0 oy
1,197 göst.
Diğer kategorisinde (193 puan) tarafından
Kızlar bilen bilir ben kaynanamla yaşıyorum kızım 10 aylık ne dişi var ne de tam manasıyla emekliyor. Bu aralar o kadar çok hareketli ki 1 kez besiginden attı kendisini biz uyurken. Her neyse. Kızım 3 aylıkken kaynanam bir tane daha yap ben kıza bakarım sen 2. Bebeğe birlikte büyüsünler kurtul dedi. Allah var iyi niyetle söyledi bakarda. Fakat işler düşündüğümüz gibi olmadı. Kaynanamin kızının yanına gitmesi lazım 4 sene mecbur çünkü görümcem boşandı ve benim kızımla yaşıt bir oğlu var. Kendisi öğretmen onunla ağustos ayında gidecek doğuya. Ben ve eşim bakacağız 2. Çocuğa. Şuan pişmanım sebebi ise karnım çok büyüdü kaburgamın ağrısından afedersiniz popomun üstüne oturamıyorum kızıma bakamıyorum ek gıda yapamıyorum 10 aylık olmasına rağmen çoğunlukla mama yiyor. Ağrılarım çok fazla gece hiç uyuyamıyorum sezeryan arası 2 sene olmasına rağmen ben 1 senede iki kez olmuş olcam. Dokular çok taze dedi doktorum büyük bir ihtimalle ağrın çok olur dedi. Dediği gibi göbeğim büyüdükçe dikiş yerlerim ağrıyor sanki yeni sezeryan olmuşum gibi. Allahin gücüne gitmesin insan nasibinde ne varsa onu görür. Fakat ne bileyim erken yaptığım için pişmanım bana akıl verin kızımi nasıl alistiririm ek gıdaya?

31 Cevaplar

+8 oy
(9,128 puan) tarafından
Demek ki neymiş başkasına guvenip çocuk yapmamalıymışz :)) Allah yardımcn olsun, 
(193 puan) tarafından
Amin evet sakın güvenme xbdbdbdb
(9,128 puan) tarafından
:D ayy birinci hele buyusun de gerisiini duşunuruz :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Kuzu sen onu neye dinledin ki sen her ne kadar o ben bakarım desede senin kadar bakamaz ki evet çok erken olmuş.ama.inşallah başarabilirsin ya hallolur zaman su gibi gever merak etme :)

(193 puan) tarafından
Bakabilir miyim kendimi çok yetersiz hissediyorum çünkü kuzum
tarafından
Kuzum.benim de kızım 9 aylıkken hamile kalmıştım çok şükür büyüdü bile.7 aylık.oldu:) yaparsın kuzum
(193 puan) tarafından
Sezeryan miydi canım
tarafından
Yok kuzum.normaldi ama.sezeryan olanlarda var di arkadaşlarım napalim kuzum 1 Ay 40 gün arası zorlanırsin fln ama.geciyor.merak etme
+1 oy
(948 puan) tarafından
Allah yardım etsin inşallah Cnm keşke diyecem ama keşke kendi aklınla hareket etseydin ama Allah yardım eder inşallah sen merak etme
(193 puan) tarafından
Kız bakar bakmasına hemde benden iyi bakar fakat işler yolunda gitmedi bea
(948 puan) tarafından
Kuzum ona diyeceğim yok sen sadece artık önüne bakarsın bikere Rabbim nasip etmiş yardımda eder Allah bundan hiç şüphen olmasın bunu bulmaya da var Cnm ☺️
(193 puan) tarafından
Zaten tek tesellim o canım Allah nasip etti bunu bulamayan onlarca insan var Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın
(948 puan) tarafından
Amin canım inşallah
+1 oy
(296 puan) tarafından
Benimde kızım 10 aylık ve bende hamileyim rabbim kolaylığını verir inşallah cnm bende bazen diyorum iki çocukla nasıl baş edecem diye ama rabbim yardım eder ben normal doğum yaptım o konuda bi sıkıntım yok cnm sanada çok geçmiş olsun inşallah kolaylıkla atlatırsın doğumunu bende eşimle tek bakıyoruz ikinci çocuğu da tek bakacam yani tek değilsin cnm kendini strese sokma 
(193 puan) tarafından
Eşim var eşim benden iyi bakar fakat kızım şuan babasından çok beni seviyor
(296 puan) tarafından
Cnm bütün gün seninleyse tabiki sana daha çok alışmıştır benim kızımda babası işten gelince 1 saat falan onun kucağına gider sonra beni hiç bırakmaz bi şekilde idare edeceğiz
(193 puan) tarafından
Yok canım benim kocam çalışmıyor
(296 puan) tarafından
Anladım cnm o zaman babasından çok annesini seviyor bebiş :)
+1 oy
tarafından
Aslında önce kendi sağlığını düşünüp yapsaydın normal doğum olsa neyse istersen art arda dogur ama sezeryan çok sıkıntılı oluyor bebeğin daha küçük ve tekrar bı ameliyat olacaksın isterse dört dörtlük bakılsın şimdiki çocuğuna ama o seni arar daha küçük çünkü sen doğum yapacaksın kendi ağrın sancin bebeğin gece uykusu emmesi falan derken onu ihmal edeceksin hemde sağlığın sıkıntıya girecej Allah yardımcın olsun
(193 puan) tarafından
Amin kuzum ne bileyim hiç düşünemedim Allah inşallah bana güç kuvvet verir
tarafından
Allah yardımcın olsun kolaylık versin inşallah bebişini sağ salim kucağına almayı nasip etsin Rabbim
(193 puan) tarafından
Amin canım cümlemize❤️
+1 oy
(7,402 puan) tarafından
Canim sezeryan arası az diye ekstra agri çekeceğini dusunme lütfen. Ben ilk sezrryandan tam 1 sene sonra ikinciyi oldum. Hic ama hic skinti yasamadim. Karnım büyüyünce falanda. Sen boyle düşündükçe psikolojikmen agri olur. 

Bebise gelince zor zaman geçirdiğin icin saglikli düşünmüyorsun ama korkma canim. Rabbim elbet kolaylik verecek. Kizinin diside cikat emeklerde..benim kizim 12.ayda ilk disi cikti ve surunmeye basladi. Bunlar normal seyler. Yani isteyerek  olmasa kazarada hamile kalabilirdin. Bu yavrunun zaten yiyecek ekmegi varmis. 

Guzel seyler dusun kendini yipratma. Sen bir annesin ve herseyin üstesinden geleceksin insaAllah.
(193 puan) tarafından
İnşallah canım sen tam tamına kaç ay arayla sezeryan oldun? Ve aynı yerden mi kestiler? Bakması zor oldu mu? Ameliyat nasıldı?
(7,402 puan) tarafından
Canim bak soyle deyim ilkimi 18mayis 2018 de ikinciyi 8 haziran 2019 da oldum. Ayni yerden kestiler. Ikinci ameliyatım daha rahat gecti daha cabuk toparladim. Tek cevap veremeyecegim soru 2sine bakma konusu canim. Ben ilk bebegimi kaybettim. Oyuzden o konuda bilgim yok. Elbet zor olur ama alisinca  duzenini ona gore kurarsin. Hayirla kucagina al insaAllah.
0 oy
tarafından
Başkasına güvenip çocuk yapmak da ne bileyim iyi cesaret
0 oy
(226 puan) tarafından
Durumun varsaa birini tut kızına bakicak
(193 puan) tarafından
O kadarı yok canım
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kimseye degil kendine güvenliğinde yapmaliydin canim ama olmus artik mecbur en iyi sekilde bakcaksin benim ikizlerim olcak Allah izin verirse ilk cocuklarim ben nasil bakcaksam sende öyle idare etceksin buyuk bebisin ek gidaya aliscak zamanla rahat edersin
(193 puan) tarafından
Vallaha Allah yardım etsin sana canım
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Şuan pişman olmak için geç değil mi. Allahım nasip etmis. Bi şekilde büyüyorlar olumlu düşün daha doğurmadan bunları dusunursennn
(193 puan) tarafından
Çok geç ama ister istemez üzülüyorum kızıma
(3,532 puan) tarafından
O zaman  başta yaomiycaktin canım artuk oldu ve bu şekilde bi düzen olusturmalisin
0 oy
tarafından
Hata sende canım kimseye güvenip yapmamak lazım. Ne olacağı hiç belli değil hayatta. Ama Rabbim yardımcı olur sen üzülme inşallah her şey düzelir
(193 puan) tarafından
İnşallah tek üzüldüğüm nokta kızıma bakamamam
tarafından
Yok kuzum bakarsın Rabbim yardım eder
0 oy
(5,519 puan) tarafından
iste baskasinin cocuk getir demesiyle olmuyor

piskolojin, yeni bir sorumluluk, yeni bir hamilelik, hormonlar,  daha bir cok sey  onemli olan senin kendini hazir hisetmen 

sen ne zaman dersen ben tamamen hazirim ozaman yapmaliydin inan hazirsan pisman da olmazsin. Allah yardimcin olsun.
0 oy
tarafından
Ah ahhh kaynana ne kadar iyi de olsa lafina guvenilirmi?Bak kaldın ortada canm.Neden sagligini dusunmedin neden acele ettinki?Hem neden ilk bebegini kaynana baktiracaktin ki onun ne sucu var.Bilmiorm cok yanlis yapmissin ya ne dicegimi bilemedim Allah yardim etsin insallah 
0 oy
tarafından
Ilk çocuğu kaynanan bakması şartıyla çocuk yapmak istemen yanlış geldi bana. O çocuğun da senin ilgine ihtiyacı var. Kaynanan gül gibi de baksa asla anne gibi olamaz. Düşünceler baştan yanlış 
(193 puan) tarafından
Bilemedim işte
0 oy
tarafından
Öyle deme ne olur sa olsun pişmanım deme. Rabbim elbet veriir kolaylığını. Keşke kaynana na güvenip yapmasaydın çocuk sağlığından önemli dğeil ya elbet olurdu. Tabi sende bilemezdin böyle olacağını ama kimseye güvenip çocuk yapılmaz başka brşey de yapılmaz. Senin pişmanım lafını çok yanlış buldum. Deme öyle ağzına alma Allah ın gücüne gider 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ay canım ya ne olursa olsun o kadar erken yapılır mı ya sezaryen boşuna 2 yıl demiyor hayırlısı olsun artık bişey olmaz 1 2 yıl zor olur ama sonra düzelir hersey
0 oy
(48 puan) tarafından
Benimde kizim suan 6.ayina girdi ve ben 16 Haftalik hamileyim yNi 4 aylik hMileyim bide beni dusun sen .nasil yapicam ama Allah kolayligini veriri kimseye tasiyamacagi yuku vermez insaAllah. 
0 oy
(222 puan) tarafından
Ben de sezeryan doğum yaptım ödün kopuyor hamile kalacam diye ;)
0 oy
tarafından
dokun cok yumusak diyorsun ebe kızım kaynananmı cekiyo sancıyı acıyı ona qüveniyorsun bence kendi canının derdine yan. ikinci bikemezdin kaynanan qidicek kızının yanına vardır bundanda bi hayır hayırlısı diceksin. biri nasıl büyütrüysen 2 3 yıl sonrada diqerini büyütürsün 
0 oy
(671 puan) tarafından
Milletin şeyiyle gerdeğe girilmez canım etraf çok der ben bakarım sonra puf olur hepsi allah yardımcın olsun düzelir inşallah 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 572 göst.
0 oy
13 cevap 1,072 göst.
2 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ᗩᒪᗩᖇᗩYᗩGᗰᑌᖇᑌᑎ ᗩᑎᑎEᔕI (769 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 465 göst.

377,817 soru

11,308,427 cevap

34,740 kullanıcı

...