0 oy
1,234 göst.
Aile kategorisinde (2,353 puan) tarafından
Kizceler sonuna kadar okurmsnz derteleseck kimsem yok annemler anlamio algilamio kafayi yicem eskiden ailemin yanında olunca çok sevinirdim  can atardım şimdi hep moralimi bozuyolar arkadas çevrem çok yok yani,ben görüşmüyorum sırf can skntımdan gidiyorum sürekli bi laf deyince azarlar gibi konuşuyorlar ablamda annemde hemen sinirleniyolar mesela abblam da annem gibi eşime laf soyluyo sen hamilesin hemen bebeği almaya atlama kocana de dio kocana emirler ver kimseye minnet etmiyon diyolar  bahçeye geliyoruz kızım 17 aylık yürüyo onden bizde arkada benim elimde eşya olmuyo genelde ama kırk yılda bi poşet aldığım zaman kocana neden tasittirmadn arabayı parkettgmiz yer ile 2 dk yok gerçekten yok bukadar sonra bahçeden çıkıyoruz ben çantayı alıyorum kocamda bebeği çanta ağır değil sürekli hem çanta hem bebe onda böyle plan yapmak yoruyo beni annemgil beni çantayla görmesin yine laf derler diyorum her türlü laf ediyolar kocam beni kiymetlesede bebeyle ilgilensede .. bahçede okadar kişiyiz annem sürekli eşime seslenip aman düşecek aman şöyle kucağına al ben kocamın ismini duymaktan biktim o kalksın baksın dio evde bana çok yardımcı bırakta bahçede biraz rahat edelim ilgileninde yemegi benim kucağımda yiyo ben bebeyle bogusuyorum hamileyim üstelik annemler alivereymde  birazda siz rahat yiyin demio  ama ayni seyi esim yapsa kocan yedirsin diyolar sen yediysen karinda yesin bebeyi al da dio esimde onlara cok yardimci oluyo bahcenin otlari 1 hafta yoldu kocamam bahce üstelik..  islerine gelmeyince laf soyletmiyosun kocana oluyo ..onların yanında eşim az ilgilenmesin ben tedirgin oluyorum beni nekadar kastiklarinin farkında değiller bu bana iyilik değil buna karışmaya hakları yok ben ablama karismiosam onlarda bi çanta taşıyınca kocana de yapmiomu laflarini birakmalari lazim yillardir bu laf beni kemirdi okadar mutsuzumki ablamla annemden sogudum resmen 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Arana mesafe koymak için daha ne bekliyorsun neyin olmasını bekliyorsun
(2,353 puan) tarafından
Galiba eşimle birbirimize girmeyi .. cok kötü kavga etmistik 1 ay,once nerdeyse birbirmize girecektik esimle esim diyorki baskasi,yuzunden,kendi aileni mahvetme onlari dusunme seni,duusnne varmi hamilesin,bak,annen gelip bebeyi oyalasin dio bende toz kondurmuyorm eşim nöbetten çıkmıştı annem sen evde bebeyle dur esin yardim etsin bahçeye dedi 5 gün gitti geldi bundan,1 ay,önce  ben evde bebeyle  cebellestim  annemde evinde komşularla babamla eşimde bahçede..sonra esin işten kacio oldu işe yaradığı yok gidin oldu en ufak,bi otursun  dinlensin eniştem sağ sola bakio  vida alio  eşime seslenio  hadi birlikte bi yapiverin  o yapio benimki yapmio gibi oluo  benim düştüğüm duruma bakarmsin  ablam bugün benimki olsaydı yardim ederdi,size işi,pek sever dio guluyo  seninki gelip iki göstermelik gidip koca bahçeyi yardim etmedielr tek başına temizledi  bana kocamla  ilgili bişeyde gelmeyin demeyin dedim kavgalarda ettim ama.agizlarindan  cikiyo annem benum bisey kaldiridgimi canta tasidigmi  goruyo kocamdan,once bebeye benim kostugumu goruyo cenesinden durulmuo biktim yildim hamile insan,üzülmez  bukadar ben onları elestiryommu  müdahale ediyormu ablam kendini,savunablr  ha dayak,olr başka bisey olur müdahale etsinler ben mutluyken ferah içindeyken bana neden bu zülüm
-Reklam-
0 oy
(55 puan) tarafından
Neden mesafe koymuyorsunuz o halde. Esınız iç güvesi mi geldi o yüzden bu kadar yukleniyorlardir 
(2,353 puan) tarafından
Yo iç güveysi degl eşim sabredio beni kızacak die  eşime öyle kendini ezdiren bi insan değil lafları pat pat söyler ama benim hatrına.annemin şeylere kZiIyodur da ses etmio  bende laf söylemeyince kocanı koruyo oluyo  neden çanta tasicakmisim emirler vericinmişim hamileymişim beni okadar çok yoruyorlar nasıl davranmam gerektiğini bilmiorm gerçkten kavga da ediyom anlamiolr ya ben carsi pazar a gitmiyomki surekli bahceye gelirken cantayi bi kac ke taşıdıysam ne var bunda  eşim bebeyle bakmadıysa ne var bunda bahçede siz bakın  üst değişecek suyla oynadi eşimde mangal yakacak  kocama seslenio annem anam bebeği  tut dur düşer şu üstünü bi giydirin  bu iş yaptırma telaşı ne yani eşimde hep pis işleri bana yaptiryosunuz dedi eğer kayannam olsa ikimiz degstrrz  eşim işten kacio rahat işi sevmio gibi gordukelrinden dolayı bunu yapio eşim in çene durmaz söylenir ama herseyde yapar annem ben hamile.oldugum hâlde bebeyle ben bakayım demio kaynananı çağır dio kaynanam köyden geleckmis ogun hastaneye götürmek zorunda kaldık virüsün ortasına  yzuumde sivilce eksik olmuyo sayelerinde
0 oy
tarafından
Çok haklısın canım yaptıkları ayıp yani. Destek olacak yerde köstek oluyorlar 
(2,353 puan) tarafından
Wlla sinirden aglicam takinti degil mi bu neden bukadar üstüne geliyolar ne ya0mam gerekir ki ben istiyorum die mangal yaktı eşim masaya oturmadı tabak hazırlayalım dedim suratini asiyo hani kebdi yemegini ye onu dusunme.der gbi bi köfte kaldı annem herkese dağıttı ablam köy onu okadar uğraştı mangalla dedi babam tabak goturdu artik bahce uzun oraya kadr gitti adam .. annen istedi die biber soğan ektim dio ama yine yaranilmio  eniştem.ablami hep azarlar sürekli eşimden biseyler istedim onyere uğrattım bide geceden çıkıp uyumuo annemler laf eder die bahcenin suyunu kapat diecktm ne var dedi ismimi ezberliyon dedi  eşim ablamda çıkmış dipli bebeyle bak dediğin için mi bağırdı dio ne alaka bebe suyla oynuyo başındayım ya ben dedim şu akmasın die seslendim bugün bunaldı dedim
0 oy
tarafından
Onlara neymiş sende söyle canım demeyin öyle şeyler diye ben olsam derim bahçeye falanda gitmem yani 
(2,353 puan) tarafından
Girmicem bahçeye diyorum her  seferinde her seferinde gidiyorum hamileyim bide bukadar üzmeye hakları var mı ağlıyorum şuan ben ablamın evlilik hayatına karismiosam onlarda  karisamaz ablamin kuuck cocugu kaka yaptı altına  benim koca ben demeden hemen kosar dio ya benmkide kosuyo bide benmki kucuk dha tabiki siz bakacaksnz 17 aydor evde tek bakiyoz disarlarda da siz ilgilenin ..sizene dedigim zaman da oldu demeyin bana kocamla.ilgili laf duymak istemiyom nue poşet taşıdın ona taşıttır şöyle böyle yap eleştiri istemiyim ben gayet memnunum gayette iş yapio bana bi poşetten bisey olmaz surdan,şura diyorm ha iyi sen memnunsun hayatından dio..gerçekten memnun olmasam ben kendim şikayet etsem anneme özmen anlatım bu şekilde müdahale boş degl  annem güya kiamio gibi  hayatıma balta vuruyo çok mutsuuzm çok  yarın tutucam kendimi gitmicemkonusulmuyoda bi laf diyorum hemen bi azarlama bi tersleme  lafı yanlış anlayınca  azarlama sohbet edilmio çingenler gibi 2 bebe yaptında birini saldın biri karnında die ablam guluyo güya espiri yapio
0 oy
(107 puan) tarafından
Canım çok karışık yazmışsın ama anladığım kadarıyla ablan ve annen her şeye karışan insanlar. Yerinde olsam sık sık gitmem eşime sahip çıkarım aileme sahip çıkarım. Hatta araya azıcık mesafe koyarım ki onlar bi yaptıklarının farkına varsınlar. Onlar senin ailen onlardan asla vazgeçemezsin ama bazen kendini de ortaya koyman gerekirr. 
(2,353 puan) tarafından
Cnm inanki koyuyorum esim bana gayet iyi takmayin bukadar diyorum .. bana eziyet eden biri olsaydı yada ne blyim sizle gorusturmeseydi bukadar basit şeylere takacakmiyd8niz diyorum eşim gayet istedigimi  yapiyo dihorum onalra gore tembel is yapmayi sevmiyo bebeyle az ilgilenio  ilgilendiği zamanda aynılar en ufak bi lafını hareketini takip msjatarlar  sürekli canta tasiyo ya buginde ben aldim 2dk bile yok mesafe ne var bunda kocan kacio hemen işten bu beni yipratiyo  biktim artık biktim görüşmeyim diyorm  evde çok ssklyorm beni dusunen insan bana bunlari dmeez dmi esime takmaz kizim mutlu der çanta busefer taşıdı genelde eşi yapio ne var bunda desinler güya çok düşünüyorlar beni nasl hararet edecgmi  bu fikirlerinden nasıl caydiracagmi  blmiyorm  annem sürekli  düştü düşecek al kucağına die eşime seslenio  oda almadı inadına annem gözlerini dikmiş dik dik bakio  bize kadar rahatsız ediciki
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Bn olsam bn kocama kiyamam bn yaparim o bsy yapmasn derim inatlarina madem bu kadr dusunuyonuz alinda esimde rahat yesin vnde rahat yiyim derim ama herkesin icinde degl ayri soylemen lazm annenlere cok sukur biz annemlere gttigimizde hic bize dusurmuyolar
(2,353 puan) tarafından
Ya neguzel ben demeden siz yemeginizi rahat yiyim verin desin.. zatwn kocasina kiamaz laf soyletnez kaldi adim ben esime.kizmam gereken yerde kiziyorum ida bunaliyo bende laf yapacaginiza biz yedirleim deyim bana majatip kafa.i yemenin alemi ne sinirden aglicam cunku durmuo bebem surekli dagitito etrafi annemglde hapur huupr yiyo esimdeyken bebe az yedi gbi glio ben kucagima.otutturuyorum yemegi yediysen karından alda oda yesin dio e sen al dmi bebe hep bizde geceden cikiyo uyumuo hadi orda uyudu desek 2 3 saat yetermi evd rahat yatmayınca bahçeye geliyoz  peşinde biz gezioz  eğer eşim oturursa annemgl gezide ay düşecek ay diolr  sonrada bana msjatip kocana şöyle.sen iglilenme ya siz neden bahsediyosnz dedim bahçeye geliyoz rahat edelim istyoz  ilgilenmiosnz  bana hamile die güya kiyamiosunuz bebeği bizden alında biz rahat yiyelim dedim öğün bagiriverdm ablamla anneme kocam işe gitti bunlar bebenin peşinde gezmio  youtube açalımdiyolr ben bogusuyorum  bisikeltiyle.turlatiyorum sıcak tepemde  içeri girip oraları toplucam die   ugrasi9lr çay içiyorlar eğer kocam olaydı ben gezeydim buralarda burnumdan getirrdiniz dedim kendilerini haklı görüyorlar kendileri ilgilenmio  suçlu eşim .. ablam dio benim koca isi pek sever olsaydi yardim ederdi dio guluyo annemde eşinin ismini soyluyo o var ya babanda var ederler dio temizlik yapacaklarmış bahcenin duvarlar döküldüde  bende evde bebeyle bogusuyum gelip benim evi temizlemesinler bebeyle bakmasın annem.denen  kaynanan desin esimde 9nlara yardima.gtsin  dirf babama.kiyamadigimdan gönderirim ama eşimde ***** mi gider mi .. hiç kimsede demio bebeği alalım da bunlar rahat etsin die evde oda söylenio  canku annem eşimi hamal gibi görüyo tembel senin koca.is yaptır baksın bebeye de dio  alma ben yatiyom  kahvaltımızı hazirliyo annem yapar mi bende  ayakta olurum ben istiyorum ki gelsin ni gün bize yemeğimiz yapsın bebeyle bi ilgilensin eşimle ben bi dışarı çıkalım evde ayaklarımızı bi uzatalım
(1,231 puan) tarafından
Canm o zmn sık gitme ozlesinler bebisleri belki o zmn kucaklarindan indrmezlee allah yardimcin olsun
(2,353 puan) tarafından
Her gün birlikteyiz eşim başkanda aliyolar ilgileniyorlar ama o ilgilenmse laf  söylüyorlar  ama kendileri rahat yemek yemek istediklerinde suc bizde oluyo çanta taşımada.. annem ablam bebeye ölecekler sen taşıma alma diyorlarda bahçede ben kizdiktan sonra peşinde kosuyolar yoruluyoz dio  annemde  eşime takik  olmasalar neysee oda mahvedio  senin annenlern  varmı  böyle takintisi
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Bu kadar basit bişey için kendini üzdüpüne değmez

Açık açık söyle bam bam bam

Boş muhabbet ya ne gerek var
(2,353 puan) tarafından
Çok boş.muhabbet inanrmsn kavgada ediyorum artık annem benle kavgaya girmiyo kocana yaptır kocana de iş yapmio bi bebegi alivernio su icirmio sen ilgilenion canta tasima ona ver yipranma dha dogurcan bu laflar beni bitirdi burdan bakinca basit gibi duruyo ama inan ki oyle.degil her  görüştüğümde her bunu yapıyolar sürekli kocama laf ben eziliyormsm gibi ya şunu gormediklerine kızıyorum kızım mutlu para esirgenio kotu davranmio  peşinde heryer getiiryo  kocasini demio annem ben ebufak eşya tasyim  kocana ver kas göz stars bakmalar lazim olduğunda bunun kupası işten kaçar dio benimkide bahçede bunaldık die bisikletle dondundurma  almaya gtti neymiş  yere muşamba serillcekmis babam var bende annemler dedi gbo gistermeyip esime.kiziyorum neden yardim etmiyosn  işten kacuosn  die öğün çok kötü kavga ettik annem bana dio ki senin kizman  işe yaramış yardim etti dio ya herman bir olmaz belki canı istemedi belki o işe karışmak istemedi nerden blionz  eşim bazen söylenir o nolacak yapmayalım die üşenir gibi olurda annem hep iş sevmio olarak düşünür kendide kolum ağrıyı bacağım die iş çok yapmaz.. kolum ağrıyı bebeye bakarım ama dio sürekli kol işe başladım kaynanan baksın dedi 3 ay o baktı şimdi izinliyim diğeri doğunca napcakblmyrm esimin her hareketi suc onlarin ki dha da suc bahcede keyflerince cay iciyolar yemek yedirmeyi bile.oakdar kişi varken ben yapyiroum eşimle paylaşıyoruz ama eşim az ilgilenmesin sen niye atlion kocana de oyedirsin
(6,827 puan) tarafından
Bnce o kadar fırsat verme artk bu güne kadar demişler bundan sonra izin verme demeyin de yanı açıkça.mecbur değil esin yardım etmeye her zmn her zmn. Yapıyorsa kendi istediği için ne gzl ama yapmayadabilir.fırsat verme bnce
(2,353 puan) tarafından
Ben firsatveriyorum çünkü annemlere ispatlama çabası eşim yapsa bile iş olunca dolaniveriyo diyolar poşet taşıma çanta taşıma taşırsam bi msj kocana yaptır niye taşıyorsun hayatından memnunsun  taşı yıpran bide böyle güç üzüyorlar ben size bahçede beetle ilgilenmediniz bana baktrdiniz die kiziyommu hiç dedim  öğün okadar bunaldimki yeğenlerime içeri  girmeyin bebek uyuyo diyorum  giriyorlar inatlarina  kızında karnıma vurdu ben bağırınca kızınca annem aldı sallamaya başladı eşim aynısını yapsa lafindan çekilmez esinle ikimiz eve giriyoz bahçeden  altını degistmreye o olmadığında geliyolar benle ama eşim olduğunda glmiolr  nasıl laf soyletmicwm nasl ikna etcem bi onerin varmı kafayi yicem yoksa
(2,353 puan) tarafından
Icinden glmese yaptiramazsin esime ona bile laf söylediler  dha otları bitiremedi die onlarida yolmak okadar zorki  eşim dio ki sen kızarsın die bi günde bitirdim nasıl olmuş dio bende annemler laf söylemesin die ona iş yaptırma çabaları görmem lazım halimi bebe bukadar yormuyodur çöpü dokermsin  askm dedim  sırf  annemlere göstermek için başka varmı dedi mutfaktakinide ben getirdim bahçede annem nekadar demiştir karısına getitiriyo die :) herzaman bir olmaz adam calisio  canı istemez ben kaynanamda yapiyomuyum bukadar kaf getirmeyin eşimle.ilgili demeyin diyorum bağırıyorum çağırıyorum ağızlarından kacio ablam sen nue atliosun  kocana de  işte bebeği kaldırma kocana de işte çanta taşıma kocana de yapmiomu bide ters ters bakiolr  bu hemen atlio  ona desene ilgilenemem sizsiniz asıl ben ağır yük taşımıyorum ve taşıdığım yer 2 dk bile yok bu sever böyle yıpranmayı diyolar bana :( bugün annemde öyle.sen etrafa emirler yagdiracksin kocanı kullan ona da diceksin dio okadar kavga ediyorum bırakmıyorum bak üzülüyorum demeyin diyorum 2 gündür yine diyolar
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Kafayı yemek yakindir
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Benim postum neden asagida:(
0 oy
(48,083 puan) tarafından
seninle daha oncede dertlesmistik bebegin olduktan sonra annen degismisti demi. messfe koy annenlerle arana 
(48,083 puan) tarafından
benimki hic hakaret etmedi ki canim esimin yanindada soylemez abartmadi yani sadece dogumdan sonra nedense gicik kapti ben hissettim ama hic oyle buyutmedi senin annen ve ablan kizma ama haddini asiyor oyle olsa hic gitmem ben annemlere
(2,353 puan) tarafından
Benim ki ediyor ben kızınca kızım senin iyiliğin için diyorum dio anne ben zaten aksi durum olunca kendimi savunuyorum kocama kızıyorum nazımla oynuyo bazen oynamio  halimiz şükür  iyi dedim hep başkalarından etkilenio  ya enayi gbi kullan poşeti hep o tasisin  eline bi çöp alna bebeği de cantayida  ona ver sen ye yemeğini o yemede de olr bu beni kıymetlenecek cikio  bağırıp cagiriyorumda kavgada ediyorm bi kaç gün iyi ama her görüştüğümde bunu yaparlarsa ben tabiki ses çıkartırım eşimi koruyo oluyorum huzursuz oluyoruz bu yüzden eşime sataşıyorum baze  soğutuyo annemgl  takacaktır tedirgin hareket ediyorum gitmeden durablrmisin cnm ya nasıl olacak o
(48,083 puan) tarafından
canim senin ailen esin ve bebegin evet anne abla silinemez ama huzurunu kaçırıyorsa mesafe sart
(2,353 puan) tarafından
Evet silmiyorum okadar çok duusyormki  eşime kötü davranıyorum git yap şu bu die .. gitmek istemiyorum zaten sürekli görüşünce dha çok konuşuyorlar her gttgimde
(48,083 puan) tarafından
canim esim 4-12 oldugu hafta onunla cikip annemlere gidiyodum Çarşamba günü abine kizdim iki gundur gitmiyorum yarinda gitmem buyuk ihtimalle kac yasina geldik evimiz yuvamiz ayri kendimizde karar verebiliriz alt tarafı poset tasiyiver sen ne olacak. kolun uzamaz elin asinmaz ya annenler durduk yere huzurunu kaçırıyor yaptiklari cok yanlis
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Bugün bisey demedi dedim Bugün de çenesini açtı 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 445 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Mlktn (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,422 göst.
21 Aralık 2019 Aile kategorisinde MrvDK (442 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 225 göst.