketmz yeterki aç olim :)
tarafından
İnsan hiç düşünmüyor kiloları o zaman yeter ki karnım doysun diyor. :))))
-Reklam-
0 oy
(964 puan) tarafından
Ekmek.mi yapiyorsunuz canım?  Bizim de yöresel bir ekmegimiz var yağlı olduğu için eşim çok sevmez ama babam o ekmek olmadan sahur yapmaz :)
tarafından
Çok özür dileyerek söylüyorum kete derler bizde ama gözleme olarak geçiyor her çeşidi yapılıyor patatesli peynirli kıymalı yumurtalı .
(748 puan) tarafından
Oy ben o keteyi çok seviyorum ama yok burda yq anca annemlerde yerim gidince
tarafından
Ben her gece mutlaka yaparım  yoksa doymuyor bizim herif
(748 puan) tarafından
Afiyet olsun şimdide inşallah tutarım bu ramazan
tarafından
Ben çok istiyordum ama eşim izin vermiyor. Malum eşin izin vermediği birşeyin sevabı da olmuyormuş o yüzden tutmayacam sanırım.
(748 puan) tarafından
Bnde denicwm sütüm kesilmezse devam kesilirse birakcam
tarafından
Umarım kesilmez de en azından ibadetini yerini getirirsin hem borçtan kurtulursun :)
(748 puan) tarafından
Aynen 30 hamileyken tutamadım bunu bagri tutayım diyorum esin sana neden izin vermiyor
tarafından
Çocuk tam gelişim zamanında 7 aylık oluyorum oda gelişiminde gerileme olur diye izin vermiyor
(748 puan) tarafından
Tutma canım hamileysen zaten
tarafından
Tutmucam Allah nasip ederse bebeğim sütten keslince tutarım
(964 puan) tarafından
Bizde yaparız cnm gözleme.  Bizde de bükme derler :) bide düz lavas gibi yapıp onun iki tarafini da yağlarız yumuşacık ve bol yağlı bir ekmek olur asıl odur bizim sahur ekmegimiz. Neyse ki eşim istemez onu yapmamı :) yumurta haslarim kahvaltilik ve çay Ohh ona var ya en zengin sofra geliyor sahurda. Ama şimdi hamileyim mutfaga giremiyorum arti doğuma kadar zaten yatak istirahatindeyim istesem de giremiycem :( bu sene kocacugum kendi sahurunu kendi yapacak inşallah
tarafından
Farz olan ibadetler için eşinin sana hükmetmeye dinen hakkı asla yoktur.  Kaza içinde hükmetmeye hakkı yoktur sunnetler için karşı çıkma hakkına sahiptir sadece lütfen unutmayalım ;)!
tarafından
Bizde de senin dediğine yağlama denir. Pişerken yağlarız birde yağda kızarttığımız var pişi derler o çok yağlı olduğu için onu pek yapmam ama :)
tarafından
Ay ışığı :) doğrudur haklısın ama eşim korktuğundan dolayı beni ikna etmek için. zaten hamileyim. Düşünmüyorum tutmayı.
0 oy
tarafından

Benim annemde öyle erkenden kalkar börek hamur işi herşeyi yapar canım annişim ya Bn yapmadım eşimle pastanemiz vardı tutmuyordu oruç bndd sahura peynir zeytin yerdim öyle :)

tarafından
Eşin yanında olduktan sonra o zeytin peynirin yerini hiç bir şey tutmuyor
tarafından
Evt öyle tabiki bu yıl orucumu tutamicm eşimde yok yanımda hayırlısı bakalım
tarafından
Tabi herşeyin hayırlısı Allah gönlüne göre versin İnşallah:)
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Tost yumurta haslama peynir zeytin corba bu tarz bizde rahat oluyor mide bu sene tutamayacagim ama 4 aylik bebegim surekli emiyor cok acıkıyorum basinda ortasinda sonunda kadir gecesinde tutarim diyorum duruma göre bakacağım artik 
tarafından
Umarım herşey istediğin gibi olur bende tutamıcam bu sene
(5,938 puan) tarafından
Amin hepimizin inşallah canım.
0 oy
(244 puan) tarafından
Biz kahvaltı yapiyoruz.
tarafından
Hamur işinin yanında bende kahvaltılık koyuyorum
(244 puan) tarafından
Biz hamur işi yemiyoruz.
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Ayy ilk defa tutmadan  bir Ramazan gecircem  çok üzülüyorum ya eşim hiç  tutmaz  zaten. Bekarken ne guzel ailece  kalkardik  börekler neler neler  yapardik Ohh  mis . Bizde  hamurişi çok yaparız çorba da çok yaparız  kahvaltılık  da hepsi yani karışık :) keşke eşim tutsa nerdee askerde tam gün  tuttu  birdaha  yok hep tek sahura  kalktım  yillardir

tarafından
Bende tutmucam ama eşim için yapacam mecbur zaten gece 12 de geliyor o zaman da sahura pek bişi kalmıyor.
0 oy
tarafından
Biz hep kahvalti yapıyorz gece yemek ağır geliyor sonra 
tarafından
Sahura kahvaltı yakışıyor :)
tarafından
Yani Allah ne verdiyse
tarafından
Tabiki öyle ama bereketli ramazan
tarafından
Nedense içimi hep huzur kaplar ramazan da
tarafından
Şeytan 30 gün boyunca bağlanırmış ramazanda önemli olan nefsimizi kontrol edebilmek
0 oy
tarafından
O bizim buralarda da var cnm ekmek sıkma atılıyor gözleme falan 
tarafından
Doyurucu oluyor  :)
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Gecen yıl kaynanamlara kahvaltı türü hazirlardim ama esim pek sahurluk yemez gec uyr zaten su icer yatar. Ben de bu yıl tutamayacağım malesef emzirdigim icin 
0 oy
(661 puan) tarafından
Kahvalti turu , tost , borek ,pooca  bunlarla doyariz sukur , yemek turu yenmez bizde o saatte agir geliyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 278 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 480 göst.
6 Mayıs 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 264 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (801 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 291 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (801 puan) tarafından soruldu

377,326 soru

11,291,892 cevap

34,710 kullanıcı

...