0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (178 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kaynanam normalde köyde yaşayan biri ama bir kaç aydır tansuyon nedeni ile merkezde ve bana yarım saat kadar uzak olan eltimde kalıyor du.   Hastane için. Karın artık gelen giden çoluk çocuktan maf olmustu.  Bende dedim anne gel birazda bizde kal kadıncağız dinlensin.   Tamam dedi . Zorlada olsa getirdim bize.  

Bizde kalmasından yana sıkıntım yok fakat. Kızları arayıp annemi köye gönderme sizle kalsın. Diyip duruyor ve artık kaynanam sürekli kızlarını arayıp buraya gelin diyor üç görümcem var üçünün toplam.  14 cocugu var dsünün artık. Geliyorlar ev zaten talan hadi onu da geçtim temizlik her kaman yapılabilecek birsey . Basım gözüm üstüne 

Fakat ...

Geçen bayram anneme gitmedim .. zaten sko2a çıkma yasağı vardı ama esim istese bir kaç gün önceden götürebilir di götürmedi. İsini bahane etti. 

Bu bayramda annem beni bekliyor kızımı çok özlemişler Diyor ha gel ha gel

Bir göremcem yada bir kaynanam kaynbabam cıkıpda demiyorki bu bayramda annene babana git yoruldun zaten. 
Diyebilir görümce anne gel birazda bizde kal ama yok hep gelinler. Çünkü gelinler amele 
Kayınbabm halen onlar gelsin sen nereye gidiyorsun bizim hastamız var diyor 

Yani deli olmamak için kalplerini kırmamak için.  Susuyorum. Ama dayanamıyorum bende annemi babamı özledim. Bunaldım üç aydır kaynanam ın gelen gidenleri ile uğraşmaktan. Sabah 6 da kahvaltı hazırlıyorum zaten 1 de 2 de uyuyorm kızım durmuyor 

Yani siz söyleyin ben ne yapayım

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Keşke eltinin evinde kalıyoken davet etmeseydin bıraksaydın kalsaydı orda 
(178 puan) tarafından
Ya ama canım kadın yoruldu e bende gelinim vicdanım rahat etmiyor
tarafından
Eeee bak şimdi senin basına kaldı
-Reklam-
0 oy
(470 puan) tarafından
Bunda alınacak bişey yok ki eşine soyle annemlere gdecem bu bayram diye.kaynananlarada eşin desin ki" anne sizi biraz ablamlara birakiyim veya diğer abime birakiyorm bayramda eşimin ailesinim yanına gdecez geçen bsyramsa gdemedik" desin.

Keşke en baştan hiç cagirmasaydin orda kalsalardi.gerci o zamnda dusuncesiz gelin olurdun her halükarda suçlu olursun o yüzden açık açık söyle bnce
0 oy
tarafından
Çok mu ciddi hastalığı ki bu kadar uzun kaldılar? Benim de kışın gelmişlerdi ama kızları baktı hep bende 1 hafta kaldılar ama o bir hafta zor geçti 2 çocukla zorlanıyordum kayınpeder ameliyatlıydı bakımı falan zordu..ama onlar kendi istedi kızlarına tekrar gitmeyi hem çocuklardan dolayı hem de kendini rahat hissedemedi ameliyatlı olduğu için..kızlarında küçük çocuk yoktu..ama yine de dua ettiler bana
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ooo bayağı yerleşmişler bacım ne desem bilemedim şimdi aslinda burada onların biraz düşünceli olmalari lazim ayni zamanda eşinin de senin bu durumunu görmezden gelmemesi lazim esinle konuş bakalım istersen
0 oy
(763 puan) tarafından
Sen söylemedikçe kimse seni düşünüpte hadi annenlere git demez canım. Hele de şuan herkesin keyfi yerindeyse. Sen söyle aileme gidicem diye. 
0 oy
(961 puan) tarafından

Canım eşinle konuş gitmek istiyorum de 

Bence bu işi en kolay eşin halleder 

0 oy
(3,027 puan) tarafından
Zor bir durum canım. Keske görümcen köye gondermeyin sizde kalın dediğinde bence de bundan sonra köye gitmesinler kaç tane evladı var sırayla bakalım deyip anlaşsaydınız. Tabi bunu eşinin demesi daha doğru olur. O kadar evladın içinde tek kişiye yüklemek yanlış bence herkes sırayla bakmalı. Kızları da varmış. Onlarda bakmalı oturup anlaşılabilir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yorumuma salça oldukları için yeniden yazıyorum çağırmasaydın sende hata var bu devirde insan olana insanlık edilir seni düşünmeyen sen niye düşüncen. Sonra böyle üzülürsün işte 
(178 puan) tarafından
He tamam gülüm hadi bay bay
(25,224 puan) tarafından
Aynı fikirde olmayanlar nasılda zoruna gidiyo insanların gerçekler acıdır malesef
(178 puan) tarafından
Yaw tamam be anam az sus vıyyyy cenen mi açıldı postu görünce
(25,224 puan) tarafından
Hahaha :D
(178 puan) tarafından
:) Allahım yarabbim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 260 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 324 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 222 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu

377,811 soru

11,308,062 cevap

34,739 kullanıcı

...