0 oy
910 göst.
Aile kategorisinde (447 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Arkadaşlar çok karşılaştım diye yazıyorum kedilerin tüyü zararlı değildir üstündeki parazitler zararlıdır eğer kedi parazit taşıyorsa onu tüyünde tutar ağza kaçtığında kist yapar ya da toksoplazma çiğ et yedirilen ya da avlanan kediler de olur asili kedilerde asla kist olmaz benim kedilerim hem aşılı hem bakımlı bebeğim doğduğunda da onlarla büyütecegim aile dostumunuz göğüs cerrahi onun evinde bile kedi var 5 yaşında kızıyla büyüyor bu da kedilerim bakın iki tane eşim sevgiliylen erkeği bana almıştı dogum gunumde ben de dişiyi almıştım ona biz evlendik onlarda evlendi :))kucuk olan da kızlari küçüğü sahiplendirdik kediyi sevmeyenler bazen evime gelmek istemezlerse umrumda değil onlar benim evlatlarimve onların evi kimse kusura bakmasinve çok titiz bir insanim evim de mis gibi gram pisliği yok kedinin 

image

image

image

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Disi olan cok guzeeelll ❤❤❤❤❤❤
(447 puan) tarafından
Ikisi de yemelik
tarafından
Evett yaaaaa
-Reklam-
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Ay Maşallah ne tatlı ya.Benimde minnoş bir kedim vardı sonra vermek zorunda kaldım ise giderken ağlıyordu resmen .Bakamıyordum.Hamile olunca da bir hastalık gecmirmemisim doktor öyle söyledi kedi köpek vs uzak duracaksın hepsinden yoksa sana hicbirsey olmaz ama bebeğe zararı olur sakat bile olur dedi .Uzak duruyorum o yuzden
(447 puan) tarafından
O toksoplazma işte kuzum aşılı olanlar da ve çiğ et yemegenlerde asla olmaz
(1,232 puan) tarafından
Doğrudur canım .Bende kedi baktım ama doktor öyle deyince annelik içgüdüsu ev kedisi sokak kedisi köpeği hepsinden uzak duruyorum .Kedimi de hamile kalmadan çok önce vermiştim bekarken bakıyordum .Nasıl tatlıydi .Kapıyı kapatınca ise giderken aglardi
0 oy
tarafından

Canım benim hep ****** sevsizini hissetmemiş ****** sevmeyen doktorların uydurmaları bunlar işte yok zararlı yok kanser yapar.kesşe herkes sen gibi düşünse.  Allahım nasıl da tatlılar benim yerime de mıncıkla her yerlerini <3

(447 puan) tarafından
Hemen mincikliyorum:))
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Çok tatlılar ya yumuk yumuk ben de çok heves ediyorum ama eşim asla kabul etmiyor bekarken de annem istemezdi öyle zararlı olsa yabancı ülkede her evde bir kedi köpek var nerdeyse onların çocuklarının ölmesi lazımdı yani. Bence çocuklara sorumluluk ve merhamet kazandırıyor evde hatvan olması:)
(447 puan) tarafından
Aynen öyle cnm
0 oy
tarafından
Şunlar atılır mı be. Bn karşı değilim bebekler daha sağlıklı oluyor diye okudum bnde. Hatta Alex bebeğin de evinde köpek var resmen kopekle uyuyor onla banyo ediyor hiç bsy olmaz eğer aşıları vs tamsa
(447 puan) tarafından
Aynen kuzummmmm
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Ayy cok tatlilar bunlar yaaa❣
(447 puan) tarafından
Evettttt hem de nasil
0 oy
(599 puan) tarafından

Benimde minnoş bir sarman oğlum  var

image

ve simdi ona bir erkek kardes gelecek ben cok heyecanligim aralarindaki iliski nasil olacak cok merak ediyorum. Kesinlikle de sizi katiliyorum asilandiklari surece kedinin tuyu bizim sacimizdan farksiz oluyor. Bunu bana hem veterinerim hemde doktorum soyledi. Bebim toksoplazmaya bagisikligim olmamasina ragmen hala gönül rahatligiyla tüm temizligini yapmaya devam ediyorum. Önemli olan 2 3 ayda bir yaoilan ic diş parazit asisi. 

(447 puan) tarafından
Oyyyy Allah onlara da uzun ömür versin ben yıllardır disardaki kedilerle köpeklerle iç içeyim ağzını burnunu öpüyorum ama ne hastalığı geçirmişim ne de başka bir sey oldu tabi şu an hamileyim biraz daha temkinliyim dışarda ama hiç deeee bir şey olmuyor ev kedilerindeee
0 oy
(382 puan) tarafından
Yaa çok güzeller en iyisi birlikde büyümeleri canım zaten bende çok istiyorum ama eşim istemiyo maalesefbagceli eve geçince alırız kedi köpek diyo 
(447 puan) tarafından
Benim eşim de ilk istemedi şimdi aşık onlara
(382 puan) tarafından
Ahh ahh keşke canım bı kedi sahiplenmek çok istiyorum bende
0 oy
tarafından

Güzel canlarım benim.onlarin hiç bir zararı yok. Zararı olan çok bilmiş sevmeyen insanlar bence . Benim de minnoş bı kızım var .gelip karnıma yatıyor .herkes birşey diyor takmıyorum esimde çok seviyor .dediğin gibi evimde mis. tüy bulasck diye gelmek istemeyen de var .gelmeyenlerin eksikligini yaşamıyorum çünkü oda evimin bı bireyi

image

(447 puan) tarafından
Katılıyorum sana maşallah çok tatlı yaaa
tarafından
haha bebişim şimdiden yerini kapmış kıskançlık şimdi den başlamış :))))))
tarafından
Eve ne gelirse onun kontrolün den geçer her işin içinde vardır .. bütün eşyalarını koklar sonra gelir karnıma yatar. Odasına girmeye bayiliyor besikte yatar oyuncaklariyla oynar.sanki ona aldık
tarafından
haha aynı benim olmuş köpeğim gibi okadar masumlar ki belli zaten yatmis kurulmus burasi benim dermis gibi :)))) ben alana kadar komşumuzun kedisiyle yakinlastircam.
tarafından
Alacağın zaman Kimseyi kafana takma derim aşıları tamsa ve sadece evde durucak bı kedi olursa sıkıntı çıkacağını düşünmuyrm. Dışarı çıktığında ne yaptığını malesef bilemiyorsn.ve en önemlisi kisirlastir hem kediye hem sana rahatlık.
tarafından
öyle yapıcam köpeğim içinde çok şey dediler şikayet dahi ettiler hic bisey yapamadılar . 9 sene baktım okadar laflardan sonra
0 oy
(99 puan) tarafından

O son attigin fotoda ki kedişinin gozlerine bayildimm resmen dogustan eyeliner çekilmiş resmen kedi diye demiyorum miss turkey guzellerine taş çıkarır :D

0 oy
(2,332 puan) tarafından

Ya ama çok tatlılar bunlar canım :) ben uzaktan sevebiliyorum sadece elimi süremiyorum hayvanlara ;) benim yerime de sev mıncıkla ☺

0 oy
(18 puan) tarafından
Benimde var bitane kedim bende asla vermeyi düşünmiyorum etrafımdakiler de hep diyo bebek doğunda tehlikeli tüyü vesaire aşıları tam olduktan sonra hic bi sorun olmaz :)
0 oy
tarafından
Allahım izin verirse bende doğumdan biraz zaman sonra alicam oda neden biraz zaman sonra kendimi toplamam için ailemin yanındayım onun için birazda :) 
0 oy
(501 puan) tarafından
Kedi kopek bakmayan bu duyguyu anlayamaz o da evlat oluyor bi sure sonra benm de kedim var bi de kizim var 2.5 aylik ben 2 kizim var diyorm..cocugum olacak oldu diye bir gun bile vermeyi dusunmedm.dedigin gbi asilari tam oldugu surece hic bir zarari yok tam tersi yarari var bagisik sisteminin guclenmesine yardmci alerji ve astima karsi direnc sagliyorms ve bir cocugun ****** sevgisiyle bilinciyle buyumesi de ayrica cok guzel.benm kedim benle yatar hamileligim boyunca da kolumda uyudu ve cocuklari hic sevmez.  dogum yaptm eve geldm kiskandi kustu bunalima girdi resmen bana trip atti bi sure ama sonra alisti normale döndü şükür..yine benmle yatmaya basladi ama kizim aglayinca filan ben bunu mu cekcem dercesine kalkip gidiyor :))
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Neden bilmiyorum ama kedilerden çok korkuyorum sokakta kedi görsem yolumu değiştiriyorum sanki üzerime atlıcak gibi hissediyorum :(
0 oy
tarafından
Oy çok güzeller maşallah sana tamamen katılıyorum ❤
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Kedin cok guzelmis canm kediyi bilemem ama universite zamanimda arkadasimin kopegiyle cok oynuyordum ve uc ameliyat gecirdim kistten dolayi kedi kopekten bulastigi anlasildi. Yani cok doktora gittim ve hepsi her insanda mikroplar var ama bunyesi hassas olan kapiyo bu hastaligi dedi 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 103 göst.
0 oy
13 cevap 185 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
+2 oy
32 cevap 472 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Prens-prenses annesi (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 3,142 göst.

374,697 soru

11,207,942 cevap

34,512 kullanıcı

...