0 oy
101 göst.
Diğer kategorisinde (5 puan) tarafından
Kızlar ben daha önce hiç çalışmadım şimdi ni masa başı iş buldum bi yakınımızin eylül ayına kadar çalış diyor şimdi sigortam başlasa ve eylül ayında izinli olarak rapor alsam yine de izin parası alabilir miyim gebelikten dolayi sanırım hamilelikte 4 ay hamilelikten sonra 4 ay devlet ödeme yapıyomuş 

1 cevap

0 oy
(1,243 puan) tarafından
90gun primin olması gerek sanırım simdibaslassn 90gun primolur .Onun hesaplaması biraz karışık hafta sonları tatil zamanı karı primden sayilmiyormussanirim .Bir muhasebeciler sor istersen. ve 32.haftaya kadar çalışman gerek doğumdan önce ve sonra toplamda 16haftalik ödeme yapıyor .Yani öyle hamileleikte önce 4ay sonra 4ay flaan diye birşey yok canım .32de izne ayrılıyorsun.dogumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8hafta
(1,157 puan) tarafından
Aynen  öyle oluyor canım bende geçen çarşamba yaptrdim çıktı alıp eşimin muhasebeciye verdim yoksa ohoo ben bilemezdim 32 haftada olduğunu zaten  32 hafta gelince arıyorlar bu arada doktor yada söylüyor bunu devlette söylüyor larmi  bilmiyorum ama özele gidiyorum ben dktorum söyledi ayrıca ayrıntılı ultrason istedi  benden 81 tl verdim çektirdim öyle rapor aldım kaşe bastilar  sonra doktora gidip kaşeletceksin
(1,243 puan) tarafından
Kız niye öyle para ödedin .Benden hiç para istemedi paror için birde ayriltili ulturosan neden 32de yaptı ki
(1,157 puan) tarafından
Ya canım  ben başta  sigortasiz ev hanımı olarak kayıtliydim  sonradan  eşim sigortami yaptırdı oyuzdn çalışan olarak dükkandan  gösterdi  mecburen öyle yapmak zorunda kaldık çünkü kanıt gibi bir şey yani diyim
(1,243 puan) tarafından
Anladım canım .Şimdi kaç haftalık oldun ben 37 oldum bekliyorum gelsin bebek artık diye amaaaaa;)
(1,157 puan) tarafından
33+1 canım oldum
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 432 göst.
11 saat önce Aile kategorisinde yagmurzamani (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
31 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 417 göst.