0 oy
356 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (910 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bamya yemeği şimdi pişti tarifleriniz ve püf noktalariniz için teşekkürler 

7 Cevaplar

+1 oy
(3,740 puan) tarafından
Etli mi etsiz mi yapacaksin canim
(910 puan) tarafından
Etsiz  canım zeytinyağlı
(3,740 puan) tarafından
Soğanları ilk başta yemeklik kavur sonra domatesleri koy kırmızı biber varsa çok güzel oluyor ondanda doğra sonra 1 tatlı kaşığı salça koy onları özdeştir sonra bamyayi koy üzerine yarım bardak kadar limon suyu sıkın tuzunu kendinize göre ayarlayın sonra üzerini hafif geçecek kadar su koyun kısık ateşte pisirin
(910 puan) tarafından
Ayıp ettin geçen yazdan minik minik doğranmış kırmızı biber var buzlukta hem de hormonsuz :))) sağolasın mucuhhh
(3,740 puan) tarafından
Oh miss kırmızı biber içinde gerçekten çok güzel oluyor hatta dün yaptım :))
-Reklam-
+1 oy
(1,186 puan) tarafından
Karıştırma limon sık Bi kaç damla
+1 oy
(122 puan) tarafından
Önce soganlari kup kup dogra ve kavur yağda guzelce 

Sonra salcasini koy onuda kavur biraz

Sonra bamyayi koy 

Azcikta su koy biraz haşlansin 4 dk Falan

Şimdide tuz biber karabiber ekle

Suyunu tam koy şimdi ve limon tuzu at icine 4 adet

Altini kıs kısık ateşte pişsin
+1 oy
(3,036 puan) tarafından

https://www.instagram.com/p/B5GKRmbFL3h/?igshid=1vpa2p3wtw8v2 bunu yapıyorum ben bamya yemeyen eşim 2 tabak yiyor artık :D ama önemli olan soymak onu anladım :D

(3,036 puan) tarafından
Küçük bitane doğra istersen küp küp ama önce kavur patlıcanı sonra bamyayı koy karıştırma cok
(910 puan) tarafından
Kız yok eskiden ben de bayılırdım patlıcan üç yıldır eşim sürekli  patlican  yaptırmaktan soğuttu
(3,036 puan) tarafından
Haha taktin mi bizimkide takar öyle bi yemeğe hep onu ister :D ben patlıcanı hafif kaynatıp mısır unuyla kızartıyorum off balık gibi oluyor :Dd
(910 puan) tarafından
Guvec
Türlü
Karnıyarık
Soguş
Patlıcan kızartması
Oyyyy bunları yiyiyor artık bugün de bamyaya patlıcan kat dedi bir kızdım bamyaya patlıcan mi katılır
(3,036 puan) tarafından
Katılır istersen patates falanda koyan var annem bamya az olduğu zaman taze fasulyenin içine koyardı kardeşimle bamya kavgası yapardık ben çok severim :D
0 oy
(291 puan) tarafından
En güzel bamya nar ekşisi ile olur bence çok daha lezzetli oluyor öyle
0 oy
(25,224 puan) tarafından
1000 puan ver söyliyim
(910 puan) tarafından
Sen de taktın su puana aa gercek dünyaya gel Allah kimseyi senin diline düşürmesin aminnnnnn
(25,224 puan) tarafından
Sen taktın ben değil dün yırttın kendini puan diye :D
(910 puan) tarafından
Pardon yirttin derken
(25,224 puan) tarafından
Bildiğin yırttın
(910 puan) tarafından
Ne kadar terbiyesizsin sen ya artık senin hiçbir yorumuna cevap vermeme kararı alıyorum boşuna yorum yapma insan düzgün konuşur seviyeli olur biraz dedim puan olsa dahi yirttin kendini demen hiç doğru değil seviyemi korumakda zorlanıyorum bu tarz yorumlarda o yüzden kusura bakma hoscakal
0 oy
tarafından
Benimde buzlukta  var küçük Bi poşet ama pişiremem diye korkumdan çıkarmıyorum annem kavurmuş poşetlemiş vermişti  pişirme aşamasında Limon sıkacam heralde 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 450 göst.
13 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde M. Nur (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 214 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,282 puan) tarafından soruldu

377,164 soru

11,287,427 cevap

34,692 kullanıcı

...