0 oy
554 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar akrabalarimdan özet geçmek gerekiyorsa eğer nefret ediyorum, hepsi dedikoducu benm iyiliğini istemeyen insanlar, buna malesef annem de dahil. Huy edinmiş ben ne desem baskasina anlatır, başıma kötü bişey gelse tüm sülale duyar, ilk gebeligmde 34.haftada kaybettm bebegmi, herkese "ben şöyle yapma demistm,ben böyle etme demistm" vs gibi şeyler söyledi,tekrar hamile kaldgmda anneme son anda hatta dogumda söylemek istedim açıkçası ama o sevinçle malesef agzmdan kaçırdım.herkesten uzakta huzurlu bir hayat yaşıyorum.

Sorum şu: bebegm Allah nasip eder de sağlıkla doğarsa eğer fotoğrafını ne anneme ne babama yollamak istemiyorum, köye taşındılar. Herşeyi feysbuktan paylaşma huyları var.kimse görsün nazar değdirsn ya da yorum yapsn istemiyorum, tanisaniz siz de istemezdnz.kimse benm hayatımla ilgili bişey bilsin istemiyorum. Ben bebegmn fotoğrafını en az 5-6 aylık olana kadar kımseye yollamak istemiyorum ya da anlarsnz biraz toparlanincaya kadar bilemiyorum.. paylaşmayın desem de asla ama asla dinlemez annemle babam, ama çok da ısrar ederler resim resim diye,

Fotoğraf atmayacagimi, ben hazır olana kadar ısrar etmemelerini nasıl söylemeliyim sizce?

9 Cevaplar

0 oy
(48,481 puan) tarafından
işin zor canim hala teyze olsa.neysede anne baba yani face sifrelerini versinler sana paylastiklari anda silersin
tarafından
Vermezler canm, tüm akrabalara feysbuktan vatsaptan atarlar.. sanirm en iyisi istediklerinde görüntülü aramak bebeği öyle gorsnler çok istiyolarsa
(48,481 puan) tarafından
konusurken ekrwn goruntusu almasinlarda ☺️
tarafından
Esim de öyle dedi:)) ama o kadar anlamazlar, amaç gormekse gorcekler zaten ama fotoğraf olmaz dicem
(48,481 puan) tarafından
benim kayninim ikiz bebekleri var. esim resim istedi cekmiyoruz yasak dedi ☺️ ertesi gün bebeklerin yuzune kalp koyarak resimlerini paylasti bir daha lafini bile yapmadık aramizda iyi oysaki ve hicbiryefde paylasmayiz annenlerde anlar.umarim ☺️
-Reklam-
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Anne baba olmasa gerisi kolayda. Onlara da atmazsan olmaz ki canim ya. Gormek haklari. Sen haklsiin bence ama iste aile olunca zor durum
tarafından
Görüntülü atarm diye dusundm smdi canm gerçekten kendileri görmek istiyorlarsa işlerine gelir ama resm at diye ısrar ederlerse de başkalarına atmak icndr
0 oy
tarafından
Akrabalarıma atmazdım. Atsam bile bakar bakmaz silerdim. Senin dediğin gibi heryerde paylaşma huyları var. Arkamdan konuştuklarını duydum niye göstermiyor niye atınca siliyor diye. Güvensem atardım bana soracakları soruları arkamdan söylemeye cesaret edebilmişler anca. Sen doğru bildiğini yap. Kimse karışamaz.
tarafından
Hiçbir akrabayla gorusmuyorm da annemle babam sulalenin dedikodu gazetesi gibi, en iyisi çok istiyolarsa gorntulu aramak
tarafından
Aynen öyle.
Mesela ben peçeliyim millet fotoğrafımı isterdi. Erkelere göstereceklerini bildiğim için atmam. Çok isterseniz görüntülü arayın derim ki bu konudaki tavrım aileme karşı da aynı.
tarafından
Dimi.. yani amaç seni gormekse eğer zaten görüntülü aramaya bişey demezler ama ille de fotoğraf at diyenleri sevmiyorm, o fotoğraflar kimlere gidiyor belli değil ki sen peçelisin, attgn kişinin eşi kardeşi akrabaları gorcektir, çok iyi yapiyosn canım, ben de çok hassasm bu fotoğraf konusnda
tarafından
Hassas olmakta da haklıyız. Bebeğimi kimlerin gördüğünü bileceğim..
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Canim annen baban gelip gormeyecekler mi bebegini sonucta fotografta cekerler bu nazar olayina cok takilma masaalah de hep korktuğun basina gelirmis ondan ben bastan beri hazirladim kendimi dogar dogmaz paylascam çünkü baskasi atarsa sinirlenirim ondan kendi rizamla ben paylascam
tarafından
Bu da mantıklı aslnda ama az önce yazarken aklıma şey geldi çok görmek istiyorlarsa görüntülü atarm gosterirm ama fotoğraf atmam.koyde oldklari icn gelmezler
(1,113 puan) tarafından
Oda olabilir canim ama mutlaka fotograf isterler gostercez birilerine deseler gosterme dersinde kendilerine isterlerse bilmiyorum ne denir keske annen baban degilde baska akraba olsa küserse küssün derdin
tarafından
Valla tanısan anne değil düşman dersin o yüzden kuserse kussun diyorum, eşimin anne babasından isterler diye korkuyorm, o kadar doluyum ki o insanlarla da adam bozulur diye endişeleniyorum yani
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Atma goruntulu konusun sadece gorsunler. Ne bwnim ne de esimin rizasi vae bisure kimseye foto atmayacagiz de, telefojdan uzak tutacagiz bebegi resim filan istemeyin e
tarafından
Çok mantıklı canım, bünyesi çok hassas bulunduğu odaya bile telefon sokmuyoruz falan mı desem ne desem ille de fotoğraf diye tuttururlarsa artk
(6,978 puan) tarafından
Aynen oyle de, tuttururlarsa 5 dkka goruntulu ara goster
0 oy
tarafından
Anneniz ve babaniz hakkında ne kadar yanlış şeyler düşünüyorsunuz.Cok ilginc.Ne yasadiniz bilemem ama hicbir anne baba ewladinin kötülüğünu istemez.Oyle bi bahsetmissinz ki sanki sıradan insanlar konu komsu gibi. Sende anne olucaksin.Senin ewladinin cocugu olsa sen gormek istemezmisin gostersinler nolacak.Ben oglumun kirki cikti sosyal medyaya attim.Unlulerin cocuklari hep goz onunde onlar can deilmi bazen cok abartiyoruz bu mevzuları.Sanki tek cocuk doguran biziz...Bende ilk bebegimi kaybettim bukadar pimpirikli olmadim.
tarafından
Ne yaşadınız bilemem cümlesinden sonraki herşey saçma. Evet ne yaşadım bilemezsiniz. O yüzden haklı olabilecegimi düşünmeniz gerekirdi. Şanslısınız ki sizin iyiliginizi isteyen anne babaya denk gelmişsnz, hiç bir anne baba evladinin kötülüğünü istemez cumlenize kizini taciz eden babalar, kızının ölmesine sebep olan anneler de var mı? Yoksa sadece kendi anne babanızdan veya çevrenizdeki sınırlı anne babadan mı yola çıktınız, eğer öyleyse bilmedgnz konularda böyle ahkam kesmeyin.
tarafından
Senin baban sana taciz etse burda bangir bangir bagirirdin zaten.Tabiki o anne babalari kastetmiorm sen cok guzel konuyu saptiriyorsun.Senin yaptığın simariklik.Annesini babasini beğenmeyen bir şımarıksın...Sende anne olacaksin umarim senide begenmez bu sekilde evladin
tarafından
Ne yasadiysam ve ne yasattilarsa ne eksik ne fazla aynısını yaşarsın inşallah. Öyle bir gün gelir ki ben ne yaptım Allah'm dersin de aklına bu yazdıkların gelir inşallah, başka da söyleyecek sözüm yok. Allah ne eksik ne fazlasını sadece benm yaşadığımı yasatsn sana iki kez intiharın eşiğine gel yalvar Allah'a ben nerde büyük konuştum diye, başka da isteğim yok Allah'tan senle ilgili, hesabımı sildiriyorum
tarafından
Cok hadsiz terbiyesiz bi kadinsin.Ailenede bole beddualar ettiysen bole dawrandiysan sana ne yapsalar haklilar.Cirkefsin...Karsi gorusu bile kaldiramiosun basiosun bedduayı.Cunku acizsin.Bende seni Allaha havale ediorm.Gerci anasina babasina bu dusunceler besleyen mahluktan insanlik bekleyende hata.
0 oy
(223 puan) tarafından

• :)Fikrim saçma olabilir ama ne bilim bian aklıma bu geldi nette hazır foto indirip atsan bebek sonuçta kim nerden anlıcak sonra :) 
tarafından
Aklma geldi bu aslında:)
0 oy
(226 puan) tarafından
Kamera ac başka bişi diyemezler
0 oy
(228 puan) tarafından
Görüntülü ara görsünler ve 'deki kimseye atmiycam fotoğrafını çok nazar aliyo küçük bebekler böyle görün yeter de 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 360 göst.
3 Eylül 2022 Aile kategorisinde Yalandunya34 (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 203 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 2,251 göst.
6 Mart 2019 Aile kategorisinde ♥️♥️Miracım♥️♥️ (1,114 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 1,073 göst.