0 oy
1,235 göst.
Aile kategorisinde (758 puan) tarafından
Ya kızlar komşumu çok seviyorum sık sık da otururuz. Ama her seferinde onun kızı benim kızıma zarar veriyor. Ya parmaklarını gözüne sokacak gibi yapıyo ya kafasına vuruyor. Sürekli böyle. Ben elif Berra yapma bak ağlıyo bebek diyorum kızamıyorum ama böyle bağırıp kızamıyorum hakkım olduğunu da düşünmüyorum. Annesi de bişe demiyor. Kızımın elinde hangi oyuncak varsa gelip elinden çekip alıyo benim kızım 7 aylık onunki 17 aylık. Benim kızım daha çok küçük tabi kendini savunamıyo. Ne yapsam sizce müdahale etsem komşum kırılır diye düşünüyorum etmesem olan kızıma oluyor. Arada böyle elindeki oyuncağı almaya çalışınca kızdım izin vermedim sanki surat astı. Ona da sinir oldum. Nasıl yapıyorsunuz siz bu durumlarda

23 Cevaplar

+1 oy
(8,082 puan) tarafından
Sizin yapmanız gereken tabiki çocuğunuzu korumak. Komşunuzun yapması gereken de kendi çocuğuna şiddetin kötü birşey olduğunu öğretmek 
(758 puan) tarafından
Evet ama işte hiç müdahale etmiyor ben de bir ettim iki ettim surat astı. Sonra kafama taktım
(8,082 puan) tarafından
Yo hiçte takma bu onun problemi. Demekki kızı da evde aynı şeyleri görüyor anne babasından biraz mesafe koy umarım anlar
(758 puan) tarafından
Aynen öyle yapacağım canım
-Reklam-
+1 oy
(2,119 puan) tarafından
Annesi m.al gibi durunca ben çocuğa bağırıyorum. Onun ki kıymetliyse benim çocuğumda kıymetli. 
(758 puan) tarafından
İşte ben de Bi iki bağırdım yani bağırmak derken de kızdım ama hemen kalkıp gitmek istedi rahatsız oldum
(2,119 puan) tarafından
Kapıyı ardına kadar açardım ben kalktığında. Öyle kadınlara **** oluyorum, sahip çık çocuğuna yahu. Benim de var öyle bir arkadaşım 4,5 yaşında oğlu, benim ki 11 buçuk aylık. Baktım annesi bir şey demiyor ben demeye başladım. Annesine de söyledim hiç boşuna bozulma diye.
(161 puan) tarafından
Bırak giderse gitsin senin çocuğunun ağlaması mi önemli onuj kalkıp gitmesi mi
(758 puan) tarafından
Has ettin canım. Ben tepki verdikçe kırıldı falan ama kızımdan değerli değil
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Baktin bisey demiyor, al cocugunu kucağına.  Gelirde izin verme hayir agliyor de, kirilirsa kirilsin komsu, az agzini acip cocugunu durdursun oda.
(758 puan) tarafından
Off işte bişet demeyince ben müdahale ettim. Hatta binada başka Bi küçük kız var hemen hemen komşumun kızıyla yaşıt. O o kadar sevecen ki geliyor kızımı öpüyor oyuncak veriyor. Komşuma dedim senin kızında Bi gariplik var öğret ona nasıl davranacağını ama tık yok
(6,978 puan) tarafından
Koy mesafeni az gorus bnce
(758 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
tarafından
Komşun 17 aylık bebeğine sahip çıksın bence misafirliğe gidip de bebeklerini bu kadar serbest bırakan zarar vermelerine göz yuman kadınlardan nefret ediyorum çocuğuna sahip çıksın koltuğa kurulup bütün dünyaya algılarını kapatıyorlar ne alakaysa söyle komşuna uyar komşun kırılacak diye el kadar bebeğe zarar gelmesin 
(758 puan) tarafından
Aynen canım uyarıyorum ama değişen bişey yok en iyisi pek beraber takılmamak
(211 puan) tarafından
Bende çok korkuyorum benim görümcemn çocuğu canavar gibi çocuğuma Zarar verir diye korkuyorum
(758 puan) tarafından
İş tamamena annede bitiyor ama işte
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Komşunun çocuğu da küçükmüş anlamaz ki bişey onu annesi engelleyecek müsade etmeyecek 

Sen komşuna söyle o müdahale etsin öyle durumlarda 
(758 puan) tarafından
Söyledim canım boş boş bakıyo yüzüme. 17 aylık anlar yaa nasıl anlamasın alt komşumuz ondan 2 ay küçük çok sevecen yaklaşıyor gelip öpüyor oyuncak veriyor. Mesela cici cici yaptırıyoruz ona sevsin alışsın diye birden pat diye kafasına vurdu ben de bağırdım ona ağladı gitti. Sonra da kendimi suçlu hissettim
0 oy
(196 puan) tarafından
Uzzzunn bir süre görüşmemek bence en iyisi bu sekilde bencil insanlari hic sevmem sen yapma dediginde surat asiyorsa hele hic hiç gorusme senin bebegin onun cocugunun oyuncagi degil istedigi gibi vursun oyuncagini ceksin alsin falan uyarmasi lazim.
(758 puan) tarafından
Ahahah evet mantıklı canım aslında açık açık söylendim bugün bakalım değişiklik olacak mı
(196 puan) tarafından
Canim bencil insanlardan uzak dur. Senin canın olan yavrunu goz arda eden dost değildir. Benden sana tavsiye.
(758 puan) tarafından
Çok güzel dedin canım
(196 puan) tarafından
Rabbim yardimcin olsun gercekten. Sen karsindaki kirilmadan nasil uyaririm diye düşünürken o senin minicik yavrunun canını düşünmüyor.
(758 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Aynisi benim gorumcemin oglunda war bide o 3 yasini doldurdu benim oglum daha 10 ay 17 gunluk yumruk falan vurmaya calisiyor cimdiklilemeye calisiyor ve buna da gorumcem guluyor bi iki defa yapma kerem kardes o bebek die uyardim baktim guzellik le olmuyor oglumu cimdikledini gordum bende onu ayni sekilde cimdikldim bi daha ogluma yaklasma di kimse kusura bakmasin walla benim oglumu gorunce direk agliyor mesela gorumcemde kahkahalarla guluyor o uyarsa bende boyle bisey yapmak zorunda kalmazdim gelecekti gecen kalmaya musait deilim dedim mesela 
(758 puan) tarafından
Oh iyi yaptın. Ben de Bi iki kızdım ona hatta Bi ara kızım yerde oyun oynuyordu. Kız da yanına gitti ben de bişey yapmasın kızımın yanına gidecektim benim ayağa kaltıpımı görünce kaçtı. Ona da üzüldüm ama napim kızım söz konusu
(6,053 puan) tarafından
Canim benim yapacak bisey yok sana butun samimiyetimle soyluyorum eger benim oglum o yaslarda olsa baska bi bebege zarar werse asla musade etmm ben ogluma benimki kucucuk ve korunmaya muhtac zahmet olacak ama anneleri tv den telden kafasini kaldirip cocuklarina biraz terbiye ogretsinler bizim sucumuz deil ki
(758 puan) tarafından
Aynen haklısın canım
0 oy
(161 puan) tarafından
Valla büyük konuşmayayım ama benim çocuğuma biri zarar verecek isterse küssün umrumda olmaz  açık açık konuşurum çocuğuna sahip çık çocuğuma zarar veriyor diye
(758 puan) tarafından
Aynen ben de dedim ona çok hırçın hiç paylaşmıyor çocuğuna birqz öğret çokd akğçğk sayılmaz anlıyor sonuçta. O da bişey demiyor bakıyor yüzüme boş boş
0 oy
tarafından

Elinde geldikce izin verme yada çocuğunu uzak tut...

(758 puan) tarafından
Öyle yapıyorum çok birleşmemeye çalışıyorum ama sürekli oturalım istiyo
tarafından
Elinde geldikce gitme ,annesi kızına engel olamıyor mu ...
(758 puan) tarafından
O engel olsa keşke ama işte bişet demiyor
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Bir araya getirme ikisinde bebek daha.. bişey olsa Allah koruusn kabahat sizde olur 
(758 puan) tarafından
Bırakmıyor ki çok girip çıkmayı seviyor komşum işte uyarıyorum hep aynı
(4,962 puan) tarafından
Herkes sınırını Bilcek ya .. komşu akraba kim olursa olsun biraz da senle ilgili olabilir soğuk yap bahane bul alma eve bı iki derken anlar
(758 puan) tarafından
İşte sorun beende soğuk yapamıyorum
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Çocuk sanırım biraz şımarık ve yaramaz büyümüş ve yaşıda  çok küçük zaten siz yapma deseniz de sizi dinlemez bir tek anne o da sorumluluk sahibi biriyse tabi 
(758 puan) tarafından
Annesi çok nadir de olsa kızıyo. Kızdığı zaman duruyor ama işte çooook nadir
(3,702 puan) tarafından
Dediğim gibi anne biraz vurdum duymaz
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bence tepkini göster Allah korusun bisey olsa çocuğuna onemli olan evladin tabiri annesinin uyarması lazim o davranışlarının yanlış olduğunu söylesin ki o çocukla doğruyu öğrensin yanj benxe tepki koy
(758 puan) tarafından
Aynen canım bazen tepki koyuyorum. Komşumu uyarıyorum sonrasında bir iki kez kızına müdahale ediyor ama sonra yine aynı
0 oy
(12,773 puan) tarafından
17 aylık da çok büyük sayılmaz kıskanıyor olabilir ama burda sorun annesine asla vurma cici yap hayır demesi laizm 
0 oy
(2,259 puan) tarafından
İkısı de daha küçükmüş o yuzden kıza bir sey demem direk annesine güzellikle söylerdim kızina dikkat et benim bebegime bilmeden zarar veriyor ikisi de küçük sonuçta daha bir sey bilmiyorlar o yuzden annesine söylemelisin baksın çocuğuna 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bence komsunuzu uyarın güzel bir dille. Eger ki bozulursa da bırakın bozulsun. 
0 oy
(24 puan) tarafından
Komşunun kırılmasına bakacak olursan o zaman olacak olan senin bebeğine olur.. bebeğini Koru .. Tabii ki komşunun kırılmasındansa önce kendi canın tabii ki .. Güzel dille uyar annesini.. evladını Koru . Ben asla izin vermezdim kim olursa olsun. Onun çocuğu da küçük ama ne münasebet benim evladıma bu şekilde davranacak ve ben komşum kırılacak diye susacağım Oldu İyi günler.
tarafından
Bu post 1 hafta öncesinin kuzu:))))
(24 puan) tarafından
Yazdıktan sonra Fark ettim canım.
 ve bu duruma çok sinirlendim benim evladımı bunu yapıyorsa Ben susamam yani öyle düşünüyorum kim olursa olsun komşum uyarırım O yüzden tutamadım kendimi yazdım
0 oy
tarafından
Komşun rahat biri. Onun ki de küçük ama yapma diyince anlar senin ki daha küçük kendini koruyamaz daha çok zarar görür. Komşunun mühale etmesi gerekiyor. Ama o oralı olmuyor ara aea görüş o zaman canım. Cocul huysuz falan de 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Görüşmüyorum gitmiyorum.Gelmek isteyince bahane uyduruyorum .Çocuklara değilde müdahale etmeyen annelere kılım ben .
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Onun çocuguda daha küçükmüş laf anlayacak bi yaşta degil burda siz annelere düşüyor iş sen çocuguna yaklaştırma dikkat et komsunda kndi çocuguna dikkat etmeli 
0 oy
(477 puan) tarafından
Benimle komşumu anlattın  Sandim .bende  aynı durumdan muzdaribim yaa

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 709 göst.
0 oy
5 cevap 251 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 94 göst.
7 Ocak 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu