0 oy
602 göst.
Aile kategorisinde (2,446 puan) tarafından
Düşünüyorum da kızlar çok taviz vermişim aileme karşı hala da vermeye devam ediyorum bu benim aşırı iyi niyetli olmamdan,kaynaklanıyor çok isterdim bencil olmayı .. annem okadar çok üzdü ki hala  da uzuyor eşime takik nekadar iyilikte yapsak en ufak,hareketini elestirr  bakıyorum haklı yani yok .. Kızımı kucaginanaldiginda sürekli ay kolum alyayı kaldırdım kolum ağrıyı ben nasıl,bakayım çocuğa kolum ağrıyı sürekli bunu diyo kolu ağrıyo olabilir sürekli kucaginda tutmuyor ki 5 dk ...bahçe de Hamile olduğum halde hep bebe benim kucag8mda yemek yedirmeye uğraşıyorum kendi elinde çay uzaktan emirler veriyo şöyle yap,böyle yap bazen yemeğini isitip getirir ben mi çok acimasiizm  .. annemden 1 senedir sogudum eşimi haksız yere elstirdiginden dolayı zaten eşime kizdigim şeyler  olunca ben direk tartisablyorum bana yansıtması nekadar doğru acaba .. sürekli eline harçlık veririm marketini eşime gordururum  yıllardır onlar için çalıştım bekarken.. en çok derd8ni ben dinlerim,ablam,oralı,olmaz ama en çok beni eleştirir kocami elestirr.. annem arar mesela elimde iş varsa  da kocam istemese bile hayır gidiyoruz derim bende razı gelmesem bile annem sırf istiyo die kaç kere gittik her gezmemize tatilimize eşim götürdü.. annem orda da karıştı eşim istemio annemi götürmek ama annem laf eder die her defasında ben teklif ediyorum geliyo .. c9k yoruldum gercekten bir araya girince tartışıyoruz hep kendi isteği olsun istiyor en ufak,mesela anneannemi de arayalım bahçeye gelsin diyorum yemek yicez annem yok hayır diyo azarliyo kendi nezamann canı,isterse annenamide  alıp geliyo çok ilginç degl mi hep onun dediği mantıklı biz bisey yapınca itiraz edio tersliyo  beğenmiyo  nolacak diyo arabayı park edisimize  konusmmza  kadar ablamla.. biyere gitsek bebeye şunu yapın bunu yapın die emirler verio bebe hastalansa tuh çiş yapamiyo böbreklerde  sıkıntı var dio beni korkutuyo  bende sakin ol belki bisey yoktur deyince nekadar rahatsın diyo .. bilmiyorumda ben gerçekten yıldım bunlar bana mi acayip gelio  okuyunca sizde hak,verecekmsnz

10 Cevaplar

0 oy
(2,446 puan) tarafından
Kimse yokmu:(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bukadar annenle içli disli olma.evet annen tabiki bakacaksin ama annenle ilgilenirken esini ihmal etme esine laf söylettirme esinede masallah valla benim esim sabırsızdir..
(2,446 puan) tarafından
Aynen benim hatrima susuyo  doğumda bi,kavga ettiler eşim açık sözlüdür laf söyler hemen .. Kendi bebeyle ilgilenmio  ama eşim ilgilenemdgnde  bana bir manlar atiyo adam nöbetten çıkmış uyuması,gerekirken benle bahçeye geliyo içerde uzanio  sen hamilesin senin uzanip  onun bebeye bakması,lazım dio .. sonra yemek yedirrken  önümden alio tabagi kizim yemegini yiyekalsin  bebeye sen yedirekal  dio kocama.. e bi günde sen al da bizde rahat yiyelim .. yok ben aşırı bakıyorum bahçe aldılar eşimi her gün yolladim git yardim et die tek başına bahçedeki otları yoldu sebze ekti yine hala elestirir  esimin canı kiymetliymis.. çok icli disliyiz  bisey alsak,begenmez  şöyle alın der herseyimimden haberi olur evinize şunu alın fln karışmasından,hiç göknur değilim benide elestiriyo  mükemmel olacakmışız konuşmamızı begenmez  .. laf soylettirmedgimde  bu laf söyletmez  kıymetli der ve ben en büyük yanlısı nerde yapıyorum biliomsn  annemden etkilenip eşimle kavga ediyorum bebeye bakmadın benle ilgilnmedn  şu işi yapmadin die
tarafından
Sakın kavga etme esinle ve annene soyle ben mutluyum biraz kafa dinliycez anne kizma de ve biraz araya sogukluk girsin esine birsey soyleme.ama yeri gelir bir laf der sen üzülürsün annenlede ilgilenme pek fazla yüzüne söyle lafini yoksa eşınle.aran acilir canim
(2,446 puan) tarafından
Ediyorum wlla annemden etkilenip adam,bana doğum hediyesi pırlanta beştaş aldı para hesabıma karışmaz.. yoğrulursa fln söylenir oturur bebe gezerken annem der hemen goruyomusun  kaçtı der .. ya bide gel bize bebeyi avut ama olmaz kocam evdeyken gelmez o baksın o igilensin  hesaba bak bazen yemek yapar arada eşim benim her istedigm.i yapar para hesabıma karışmaz bazen patavatszdr  ama beni kırmaz annem de saçma konuşmasın hep hazır olda beklesin i çok bebeye baksın ben hep oturuuyum istiyo bu kiymetlemek degl bnce açılıo  zaten eşim bazen susuyo ama yeri geldiğinde dicek  der yani annen karıştı kendi çok bakio  gbi yemeği sen yedir bebeye dio der.. doğumda da çok üzdü eşimi eve gondertmedi  kendi bacağım agriyo dedi ablam geldi bana da etmediğini bırakmadı kocan kıymetli sen salaksn  burda acı cekecn  o evde dinleneckmi  dedi
0 oy
(677 puan) tarafından
Neden gittgn her yere annende götürmek zorunda hissedyorsun ve bunu eşine mecbur bırakıyosun? Sen istermiydin sürekli sana laf söyleyen kaynananls bi yere gitmeyi? Bence annen fszla abartıyor annrn gb değilde kaynanan gb :( herşeyi annene anlatma bence eşinide koru ezdirme.
(2,446 puan) tarafından
Neden çünkü annem laf yapıyor tavır yapiyo bu kocasıyla yanlız takılmayı sever diyo galiba tavrından,korktuğum için .. eşim deli oluyor mesela diyorum bunaldım beypazarina gidelim gezmeye annene  deme sakın dio bende bebeye bakar diyorum çok bakıyo dio bazende sessiz kaliyo .. Kendi arkdsalriyla tür düzenleyip tatile gidiodu  koronadan  once Smdi günübirlik gitcekmis  bende geliyim  diyorum hamile halinle napcksn  diyo ..kaynanam gibi degl mi doğru dedin bi anne eğer ben çok kiymetliysem  iş yapınca, çocukla ilgilenince kiyamiosa  laf yapmaz işin ucundan,tutar eşime yapmio die kızmaz ki eşim gün boyu evde ilgilenio  zaten bahçe de de yük gitsin istiyo biraz kendinden ... az ilgilense hemen annem müdahale.. anneme göre az ilgilenio  bn çok ilglenyrm  e sen hic elini deymiosn  torununa biraz da sen yemek yedir kolum agriyo  bacağım agriyo canıma düştüm dio .. elestirme ben esimden memnunum ha bebe den yorulunca  hatalı,davranışı olursa ben eleştirip zaten tartışıyorum bunu senin yanında yapmam seni yuceltecekmi  diyorum ve annemin yanında tartışmak,istemiyorum çoğu tartismamizda annemden etkilenip  bebeye bakmadın oyalamadın bahçede yemeğini ben yediridm  diyorum beni getirdigi noktayı goruyomsnz esim bebeye ; hic durmuosn  yoruldum deyince ..,'annem kişisi napio ki işte de yetiyo işi rahat dio okadar yol gidio erken kalkio  sende yoruldum diosun ya diyorum söylenio dio
(677 puan) tarafından
Canım nereye gitmek istiyorsan oraya eşinle git ama söyleme.sen söylemezsen haberi olurmu?  Bide mesela ben gurbetteyim burdaki ev sahibim arkadaşlarım hemen çocugu alır sen az dinlen yemek ye diye ama senin annen seni düşünmüyo hiç.yanlış anlama arkadaşım ama annen zamanında çok pohpohlanmış her istedği olmuş yada yaptırmış oyızden ha la öyle devam ediyor. Çocuga bi yere gittinizde eşinle ortaklaşa bakarsınız annrn sana yardım etmiyormuş ki onu yanında götüresn.sen artık anne oldun eş oldun kendi ailen dahs önemli.eşin kötü biri değilse evladın ve eşin önceliğin olmalı
(2,446 puan) tarafından
Wlla eşim kötü biri değil bak eşimi de anlatym  kısadan benim istediğimi yapar kendi istemese bile para yönünden harcamama  karışmaz bende çalışıyordum kendi istemese bile yorgun olsa bile gezmeye çıkartır ve ben on market gezdirirm  bana pırlanta almış sırf merakım var die doğum hediyesi öyle biseyler de ısrar etmez ye iç der benim sevdig8 şeyleri alır lokantaya goturr yemek aramaz evde nye yok demez benle temizlik yapar evi,toplar siler supurur  .. ama annemin yanında beni kiymetlemese ye iç hamilesin dinlen bebeye bak demese kocam kötü olur.. bende diyorum orda da biz ilgileniyoruz bahçe de bakmamasi gücüme  gidiyor nasıl bakayım kolum agriyo bacağım agriyo  der çay da içmeyimmi  der .. baktığı zaman çok güzel teferruatli bakar ama eşim uğraşır poşet indir eşya indir bebeyi kucağına al annem bi rüzgar esse  üst giydirr  kısa bi,tatile.gtmistik 1 günlük orda . Altını alır ama buara bahcedeykn hep ben aldım.. bahcedeykn içeri eşimle goturrz  üstünü birlikte degstrrz  ben mi yanlış düşünüyorum biraz annem varken eşimde dinlensin ben kiymetliormusum  onu .. annem değiştirerek altını bahçede annem peşinden koşsun hadi kosamiyo  oyalasin yaş toprakla biekre de bahxede biz rahat yemek yiyelim kendi aksin kucagina yedirisn bana kiyamayip  kızımın yemeğini esimin önüne içmesini biliyo yedir diye ben mi yanlış düşünüyorum Allah,aşkına dış göz olarak,soruyorum  .. annem zamannda ben çok çektim beni kiymetlyen olmadı dio şimdide tam tersi aşırı naz li bazını çektir babama .. kendimi korumadım eşya taşıdım kollar sakat dio .. bak yorgun duruyosun  iş yapma dio ve ben hic tek başına temizlik yaptığım nadirdir  eşimle yaparız.. yipraniosn  der hep kocana yaptır taşıma aldır hep bu laflarda.. annem istemezse bahçede yemek yenilmez o karar verr kendiniz gidin der .. annem istemezse anneannem asla alınmaz.. teyzemler de .. neguzel ordaki arkadaşlıktan bende istiyorum ya etrafında öyle komşu da yok ablam bile almio durmuyo bizde die anne mi severdi kızım gitmio  ona e bebeyi uzaktan,severse nolck..bunu kabil edemio  zaten esimle.ortak,bakıyoruz ama ben hamileyim o baksın o peşinde dursun ya bu benim kızım canım bunun hesabını yapmak beni yormaz mi dur kocama yaptırym dur peşinden kalkmayım  kocam kalksın oda yoruluyo insan .. şu sayfada bi kişide annen haklı demedi gerçekten dış göz olarak merak ediyordum  inan abartısız anlatt8m
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Aile hayatınıza yada anneligine kimsenin laf söylemesine izin verme. Çünkü bi zaman gelir bunları eşin yüzüne vurur. Yada kendi annesi devreye girince senin annen de karışıyor der mesela. Bak benim annemde eşimi bazen eleştirir. ama annem haklıdır. Eşim kendi ailesinden görmediği değeri benim ailemden gördüğü için bazen kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıyor. Ama ne eşim anneme laf söyleyebilir nede annem eşime. İkisine de izin vermem. Annene bazı seylerde susması gerektiğini söyle. Yada araya bikac gün mesafe koy yada al karşına açık açık konus. Böyle arada ezilen sen olursun. 
(2,446 puan) tarafından
Izin vermiyorum ama annem öyle bi insan ki çenesini tutamıyor.. sürekli panik halinde esimin ismimi duymaktan,skldm  sürekli ona emirler veriyo ay bebe düştü ay,bebe üşüdü kocama seslenio  üstünü giydir ay gidio ay tut saçını düzelt bi meyve verekal yazık .. yani bunlari sen yapsan da  eşimle bende dinlensek  yo eşim dinlenemez zaten rahat bebeyle az ilgilenio gözünde böyle.. wlla eşim gece nöbetindeyken  evde oluyo gündüzleri okadar rahatliyormki  çok yardımı oluyo .. laf söylemeyince bunun kocası kıymetli oluyo goremiyomusum  ben empati korkuyorum eşim sorumsuz mu die değil yani bazen bakmio bahçede bebeye tanıklarıyla ilgielnio  sonra gelip bakio  üstünü annem varken birlitke soyuyoruz kocama dio bu durmadı ay bi gezdir ben bi çanta tasisam  salaksn  enayisin hamilesin nue tasiosun  die burnumdan getirir kocan tasisin ne işe yario  der taşıdgm  yerde 5 dk bile yok wlla bak ..
(2,446 puan) tarafından
Ben eşime kizdi8gm noktalar oluyo ama annem her olayı böyle abarttığı için dert yanamam .. benim eşimde kendi ailesinden görmediği değeri benim ailemde gördü sürekli mangallar yemekle tatlılar annem ilk başlarsa eşim ters ters konuşurdu hep kattan,alırdı kendi ailesi ilgilenmezdi bizle evimizle bu konularda haklı esimin oatavtszlgi konusunda da haklı bebeyle ilgilenmediği zamn mazur görüyorum çünkü evde çok yukleniyorm  bazen sabirlida 3 4 markete uğratıyorum hamile olduğum için indir kaldır sürekli onda.. yemeği benim kucağımda yer kızım eşim alıyım da sen ye demez ama evde de der bazen buda annemin dikkatimi çeker .. benim  annem çenesini tutamio çeneye vuruyo hiç eleştirmeni esini bak esine  şöyle yaptık demez mi nasıl tutmuyo çenesini ben annemle tartistimda bak  eşimle.ilgili bisey duymak istemiyorum ben cahil insan,değilim bana kötü davranışı,yada sorumsuzluğu varsa zaten kavga edip tartiisyom  sen nue başının etini yion  her görüşmemizde diyorum .. annemin takıntılı olduğunu şeyden anlıyorum kendi bakmio  misal,bebeye eşime emir yagsiriyo ya eşim yoruldum deyince suçlu oluyo kendi yoruldum deyince normal oluyo ya kız en ufak,hareketini elestirrse  ve her görüşmemizde haftada 5 6 gün gorusuosak  bende bıkıp laf deme artık derim dmi anneme katılsam yanlış gelio  en ufak,şeyde elestrmesi  çok eziliyorum çok yıprandım eşim varken,annemle görüşmek istemiyorum gerçekten açık açık da dedim yok anlamio benide elestirrki
0 oy
tarafından
Annem bir yana dünya bir yana ben kızarım eşimi anlatsamda eşime bir şeyde dese kalbini kırmam ne olursa olsun sonuçta oda doğru bildiği şeyleri söylüyor size kalp kırmaya değmez eşinizle bir yere giderken çağırma konusunda eşiniz gelsin istemiyorsa çağırmayın annenizi siz annenizi alıp bir yerlere götürün gezmeye 
(2,446 puan) tarafından
Anneme iyilik yaranmio  ki beni de elstryo esimide  her gittiğinizde anneniz  eşiniz hakkında yok poşet almadı yok bebeye yemek yedirmesi yok yorgunum dedi ne iş tutuyoki  fln derse bikmazmsnz  gıcık olmazmsnz  ben basta bisey deniyordum ama sonra annemle tartıştım her defasında beni üzdü madem beni bukadar çok duusnuen bi annem varsa sizcede bu abes degl mi bana bazı şeyleri yansıtmadan,taşın,altına kendi de elini sokacak .. gezmeye de görürdüm nerelere hemde arabayı aldım geçirdim icrdim  para hesabı yapmadım hediyeler aldım ben bunları haketmyrm  .. eşim kızıyo hareketlerine istemio  açıkçası önceden bisey demezdi benide elestiroyki.. bazı,şeyleri doğru,soyleyeblr ama buara hepsi yanlış
0 oy
(5,190 puan) tarafından

Bence hata sende bak burda herkese uzun uzun cevap yazmışsın ama annene iki laf edemiyosun 

Kimsede yorumlara cevap vermemiş baktimda:ermm:

0 oy
(49,839 puan) tarafından
kis.sana annenle.arana mesafe koy demeye yoruldum ☺️
(2,446 puan) tarafından
Hehehe kız bende az değilim bahçeye kahvaltıya cagryo  gdiom  evine gitmeyeli yıllar oldu da eşim yokken bebeyi oyalasınlar die bana gel diyorum walla eşim varken pek girmek istemiom  ortama bayramda inşallah denk gelmeyiz bn kendim giderim çünkü kalabalık olcaz
0 oy
(663 puan) tarafından
Canım sen artık bir bireysen evlendiğin zaman artık senin ailen eşin çocukların oluyor yuvanı düşünüyorsan önceliğin eşin çocuğun olmalı anne baba kardeş tabi önemli ama sen artık bireysin çok yakın olmakta iyi değil kıymetin bilinmiyor şöyle bir kendine güven içinden geleni yap başkası istiyor diye değil kimin ne dediği değil sen eşinle iyi ol gerisi boş yarın birgün eşinle sıkıntı olur yine kenardan izlerler o kadar karışmasına fırsat verme ne demişler uzak ol tatlı ol tatile götürmek biraz fazla iyi niyetli bence eşinle baş başa gitmek varken annenin gelmesi ayrıca tuhaf sen yuvana bak kardeşim doğruyu yanlışı görecek durumdasın mantıklı geliyorsa yap mantığına yatmıyorsa yapmak zorunda değilsin bırak annen düşünsün birazda senin geçimini 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Eşin ne kadar iyiymiş ozaman başkası olsa başlarım annene der cekmez.. annene biraz dişinizi gösterin yani kibarca sınırını bilsin
0 oy
(8,857 puan) tarafından
Maşallah helal olsun eşine benim ki olsa annemi kovardi yada hergun büyük olay olurdu bizde kocam asla birinin ona karışmasına bana laf etmesine tahammül edemez bu benim annem olsa onun annesi olsa fark etmez deliriyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 138 göst.
21 Kasım 2022 Aile kategorisinde Senbanayeterdin (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Aleyna hakan24 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 217 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Seda.a.h (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 535 göst.