0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar hastane çantasını ne zaman hazırladınız? Doğum sancılarını nasıl anlayacağız? Sancı beş dakikada bir e düşünce mi hastaneye gitmeli su veya nişan gelince mi şimdiden teşekkür ederim :) 

4 Cevaplar

0 oy
(8,082 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Sen yavas yavas hazırla canım hastane cantanı ve bebegın kıyafetlerını yıka ütüle kaldır onunda cantasını hazır et.Dogum baslaması ile ilgili de direkt sancından anlarsın zaten ilk basta düzensiz kasılmalar olur.Belkı nısanın gelebılır belkı nısanla bırlıkte suyun ya da ıkısıde olmayabılır hastanede acılabılır dogum yolun.Olası bı durumda atıyorum nişan geldı ardına su suyun gercek su gıbı berrak gelıyosa yesıl yada asırı kanlı degılse bebegınde hareket halındeyse telasa mahal yok.8 10 saate kadar evde dalgaları karşılayabilirsin.O zamana kadar evde hiç durma çömel kalk adaçayı iç 11 hurmanı kaynat 3 4 bardak su da iç suyunu.Aç kalma mutlaka ye dalgalar sıklasınca da al bohçanı güzelce hastaneye git yatısını yaptır.Ama nefes alıp vermeyı unutma dalgalar geldiğinde nefes alarak kendını ciddi ölçüde rahatlatabilirsin.. HAYIRLI DOĞUMLAR ŞİMDİDEN.. 
tarafından
Çokkk teşekkür ederim. Canım allah razı olsun <3
(8,082 puan) tarafından
Senden de canım umarım hıg der bi anda doğurursun ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şuan 29.haftamdym cnm önümüzdeki hafta artık eksik kalkmıyor herşeyi alınmış oluyr çantamı hazırlicm 
tarafından
Annemdeyim Bn telaş olur eşim gelicek gidicek fln yapayım dedim dursun kenarda hazır olsun temmuzu saymıyorum zaten ilk haftada doğumum var :))
tarafından
Benim de 14 temmuz tahmini tarih bakalım kim önce doğurcak :Dd
tarafından
Önce ben hahahha epidural oluck tarihi belli :D
tarafından
Yaaaaa tüh :Dd sağ sağlim al kucağına inşallah canım benim <3
tarafından
Hepimiz canım bnim inşallah :)) ❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından

Valla cantam 1.5 aydır hazır canım :D 39+1 ama gelmiyor doğum hakkında hiç bir bilgim yok bende köşede bekleyim bakalim ne yazacaklar .:-)

(4,875 puan) tarafından
☺☺☺ aynen kız benim de 1 ay oldu hazır ama bilmiyorum bugün hiç halim yok :/
Göbeğim de küçülmüş gibi geldi zaten .  Başım dönüyor mide bulantım başladı ☺☺ herşey geliyor ama o gelmicek gibi
tarafından
Sezaryan olmayacak mıydı kız senin ki sanki öle hatırlıyorum evet karnın inmiş gördüm bnmkide öle oldu :)
(4,875 puan) tarafından
Sezeryan olcak  canım ama ne bileyim bi ihtimal döner mi acaba die de düşünüyorum normalde 40.haftama 19 gün kaldı ☺☺ anasına yapar belki bi güzellik bekliyorum
tarafından
Yani herşey olabilir cnm bekle bakalım ama suyun felan gelmediyse bişey olmaz herhalde :)
(4,875 puan) tarafından
Valla akintim var sulu gibi sağ kasigim da da sızı  var gibi anlamış değilim kocam da yok burda daha çok tedirginim
Bisey olsa kaynanamı zaptedemem  kadin  panik atak ☺☺ ordan oraya beni daha çok strese sokar
Kayınpederim  kalp hastası zaten . Yani bi sancı gelse kapıya 3 tane ambulans çağırcm:)
tarafından
En iyisini yapmışsın canım eli kulağında yoldadır yolda :D :)
(8,082 puan) tarafından
Ilkım adam bebegın dönmesi için secde pozısyonunda popo sallama hareketı var bunu hiç denedinmi yada tecrubelı bir ebe bulabılırsen onlarda cevirmeye yardımcı olabılıyo
(4,875 puan) tarafından
Evet yaptım ama doktorum iç karnın dar  dedi su az dedi . Dönmesi zor dedi .
0 oy
(2,484 puan) tarafından
35de hazirlayabilirsin canim. Benim nişan gelmisti gittim cok az bi sancı cikti ama ne açılma nede baska bisey vardı vakitte vardı daha eve yolladdoktorum 1 hafta sonra artık gunumuz dolmustu ve bende yalancı sancılar bile yoktu o yuzden suni sanci verilmisti :))
tarafından
Aynen canım bayram sonra hazırlıyım temizlikten sonra diyorum. Suni sancı anlatıldığı kadar kötü mü ce zor olan doğum anı mı sancı zamanı mı. Zaman yaklaştıkça korku sarıyor helal et hakkını canım :)
(2,484 puan) tarafından
Senin acı eşiğine bağlı canım. Kötü doğum hikayelerini düşünme . Suni sancıyı falanda. Ben bi kere bile bağırmadım dogum esnasinda.bence en kokayı doğum anı cunku sadece ıkınıyosun zaten en fazla 5 dakka suruyo bebek hemen ciki veriyo :DdD Güzel seyler dusun Allahın izniyle güzel geçer doğumun :)) Ha bide canim gittigin hastanede gebelik egitimi varsa git cok faydasini gorursun :))
tarafından
Ay maşhallah canım benin :) özele gidiyorum maalesef ki gittiğim hastanede yok darısı başıma inşallah :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 360 göst.
17 Aralık 2019 Aile kategorisinde Merve A (532 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ugurbicegim (259 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 376 göst.
29 Aralık 2018 Alışveriş-Hediye kategorisinde Rojyal (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 519 göst.
5 Eylül 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ayazyigitim (43 puan) tarafından soruldu

374,654 soru

11,206,331 cevap

34,507 kullanıcı

...