0 oy
1,203 göst.
Aile kategorisinde (74 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kızlar esim asker evlendigimizden beri Suriye'de 5 aylık hamileyken saçma sapan sebeblerden dolayı bana ailemin yanına gitmezsen bosanirim dedi ailemi aradı ben bosayacam dedi baya sorun yasadim sonra ailesinin yanına geldim buraya izine geldi yine çok saçma sapan bir sebebpten dolayi bozuk bilgisayar yüzünden bana kufurler hakaretler etti agladim rahatszlandim hastaneye götürdü gelirken arabayı sağa sola vurdu beni dovmeye kalktı ailenin yanına bin git bosayacam dedi hicbisekilde hamileligimi yasayamadim sürekli cocuguma nasıl bakicam çocuğuma böyle biseyde nasıl mama bez alacagim diye dusunmekten kafayı yemek üzereyim 

12 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından
Peki neden ailenizin yanina gidip boşanmadınız?
(74 puan) tarafından
Gittim oraya gidince git çocuğu aldır dedi aolemi aradı ailemde tamam bosanin dedi biz çocuğa bakariz dedi 1 hafta sonra beni aradı o çocuğun tırnağına zarar gelirse senin sülalenin kokunu kazirim dedi
(3,446 puan) tarafından
Yanı böyle deyince haberlerde gördüğümüz olaylar geliyor aklıma korktum yani Alalh sizi kurtarsin yani adam normal değil
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Kadın sığınma evine git orda sana da çocuğunada bakarlar boşayacaksa boşasın ALLAH yardımcın olur merak etme sosyal hizmetlere git
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Gulum senin annen baban yokmu babana soyle bi çaresine baksinlar olmaz yani boyle sey tamam asker vatanimizi koruyor ama psikolojisi bozulmuş onun ve seninkini de yipratmaya hakki yok hele de hamile bir bayan oyle boyle biyio bir hafta sonra yok şoyle diyor bi kendi ailenendaniş durum boyle boyle de buyuklerimiz yol gostersin
(74 puan) tarafından
En son 2 hafta önce izine geldi şarj olayı yüzünden hastanelik oldum gelirkende arabayı sağa sola çarptı süratli bir şekilde bana in git al valizini git dedi aksaminada hiç bişey olmamış gbi niye agliyosun kalk saat geç oldu yat uyu dedi ailem var ama sürekli tehdit ediyor sürekli cocugumla ailemle
(3,024 puan) tarafından
Bak gulum hic korkma tehditlerine felan sen bir melek taşiyorsun ve o melegide binlerce melek koruyor. Sen ayetel kursi yi 7 defa oku sonra ailenin yanina git durumu izah et sana yardimci olsunlar nedemek hamile bir kadini dovmek arabayi sag sola vurmak
(385 puan) tarafından
O tehditleri ses kaydına al birde askeri personel sanırım. O kayıtları da güvendiğin birine at. Sana şiddet göstermesine asla izin verme eğer bana birsey olursa ben de seni yakarım şikayet ederim yeter de ya adam akıllı boşan yada doğru düzgün davran bana ben sana muhtaç değilim de. Böylesi yaratıklar alttan alınca kendini birsey zannediyor ya bacım devlet bu konuda hassas artık beyden korkuyorsun seni sindirmeye çalışmış başarmışta kolay mı öyle aile kazımak bir şikayet alsa hem uzaklaştırma alır hem de içeriye girer cezasını çeker. Ezdirme kendini ailen arkandaysa hele hiç ezdirme
(74 puan) tarafından
Ne bosaniyor ne de adam gbi sahip çıkıyor var canım attigi mesajlarin hepsi duruyor arkadasimda aylarca ailemin yanında kaldım küs kaldım beni aileme rezil etti artık ikide bir bosanirim diye ailemde bikti boşa biz kizimiza bakarız diye ama yok
(385 puan) tarafından
Sen git ailenin yanına durumun yoksa baro dan avukat tut aç mahkemeyi msjları da delil olarak sun artı hamilesin sana ve çocuguna nafaka ödemek zorunda ve sosyal hizmetlere başvur aylık bebeğinin ihtiyacını da görüyorlar durumun yoksa ailen sahip çıkıyorsa böylesi adam yarın çocugu olunca aynısını onada yapar o çocuğun hali ne olur. Git ailenin yanına hiçbirşey den de korkma. Çocuğun için hayata sıkı sıkı sarıl yardımcı olacağım birsey varsa da seve seve yardım ederim
(74 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım sadece duaniza ihtiaycim var
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Orada psikolojisi olumsuz etkilenmiştir ama sana da yazık kuzum .sen kölemisin böyle bir adamla hayat mı geçer git babanın evine Rabbim rızkını verir evladının. 
0 oy
(588 puan) tarafından

Allah büyük be kuzum herkesin bin bir derdi var sabır taşı bizim yerimizde olsa çatlar bak yavrun var o sabi için güç lü ol umursama sırf evladın için esin de farkına varır ınsallah yaptığı hatanın senin yine evladın var güç lü olmani sağlayan bizde o da yok be kuzum anne baba zaten uzakta  biz ne yapalim:'(:'(:'( allah yar ve yardımcınız olsun seni ve o sabiyi korusun inşallah takma kafana

(74 puan) tarafından
İnsallh canım insallh var çok şükür ama bende coxuguma dayanamıyorum 30 haftalık oldu o çocukta herşeyi hissediyor yani ilk çocuğum birde hiç bisekilde hamileligimi yasamadim herkes şunu alayım şunu yapayım derken ben çocuğum dogunca nasıl bez alırım nasıl mama alırım nasıl buyuturum diye düşünüyorum ne bosaniyor nede seviyor
(588 puan) tarafından
Seni bırakmıyorsa kuzum inşallah hatasının farkına varır şu ramazan ayı yüzü suyu hürmetine rabbim eşinin gönlünü senin ve o sabinin sevgisiyle doldursun
0 oy
(975 puan) tarafından
Babanın evine git, boşayacağım demek zaten boşanma sözüdür kardeşim. Dinen boşamış seni zaten. Beraber olmanız için tekrar nikah kıymanız lazım. Öte yandan eşin ya psikolojisi ya da ahlakı bozuk. Bu işin tek çaresi öncelikle hatasının farkına vardırmak, daha sonra kendini düzeltmeye çalışacak. Psikolojikse tedavi olacak mesela. Ancak öyle olur. Yoksa sana hamile halinle bu şekilde davranıyırsa doğumdan sonra daha da kötü olur. Bebeğe de katlanamaz. Şiddet ortamında büyür çocuk. Belki çocuğunu da döver. Bence çocuğunu düşün ve bir adım at. Hatasını anlaması lazım. Erkekler kadını kimsesiz aciz görürse gözünde daha da kıymetsizleşir. Eziyetini artırır. Nasıl olsa gideceği yer yok der. Bebeğin bezini filan düşünme. Allah rızkını verir. Ailenin yanına gidersen harcadıklarını borç bil. Gerekirse çalışır çocuğuna bakarsın. Ne var sanki. Bir kadının yapamayacağı şey yoktur. Hele ki anneyse.. Herşeyden önce kendine kıymet ver 
(74 puan) tarafından
Evet hatasını 1 hafta sonra kabul ediyor ama sonra tekrar aynı şeyler tekrar aynı şeyler psikoljim bozuk diyor tamam tedavi ettirelim diyorum kabul etmiyor benim neyim var delimiyim diye ben daha hamilr kalmadan önce de sırf patates kizartmasi için benimle tartisip bıçağı ayagima fırlattı ben ailem uzulmesin diye soylemedim ama artık gerçekten çok doldim
(975 puan) tarafından
O zaman oturup sen konuşacaksın onunla canım. Asıl senin kendini düzeltmezsen boşanacağım demen lazım. Böyle olmaz, yakında çocuğumuz olacak. Ben çocuğumu şiddet ortamında yetiştiremem de. Baktın olmadı, eşyalarını topla çık git
(975 puan) tarafından
Kendi kendine hakim olamıyorsa kesinlikle normal değildir. Bir uzmandan yardım alması lazım. Zaten ülkede insanların çoğunun psikolojik sorunları var ama kabul eden kişi sayısı onda bir bile değildir bence. Herkes normal ama nedense şiddet hiç eksik olmuyor
(74 puan) tarafından
Soyledim defalarca bosan ben cocugumada bakarım senden hiç bişey istemiyorim dedim  ***** saçma konuşma ben çocuğumu dusunmuyormuyum diyor dusundugun içinmi boylesin diyorum yine aynı şeyler ama her sefdrinde daha kotu sifdet yani sadece bana değil ailesine de öyle kaynanam araya girince kadını boğdu
(975 puan) tarafından
Off kardeşim cidden normal değil bu, Allah kurtarsın seni ondan :-(
0 oy
tarafından
Hem senin için hemde onun için o kadar zor bir durum ki su anlattığından eşininde psikolojisi hiç normal değil anladığım kadarıyla en güzeli psikolojik destek almanız aile.terapisine falan gidebilirsiniz allah yardımcınız olsun inşallah her şey düzelir 
(74 puan) tarafından
Keşke kabul etse
0 oy
(214 puan) tarafından

Senin kocayi islak sopayla iyi bi dovmek lazim kafasina kafasina vurulacak ki akli basina gelsin madem dayanamiyorsa isinin zorluguna biraksin gelsin ailesinin yanina gerekirse amelelik yapsin ama adam gibi davransin ..

Bu nedir ya tehdit tehdit devlet ailesinin gozunu korkutmasi icin o silahi o egitimi vermiyo ...:angry:

(74 puan) tarafından
Keşke sadece bunlarla kalabilse gerçekten iyice delirmek uzereyim 8 aylık evliyim daha düğün gecesi sabahinda başladı şuan 7 aylık hamileyim hala aynı zaten yanimda yok evimde değilim ailesinin yanindayim üstüne birde hamilelik psikoljisi
(214 puan) tarafından
Yaninda olmasinda canim zaten yoklugu daha iyi moralini bozmasindan o yokmus gibi devam et hamileligine  bosver gelmesin gereksiz bi insanmis zaten belli
Ne halt yemeye evlendiyse o zaman kotu davranacaksa
Seninle zorlami evlendi yoksa ailesi yuzunden mi gerci hic bi sebeb senin uzuntunu karsilamaz :(
(74 puan) tarafından
Hayır canım severek 2 yıl boyunca istedi ben istemedim sonra demekki seviyorki bu kadar zamsn bekledi dedim yani ozamanlar çok çok duskundu
(214 puan) tarafından
Evlenene kadarmis demekki
  rabbime dua et bol bol sana sadece o yardim eder bosanmanda idare edip susmanda care degil bi yolu vardir oda rabbimde  ama sen sadece onu unut ve bebegini dusun gelmesin yanina eksik kalsin hatta
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Canım sanırım eşin o stres sıkıntıdan Sinir hatası olmuş çok da normal o kadar streste.asen tartışmaya çalış izini falan oluyorsa bir psikoloğu gidin bence bu kadar sinir normal değil
0 oy
(41 puan) tarafından
Derdi ne peki neden böyle davranıyor uzakta bide özlem hasret duycagına geldiğinde bide dövüyor mu üstelik hamilesin yani Allah ellerini kırsın seni bu halde dövüyorsa
(74 puan) tarafından
Bende anliyamiyorum böyle yapıyor sonrada gelip benim kızım naoiyor benim kızım cokmu uyumuş diyor bana kalk  yemek yapma dışarda yiyelim canının istediği bişey varsada ben alıp geleyim diyor artık bende kafayı yedim ne yapayım bilmiyorm
(41 puan) tarafından
Al karşına konuş bu hareketlerin beni çok üzüyor de yaptıklarının yanlış olduğunu anlar neden böyle davrandığını sor kafayı yediyse doktora gitsin seni döveceğine Allah islah etsin el kaldırtma kendine 2canlısın günah ya
(74 puan) tarafından
Canım kackere bende aileside konustu adam diyorki ben bişey yapmiyorum o hak ediyor yapiyorum ailesi diyorki oglum kız sana ne yapıyor gelsin dedi 7 aydir bizimle başka gelin olsa gelip kalmaz sen evlendiginden beri suriyedesin o kadın hamile hicbiseyini yasayamadi niye böyle yapiyosun diyor yok ben ne dersem o olacak benim dediklerimi doğru diyor blmyrm valla ne yapacağımı artık iyice şaştım kaldım hadi biraksa gidip bosanicam tamam diycem olmadı yapamadim bosanalim diyorim onuda kabul etmiyor ozaman düzgünce davran sen bir aile oldin baba olucaksin diyorum birgün iyi 2 gün sonra yine ayni
0 oy
(616 puan) tarafından
Bebegi istemiyordu diye dusundurmuyor degil ya bu bazi erkekleri anlamiyorum neden kendi ailelerini ustun tutma fikri var anlamis degilim sonucta kendi ailen goreve gittiginde tabiki orada rahat ediceksin .  Benim esim uzman mesela goreve giderse annemlerde kalacagimi ama arada ailesini ziyarete gidicegimi biliyor hatta cogu zaman soyler bile araba kullandigim icin hatta annenide alir gidersin diyor sukurler olsun . Hamile bir bayani dovmeye calismasi bile cok sinirlendirdi okurken lutfen kendinizi ezdirmeyin . Bosanicam dedi diye korkutmayin unutmayin ilk evlenen bizler degiliz ilk ayrilanda bizler olmayacagiz . Bosanalim dediginde tamam deyin bir kerede o korksun lutfen bunu kendinize yapmayin
(74 puan) tarafından
Canım tek ailemde demiyor kendi aileme gidiyorum benim ailemin uanina git diyir oraya gidiyorum en ufak seyde bin babanın evine git diyor tamam bosanlim dedim bende seni çekemiyorum yaptiklarini hakaretlerini dedim ama onada yok diyor ozaman insan gbi davran aile olduğunun farkına var diyorum ben zaten farkindayim diyor çocuğu bı seviyor kızım buyusun şöyle yapacam böyle yaoacam babası şunu alacak diyor bazen kafası esiyor e çok erken oldu çocuk şöyle oldu diyor
0 oy
tarafından
Suriyede gorevde olan akrabam var oda bu sekilde dengesiz davraniyo hic bisey yokken herkesi kırip döküyo sonra hic bisey yok gibi davranıyo kuzum orda cok zor sartlar altındalarmıs parcalanmıs insanlar görüyorum delirmedigime dua edin diyo hep belki senin esinde ondan boyle yapıyodur
(74 puan) tarafından
Anliyamiyorim artık aileme karşı hem rezil hem mahcup oldum defalarca ailemi arayıp ben bosanicam diyor bosan diyorlar onuda uapmiyor öyle olsa bile ben uzerine gitmiyorum bana o kadar hakaret etmesine ragmen tamam sakinles konsuruz diyorum ne para ne pul istyrm hiç bişey demiyorum sık boğaz etmiyorum ama bende çok kötü etkiler yaratti yani psikoljisi duzelse bile ben ne olucam evine donse evime gitmek istemyrm bı can güvenliğim yok
tarafından
Canım normal asker mi esin yoksa uzman cavus falan mi
(74 puan) tarafından
Uzman cavus canim
tarafından
Benim esimde uzman cavus ya kotulemek icin demiyoeum ama uzman cavuslarin genelinde aile sorunu var uzman cavus esi olmak gercektrn cok zor hic birinin psikolojisi yerinde degil bizdede sorunlar var bence yaptigi meslekle alakali bisey

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 525 göst.
11 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Kznnannesi (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 843 göst.
26 Eylül 2021 Aile kategorisinde Prensesannesi35 (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 647 göst.
20 Şubat 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 335 göst.