0 oy
535 göst.
Aile kategorisinde (588 puan) tarafından
Benim aşırı ağrım var doktor zor durduruyo bebeği taşımakta cok zorlaniyorum yatıp kalkamıyorum bacaklarım beni tasiyamiyo 37.haftada doğum yapsam bebeğim kuvoze girer mi kilosu falan nasıl oluyo acaba

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
yok canım ben ayni haftada doğurdum 2.600 gram doğdu kuvese koymadılar çok şükür 
(588 puan) tarafından
Bende kendi isteğimle 37 de olsun istiyorum canım ama kuvoze girer diyede korkuyodum
tarafından
kilosu ne kadar şuan canim
(588 puan) tarafından
2.245 gram canım tam 33 teyken gitmistim
(332 puan) tarafından
Benimde 37 haftada 2.600di küvöze kesin girer kilosu çok az falan diye beni korkuttular sancım başladığında doktor hatta burda doğutmam falan dedi sonra engellediler serumla falan
tarafından
2.500 altındakiler kuveze giriyor diye biliyorum canım ki bebekte başka bir sorun yoksa Allah korusun fazla kalmiyor cikiyor
(588 puan) tarafından
Insallah öyle biseyle karsilasmayiz
tarafından
Amin inşallah canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ah ahhh bizim olmus 39 hatta geçmiş. Bebek nerdeyse 4 kiloyu bulmus. Ben desen 2 top yutmuş gibi paytak paytak dolaniyom hala sancı bekliyom sen ? 37de doğurcakmis. Otur kız yerinde sırada ben varım ben
(588 puan) tarafından
Sen doğurana kadar ben doğurmazsam iyidir:)) benim oğlan durmuyo geçen gün zar zor durdurdu doktor mahvediyo beni ya ben minyon tipliyim bebeği taşıyamıyorum
0 oy
(5,938 puan) tarafından
36+4 te 2870 49 cm dogdu oglum gelisim iyiydi solunum cok hizliydi 2 gun solunumdan yatti tam çıkartacakken sarilik artti 1 hafta da sariliktan yatmıştı 37 de girmeyen bir sürü bebek var
(588 puan) tarafından
Zaten erken olcak gibi ama olmazsada 37ye girdiği gün olsun istiyorum dayanamıyorum artık ağrıya sancıya kilosu falan masallah iyiymis senin bebeğinin benimde o zamana kadar o kilolari bulur umarim
(5,938 puan) tarafından
Allah hakkında hayırlısını nasip eylesin inşallah canım
(588 puan) tarafından
Amin insallah canım
0 oy
(75 puan) tarafından
Canim ben de 37 .haftaya girdigim gibi suyum geldi dogurdum 3300gr fi hic kuveze girmedi gayet saglikli dogdu madallahhh
(588 puan) tarafından
Insallah benim bebeğimde girmez canım ya cok korkuyorum onu o halde gorcem diye masallah kilosu ne güzelmiş
0 oy
(112 puan) tarafından
Benim bebeğim de 37+4 'te 2760 doğdu. Küvöze almadılar. Genelde 2500 gramdan aşağı doğarsa küvöze alıyoruz demişti bana doktorum 
(588 puan) tarafından
Ben şuan 33.4 hastalığım mesela şimdi kilosu 2.500 olsa girmez mi acaba canim
(112 puan) tarafından
Ciğer gelişimini tamamladıysa girmez. Onu da doktor bilir. Ama 34 daha çok erken bi hafta bebek için anne karnında durması dışarıda durmasından iyi
(588 puan) tarafından
Insallah bekler 37 ye kadar beklese o bile iyi
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Ben hem normal doğum olsun istiyorum hemde 37-38de olsun istiyorum çok şey istiyorum sanırım;) bebeği artık gerçekten tasiyamiyorum birde bebek bir türlü tam dönemiyor.Karnim dar diye sanırım.Ama doktor bekleyelim.belki döner diyor .Böyle böyle beni 41e kadar bekleyecek sonra sezeryan yapacak sanırım;) şuan 36+3gunluk olduk
(1,232 puan) tarafından
Kaç haftaliksin canım benimki kasigimin orda başı ama.tam dönemiyor ya
(588 puan) tarafından
33.4 günlüğüm canim
(1,232 puan) tarafından
Benimki dönemedi bu saatten sonra zor döner herhalde yani dondunde tam dönemedi .Kafası aşağıda kasigimin orda ama tam dönmüş dgeil
(588 puan) tarafından
Belli olmaz canim ya belki döner donmezsede sağlığı yerinde olsunda gerisi önemli değil
(1,232 puan) tarafından
Nasip hayırlısı olsun canim
0 oy
(3,515 puan) tarafından
Kilosu düşük ve ya solunum sıkıntısı varsa hangi haftada doğarsa doğsun küveze girer bebek içerde kaldığı her 1 saat gelişimi için çok önemli canım annelik bu kolay değil ben ölümü göze aldım yavrum için şükür sağ salim ikimizde çıktık hastaneden 
(588 puan) tarafından
2.500 müş galiba kilo sınırı ciğer gelistirici vuruldum ama bilmiyorum nasil olur canım  evlat tabi onlar icin hersey feda olsun ama karnıma sigamiyo benim bebeğim
0 oy
(18 puan) tarafından

Bende 37. Haftada doğum yaptım normal doğum 2940 kilo doğdu bebegim sıkınti olmadı çok şükür kilosu iyiyse başka rahatsızlık yoksa kuveze girmez sanirim:)

(588 puan) tarafından
Ay insallah canım ya bekler mi benimki oda var gerci :)
0 oy
(213 puan) tarafından
Her bebegin kilosu farklidir canim ben 37 +3 de tansiyonum yükselince zorunlu sezeryan oldum 3 kilo 150 gram dogdu oglum solunum sıkıntısı ve sarılığı oldugu icin 5 gün küvezde kaldı ama her bebek kalcak diye bisey yok. 

Cigerleri tam gelistiyse kendi basina rahat nefes alabiliyosa ve baska sıkıntisi olmazsa küvezde kalmaz.
(588 puan) tarafından
Ay insallah canım ya en cok korktugum o bunca zaman hasret kaliyo insan bide kuvoze girerse cok üzülürüm
0 oy
(350 puan) tarafından
Ben 38 haftada yaptım canım 2.750 doğdu maşallah hic kuveze falan koymadilar doktor gayet sağlıklı dedi sarılığı falanda hic olmadı çok şükür 
(588 puan) tarafından
38.hafta cok cok iyi canım kendine baya gelmis olur

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 495 göst.
29 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Küpra (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
+1 oy
6 cevap 148 göst.
3 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ummu ahmet yasin (2,047 puan) tarafından soruldu

374,690 soru

11,207,716 cevap

34,511 kullanıcı

...