0 oy
193 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (228 puan) tarafından
Bayanlar çoğu kişi iftar menülerini yzmış bakıyorm da herkrs ne kadar cok yapıyor tatlısı ana yemeği corbası hepsi varr,acaba bu kadar yemek yeniyor mu veya kaç kişisiniz ki bu kadar yapıuosunz biz iki kişiyiz bi yemek yanına bir de salata yetiyor

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

Demekki onlr da kişi sayısına göre yapıyor cnm yemek boşa gitmez ki yarın yerler  sahurda yerler seçenek çok  :)

(228 puan) tarafından
Ne biliyim canım bi baktım herkrs neler yapmış ben az yapıyorm hergün yapıyorm yemek kalınca ertrsi gün sevmiyor eşim
tarafından
Bnimde eşim öyle cnm aynı şeyi öbür gün yemez yemek yaptığım da çok az yapıyorum iki kişilik
(228 puan) tarafından
Aynen canım bende onun gibi alıştm şimdi ertesi güne yediğim zaman o lezzeti bulamıyorm artık
-Reklam-
0 oy
(516 puan) tarafından
Tavuklu türlü yaptım ezogelin çorba ve salata var iki kişiyiz ancak eşim çok yer :))) puding var bı de çok şükür 
(228 puan) tarafından
Cok yiyene lafım yokkk :)))
0 oy
tarafından
Bizde iki kişiyiz 5 çeşit yaptım ama hepsinden azar azar zaten hamileyim oruçlu değilim ramazanın ilk günü diye yaptım normalde en fazla 2 çeşit yapıyorum yanına da Salata yetiyor ramazan torpili diyelim :))) 
(228 puan) tarafından
Anladım canım afiyet olsun
0 oy
(1,800 puan) tarafından

Ben normalde 2 günlük yapıyorum bu aksam ve yarin akşamlık yani. Ama ramazanda sahurda olunca iftardan sonra ısitıp sahurda da yiyoruz yemesek bile yarinki iftara kalir. Esimle ben 2 kisiyiz bide kizim var 2 yasinda azsr azar ama cesitli yapuyorum belki digerleri de oyledir yemegi az ama cesidi cok yapabilirler yani :)

0 oy
(1,451 puan) tarafından
Bende şaşırıyorum benim eşim kalan yemeği yemez ana yemek yanına pilav salata yetiyor bize hatta kalıyor bile 
(228 puan) tarafından
Aynen bizimde öyle valla
0 oy
(242 puan) tarafından

Valla canim benim kaynanam gelcek bana bir esim ben 3 kisiyiz cesit cok olabilir ama hepsinden azar azar yapiyorumm ben :) ha birde ramazan mubaberek bir ay oldugu icin onun yeri baska gunluk hayatta bir iki cesit yapiyoruz evett fakat ramazan olumca ozenerek ve guzel yemekler yapmak gerekir :)

0 oy
(3,766 puan) tarafından
Öyle canım bızde ıkı kısıyız yıyebılecegımız kadar yaparım.mısafıre ıkramda kusur edilmemeli ama kendimiz yerken daha mütevazi sofralar daha uygun.Ramazanın ruhunu anlamak için. 
0 oy
(1,078 puan) tarafından
Ben misafir haric fazla cesit yapmam 2 cesit fazlasyla yetiyor kalinca da bi sonraki gunde yiyoruz cok sukur bin sukur bunu bulamayanda var.. 

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 334 göst.
4 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Fairy.han (2,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 122 göst.
26 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Emine altas (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 905 göst.
26 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Emine altas (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.

202,270 soru

5,292,895 cevap

15,662 kullanıcı

...