0 oy
909 göst.
Aile kategorisinde (43 puan) tarafından
Kizlar 5 yasinda bi oglum var ve agresif davranıyorum bagiriyorum en ufak biseyde arkadas canlisi bi oglum var neyi var neyi yok benden habersiz yegenlerine kuzenlerine veriyo arkadaslarina hediye ediyo benim haberim olmadan posete koyup gizli cikariyo eltimle altti ustlu oturuyoruz kadinda oglumun verdiklerini geri getirmiyo cocuklarina giydiriyo oglum anne canim biseyler istedi diyip beni markete goturuyo ama kendi yemegim yegenlerine yediriyo cok kizmaya basladim kiziyorum bagiriyorum allahdan vurma huyum yok ama bazen tasiyorum sokak icin aglayan bi cocuk oldu her istedigini yapıyoruz aliyoruz acaba ondan mi bilemiyorum eltimde bu durumdan yararlaniyo cocugumun etiketli kiyafetlerini cocuklarina giydiriyo hamileyim hormanlarim yuksek cok agresif oldum cocuguma soz cocugumun davranislari normal mi kizinca vok üzülüyorum oda uzuluyo aglayip uyuyo hemen bende ağlıyorum napmam lazim bi akil verin cok uzun oldu hakkinizi helal edin

9 Cevaplar

+1 oy
(3,459 puan) tarafından
Bence çocuğunun davranışları çok normal değil canim o yaşlarda ben merkezci olur genelde şikayet paylasmamasi yönünde olur. Acaba eltin mı istiyor getir diyorda getiriyor
(43 puan) tarafından
Kac kere soyledim cocuk onlarda alismislar gelip istiyolar onlarida aliyorum karsima konuşuyorum ama yok anlamiyolar anneleri okadar rahat ki anlatamam çocuklar resmen kendi kedilerine bakip buyuyolar
(3,459 puan) tarafından
ALLAH ALLAH ya böyle yüzsüzlük görmedim ben
(43 puan) tarafından
Onlata sinir oluyorum oglumdan cikariyorum cikarci bi insanlar cunki
(3,459 puan) tarafından
Yok öylede yapma ya oğlunu daha çok bağlarsın onlara
(43 puan) tarafından
Elimde de degil ki agresiflestim sonra oturup ağlıyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Şimariyor ve bir o kdr da paylaşıyor annesi kendi haline bırak 
(43 puan) tarafından
Cocuk akli deyip gectim bi kere ama abartiya kactigini gorunce boylede olmaz dedim
tarafından
Aynen haklısın. Baska yolla dene bnce iyi bsy değil bu kdr bugün kıyafeti verir yarın daha başka bsy verir senin için önemli bir durum
(43 puan) tarafından
Aynen oyle onlem almam lazim oglumun aklina yatıcak bi sekilde ve psikolojisi daha cok bozulmiycak bi sekilde
(507 puan) tarafından
Benim eltinin kizida evine gelince odama girer bana sormadan eşyalarımı alır yuzugum kayboldu o aldı sandım . AMA BULDM YA ALLAHTAN ama güzel bisi değil ya
(43 puan) tarafından
Degil tabi rn sonunda kotu kotu seyler dusundutturuyolar insana
+1 oy
(2,025 puan) tarafından
Oyy kuzum ya kıyamam bağırma annesi çok tatlı bi evlat o bide sen kızınca gidip ağlayarak uyuması hic kıyamadım annem verme cicilerini başkasına de ben üzülüyorum de bülöf  yap 
(43 puan) tarafından
Diyorum neler diyorum babasida bende ama dinlemiyl anne hediye vermezsem benimle oynamiyolar ki diyo hic arkadasim olmasin mi brnim diyo agliyo faha çok uzuluyorum
+1 oy
(385 puan) tarafından
Paylaşması güzel ama bilinç altında bunun neden fazla yaptığını ölçmek lazım. Şimdi kardeşi olacak ona yeni şeyler alınacak oda her istediği alınıyor ben vereyim bana da yenisini alınsın düşüncesine girer daha doğrusu bu düşünceye iten biri vardır muhakkak. En başta çocugu değil eltini uyarman lazım o çocuk anlamıyor sende zaafını mı kullanıyorsun diye hatta kaynına da söyle alın karşınıza bir daha bizim cocuk birsey getirir se kabul etmeyin diye cocuk sevgi boşluğuna düştüğü an insanlara maddi olarak yaklaşırsam beni severler düşüncesine kapılır büyüyünce huy olur ve çok ezilir dünya zaten menfaat dünyası çocuk fan önce o cahil elti ve kaybını uyarman gerek bırak gerekirse kırılsınlar senın evladın bunu huy edinip ömür boyu kırılmasından onların bir defa kırılması daha iyidir. Ve çocuga her istediğini vermeyin varı yoku bilsin her istediği verilen çocuklar ilerde yanlıs yola en yatkın insanlar oluyorlar bulamayınca yanlıs yola yöneliyorlar çocuklarınıza en büyük kötülüğü yapıyorsunuz bu şekilde biraz uzun yazdım kusura bakmayın ama dediklerim çok doğru 
(43 puan) tarafından
Dediklerinizde haklisiniz ama benim cocugum böyle degildi anne markete gidelim mi ben bunu almak istiyorum dediginde paramiz var mi yada cok pahaliysa almayalim anne diyen bi cocukdu simdi ki bu hareketlerine oyuzden sasiriyorum vardan yokdan anlamayan biri oldu nolur al anne benimle oynamiycaklar diyo marketten eve dondugumuzde mutlaka eltimin çocuklarına sesleniyo oglum hadi gelin annem neler aldi bize diyo coucklarada kizamiyorum onlar da 5 ve 6 yasinda bilmiyorim cildiricam eltimlede kac kere konustum ben cocugum esyalarini almasam kadinin bana verecegi yok cildiriryorum bide kadinin yasi buyuk benden kac yas ama akli yok
(385 puan) tarafından
Çocuğunuz u oynamayalım diye tehdit ediyorlar demek ki anneleri ile çocuklarının iletişimi böyleyse cocuklarda sizin çocugunuzla bu sekile iletişim kuruyordur demek ki sizin çocugunuz kendini yanlız hissediyor. Bir süre uzak tutmanız en iyisi kendiniz parka götürün başka aktivitelerle uğrastırın ve eğer oraya gidince de sizden izinsiz bir sey verirse bir daha gidemeyeceğini ve istediğini almayacağınızı söyleyin doğruyu yanlısı ayırt etmesi lazım
(43 puan) tarafından
Neler dedigimi bi bilseniz hép ayni kelimeyi soyluyo hic arkadasim olmasin o zman benim beni kimse sevmesin oglum seni ben ve baban zaten seviyoruz diyoruz kardeşlerimde sevsin diyo allahim
(385 puan) tarafından
Kardeşlerin seni sevmiyor seni sevseler esyanı vermediğin zaman seninle konusmayız demezler diyeceksiniz eğer bunu oyun haline de getirdiyse göndermeyeceksiniz yanlarına
(43 puan) tarafından
Zaten kardesleri onu sevsin diye oyle haraketlrr yapiyo bidr sevmedigini soylesem kim gitmez mi acaba alt ust olur cocuk en iyisi arkadaslarina bisey vermeden de onunla oyun oynayacağını onlardan baska arkadas edindirerek anlatmam.lazim
0 oy
tarafından
Belki eltin istiyordur getir diyordur sence yapar mı eltin o karaktere mi sahip veya git söyle oğlum kıyafetlerini getiriyor onları bana geri ver yada hiç alma oğlum getirdiği zaman eve geri götür bunlar senin falan demesini söyle 
(43 puan) tarafından
Cok menfaatci bi kadin hersey beklenir ondan beles seyler icin yapmiyacagi hic bisey yoktur çocuklarınla ilgilenmez vurur bagirir bakmaz oyle biri
tarafından
O zaman oğlun götürünce sen gidip isteyeceksin o yüzsüzse sende yüzsüz ol git iste
(43 puan) tarafından
Istiyorum zaten daha dun gozum karardi girdim yatak odalarina actim dolaplarını karıştım cocugumun neyi var neyi yom aldim ciktim
tarafından
İyi yapmışsın valla
0 oy
(6,135 puan) tarafından
Canım pedagoga görürseniz o çocuğunuzla bi konuşsa belli ki elitinin bunda payı büyük çocuğun aklina girmese götürdüklerini geri iade eder senin çocuk getirmis diye. Pişkinlik yapmaz belli ki çocukları da dolduruyor. Ya oğlunu normale döndürecen ya eltini uyaracan yada ordan tasinacan 
(43 puan) tarafından
Eltimle arama mesafe koydum cocuklariylada bi sure gorusturmiycem oğlumu zaten kursa basliycak duzeliycegine inaniyorum
0 oy
tarafından
Cnm ortamda uzaklaştırsan briaz kursa fln yazdırsan 
(43 puan) tarafından
Yazdirdim yazdirdim zaten
0 oy
(240 puan) tarafından
Vallahi Benim kide 2 yaşını geçiyor huyları hep değişti ortama sokamıyorum herkezden kaçıyor kimseye gitmiyor bebeğine vuruyor kardeş sev diyorum birden tokati yapıştırıyor çocuğun yüzün e her istediğim olacak diyor bazen beni çileden çıkartıyor ne yapacağımı şaşırdım benimki biraz küçük hicbir eşyasını vermez biri oynasın ne konuşuyor ne de seviliyor çok huysuz oldu konuşması yok sürekli ağlıyor bakalım ne olacak sabır çekiyoruz 
(43 puan) tarafından
Simdi ilgi zamani ondan yapiyodur akli erdigi surece yaparsa sıkıntı var demektir
0 oy
tarafından
O yaşta çocuklar arkadaşları tarafından sevilmek ve en önemli şey olan oyunlara dahil olabilmek isterler, diğerleri bunu kullanıp yaptırıyor. Konuşmaktan yoruldunuz ama devam etmelisiniz. Ve bence çocuğunuza kural koyun sizle birlikte çıksın veya size gelsinler bi kaç zaman. Sizde diğer çocukları gözlemlersiniz siz çocuklara yanlış yaptıklarını söylerseniz belki daha etkili olur. Başka arkadaşlar edindirebilirsiniz. Yazık arkadaşlığın hep bişeyler vererek oluştuğunu sanacak diğerleri yüzünden. Anasınıfına vs giderse ki bu sene gitti mi bilmiyorum oradaki arkadaşlığı görerek daha iyi anlayabilir. Veya parka gittiğinizde kendisi arkadaşlık kurup oynayamasa bile siz bir çocuğa birlikte oynamasını teklif edin oynasınlar dönerkende, bak sen birşey vermedin ama arkadaş oldunuz oynadı seninle gibi başka somut şeyler yaşarak anlayabilir. Üzmeyin kendizi düzelir inşaallah. O çocuklardan evet akrabası ama olabildiğince uzak kalsın onun için daha iyi olur :( uzun oldu kusura bakmayın 
(43 puan) tarafından
Cok iyi akillar veriyorsunuz cok sagolun cocugumu kursa yazdırdım orda arkadasligin en dogru sekilde oldugunu ogrenecegine inaniyorum allahin izniyle duzelicektik herseyin oda garkina varicak neyin ne oldugunu

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 580 göst.
0 oy
37 cevap 1,342 göst.
0 oy
9 cevap 372 göst.
11 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Güneşş (680 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 615 göst.
7 Ocak 2020 Aile kategorisinde ❤ Sihemin ❤Annesi ❤ (163 puan) tarafından soruldu

397,255 soru

11,881,391 cevap

35,999 kullanıcı

...