0 oy
1,250 göst.
Aile kategorisinde (493 puan) tarafından

İyi aksamlar kizlar ilk gebeligim daha cinsiyetimiz de belli degil ama kaynanam ismini katmamazi umuyor sakayla karisik soyluyor yuzunde o mutlulugu gorunce bende cok istiyorum katmayi ALLAH razi olsun kaynanam cok iyi beni hic kirmaz her dedigimi yapar herkese karsi savunur elinden geldigince maddi destek olur esime dedim katalim diye ben buyuklerin ismini katmicaz dedi bu sefer senin ailen gonul koyar dedi bende benim annem zaten katmayin kaderime cekmesin demisti simdi tartisiyorz katalim diyorum inat ediyor nasil ikna edebilirim yada esimemi biraksam karari sizce

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Ay tövbe :)) taşlar mi yagacak başımıza genelde hep tersi olur bu tartismanin erkek tarafi baski yapar illa koycaz diye. Dogru demis kocan herkes adiyla yaşasın sağmışta kadın şükür ne gerek var

(493 puan) tarafından
Bende oyle dedim normalde erkek baski yapar anlamiyorum seni dedim
(382 puan) tarafından
Şu yorumu kim yapacak  diye aşağıya doğru yorumları okudum ve seni gördüm inan hiç şaşırmadım
tarafından
Kiz sende kaynananin adini koyucaksn da nolucak. Yok mu hic özendiğin hayal ettigin bi isim. Senin yoksa babasının var belliki. Bende cocuguma annemin ismiyle yada kayinvalidemin ismiyle seslenmek istemem şahsen.
tarafından
Iyi bsey mi dedin kötü mü :))
(493 puan) tarafından
Var tabi benim simay dusunuyorum iki isim diye ama istemiyor esim artik kaynanama da o soylesin yada baktim kiriliyor oglun buyuklerin ismini katmayi istemiyormus derim
(382 puan) tarafından
İyi kız iyi mavikolataa
(74 puan) tarafından
Aynen haklisn canim
-Reklam-
0 oy
(135 puan) tarafından

Bence bosuna tartisiyosun canm ya tartismadan halletmeye calisicaksin iyiliklerini slylerek.. yada huzur bozmiycaksin. Kaldiki o onun annesi kendisi istemiyo o onun ayibi yani

(493 puan) tarafından
Haklisim canim ama kaynanama kiyamiyorum esimide uzmek istemiyorum
0 oy
(330 puan) tarafından

Ben de eşinle aynı düşünüyorum büyüklerin ismini koymayı sevmiyorum. Elim babanesin adını koymak istiyo hiç istemiyorum ama snırım koyucaz çok istiyo çünkü kıramıyorum. Ama bana kalsa koymam. Adı ne kaynananın bu arada 

(493 puan) tarafından
Haklisim canim ama kaynanama kiyamiyorum esimide uzmek istemiyorum Züleyha canim
(385 puan) tarafından
Züleyha ismi çok güzel eşini kırmadan kız olursa bebeğin ikimizin istediği isim olsun çift isim koyalım de sen Züleyha verirsin oda istediği ismi verir ben öyle yaptım kaynanamın adı Kevser bende Alya verdim Kevser Alya oldu
0 oy
(645 puan) tarafından

İstemiyorsa koyma canım niye tartışıyosun ki gönlünce koysun bebişin babası

(493 puan) tarafından
Galiba oyle olacak canim inat ediyor cunku
(645 puan) tarafından
Benimde ilk bebeğim eşim çok istedi dedim ikinciyi Allahım nasip ederse ben koyarım kırılmasın diye bebişin ismini babası koydu:)
(493 puan) tarafından
Bizim daha net bir isim yok bkalim kismet sadece ben dusundum esim daha bisey soylemedi simay demistim eger kaynanama evet deseydi iki isim katacaktim
0 oy
(246 puan) tarafından

Benim de ismim anneannemin ismi çok istemiş annem de koydu. En çok da beni severdi rahmetli onun ismi koyuldu diye çok sevinirdi. Ama mesela annem der ki asla benim ismimi koymayın istemem. Benim de niyetim yok da işte öyle diyor. Eşin ille de istemezse zorlama derim. Ama yine siz bilirsiniz anlaşabilirseniz aranızda kaynananın ismi çok güzelmiş züleyha kızım olursa koyasım geldi şu an. Ben de erkek olursa dedemin ismini koyacağım. Ama ismi seviyorum yani napayım eşim de şükür karşı çıkmadı anlaştık. Siz de orta yolu bulursunuz inşAllah.

(493 puan) tarafından
Amin canim ama ustelemicem artik kendisi aciklasin annesine egee kirilirsa
0 oy
(31 puan) tarafından

Hey Allahim :D valla herkes senin yerinde olmak ister sende bi tuhafsin düşünceli işte eşin bosver kaynanan ne alaka 

(493 puan) tarafından
Tuhaflik degilde canim habi hevesleniyor ya kiyamiyorum o yuzden usteledim ama istemiyor artik kendi soyler eger annesi kirilirsa
0 oy
tarafından

amann canim kafaya taktigin seye bak o kendi annesinin ismini koymuyosa bosver sende 

(493 puan) tarafından
Aynen canim ustelemicemim artik
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Bu da değişikmis  he canım:) normalde eşler ister ailesinden isim koymayı anne babasının ismini koymayı kadınlar kabul etmez burda tam tersi takdir ettim seni de eşinide  ne güzel ki kayinvalideni bu denli sevip sayıyosun ne güzel ki esin seni ve aileni yarın obur gun sorun çıkmasın diye koruyor cok  güzel maşallah:) bence kararı eşine bırak neticede onun annesi senin istediğini biliyosa kararı eşine bırak derim :)

(493 puan) tarafından
Aynen canim biliyor fikrimi kendine kalmis artik kaynanam da alinirsa kendi aciklasin en iyisi simdilik bir problen yok elhamdulillah arkadas gibi bize bir tane daha eltim var ona da ayni ama beni ayri seviyor bense seviyorum kirmak istemedim ufak tefek sozler olmuyor degil sakayla karisik :) ama buyutulecek kadar degil yada ben sorunhaline getirmiyorum o sakayla bisey soyleyince bende gulerek cevabini veriyorum oda gulup sundaki dile bak simdiki gelinler ne fena kiz diyor :))))
(9,652 puan) tarafından
Maşallah canım allah bozmasin hep böyle devam eder inşallah o sakalasmalar olsun bence ya kalp kırılmadığı müddetçe:) sonuçta kendi annemize babamıza bile bazen kızabiliyoruz yada onları kırabiliyoruz arada anlayış saygı varsa o şekilde devam eder inşallah o saygı sevgiyi hiç yitirmezsiniz :)
(493 puan) tarafından
Amin  canim insallah bende seninle ayni dusuncedeyim yeri geliyor kendi annemle bile ters dusuyorum babam gelinlikle kapidan cikarksen cekti beni kenariya kizim bizde 4 atanin 4de bir seni ezmedikleri surece saygisizlik yapma yaparsan hakkimi helal etmem onlarida biz gibi goreceksin dedi ALLAHa sukur kaynanam da iyi simdilik kayin babamin agzi var dili yok zaten
0 oy
(1,949 puan) tarafından

Tek kelime anne ben koymak istiyorum oğlun istemiyor de paklan işin içinden çık.

(493 puan) tarafından
Oyle yapacam canim
0 oy
(242 puan) tarafından

Ayni biz canim :))) benimde bebegim erkekti kayinbabam ismini istedi daha dogrusu kaynanam cok istedi yaşar olsun diye dedigin gibi o kadar iyilerki ALLAH razi olsun bende istedim esim istemedi bizde cok tartıştık en son kendi haline bıraktım ister koy ister koyma benim ayibim degil senin annen baban kimin istemediğini biliyorlar benim icin sorun yok dedim . Esim koymadı istemedi illa ailesini cok kırdı bizde göbek adını yaşar koymuştuk 

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Yok artık bende kendimi parçalıyorum koymamak için benimde annem var ağrıma gider diyorum o benim annem değil sonuçta 
(493 puan) tarafından
Bilmem ben takinti yapmiyorum canim belkide esim tarafini sevdigimdendir ama sonuc iki tarafinda isimlerinden olmadi :)
(2,479 puan) tarafından
Çok sevindim desem inanır mısın? :)
(493 puan) tarafından
:)) mert koyduk esimle ikimizin karariyla inat etmedim koymayalim deyince 17 gunluk olduj cok sukur :)
(2,479 puan) tarafından
Güzel isim en güzelini yapmışsın sağlıkla büyütün :)
(493 puan) tarafından
Allah razi olsun canim cok sagol:)
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Yapma canm bizde aynisini duaunduk zamanla annemin gönlü kalmaya basladi annemde koyma diyordu kaderi benzer diye esimden allah razi olsun annemin gönlü kalcak diye degistirdik emin ol zamanla annen istemedende olsa gonlu kalcak ve ukte kalcak benim annem asla takmazdi boyle seylere ama torun baskaymis her sekilde kalir
(493 puan) tarafından
Esimde simdi bizmkilerin ismini koysak sizinkiler gucenir olmaz dedi bir oglusum oldu buyuklerin ismi olmadi bende ogullarinin istemedigini soyledim :)
0 oy
tarafından
bende esin gibi dusunuyorum buyuklerin isimlerni koymayi sevmiyorum heleki yasiyor hayattayken. Kaynananin ismini cocugunuzun kulagina okuyabilirsiniz yada iki isim terch ederseniz o sekilde kullanabilirsniz. 
(493 puan) tarafından
Oglum oldu canim ama kayinbabamin adini da koymadi bende oglunuz istemiyor dedim beklentileri yoktu belkide vardi blmyrm ama benlik bir durum olmadigini soyledim zaten :)
tarafından
anladim kuzuum aranizda halledersiniz ozaman bende karsiyim cunku buyuklerin isimlerinin konulmasina. sizler daha iyisini bilirsiniz elbet orta yol bulunur
(493 puan) tarafından
Aynen cnm bir oglumuz oldu cok sukr 17 gunluk esimle ikimiz karar verdik mert koyduk:)
tarafından
adiyla yasasin kuzumm
(493 puan) tarafından
Amin insallah cumlemizin evladi canim
0 oy
(186 puan) tarafından

Allah allah normalde eşinin ısrar edip senin koymak istememen lazım sizde tam tersi var bu işte bir terslik var bizimde  oglan olacak kocam tuturdu babamın adı koyalımda koyalım diye başımın etini yedi en son pes ettim:) koyacaz gari

(493 puan) tarafından
Oglum oldu :) babasinin adini da katmadi ama ben soyledim oglunuz istemiyor diye
(186 puan) tarafından
Bence eşinin dedigi gibi farklı bir isim bul onu koy canım  saten ilk çoçukdada koymamışşınız kaynanangilde alınmaz  dünya kadar isim var mutlaka biri hoş gelir sana  bunun için bile tartışma eşinle o düşünsün keşke koysaydım diye sen niye vicdan yapıyon koyma geregi duyuyonda:):)
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Ne gerek var ki koymaya benşm oğluma da koyduk ismi söyleyen yok ilerde zorluğunu oğlum yaşıcak 
(493 puan) tarafından
Aynen canim iki isimd zor oluyor cocuklar icin her iki tarafinda ismi koyulmadi esimle ikimiz karar verdik mert oldu:)
0 oy
(242 puan) tarafından

Hayatda resmen her sey oluyor gelin kayinvalidesinin ismini vermek isdiyor kocasi izin vermiyor:O.

(493 puan) tarafından
:))) o zamanlar cinsiyetimiz belli degildi kiz olsa ben cok istemistim ama esim musade etmedi oglumuz oldu babasinin isminide istemedi esimle orta yol bulup ikimiz karar verdik bilmem ben takinti yapmiyorum belkide koca tarafimi sevdigimden:)
(242 puan) tarafından
Bende seviyorum ama hic bir zaman oyle şey bana hoş gelmiyor dede ismi kullana bilirim ama baba anne yok zaten onlarda cok yasli degiller ve bogle bir sey asla isdemediler ve gonullerindende gecdiyini sanmiyorum kayin validem boyle durumlardan haz etmiyor.
(493 puan) tarafından
Bende agizlarindan duymadim ama sakayla karisik bir iki kere birilerine soyledigini duydum o aralar ondan istemistim bu benim cok eski postum canim astik cok sukur o sorunlari esime israr etmedim etmem de ben sadece koymak istedigimi belirttim en basta israrci oldum ama baktim sonu kavgaya gidecek ustelemedim
–1 oy
(164 puan) tarafından

Allah tan daha ne istiyosun eşin annesinin adını koymayı kabul etmiyo işte ohhh var mı daha güzeli :)

(493 puan) tarafından
Ama iste kaynanam cok umuyor kaynanami da cok seviyorum kirmak istemiyorum ama esimi de uzmek istemitorum
(172 puan) tarafından
Yahu kendi oglu düşünmüyor senlik birşey yok ogluda aciklamayi yapar ben istemiyorum diye bu kadar dert etmeni gerektircek bisey yok milletin kocasi baskı yapar  huzursuzluk cikar simdide sen tartisma cikariyosun hic gerek yok esinle tartismaya degecek konu degil o senin evladin guzel bi isim bulun kocanla ortaklasa
(493 puan) tarafından
Ben elimden geleni yaptim kendi bilir artik canim kendi soyler dedigin gibi
(164 puan) tarafından
Aman sanki kaynanalar gelinleri çok mu dusunuyo bırak kirilsinlar dert ettiğin şeye bak :)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 884 göst.
23 Haziran 2019 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 320 göst.
3 Mart 2024 Aile kategorisinde seoz (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 358 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kelebekk.. (14 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 668 göst.