0 oy
995 göst.
Aile kategorisinde (393 puan) tarafından
Bebeğim 3 aylık yakın akrabamız bebeğime limon verdi sinirlendim tepkimi gösterdim filan neyse içim rahat değil yaa limon bişi yaparmı acaba korkudan su dahi vermiyorum ben su ver diyo bide benim bebeğim vermiyorum sen ne müdahale ediyosun dedim yani limondan bişi olurmukii

18 Cevaplar

+1 oy
(368 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tovbe yarabbim ya icini yakcak cocugun 6 ay anne sutu diyo sadce hicmi bilmiyolr yarabbi akil ver şunlara ya korkma canim inah bisey olmaz
-Reklam-
+2 oy
(1,379 puan) tarafından
Nasıl verir ya o limonu kendi g... Surseymıs ya şıllık ne kadar verdi ki 
(393 puan) tarafından
Biraz suyunu sıktı ağzına işte 5 10 damla
(1,379 puan) tarafından
Sen şimdi 2 cay kasıgı su ver canım korkma bşrsey olmaz keske o limonu kafasına ataydın
(393 puan) tarafından
Tepkimi gösterince bir daha ellemem bebeğini dedi zaten
(1,232 puan) tarafından
Hahahah kız Cevriye güldürdün beni ama hoş olmamış bu yorum tanımadığın insan hakkında hakaret etme boşver günaha girme durduk yere
(1,424 puan) tarafından
Ay oha 5 10 kaşık bide ya ne hakla 3 aylık.bebege limon veriyor ya şuan çok sinirlendim
tarafından
5 10 damla diyi cnm
(758 puan) tarafından
Yardır cevriyeee :) :)
(1,379 puan) tarafından
Cok sinirlendim canım ya ben akrabanın bebegıne bile ızın isteyerek ellerimin temiz oldugunu soyleyerek temiz degılse yıkayıp gelıp oyle dokunuom 3 aylık bebege limon nedir
(1,232 puan) tarafından
Malasef ki bebek üzerinde bilmiş bilmiş egemenlik kurmaya çalışan insan çok etrafta haklisin
tarafından
Cevriye cok dogru bişey ama malesef söyleyemiyorum ben cok kötü bu durum bu keşke soyleywbilsem
+1 oy
(1,865 puan) tarafından
Bebisin midesi cok hassas limon gibi asitli birseyi nasil verirler bir bebege, bebisin icin üzüldüm. Bebisini emzirmeye calis. Bir skntisi olmaz insalalh. senin anne sutun bebisin icin ilac gibi şifadır her zaman.
(393 puan) tarafından
Çok emzirdim üstüne korktum ya bişi olur diye anne sütünü bile zaten zor sindiriyolar
+1 oy
(105 puan) tarafından
Kuzum bir şey olmaz inşallah.. Ama iyi olmamış.. İyi ki tepki vermişsin değilse yine yapardı benzer bir şey..

İçini rahatlatacak bir şey daha söyleyim. Bebeğim üniversite hastanesinde yatmıştı. Üniversitenin prof.larından biri bir sınıf dolusu tıp öğrencisiyle odamıza girmişti vizit geziyorlar bir nevi ders işliyorlardı o sırada dr bebeğimin sarılığından felan anlattı sonra benim yavruş hıçkırmaya başldı dr öğrencilere bi hasta geldi bebek saatlerce hıçkırmış ya da dünden beri durmadan hıçkırıyor nasıl bir çözüm yolu izlersiniz dedi.. Öğrenciler bulamadı.. Dr limon sıkın ağzına geçer dedi :D ferah ol bişi olmaz inşallah bol bol emzir bir iki kaşık da su ver 
(393 puan) tarafından
Teşekkür ederim :) zaten konu benim bebeğim olunca her zaman tepkimi gösteririm ve lafımı esirgemem çünkü benim bebeğimse kimse müdahale edemez diyorum artık bebeğe yaklaşmak için bile gözümün içine bakarlar
+1 oy
(534 puan) tarafından

Valla canim yapiyorlar oyle seyler sinir oluyorum ben de benim bebegim de 3 aylik 1 aylikken bal yallattilar yok portakal yalatiyorlar elma, limon bazen corba tutuyorlar sinir oluyorum ben de hemen su veriyorum agzina agzinda kalintisi kalmasin diye sen de su ver bir iki cay kasigi her seye neden bu kadar karismak isterler anlamiyorum hic kendileri dogursunlar da ne  verirse versinler :angry:

(393 puan) tarafından
Valla ben kendi anneme bile kızarım bu konuda anne hiç bişey verme istemiyorum derim biraz alınır ama gönlünü alırdım diyorum bak bişi olursa vicdan azabı çeksen daha mı iyi ilk torunu bir de annemin
0 oy
(929 puan) tarafından
Bişey olmaz canım korkma. Hıçkıran bebeklere falan veriyolar normalde verilmemesi lazım tabi ama korkma bişey olmaz yani
(393 puan) tarafından
Hıçkırık yoktu öylesine verdi bişi olmazsa iyi ya
(929 puan) tarafından
Anladım canım olmaz olmaz merak etme su ver biraz içi ferahlasın çocuğun
(393 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Bende veriyorum doktor hıçkırık geçmezse bi kaç damla ver dedi 
(393 puan) tarafından
Bunu bilmiyodum öğrendiğim iyi oldu
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Limon idrarını asidik yapar pişik kremini bol kullan bu sıra. Ben doğduğundan beri kaynattığım suyu veriyorum. 
(393 puan) tarafından
Ben hiç verme gereksiniminde bulunmadım ne biliyim yani insanın kafası karışıyor
(1,048 puan) tarafından
Benim cahilliğimdir belkide bilmiyorum. Ama ben emzirirken bile n biliyim sanki sütüm su gibi susuzluğunu almaz diye düşündüm.
Bide kızımın da benim gibi dudakları aşırı kuruyordu.
Çay kaşığıyla veriyordum yani.
(393 puan) tarafından
Ya zaten senin bebeğin kimsenin karışmaya hakkı yokki istediğin şekilde  büyütürsün sadece senin sorumluluğunda
0 oy
tarafından
Hayır bişey olmaz ama sen çay kaşığıyla su içir çok aç limonun üstüne yavrucak yanmasın 
(393 puan) tarafından
Emzirdim biraz sonra su verdim az bişey
0 oy
tarafından
Limon mu oldu olacak sofradan doyurup kaldırsınlar Allah'ım ya ne cahil itici insanlar var 
(393 puan) tarafından
Al emzir aç bu bebek dedi bende dedim limon verin doyar belki
 oda tabi anladı ne demek istediğimi dedi ben artık bu bebeği ellemem sen böyle yapıyosan e benim bebeğim ellemiyceksin zaten
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ona ne ne batmis bir tarafina Allahim ya ellemesin zaten bebegini bir daha
(393 puan) tarafından
Ellemez artık öyle pişman ettirirsem
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Olmaz korkma hıckırık tutan bebege bız kasıga bı damla damlatır yalatırdık 
(393 puan) tarafından
Bi damla verseydi oda hadi neyse limon dilimini ağzına sıktı bebeğimin
0 oy
(382 puan) tarafından
Canım azıcık su ver limondan zarar gelemz ama havada sıcak içini rahatlatsin limon yüzünden 
(393 puan) tarafından
Verdim ilk önce bilmedim emzirdim sonra burda arkadaşta su ver deyince verdim az bişey
(382 puan) tarafından
Benimde bebeğim 40liyken hickinca kaynanam bı damla limonlu su vermisdi sonradinda her hickirdigidna vermek istedi ben vermedim bı kereden bişi olmaz ama devamı Allah muhafaza
(393 puan) tarafından
Aynen öyle bi kerelik neyse de devamında nolur bilemeyiz
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Bişey olmaz canım korkma 
0 oy
tarafından
olmaz canim merak etme ama yazik eksi eksi kiyamam bebisine zaten karismasalar olmaz
(393 puan) tarafından
Ya veriyo bide diyo bu yüzünü ekşiltmiyo sonra tekrar veriyo ekşiltmedi yüzünü diye tekrarmı vermen lazım hemde bana sormadan iş yapıyosun
tarafından
en sinir oldugum şey ya
0 oy
(373 puan) tarafından
Tovbe yarabbi ne insanlar var
0 oy
(661 puan) tarafından
Ok merakliysa vermeye dogursun birtane ilk gunden itibaren istedgni versin ,sinir olurum bn ,alemin bebeginden sanane limon veriyon su versinmis , annesi neyi nezmn veficgni cok iyi bilir , bn de olsam paylardim valla kim olrsa olsn , kaynvaldem su ver diyp duruyo vermem diyorm dr verme dedi ,dr un dedigne bakarm ben baskasinn degl dedim 
(393 puan) tarafından
Bende diyorum doktorlar önermiyo falan diyoki eskiden yapıyoduk hiç bişey olmuyou daha sağlıklılar bende eskiyle şimdi bir değil ve benim bebeğim sen müdahale edemezsin dedim
(661 puan) tarafından
Dogurup buyutsun eskiye gore ozmn eskiyle smdi bir degl dedgn gbi kusra bakmasn anneni  ızni olmadan bebege dokunamaz bile manyak
(393 puan) tarafından
Arrtık dokınmaz heralde
(661 puan) tarafından
Inslah cnm dikkat et bda vermeye kalkmasn
(393 puan) tarafından
Vermez veremez daha sert tepki gösteririm napayım artık
0 oy
(158 puan) tarafından
Korkma canım bişe olmaz 1-2 çay kaşığı su ver içi yanmasın benim kaynanamda bişeler yedirelim artık eşşek kadar olmuş dedi bende hayır sakın ağzına bişe vermeyin ben doğru zaman ne zamansa ozaman veririm kimse bişe vermesin dedim iyi sen bilirsin nasıl biliyorsan öyle yap dedi oğlumda daha 4 aylık
(393 puan) tarafından
İyi yapmışsın söylemekle yoksa anlamazlar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 112 göst.
10 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde UmayUmayy (234 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 238 göst.
2 Ocak 2022 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
20 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (407 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 442 göst.
3 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,602 soru

11,203,979 cevap

34,506 kullanıcı

...