0 oy
9,158 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Eşiniz ne sıklıkla dışarı çıkıyor ne kadar duruyor dışarda. Bundan rahatsız olan var mı. Veya dile getirince tepkisi nasıl oluyor. Bn dışarı çıkmasını istemiyorum hafta da iki üç kez çıkıyor evde tek kalıyorum skliyorm hamileyim 7 aylık ... Arkadaşları zırt birt arıyor ısrar ediyor gel gel diye. Ve hepsi bekar ipsiz sapsız. Takıldığı insanlara bakıyorum bı de eşime çok tuhaf oluyor acickasi. Ben hiç bir arkadaşımla dışarda bulusamiyorm bu durum bnm canımı sıkıyor. Siz napiyosnz peki yardımcı olur msnzz

38 Cevaplar

+1 oy
(330 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

1 yıldır evliyiz bi kaç kez halısahaya gitti bi kere benim erkek kardeşimle beşiktaş maçına gitti bi de geçen hafta arkadaşlarıyla yemeğe içmeye gitti gece 12de geldi hepsi bu kadar. Onda da arkadaiları çok ısrar ettiği için gitti bekarken çıkar gezerdi evlendik şehir değiştirdi hiç çıkayım gezeyim edeyim yoktur canı sıkıldığında hadi beraber gidelim der gitmezsem gitmez. 

tarafından
Ne güzel ya :))
(2 puan) tarafından
Daha 1 yıllık ilişkide fazla bile sen birde 6. Yıl gor
-Reklam-
+1 oy
(493 puan) tarafından

Benim esimde yeni yeni cikmaya basladi gec geliyor bazen her zaman degil ama ben kavga ettikce daha beter oluyor kendi agzoyla diyor sen mudahale ettikce bana tatli geliyor diyor bende karismama karari aldim bakalkm ne olcak bir arkadasi var zaten resmem kumam 

tarafından
Aynn bı tane de bnde var o mu karısı ben mi anlamadim
(493 puan) tarafından
Ustune gitmiyorum bakalim elbet dedigime gelecek :)
tarafından
İş işten geçince bi anlamı olmuyor ki. İns.anlr
(493 puan) tarafından
Gidiyor ama beni de ihmal etmiyr cok sukur zamanla atlatiriz insallah bunu sabir herseyin basi
tarafından
Aynen evlilik yuva kurmak aile olmak öyle hemen olck bsy değil bence
+1 oy
(1,933 puan) tarafından

Sende  çık neden cikmiyorsunki erkekler geneli öyle canm takma kafana

tarafından
Oo bana gelicne evde dur kendi çıkar hafta da bibiac kez
+1 oy
(164 puan) tarafından

Benim eşim bensiz dışarı çıkmaz arkadaşları çağırsa bile gitmez ben tek kalmayayım diye memleketten farklı bi şehirdeyiz bi de hamileyim tek bırakmaz beni nolur nolmaz diye önceden beri de zaten bizde alışkanlık ne o ne ben birbirimiz olmadan dışarı cikmayiz bi ekmek bile alsak beraber gideriz 

(1,933 puan) tarafından
O zaman sanslisin canm ya ne güzel benim eşim tam tersi herseyi kendisi alır birlikte aldığımız şeyler çok az market alışverişini kendi yapar çocuklara bişey lazım olursa o alır benim eltimle kaynim ise bir çorap için bile birlikte giderler evden ise işten eve gelir kaynım Mecburi olmadıkça hiç bi yere gitmiyor saat benim esim onbir de geliyor şansım bu herhalde
tarafından
Arkadaşları daha önemli gibime geliyor. Alışverişi bizde beraber ederiz hiç olmazsa gün yüzü goreyim
tarafından
Şükran cim bizde öyleyiz, market giyim cocuklarin ihtiyaci olsun hep beraber cikar alırız, cok acil bir durum olmadıkça yalniz başıma alışveriş yapmam yapma der hafta sonu beraber çıkalım.
tarafından
Aynen durum bizde de ayni
+1 oy
(645 puan) tarafından

Benimki evden işe işten eve  giderse ekmek almaya gider her yere birlikte gideriz 

tarafından
Bizimki de öyle olsa
+1 oy
tarafından

Benmkde aksine hiç çkmıyorn:(

tarafından
Blkide ben buyutuyorm ama napim 3 aydır baş basayiz yeni çıktık ayrı eve
tarafından
Olablr. Bzde 1 buck snedr baş basayız. Ama bu kdar kısıylama. Ne sıkarsan gider elinden 9 çk geç değil. Byütücl bşi yk
tarafından
Hafta da iki üç kez olunca bnde skliyorm evde. Hep evde duruyorm can sıkıntısından patliyorm
tarafından
Bir hafta 7 hün zaten 2.   3.   Gün çkar aman neyse kpnuşup halledrsn..
tarafından
Aynen canımmm
+1 oy
(1,949 puan) tarafından

Benim ki işten eve evden işe. Arabamız var alışverişe birlikte gidip geliyoruz tıraşa zaten görümcemin kocasına gidiyor oda görümcemlerde oluyor zaten tıraşı evde yani. Arkadaşlarla gezmeye gitmez hiç telefonda ara ara konuşur sık değil tabiki kayınvalidemlere uğrar ben yokum diye yemek bile yemez avradda evde tek onla yerim der ben yoksam gezmeyi pek içi almaz sen evdesin ben napayım dışarıda der arkadaş ayağını pek sevmez. Gittiği yerden çabuk gelir işini bitirir bitirmez gelir bankaya gittiği zaman hiç dışarı da yemek yemez evde sende açsın gelip senle yemek varken dışarda yemem der. Ama bazen çıksın gezsin istiyorum arkadaşları ile kendi isteği ile gitmez. Bide aşırı çaycı çayı hazır olsun yeter telefondan da film açar izler televizyonu bile pek kullanmayız böyle yani bide mesai olursa kalır mesaiye çalışmayı çok seviyor çalışmadan kaçmıyor hiç borç ödüyoruz o yüzden pek sosyal aktivitemizde yok. Anlayacağınız evimiz evimiz güzel evimiz çok evciliz yani :))

tarafından
Evcil:)) arkadaşları rahat vermiyor ki
(1,949 puan) tarafından
Arkadaş ayağı işte. Eşim iyi Allah bin kere razı olsun ben bu sıralar nankörlük ediyorum sanki hamilelikten bence oda alttan alıyor beni teselli ediyor halbuki onunda kendine göre sıkıntısı var borç harç kira çocukta geliyor Rabbim yardım etsin inşallah.
tarafından
Evet aynen bnde bazen üstüne gidiyorm pek bsy demiyorm. Sadece böyle çıkınca iki üç kez skliyorm
+1 oy
(19 puan) tarafından

Haftada bir çıkar oda hafta sonu kahvaltıdan sonra çıkar öğlene doğru bir iki saat durup gelir gece çıkma huyu yoktur işten akşam dört gibi çıkar direk eve gelir benimki baya bi evciman yani 

tarafından
Çıktı mı gece 10 11 oluyor arada bir. Ama ben evde tekim hep skliyorm dile getiriyorum
(19 puan) tarafından
Yok benimki bırakmaz gece tek başıma
(11 puan) tarafından
3. YilimiZa gircez eşim bensiz dışarı ya hiç çıkmadı çok şükür her gittiği yere beni de götürür bensiz gitmek istemez çok şükür düşünceli bi kocam var :*
tarafından
Öyle gece beni de bırakmaz ama sürekli ararlar gel haftada iki üç çok fazla yalnız kalıyorm bende
tarafından
Değerini bil bacim
+1 oy
(278 puan) tarafından

7 yildan beri beraber 1.5 yillik evliyiz esim istedigi zaman disari cikar aslada kisitlamam haftada 1-2 kere cikar ve arkadaslari bekar hepsinife taniyorum ayni mahalledeniz galina bu konuda sansliyim bende gunduzleri cikarim hatta bana gez toz hava al degisiklik yap der o yuzden bbu konuda hic sıkıntı cikarmadik birbirimize ve bu yuzden hic kavga etmedik herkese degisiklik bbaska ortam iyi gelio bazen :)

tarafından
Sana çık diyor bana izin yok. Kıskanç baya da bn de çıksam sorun etmem hani ama bana evde dur istemiyorum arkadaşlarınla cikmani vs vs. Kendi çıkar. Yok dedim mi hayır dedim mi de çıkar.
+1 oy
(817 puan) tarafından

Benim eşim hiç çıkmaz hep beraber çıkarız türünün son erkeklerinden :) canım kocam maşallah diyeyim de nazar değmesin.

tarafından
Maşallah maşallah
+1 oy
(5,938 puan) tarafından

Haftada 1 sirket arkadaslari ile halisaha ya  gidiyor bende  o gün kendi arkadaslarim ile bulusuyorum.kahvesi sokagi yoktur.hali saha iptal olduğu  anlarda cikmaz hiç dışarı 

tarafından
Ne güzel ya. Bnm kocam anlamıyor laftan çıkma etme diyorum evde vakit geçirelim veya biz çıkalım. Ama yok nerde kendi çıkıyor yine
(5,938 puan) tarafından
Allah mübarek kandil gecesi doğru yola yöneltsin evinde dursun  canim.
tarafından
Amin inşallah canimm
+1 oy
(52 puan) tarafından
Cok sukur bizim oyle bi sorunumuz yok evden işe işten eve gelir kahve ayaklarını filan hic sevmez arkadaslarımla gecirecegim zamanı evde esimle gecireyim dusuncesinde bnde bundan cok memnunum :)
tarafından
Allah daha memnun etsin canim
+1 oy
(149 puan) tarafından

Benim eşim işinden eve, evinden işe gidiyo çok şükür öyle sıkıntılarımız yok olsaydı eğer bende ona aynısını yapardım.. kız arkadaşlarımı çağırırdım eşimle değil de onlarla daha çok ilglenirdim.. bizim problemimiz de telefonla çok uğraşıyo eşim, watsap grupları var parasal anlamda yatırımcıların olduğu bi grup onları çok takip eder.. bende aynısını yapıyorum telim elimde arkadaşlarla muhabbet edrrim ki anca benim farkıma varır napıyosn diye söylenir benle ilgilenmiyosn diye kendi söyler :) Ben snuç olarak amacıma ulaştım, e telde oyalanıyomu diyeceksiniz oyalanır ama beni de ihmal etmez bu sefer.. 

tarafından
Tlfn ayri zaten. İşten gelir ya yat uyu yorgunsun da. Ya TLFn elimde ya arkadaşlarıyla çay ocağında oturur. Bn evde duruyorm canım sklnca sadece anneme geliyorm o kdr. Çevrem yok olsa.mudahale eder. Arkadaşları aramasa çıkmaz ama arayınca sanki mecbur çıkıyor ya skldm insan oturur dusunur bu karı evde tek karnı burnunda rahat bırakmıyorlar ya
(149 puan) tarafından
Canım sen konuş eşinle onun seninle ilgilenmesini sağla.. dışarısı  ona daha cazip geliyo ben bundan bunu anlarım.. ortak bişeyler yapın sen yönet onu, o seni yönetmesin. Arkadaşlarıyla gidiyosa eminim karın göndermiyomu muhabetti vardır onların aralarında o da ego tatmin etmek istiyo bak ben evliyim ama hâlâ dışarı hayatım var demeye getiriyo onlara nispet yapar gibi.. onun aklından eminim bu geçiyo arkadaş markadaş hikâye yani.. kendini tatmin ediyo bu şekilde yaparak. O yüzden buna biran önce engel ol, o arkadaşına gideceği zaman bi iş çıkar ki gidemesin ama ona da belli etme.. biz kkadınız her türlü  onların akıllarını yeneriz canım benden tavsiye olsn sana ama eşini boşlama aman diyim kendine bağla hemen..
tarafından
En basiti geçen gün arkadaşı aradı. Gel oturalım diyen yok gelemem dedi eşim yalnız kalıyor. Artık sık çıkamam doğuma az kaldı vsv vs konuştu. Ordan öyle bağırıyor ki karı köylü seniiii. Öyle rahatsız oldum ki. Eşim yok deyince anlamıyorlar. Evdeyken oturup basbasa film izliyoruz ışıkları kapatıp..  kahve yapıp yalandan fal bakıyoruz. Ya yok diyor kapıya geliyorlar arkadaşları ya. Ulaşamamış arkadaşı eşime geçen Zile bas da dur. Yahu belki çocuk var uyuyor uyanck o derece. Anlayış yok ki onlarda . Ne demeli şimdi eşim yok evde akşam gelmez dedim. Laftan anlamıyorlar
(149 puan) tarafından
Eşine bence bu konuyu söyle açık açık.. evliliğimize arkadaşlarn zarar veriyo de.. bi de yeme içme masraflarını bile eşine ödetir böyle kişiler emin ol her türlü kötülük gelir o arkadaşlarından.. bekara karı boşamak kolay hesabı var onlar da... eşin artık sorumlu biri bunu ona anlat uygun bi dille.. sadece sen değil ben de sorumluyum de.. biz bi aileyiz de.  Ve aileemize zarar gelecek her türlü kötülerden kötülüklerden koruyalım de.. ben rahatsızlık duyuyorum de. Ne yap et o arkadaşlarından uzaklaştır onları..
tarafından
Bundan sonra daha az cikicm dedi
+1 oy
(208 puan) tarafından

Her hafta 3 gün disardayiz sabaha karşı gelir

tarafından
Sabaha karşı mi gelir
(208 puan) tarafından
Genelde 4   veya 5 daha henüz yeni evliyizde baliga gider mesayiye kaliyorum der ne kadar doğru bilmiyorum ama mesayiye kaldığı zaman 7 de gelirdi şimdi 4 te geliyor kahvaneye gider ardından lokanta bi igrendigim arkadasi var ona gider yine 5 olmadan gelmez 1,5 senelik evliyim bu 1,5 senedir böyle
tarafından
Gece asla müsaade etmem. 4 5 nedir Allah beterinden korusun.
(208 puan) tarafından
Gitsin gezsin napiyim artık alistim bi türlü degistiremedim huyunu
tarafından
Can çıkar huy çıkmaz derler.
(208 puan) tarafından
Aynen öyle bende bosverdim istediği saatte gelsin
0 oy
(216 puan) tarafından

Bnden izinsz cikamaz ztn ama kendiside gitmez evden ise isten eve :)

tarafından
Yüzümü asarim kedi gibi sokulur öper alttan girer üstten çıkar bni ikna eder öyle çıkar
(216 puan) tarafından
Bn ikna olmuyom iste cnm cikmasin banane
tarafından
Bnde artık bsy demiycem. İllaki anlyck bni. Kendi diyor ki arabamız olsa ben seni her gün gezdirirm. Burası küçük bı yer Rize'de pek bsy yok. İki cadde bı sahil. Herkes tanıdık. Arkadaşları bni görsün hiç istemez kıskanç baya. Kendi çıkıyor düşün balkondan görüyorum oturduğu yeri. İki üç kere çıkınca kızıyorm işte
(216 puan) tarafından
Bizimkide kendi gezdirir bni disarida gece cikamam ztn gunduz de annesi yada ablasi yada bizden biri illa olacak yanimda tek yollamaz.ama seninki en azindan kendi gezdrsin.bnim esimde bni arkadaslaryla muhatap etmez ama esleriyle gelip otururlar bazen
tarafından
Öyle es ortamı yok ki olsaa
0 oy
tarafından

valla esim her aksam disarda 11 12 gibi eve geliyor bende kavga ediyom ama anlamiyor napim biraktim artik kendi haline zaten o arkadaslarindan nefret ediyorum eve girdigi gibi ariyolar nerdesin hadi gelsene falan hepside evli hepsininde karisi bikmis valla

tarafından
Aynen öyle. Herkes kendi ailesini düşünüyor ... Arkadaş ortamı sonuçta biz bkmyorz napıyor diye. Kaç tane arkadaşım akrabam bu arkadaş çevresi yüzünden ilişkileri evlilikleri bitti.
tarafından
aynen canim yani bende kac defa ayrilmayi dusundum yeter artik dedim yani cnku arkadaslarina bagli oldugu gibi evine ailesine bagli degil dusunmuyor hic demiyor karim aksama kadr evde tek basina cani sikiliyodur gideyimde birlikte vakit gecirelim
tarafından
Eşim beni yine arada çıkarır sahile ineriz yürüyüş yaparız çay içer geliriz eve ama bazen çok aşırı gidiyor. Bnde sklyorm. Arkadaşları her gün arar gel. İki üç kere çıkıyor haftada. Bn musade etsem her gün çıkar :))) ama kavga edince anlıyor hatasını ertesi gün beraber çıkalım diyor. Bı anlaşma yaptık iki gün arkadaşıyla cikick ama haftada bı kere de benle cikick. Eğer çıkmazsa kendi de cikmiyck
tarafından
iyi devam edin anlasmaya bakalim nekadr surer insalah duzelir canim ne diyim
tarafından
İnşallah canim
0 oy
(246 puan) tarafından

Ipsiz sapsız kişilerle görüşmesine müsaade etmiyorum neyse ki pek öyle arkadaşı yok zaten. Arada sırada evli arkadaşlarıyla görüşür. Genelde beraber çıkarız pek yalnız çıkmaz. Zaten eve geliyor yorgun argın hali kalmıyor gezmeye. Kalan vaktini de bizimle geçiriyor. Ama halı saha falan derse karışmam onun da ihtiyacı var sonuçta kafa dağıtmaya diyerekten. Haftada 2-3 kez çıksa ben de rahatsız olurdum. Hamileyim bir de bebeğimiz var yoruluyorum zaten evde bizimle ilgilenmesi ya da ailecek gezmemiz lazım.Normalde de sevdiklerimi paylaşamayan bir insanım neyse ki eşim de evcimen. Yoksa bilemiyorum. :)

tarafından
Gezmekden kastım çay ocağında oturuyor. Arkadaşları ile
0 oy
(661 puan) tarafından

Valla esine guveniyorsan sorn yok . Esimi arkadaslari arar ısrar eder cıkmaz , daha bugun sofrada cagriyolar israrla epeydir dedi , kızdım çık kafanı dağıt eve baglamiyorm seni dedim benden izinlisin dedim  rahatsiz braz toplada kendini git gorus dedim tabiki cikicak , hep karisinin basini bekleyemez ya cikip bi hava alsin  ,esimin arkadaslari da bekarlar ,kiz olmadigi sure sknti yok hepten eve baglayip yuklenne yazik onada 

tarafından
Evde tutumuyorm ki canım çıkıyor zaten. Bn iki üç kere çıkması çok fazla diyorum bir kez yeterli bnce
0 oy
(351 puan) tarafından

Benimki hamile olmadan önce öyle arada bir arkadaşlarıyla pes oynamaya felan gidiyordu vs.. Ben bisey demiyordum  çünkü herkesin kendine özel ayiracagi zamanı olmalı diye düşünüyorum. Hamilelikten  sonra hic çıkmadı daha. Ama çıkmak istese çık derim çünkü zaten her zaman çıkan biri değil içkisi felan da yok öyle pes felan oynar gelir. Ama cok çıkan biri olsaydı çıkmaması için değişik şeyler yapabilirdim  cilveli vs.. Yada yapmaktan zevk aldığı şeyleri yapardım mesela tavla satranç seviyorsa hadi oynayalim derdim arkadaş gibi..

tarafından
Evde öyle şeyler yok ki . Olsa derdim bende:)) cikar ama çok şık degil
(351 puan) tarafından
Cok cikmiyorsa bosverin. Sizi seviyor ve değer veriyorsa tolerans gösterin. Erkekler çocuk gibi oluyor boyle molalar onları sevindiriyor :))
tarafından
Yani işte hamilelikten mi blmyorm ama çok ilgi istiyorm ya :))
0 oy
(242 puan) tarafından

Benim esim hic dışarı çıkmaz hafta sonlari beraber gezeriz esim cumarrtesi pazar çalışmıyor cuma ise yarim gün o yüzden genelde hafta sonlari sehir dışına çıkarız onun haricinde isten gelip yemekten sonra her akşam 1 saatliğine bi abisi var onun yanına gider beraber ibadet ederler. geri gelir esim cok dindardır o yüzden karışmıyorum. Bunlar haricinde daha hic dışarı çıkmadı arkadaşı falanda yok zaten . 2 yıldır evliyiz 

tarafından
Maşallah kardeşim ya ne güzel namazli niyazli
(242 puan) tarafından
Çok şükür bin şükür rabbim tüm kullarına nasip etsin inşaAllah ALLAH razı olsun kardesim ☝️❤

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 849 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 438 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 344 göst.
0 oy
7 cevap 197 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu