0 oy
443 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (128 puan) tarafından
Kızlar 24+4 haftalik hamileyim. Eşime hurma bebege kilo yapiyomus demistim gidip kilosu 70 liradan hurma almış. Çok pahali geldi bana ama almış bi kere. Hurma dogumu başlatır diyolar şimdiden günde 2 tane falan yesem bisey olur mu ki yoksa son ayımi mi bekleyim

10 Cevaplar

0 oy
(446 puan) tarafından
Ben 6 aylıkken başladım günde yarım kilo bile yiyodum. Alakasi yok açılma yapmıyor. Yalan yanlış bilgi bunlar. Öyle bişey olsa doktor başta seni uyarr. Hurma yemiyeceksin diye.

Aksine süt yapar. İyi süt depolarsin. 
(594 puan) tarafından
Günde yarım kilo mu masallahh.. pahalı ama hurmalar ya bende 36 daym baslıcam paraya kıyamıom :)
(446 puan) tarafından
Kiy bişey olmaz. Nelere para verilmiyorki. Hurma en azından faydalı.bn yedikce yerdim tutamazdim kendimi. Mısır kovasına doldurur akşama kadar yerdim . Eşim her akşam taze alır getirirdi.
(594 puan) tarafından
Maşalllah canımmm. Tam zaten ramazan haftası bende aldıracam yarın felan alsın. Canımı istettin kız :))
(128 puan) tarafından
Dogumun gercekten kolay oldu mu peki canim faydasi var mi gercekten ve bebegin kaç kg dogdu
(446 puan) tarafından
Valla zerre faydası olmadı 15 saat sancı dan sonra normal doğum yaptim. O kadar yedim. Bu kadar yemeye 3-5 saatte dogurman gerekirdi
(446 puan) tarafından
Faydası süt yapıyor. Güzel süt yapiyo hemde. 3170 grm oğlumu dogurdum. Şuan 10 ayı bitecek.
-Reklam-
0 oy
tarafından
yaa bnde ck sevyrm ck yemek istyrmmm ama bu acilma yapar dogumu tetikler duyumlarindan korkuyrm doktiruma sorcam bnde yaa 
(8,209 puan) tarafından
Korkma canım 1 3 den bısey olmaz.abartırsan olur ben yıyorum 1 tane felan.
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Ben şu an emziriyorum eşim aylığını alınca hurma aldıracağım 
0 oy
(386 puan) tarafından
Hurma bebeğe çok faydalı Evet canım ayrıca doğumu başlatmıyor sadece zamanı geldiğinde açılmanı kolaylaştırıyor günlük 5 adet yersen inşallah. Birde sünnet olarak günlük tek sayılarda yersen faydası oluyormuş 1-3-5-7-9 gibi.. Ben 3 yiyorum canım 
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Gunde 3 tane yiyebilirsin canım ben yiyorum ama midem yanıyor o ayri
0 oy
(3,458 puan) tarafından

Canim benimkide kilosu 50 liradan olandan aldı bana :D kiyamadim daha fazlasina :P23 haftadan beri yiyorum hala doğurmadım :D 32. Haftaya girdik

(128 puan) tarafından
Ben o akdar pahalisini istememistim canim nirmal bi hurma alsa da yeter di ama iyisi olsun diye almış bi kere :)
(3,458 puan) tarafından
Adaşım bende o kafadayım ama ucuzlarda kayış gibi ortasını bulduk aldık çok şükür ama ramazan geldi çeşit çoğalır daha ucuz buluruz belki
(128 puan) tarafından
Var canim 35 den basliyo fiyatlar bol bol alir yeriz yeterki büyüsün bebisler
(3,458 puan) tarafından
Inşaallah canim zaten çok yiyemiyorum 1 kilo daha alsam doğuma kadar ancak bitiririm :))
0 oy
tarafından

Açılmam olsun diye 1 kilo yedim olmadı suni sancıyla bile olmadı :Dbişey olaz canım ye gitsin

0 oy
tarafından
ben hergun tek sayiyla yiyordum hurma tek sayi yenirmis 1 3 5 tsne gibi. sevdigim ifin gunde 3 tsne yiyordum ama banada pahali geldi ben kutuda uygunlarindan aliyordum
0 oy
(8,209 puan) tarafından
1 ya da 3 tane yiyebilirsin canım.Doguma yakın 5 7 arası yıyebılırsın.
0 oy
(2,241 puan) tarafından
ben basindan beri yiyorum hatta esim seker kullanmadigi icin keki bile hurma pekmeziyle falan yaparim e bende yiyorum valla 37 oldum hala tık yok :)))

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 71 göst.
0 oy
31 cevap 457 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sda.aymina (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 214 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 416 göst.
10 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Lidya (123 puan) tarafından soruldu