0 oy
883 göst.
Aile kategorisinde (1,232 puan) tarafından
Kızlar şuan 36+1gunluk hamileyim tahmin edersiniz ki çok zorlanıyorum yemek yapıp misafir ağırlayacak hiç halim yok açıkçası ama gene de cagirmam gerekir mi ailem sorun etmez halimi gördükleri için ama gene e ayıp olur mu ki cagimadim diye

14 Cevaplar

+1 oy
(3,446 puan) tarafından
Hamileligi geçin 3 yaşında ve 5 aylık iki çocuk var annem hiç kimseyi yemeğe alma dedi sen kendin ve cocuklarinla uğraş diye eşime de dedim kimseyi alamayacağım diye bakarız alacak olursak dışarıdan isteriz dedi zaten insanin anne babasi ellerinden gelse her akşam yemek yapıp gönderecek onların dışındakiler de ister kızsın ister kızmasın önemli olan biziz milletin ne dusundugu değil yani kayinvalidemlerde aynı binadayım onları da almayacağım 
(1,232 puan) tarafından
Haklısın canım ailem sorun etmez ama ben aceba ayıp olur mu diye dusundum
-Reklam-
+1 oy
(594 puan) tarafından
Ben evliliğimden bu yana 1 sene oldu :) kimseyi yemege çagırmadım. Kendime güvememiyorum kii. 
(1,232 puan) tarafından
Niye kiz öyle yaptın;)
(594 puan) tarafından
Gerci 6 ay kısın kaynanamda kaldım. Ee şimdide hamileyim. Sonra da cocuk derken cagıramam bu gidişke :)
(1,232 puan) tarafından
Anladım canım ben geçen ramazan çağırdım.aileleri o zaman hamile değildim tabi;)
+1 oy
(40 puan) tarafından
Malesef 37 haftaligim o zamana dogururum cagirmasamda mecbur bebek görmeye gelecekler isim zorrrrr
(1,232 puan) tarafından
36haftaligim bende canım.Bebek görmeye yakın akrabalar hariç 40cikmadan gelmezler aslinda
(40 puan) tarafından
Keşke kirkdan sonra gelseler
(1,232 puan) tarafından
Bizim buralarda öyleydi değişti aslında insanlar
(40 puan) tarafından
Aynen canım gerçekten düşünce yok artık
(1,232 puan) tarafından
Şimdi bebek hediyesi ne verecek tatlı dağıtacak mı evi temiz mi diye insanlar düşünüyor lohusadan hizmet bekliyor olmuslar
(40 puan) tarafından
Aynen kız hiç sorma millet dedikoduya geliyor o yüzden kimse gelsin istemiyorum
(1,232 puan) tarafından
Aynen bende kimse gelmesin istiyorum hele de bilmiş dedikoducu mahalle karılarını hiç hiç hiç istemiyorum
(40 puan) tarafından
Allah ikimizden de yardımcısı olsun doğum yakın mi
(1,232 puan) tarafından
36+2gunluk hamileyim canım ilk gebeliğim açıkçası heves mi artık dayanamamış bilmiyorum ama 40a kalmasın 37-38de gelsin istiyorum.Sen kaç haftaliksin
(40 puan) tarafından
37+2 son 19 gün ne zaman gelecekleri belli olmuyor sağlıkla bir an önce gelsinler
(1,232 puan) tarafından
Seninde az kalmış canım peki sancı vs var mı bende hicbirsey yok ne sancı ne kasilma
(40 puan) tarafından
Kasılma var sancimda 30 larda yani az var çatı muayenesi oldum acilmada yok
+1 oy
(545 puan) tarafından
Bebegim dogduktan sonra ben oldum yemegin kendisi ne iftari bea valla ne kimseye gidicem ne kimseyi cagiricam bu sene bole yapcak.biseyim yok
(1,232 puan) tarafından
Hahahahah Allah bağışlasın canim
(545 puan) tarafından
Amin allah razi olsun cumlemizinkini  insallah
(1,232 puan) tarafından
Amin cumlemizden İnşallah
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Bende 29 haftaligim kengimden dolayı zorlaniyorum ama bakalim 
(6,137 puan) tarafından
Doğum temizliğini yapabiliyor musun? Valla ben biraz yol yürüsem rahmim ve kalcalarim çok kötü oluyor hele yatakta sağa sola donerken mahvediyor
(1,232 puan) tarafından
Doğum.temizligi ne kız;) Evi hemen hemen her gün supurrurum evi topalrim camsairlsir hergun yıkar kurutur toplarim ama öyle dip bucak temizlik yapmadım .Mesela bir hafta sonu mutfak dolapları o sildim bir hafta sonu dolabı önceki hafta sonu bir odanın stor perdesini yıkadım mutfağın perdesini yıkadım bu odaların camlarını sildim yani dip bucak bir gün de yapamıyorum yavaş gözüme kirli.gozukenleri temizliyorum;)Doğum temizliği falan şimdi adet oldu burda 40cikmadan gelmezler kadının evine gelen çok yakın akrabaları rolü onlar da kaldırmaz lohusa kadını her işi yapar gider ama şimdi malasef insanlar doğum akşamı eve damlıyor lohusa kadından hizmet bekliyor bebek hediyesi ne verecek diye bakıyor ;)
(6,137 puan) tarafından
Kiz doguma yakin temizlik yapılıyor ya ondan bahsediyorum benim onu kaynanamla annem yapti diger günler süpürüp silmesini bende yapıyorum Allah iyiliğini versin :D
(1,232 puan) tarafından
Yok kız ben doğum temizliği falan yapamam.benim cadı kaynanam alt katında oturuyor bir kere hayırlı olsun demedi 4ay hasta yattım.gecmis olsun demedi bebek nasıl diye bir kere sormadı konuşmuyorum zaten kendisi ile .Annem desen hasta kiyamam.Dogum temizliği falan yeni yeni adetler;)Hiç gerek yok böyle şeylere .O halimle gelen de hoş görsün artık bazı seyleri
(6,137 puan) tarafından
Kaynana da rahat batıyor yarın eli ayağı kirilsa senin eline kalacak Allah korusun hep böyle yaşayacak değil ya nereye kadar konuşmayacak Allahtan korksun
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Ne ayıbı canım daha neler bu halinle 
(1,232 puan) tarafından
Ramazanda büyükler çağrılır ya canım ondan tereddüt ettim
0 oy
tarafından
Ayıp olmaz canım halinden anlarlar emin ol. Bak benim yengem her ramazan topluca yemeğe çağırırdı ama simdi hamile olduğu için biz kendimiz bi çaya bile gitmiyoruz zorlanmadık diye kaldı ki yemek 
(1,232 puan) tarafından
Oyleler canım malesef .Eskiden hamile lohusa kadına hizmet edilirdi yemek goturulurdu falan şimdi hizmet bekliyorlar ne ikram edecek diye bakiyorlar
tarafından
Ailen anlayışlı insanlarsa zaten cagirmasanda bişy olmaz kuzum. Ama eğer senden onları çağırmani bekliyorlarsa bilemem
(1,232 puan) tarafından
Anlayışlılar canım onlar sorun etmez de benim içim rahat etmedi .Aceba ayıp mı etmiş olurum diye düşündüm .
tarafından
Yok canım rahat ol bence ayıp etmezsin doğum yaptıktan sonra güzelce bi sofra yapar cağırirsin telafisini yaparsın:)
(1,232 puan) tarafından
İnşallah hayırlısıyla canım;)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ben tekim evde zaten onlar beni çağırsinlar:)))
(1,232 puan) tarafından
Hahahah iyi bakalım canım çağırırlar belki
(7,118 puan) tarafından
Ayni sehirdeyiz canım. Yakın sayılırız . Onların çağırmasına ne gerek var ben kendim çıkıp çıkıp giderim :))
0 oy
tarafından
çağırmadim kimseyi canim kendimw yemek yapamiyordum bu senede cagirmicam bebekten yine yapamiyorum cagirma gel birlikte yiyelim ayni hesap dediler maksat birlikte yemek dediler. esim hazir alip çağıralım dedim ama istemedim 
(1,232 puan) tarafından
Bende yarım gün çalışıyorum canım .Zor oluyor dediğin gibi.Disarida yedirmeyi bende çok isterim ama maddi olarak cokeriz;)
tarafından
ben calismiyorum isi biraktim canim evde kizima çalışıyorum:)
(1,232 puan) tarafından
Canım sağolsun siz iyi olun da canim
tarafından
amin hepimiz iyi olalim canim
(1,232 puan) tarafından
Amin İnşallah;);)
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Sen cagır onlar mısafır gibi gelmezler yardım ederler.
tarafından
bosver canim alma.kimseyi gönül koyan da koyduguyla kalsin
(1,232 puan) tarafından
Ya aslında anneciğim yardım eder ama benim annemin gözü görmüyor tek gözü tamamen kör .Birde hasta o yüzden kıyamıyorum tek yapmaya çalışırım herşeyi onu da yapamam bence .En iyisi çağıran akrabalara da gitmeyim de sonra biz çağırdık o bizicagirmadi demesinler öyle akrabalarimiz var malesef;)
tarafından
aynen sen bilirsin Huylarini gecen sene eltime alma ben alamicam dedim karsilikli almiyorum sen gel dedi sagolsun o aldi ben alamadim
tarafından
ayrica yorma annisini canim sen gidersin onlara
(1,232 puan) tarafından
Haklısın canım en iyisi kimseye gitmemek kimseyi de almamak;)
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ben 31 haftaligim şuan ama çağırmasamda sendeyiz bu akşam iftarda diyecek bir sürü kişi var. Zaten babam bende yiyecek hep
(1,232 puan) tarafından
Ya yanlis anlama canım ama çok düşüncesiz bir hareket değil mi
(3,458 puan) tarafından
Canim durum şöyle annem ve kardeşim lokantada çalışıyorlar o yüzden iftarda eve gitmeyecekler babam tek kalıyor onada gönlüm razı olmaz yani gel bende ye dedim zaten her akşam sofra kuracam insaallah babam asla yük olmaz bana yiyip teraviye gidecek
(1,232 puan) tarafından
Babanı demiyorum canım .hani demişsin ya cagirmasamda akşama.iftara sendeyiz diyecek insnalar var diye çok ayıp geldi bana sen davet etmeden hamile kadına öyle denir mi
(3,458 puan) tarafından
Canim diyorlar valla ama gelen umduğunu değil bulduğunu yer çok kasmam kendimi
(1,232 puan) tarafından
Ne düşüncesizlik canım
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Gecen yıl eltım cagırdı kayınvalıdem ve ben yemek yapıp oyle gittim o sadece corba yaptı sen corba yap dedik benim bebısım var 2 aylık cagır cam herkes bir tencere yemek alıp gelir zaten oyle set dusunmezlerr 
(1,232 puan) tarafından
Ay ne güzel vallahi eltimgili falan cahirsam ben bir kuru pasta alır gelirler ;)
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Yok ya ne ayıbı ben yeni sezeryanla doğum yaptım bu sene kimseyi çağıracak takatim yok valla her sene çağırıyorum bu senede böyle olu versin bide bizim aile kalabalık öyle az buz değil 
(1,232 puan) tarafından
Haklısın canım yapacak halim yok da ayıp olur mu aceba diye dsusundum
(10,411 puan) tarafından
Bence ayıp olmaz seneye telafi ederiz artık ne yapalım
(1,232 puan) tarafından
Haklısın canım en iyisi kimseye gitmemek kimseyi de almamak
0 oy
(197 puan) tarafından

Ben gecen  sene  6. 7 ev cagirdim yemege ama bu sene hamileyim kimseyi cagiramicam zatn eşim  cok secici yemek te heralde bu sefer kimseyi cagirmicam  yapamicam bende 30 haftaligim    bide evde cocuk varsa nasil vakit ayiramam cocuklarimda perisan oluyor  malasef tutamicamda uzuluyom baya :ermm: nasil cagirican canm bide cocuk varsa  hic yapamasn allah kolaylik versn hepimize tatli anişler 

(1,232 puan) tarafından
Amin İnşallah canım.İlk gebeligim ama dediğin gibi yapacak halim yok yani

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 298 göst.
15 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,572 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 71 göst.
0 oy
14 cevap 287 göst.
0 oy
53 cevap 1,034 göst.
22 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Umutlubekleyiş2322 (488 puan) tarafından soruldu

374,702 soru

11,208,071 cevap

34,512 kullanıcı

...