0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (703 puan) tarafından
Kızlar 3 aylik bebeğim var arabayi esimin ailesi alalim diyorlardı ses cikmayinca bu ay sonu biz alacaktik gecen bir mevlutte daha arabasi yokmu dedi bi komsu kayinvakudemin zoruna gitmis babana dedim alıcaz giderim ben guzelini alirim filan dedi.takildigim nokta su besik alirkende aynisini yapmisti esimi ve beni götürmüyor kendi beğendiğini alip geliyor ben cirkin birsey begenmem filan diyor ama ben bende gideyim istiyorum geleyim desem ben cirkin almam dicek.yarin bizr gelecek ne desem biz aliriz mi diyeyim yoksa ses cikarmayip onun aldigini kabul mu edeyim.soru aynısı ni kayinvalideniz size yapsa napardiniz

11 Cevaplar

+1 oy
(2,423 puan) tarafından
Güzellik göreceli bi kavram kalitelisini aliyodur belki ama ona güzel gelen sana gelmeyebilir madem alıcak senide görürsün sen kulkanicaksin tabiki sende begeniceksin şöyle  de anne biliyom sen kalitelisini güzelini alırsın ama bende heveslendim renk ve model  seçmek istiyorm de 
(703 puan) tarafından
Kaliteli aliyarlar.ustelik gidince ben iriraz etmiyorum fazla ortak karar  veriyoruz ama niye tek almak istiyor anlamadim
(2,423 puan) tarafından
Bazende işte babane dede falan böyle kendi mi seçmek istiyo torun hevesi falan bilemedim ki
(703 puan) tarafından
Bende kirmak istemiyirum hediye sonuçta ama banada sorulsa fena olmaz deyincede biz cirkin mi alıyoruz diyor
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canim ne yap biliyormusun sen internetten begendigin modeli göster bundan al de
(703 puan) tarafından
Olabailir yarin bi deneyeyim
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Alacağın zaman şöyle beraber gidelim beraber seçelim derim kabul etmezse .O zaman fsturasini fişini falan tam al bozulursa garantiye veririz falan derim;)Böylelikle beğenmez isen aldığı yere faturası ile götürüp degsitiririm;););)
(703 puan) tarafından
O z aman cok  bozulurlar kiz. Ya düşünceyi onlardan kazimak istiyorum parayi biz veriyorsak  bizim istediğimiz olacak.ilk dogdugundada mamasini biz aliyoruz diyr cocougun mamasini değiştirmişler di tabi sonra dusunemedik filan dediler
(1,232 puan) tarafından
O zmaan sen kibarca şöyle beraber gidin canım
(703 puan) tarafından
Bakalim yarin diyeyim
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Hiç birşey yapmazdim canım teşekkür ederim derdim acikcasi düşünmüş almiş sonuçta 
(703 puan) tarafından
Orasida var ama ne bileyim ilk çocuğum ben karar vermek istiyorim sanki annesi oymuş gibi geliyor yada ben hala lohusaliktan cikamadim
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Ne güzel  seninki  yine alıyor mu alıyor. Benim kı  corap  bile almadi ve üstüne öğrendim ki ikinci evlerini almışlar daha bugün haberim oldu para yok die ağlıyorlar üstüne. Ve ayrıca ilk torunları olucak aramazlar bile hiç Doğumuma  az kaldı ama tik yok sukret. 
(703 puan) tarafından
Sukrediyirum canim ama çocuğuma kullanacagim seyi ben begenmek istiyorum sonucta ben kullanicam parayi veriyorlar tamam ama hep onların  beğendiği seyler
(446 puan) tarafından
O kadar takılma bence canm rabbim sağlık wersin zaten iyisini güzelini de alıyor yazmisin boswer alsın bugün kayinbabam almış bize bende dedim önce keşke arasaydi beraber secerdik die ama adam gayet güzel almış gelmiş eline sağlık
(703 puan) tarafından
Düşününce öyle tabi ama ne bileyim insan bebeği olnca cok farkli duygular hissediyor sanki benim aldigimi kullanmak zorundasin der gibi anlıyorum
(1,146 puan) tarafından
Haklısın tabiki mesela benim annem ben olmadan  hiç  almadi birsey bana hep beğendiğim şeyler aldı haklısın tabiki. Genelde onlarda ki  düşünce  pahali birsey seceriz nasik olsa cebimizden  cikmicak die düşünürüz sandıkları için. Eşim bana sakın kimseden birsey isteme diyor hep mesela ki zaten asla istemedim istemem  de şükür herseyimiz tamam bir beşikle çocuk arabasi kaldı onuda alicaz. Eşiminde  zoruna gidiyor ben anlıyorum. ama onalr mal mülk derdinde olduğu için hep paraları yok. Şimdi hem yapmadilar birsey üstüne birde bizimkilere  sap buluyorlar.
(446 puan) tarafından
Yinede bı sole canm anne beraber gidelim filan diye Çerkez kızı seni çok iyi anlıyorum  allah yardımcın olsun
(703 puan) tarafından
Aslinda benim pahali birsey secmiycemi biliyor  dogmadan beşik alacaklardi katinvalidem gidelim beğenelim demis kaynbabamda onkarda gelsin annesi bwgensin demis gittik fiyatlara  baktik cok pahaliydi ben hic birsey demedim beyaz vardi bu guzel dedim baktilar onlarda  begendiler 1800 liraya aldilar. Yani ilk fiyatlarina bakiyiruz zaten pahlı almuyalim diye ki kendileri  ucuz biseyde almazlar.kayinvalifemdeki düşünce  su parasini bem veriyorsam benum begendigim olucak
(703 puan) tarafından
Cerkez kizi zor oluyordur ama öylesi  daha iyi bence en azindan uzerinde haklari olmaz ben aliyrsam söyle yaparim filan diye. Ben herşeyi kendimiz almak istedim mamayi bezi onkar aliyirlardi.esime almasinalr dedim simdi biz aliyoruz zorlanıyoruz ama olsun ne kadar cok sey alirlarsa o kadar karisma haklari oluyor ben yasiyirum bunu
(1,146 puan) tarafından
Mesela canım biz Allah nasip ederse yiğit koycaz oglumuzun  adını kayinpederim 5 yıllık geliniyim  toplasan 4 5 kez aramistir beni.geçen gün eşimi aramış adını Baran koyun die  esimde babam böyle dio yiğit baran olsun mu dedi bende güzelce deidm ki. Şimdi ben hep yiğit dicem bunlarda inadına  çocuğa baran dicekelr hep çünkü çok inatçı lar öyle böyle değil. Bende deidm eşime 2nci  Allah nasip ederse onun  dediğini koyarız deidm.  Resmen bulandiriyorlar  suan 32+3 um az kaldı sayılır birde  böyle şeyler çıktı başımıza hiç demiyorlar bu adam tek naisl yapıyor die anca fitne fesatlik başka bir şey değil yani. Eşime diyorum sen bu aileden  naisl çıktın diyorum bazen hiç alakası yok ailesiyle karakter olarak
(703 puan) tarafından
Onu demeye getiriyorum bak almazken karışıyorlar alsalar daha cok karisma haklari olacak çocuğa  sen lohusa oluyirsun onlar  karışıyorlar cok zor oluyor. Senin yasadigini ben yasamis olsam tavrim sert olurdu neye karisti ki ismine karışıyor derdim bunu eşine sürekli  söylersen oda dusunmeye baslar kim hakli diye
(1,146 puan) tarafından
Yok oda biliyor canım onları söyledim anlayışla karşıladı şükür sorun yok ben güzelce anlattım çünkü hak verdi oda. Yıllarca bekledik. Ben hatta deidm babaannesine  eşimin. Adına yiğit koycaz dedim o ne öyle ** gibi dedi herkesin içinde millette güldü nasil sinirlerim bozuldu bende susmamdim tabiki herkes sesini kesti sonra. Boşuna  dememisler  cahille girme munakasaya die. Şimdi kim ne diosa he he tamam bukadar
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Bu şekil alarak hiç te fayda etmiş olmuyor tabikide senin görmen gerek neden kabul edesin ki çirkin almayabilir ama seninde görmen gerek bence
(703 puan) tarafından
Bende oyle düşünüyorum eger bizsiz giderlerse esime ben istemiyirum diycem
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Anne hafif olması en az 4 yasa kadar kullana bilmemim gerekli olmasi lazim bende geleyim ikimizinde fikri olsun dersin.benim bebeğime de kayinvalidemler aldi ama ben beğendim 
(703 puan) tarafından
Diyicem bakalim biz aliriz derse de siz bilirsiniz der susarim anlarlar bozulduğumu
(5,938 puan) tarafından
Inşallah sanada gel der
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Bende geliyim nasıl kapanıyor açılıyor puset nasıl takılıyor çıkartılıyor öğreniyim de zor olursa çocukla zorlanırım annecim de :) 
0 oy
tarafından

Ah canım ahhh en azından alıyor benim kayınvalıdem ınan bana bırak araba beşik ıp alıncak dıye odu kopup bir şekilde engel oluyor kendi ailemın yaptığı bileziği kıskandı doğumda nasıl yapıldıkı lac gram diyormuş düşün yani böyleleri de var şukret:D

0 oy
(158 puan) tarafından
Bence bırak alsınlar sizin için daha iyi olur sizde arabaya vereceğiniz parayı başka bi ihtiyacınıza verirsiniz
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Elbette sen gitsen daha iyi olur .sonuçta bebeğin kullanacak. Biz alırız vs dersen yanlış anlayabilir. Anne bende geleyim hem evde sıkıldım hem birlikte karar veririz desen ise yarar mı . 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 371 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Hayal1907 (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 278 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Somi04 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 161 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kehriban (164 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 308 göst.