0 oy
710 göst.
Diğer kategorisinde (2,020 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar merhaba. Açıkçası sorup sormamak arasinda kararsiz kaldim. Oglum olacak Allahin izniyle ismini Doruk Alp koyacağız.  Herkes boyle bilir isimli hastane cikislari olsun anı kupleri olsun arabamizin arkasina adini falan hep yazdirdik. Esimin teyzesi yeni vefat etti cok severdik kendisini ve cok iyi bir insandi rabbim mekanini cennet eylesin. Kayinvalideme sey demis doruk ne bicim isim emiray olsun ismi falan demis vefat etmeden. Kayinvalidemde devamli bunu söylüyor. Kendisini cok severim ama cok rahatsiz oluyorum bu konudan dolayi cunku biz annesi babasi olarak ismini koymusuz ne kadar yok mok desekde devamli bu konu ısınıp önümüze geliyor. Sadece sorum şu  ki siz olsaniz ne yapardiniz simdi teyzesu boyle dedi ya koymazsak vebal olur mu omuzlarimiza cok kafami bulandiriyor bu konu ve gerçekten sinirden aglayacak duruma geliyorum

19 Cevaplar

+3 oy
(4,282 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
9 ay kadınlar taşıyor isim koyma onceligi annenin sonra eşinindir. Geri kalanlar fikir sunabilir sadece istediğini köy çocuk senin cocugun onlara ne
(2,020 puan) tarafından
Dimi yavrummm valla o kadar haklısın ki ❣
(3,617 puan) tarafından
Once babanın sonra annenindir araştırın isterseniz
(2,020 puan) tarafından
Baba anne mevzusunda sıkıntı  yok Doruk Alp esimle benim ortak kararimiz zaten :) ben hamile kalmadan koymustuk bu ismi. Sadece bu anlattigim mevzu kafami karistirmisti canim
(4,282 puan) tarafından
Dini boyutunu diyorsaniz o konuda solemedim öncelik benim şahsi fikrim annenindir. 9 ay karında taşı ağrı acı doğum sancısı bunları hepimiz biliyoruz sonuç da dini boyutu babanin olsa bile %51 olarak annenin olması taraftariyim
(3,617 puan) tarafından
Bende ortak karardan yanayım :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ne alaka vebal cani.m. Allah rahmet eylesinde ne karışmış o. Sen gönül rahatligi ile koy kaynanana bakma
(2,020 puan) tarafından
Cok sagol kuzum, ya nebileyim koymazsak hunaha mi gireriz diyorum kendi kendime ama biz belirledik ismi sonucta 9 ay karnimda ben tasiyorum surda kalmis dogumuma 2 ay ben oglumu hep doruk alp diye sevdik asla emiray yazdirmak istemiyorum kimligine
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Emir ay daha güzel 
(2,020 puan) tarafından
Tabi isme bisy demiyorum canim sonucta tercih meselesi ama ismi belli oglumun sadece hani o ismi koymazsak gunaha girmis olurmuyuz
(4,134 puan) tarafından
Yok niye öyle olsun..

Bide kizima adaşsınn♡♡
(2,020 puan) tarafından
Oyle miii ne guzel :)
0 oy
(10,262 puan) tarafından
Ya niye vebal olsun cnm hakkını mi yedin de vebal olacak 

Annesi babası olarak sen düzgün anlamlı isim koymaz isen o zmn vebal olur boşver istediğini koy
(2,020 puan) tarafından
Sagol kuzumm
0 oy
tarafından
Canim ne alaka çocuğun ismi belli olmuş zaten değişirsen olmaz asil
(2,020 puan) tarafından
Dimi kuzumm oglusumun ismi ayni sdegistirmiycem sadece hani vebal alirmiyiz diye korktum
tarafından
Yok canım biseycik olmaz yaa sen ismini koymusun bosver
(2,020 puan) tarafından
Sagol kuzum benim
0 oy
(403 puan) tarafından
Ne vebali canım ya senin bulduğun isim cok daha güzel o ne emiray esmerayın erkek versiyonu gibi.bence hic değişme duygu sömürüsü yapıyor kaynananda heralde
(2,020 puan) tarafından
Yok kuzum asla değiştirme gibi birsey soz konusu değil sadece vicdan yaptiriyorlar sanirim :)
(403 puan) tarafından
Gelme bu oyunlara Ahsen :D
(2,020 puan) tarafından
Kiz zaten ben yok diyorum oyuna gelmek değilde sinirden catlayacagim sanirim :D dogumumda yakin onunda etkisi var illaki
0 oy
(6,053 puan) tarafından

Doruk alp ismine bayildim masAllah adiyla yasasin <3 Allah rahmet eylesin ama ona mi kalmis ay ismin guzel olup olmadigi bencede emiray guzel deil webal falan olmaz canim asil senin tasidin cocuga isim bulmalari onlara vebal 

(2,020 puan) tarafından
Cok sagol kuzum oglusuma daha hamile kalmadan esimle karar vermistik ben sonradan alp ismini ekledim sadece :) amin kuzum amin.. dedigim gibi cok severim kendisini ama artik devamli bu konunun acilmasindan cok bunaldim sanirim zaten dogumuma kalmis 2 ay hala sagdan soldan bu mevzu onume geliyor sinirleniyorum ister istemez
(6,053 puan) tarafından
MasAllah ❤hic canin sikilmasin kuzumm biz karar werdik benim oglumun iami bu yargilamak kimsenin hakki deilde hic stresede girme Allah in izniyle az kalmis
(2,020 puan) tarafından
Haklisin kuzum evet cok da az kaldi.bakalim ❣
0 oy
(3,617 puan) tarafından

Isim koyma once  babanin sonra annenin hakkı kimse karisamaz... 

Ve ne vebali laf arasında konuşulmuş bisey..

DORUK ALP super bence<3

(2,020 puan) tarafından
Canimm tesekkur ederim Allah razi olsun ❣
0 oy
(48,087 puan) tarafından
ben vebal olacagini düşünmüyorum canim herkesin isim konusunda fikri olur zaten vefat etti diye koymak zorunda değilsin ki ben olsam kendi istediğim ismi koyardim
(2,020 puan) tarafından
Zaten kendi istediğimizi koyacagiz canim ama nebileyim aklkma takildi sormak istedim sizede ama cevaplarin hepsi senin cevabin gibi :)
(48,087 puan) tarafından
aklim yolu bir canim sorun kayinvalidenin sürekli ısıtıp ısıtıp soylemesi sacma
(2,020 puan) tarafından
Kuzum 4 5 kerr soyledi teyzemiz zzten yeni vefat etti daha 1 hafta bile olmadi ama benim hormonlar alt ust oldu hem onun uzuntusu hem bunu da kafama taktim
(48,087 puan) tarafından
iste ondan kaynakli senin bu üzülmen canim bosver
0 oy
tarafından
Canınız ne istiyorsa koyun ben dinledim pişman oldum zaten isim düşünecekte ne moralim nede sağlığım vardı birini babamın adına niyet koyduk diğeride annanem üzülmesin diye dedemin adı birde ilk çocuğum eşimede bunlar olsun diye birazda sıkıntı yaptım istedikleri isimleri koyarsanız siz pişman olursunuz 
(2,020 puan) tarafından
Yok kuzum biz degistirmicez zaten de gunah olur mu diye merak ettiydim
tarafından
Bence içinize dert etmeyin diyanet fetva hattı var çalışma saatlerinde birde oraya sorun en azından içiniz rahat eder
0 oy
(742 puan) tarafından
Ben olsam koymam teyzesinon kizi oglu koysun   onu gec kaynanan cok istiyorsa kendi yapsin bi tane koysun sonuçta  bu da senin çocuğun 
(2,020 puan) tarafından
Haklisin canim
0 oy
(170 puan) tarafından
Söyle düşünün yaşasaydı emiray koy dese koyacakmiydiniz. Sonuçta siz ismi belirlemişsiniz başkası beğenir beğenmez onlarin fikri. Vebal falan da olmaz.Sağlıkla kucağınıza alın inşallah.
(2,020 puan) tarafından
Amin canim cok sagoll
0 oy
(235 puan) tarafından
Kız 9 ay sen karının da taşıyorsun kimene kadın gelip sana dememiş sonuçta sağlıklı la kucağına al inşallah cnm 
(2,020 puan) tarafından
Amin kuzum cok sagol
0 oy
tarafından
Canım her hazırlığı yapmışsınız değiştirmek baştan masraf olur 

Ki zaten vasiyet etmemiş ki neden vebal olsun aklınızı karıştırmayın artık 

Doruk Alp de güzel Emiray da güzel ama hazırlık yapmışsınız zaten değiştirmeye gerek yok :) 
(2,020 puan) tarafından
Aynen oyle kuzum
0 oy
tarafından
Doruk ismini bende sevmem ama emiray daha kötüymüş ayrıca sizin hakkınız isim bence umursamayin Allah teyzeye rahmet etsin
(2,020 puan) tarafından
Amin kuzum
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Teyzenin mekanı cennet olsun da siz annesi babasi olarak koymuşsunuz karar vermişsiniz sevmişsiniz teyzene ne yani kendi oğlu kızı koysaymis madem ki çocuğun adıni da heryere yazdırmışsiniz çocuk adıyla gelir
(2,020 puan) tarafından
Dogru diyosun canimm
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Bence vebali olmaz canım sonuçta vasiyet değil bişey değil kadın beğenmeyip düşüncesini demiş belki kaynananin sevdigi isimdir o ondan söyleyip duruyodur allah rahmet eylesin ama ben olsam koymazdım sevmek ayrı bişey 9 ay sen besliyosun karnında ağrısını sancısını doğumunu sen yapiyosun kahrını sen çekip büyütüyosun isim koymakta hakkın olsun annesi olarak kimse karışmasın en gıcık olduğum şey ya rahat bırakın şu anneleri gebeleri çok seviyorsaniz isim koymayı doğurun koyun  eski kafalilar 
(2,020 puan) tarafından
Haklısın valla kuzum
0 oy
tarafından
Ben olsam cok heves ettysen dogur bıtane sen koy ben koydum ısmı artık cok gec derım:)) cok sevdıgın bırı ıse sıze soylerdı canm emın ol o kaynananın kendı kuruntusudur
(2,020 puan) tarafından
Anladim canimm
0 oy
(583 puan) tarafından
Bence kaynananın uydurmasi gibi geldi. İnanma derim
(2,020 puan) tarafından
Yok kuzum kayinvalidem cok iyidir basimdan eksik etmesin uydurma degil, sadece hani.gunah olur mu diye merak ettim
(583 puan) tarafından
Onu Allah bilir ama sanmıyorum ya

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 427 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Oznur0311 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 396 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde Ayan (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 117 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde Ayan (14 puan) tarafından soruldu