0 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin ailesi diye başlıyor bütün cümleler ama bence eşinizin ailesi siz ve çocuklarınızsnz. Aile bir tane olur onlar ailesiyse siz nesiniz ? 

12 Cevaplar

+2 oy
(8,082 puan) tarafından

Kendi ailemizden anne babamızdan bahsederken ne diyelim peki sayın türk dil kurumu :D

tarafından
:D hahaha
-Reklam-
0 oy
(398 puan) tarafından

Ee eşlerde o anneyle babanın çocukları :D

tarafından
Tamamda çekirdek aile bi tanedir. Bı evin içinde olur aile dışındakiler dışlanmali diye bişeyde demedim ama bence erkeğin yada kadının bunu benimsemesi lazım seninn ailen benim ailem diye bahsediliyor eee biz ne oluyoruz bu durumda eşimle???
(398 puan) tarafından
Biz çekirdek aile oliyoruz ama onlarda aile büyükleri malesef sewilmeselerde (bazıları ) o yuzden senin ailen bnm ailem deriz ne dicez başka kızz :) dgdgd
tarafından
Kız kayınvalidem kayınpederim diyin alla alla eşine senin ailen demek onu hala oraya ait görmek demek bence
(398 puan) tarafından
Valla eşimin anneni benden önce vefat etmiş babasıda 2 sene önce ewlendi hem senin baban derim ne o oyle eşime babası için bisi sorarken kayınpederim mi dicem çok resmii dsdsdddd)))
0 oy
(193 puan) tarafından
Senin çocuğunda evlenecek? O zaman senin ailenin üyesi olmayacak mı? 
tarafından
Çocuğumun kendine ait ailesi ve sorumluluklari olacak tabiki geniş ailenin bi üyesi ama kendi karısı çocukları dururken onlardan bağımsız bir şekilde hala bizim için benim ailem demesi saçma olur bu durumda kendi eşi ve çocukları hangi konumda oluyo ???
(193 puan) tarafından
Çekirdek ailesi karısı ve çocukları oluyor. Geniş ailesinde sizde oluyorsunuz. Geniş aile deyince kendi çocukları eşi annesi babası vs. Oluyor. Kisacasi eşimin ailesi deyince akla ilk gelen geniş aile
0 oy
(901 puan) tarafından
Evet doğrudur sevilselerde sevilmeselerde aile olunuyor 
0 oy
(1,657 puan) tarafından

Gece gece ya :ermm:

tarafından
Nolmus gece gece ??
(1,657 puan) tarafından
Evlenene kadar mı aılesıydı ana babası evlenınce reddetmıs mı oluyoruz ailemizi yenı aıle kurduk eskısına bay bay yenisine hay hay mı dıyoruz cok mu dusunuyosunuz sacma sapan soruları gece gece olab tamda bu saçmalık
0 oy
(583 puan) tarafından
Bence sacma düşünüyorsun ben eşimin ailesiylem anası babasi nesi oluyor. Eşimin ailesi daha kibar ve öyle yazincada herkes kimlerden habsettigini anlıyor 
tarafından
Kayınvalidem kayınpederim denince de anlar insanlar illaa anne babası diye kabaca hitap etmek zorunda değilsiniz eşimin ailesi daha kaba geliyo bana
(583 puan) tarafından
Saygı duyuyorum :)
tarafından
Ben de...
0 oy
tarafından
Biz ailesiysek onlar nesi ? 
tarafından
Onlar ailesiyse sen neyisin? Hiç bir şeyi mi?
tarafından
Hepimiz ailesiyiz gece gece sacma sorular nerden geliyor akliniza ya bizde ailesiyiz onlarda :)))))
0 oy
(403 puan) tarafından
Aile kavramı doğduğun evde başlar evlenincede bitmez ne sacma bisey bu.evlendim diye annem babam kardeslerim benim ailem değil mi yani.Cok saçma.bende ozamn anne babamın aile üyesi olmuyorum evlenmisim sonuçta ha yok oluyosam onlar benim ailem olmuyorsa ne sacma bi çelişki bu
0 oy
(418 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşimi boşver.. benim ailem sonsuza kadar ailem. Sadece eşim ve çocuklarım değil. Onlar hakkında "ailem" den başka kelime kullanmam mümkün değil. Eşimin ailesi de aynı şekilde olmalı... 
0 oy
tarafından
Heee onlar dış kapının dış mandalı olacak bundan sonra....
0 oy
(27,306 puan) tarafından

Aile var aile var simdi

Hayati zehir eden anlayışsiz kanynana kaynata 

***** sacma harakette bulunan kayın görüm

Gelinlerinin degerini bilmeyen varlıklardan

Aile olmaz kusura bakma.

0 oy
tarafından
onlarda onun ailesi peki senin oğlun evlenirse gelinin aynı şeyi söylerse ne yapican merak etim 

İlgili sorular

0 oy
67 cevap 1,002 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Selin1903 (362 puan) tarafından soruldu
+2 oy
61 cevap 1,017 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde 0852 (742 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 1,099 göst.
21 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.