0 oy
749 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (515 puan) tarafından
Kızlar hafta sonu bebek görmeye ve iftara die misafirim gelecek her hafta sonu misafirim geliyir çok şükür bebeğimi görmeye mecbur yemek çay oluyor sizce hangi menüyü yapsam güzel olur ayrıca onerini varsa yazarsanız sevinirim bu arada bebeğin üç aylık bira kolay olsun :)) 

Menü 1

Yayla çorbası

Sulu köfte

Tavuklu mantarlı güveç

Pirinç pilavı 

Sarma 

Mevsim salata

Padişah yastığı tatlısı

Menü 2 

Ezogelin çorba

Mantı

Köfteli güveç 

Tavuk kızartma 

Bulgur pilavı 

Salata 

Yaprak sarma

Kıbrıs tatlısı 

Menü 3 

Tarhana çorbası

Barbunya yemeği 

Kürdan kebabı

Tavuk kızartma 

Pirinç pilavı 

Yaprak sarma

Salata 

Profiterol 

4 Cevaplar

0 oy
(2,351 puan) tarafından
Menu 3 gzl ben kurdan kebabin yanina karisik dolma ve icli kofte yapmistim tavuk kizartma yi cikar bnce menuden kurdan kebabi zaten kiymali bi yemk bi menude hen tavuk hem kirmizi eti bir arada gormeyi ben sahsim adina sevmiorm
(515 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ama bizim geleneklerde kesinlikle yemek yanına tavuk olur isterse et olsun menü de illa o tavuk yapılacak Ankara liyiz her yemeğin yanına tavuk yapılır
(2,351 puan) tarafından
Hiim adet ole gerktiriorsa ayri ben hem beyaz hem kirmizi eti terch etmiorm  sofrada ondan dedm :)) afiyetler olsun
(515 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(2,351 puan) tarafından
Rca ederim :))
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Kız sen bu kadar şeyi nasıl yapican bide demissin bira kolay olsun diye sen kendine acimamussinki:)) oyumu 2. Menüden yana kullanıyorum:))
(515 puan) tarafından
Aynen valla geçen hafta menü 3 u yaptım bir gün önceden kürdan kebabı ni yaptım ertesi gün sabahtan mutfağa girdim saat üç te yemekleri bitirdim sofrayı kurdum yemek takımlı su takımlı fln. Misafir geldi gitti öle bir basım agrdi ki bebekte cabasi kolay istiyorum ama ayıp olur die mecbur yapıyorum
(3,458 puan) tarafından
Yemeği tek çeşide indir bence canim
(515 puan) tarafından
Tek çeşit derken hangisi ni çıkarayım
(3,458 puan) tarafından
Mesela hem sulu köfte hemde tavuklu güveç yapma sadece birini yap
(515 puan) tarafından
Ara yemej ana yemk birsuru ymk
(3,458 puan) tarafından
Aynen çok bence yani eziyet etme kendine
(515 puan) tarafından
Öle de işte misafir olunca bı de bebek görmeye gelince yapılıyor aslında doğru diosun bı mevlüt yapacaktım herkes gelecekti bibpide ile biter giderdi annem hep beni ugrastirdi
(3,458 puan) tarafından
O zaman bi menü de ben yazayım sana
Yayla çorbası
Izmır köfte
Misirunlu patlıcan kızartması
Pirinç pilavı
Çoban salata
Sekerpare
(515 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım güzel menü değerlendirelim ancak İzmir köfte ve patlıcan kızartma ya netten bakayım bilmiyorum
(3,458 puan) tarafından
Ikisi de çok kolay canim bilerek yazdim
0 oy
tarafından
Menü 1 ve menü 2 gelsin yavrum ❤️
(515 puan) tarafından
Menu 4 u de sen öner kuzum her hafta sonu bazen hafta içi misafir var malum
tarafından
Dolma
Mercimek
Mantı
Güveç
Sütlaç
Salata
(515 puan) tarafından
Teşekkür ler cnm :*
0 oy
(141 puan) tarafından
Canım bu kadar şeye ne gerek var bide çocuğun var ben de pazar gününe misafir çağıracam. Tas kebabı pilav salata ve magnolia düşünüyorum bence yeterli :) 
(515 puan) tarafından
Ne bilim işte yapmak istiyorum biz gidince onlar da yaptığı için hem de evime ilk kez gelenler olcak artı bebeğimi de görmeye geliyorlar hediye altın fln takıyorlar ondan

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 554 göst.
16 Mart 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Mustafaseyma (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
19 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Deryaa.u (458 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 243 göst.
13 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde 241224 (4,628 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
12 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mevah (1,323 puan) tarafından soruldu

374,554 soru

11,201,998 cevap

34,498 kullanıcı

...