0 oy
2,052 göst.
Diğer kategorisinde (583 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Eşiniz hiç eve harçlık birakmiyo diyelim sizde bir kadın olarak kendinize göre sevdiğiniz beğendiniz kıyafet veya ev gereçleri oluyor. Eşinizin cebinden günlük 5-10 lira alıp biriktirirmisiniz???

Soru sormak için sordum yanlış anlaşıldı galiba benim öyle alma gibi durumum yok aciklama gereği hissettim 

65 Cevaplar

+5 oy
(129 puan) tarafından

yorumları okudumda ne abartmışsınız ya kocanız o siizn eşiniz hayatı herşeyi paylaştığınız insan yabancı biri gibi aman almam asla almam ne bu böyle benm eşim isterse benden alır habersiz istersem ben ondan alırım ne var bunda sormayız bile karı kocasınız siz baya abartıya kaçıyor valla bana göre noluosa :dizzy:

tarafından
Aydymy ya resmen cüzdanına dokunmam diyorlar uyuyor olsa markete gidecek olsam ekmek için bile para almam diyorlar O kadar da değil yani insan uzaktan akrabası da bu muameleyi yapar evliyiz biz evli hayatımızı paylaşıyoruz bu kadar da abartmamak lazım Aldığı maaşın bile bilmiyorum diyenler var cüzdanına hiç dokunmadım diyenler var cebine hiç elime atmadım diyorlar Yahu o kadar da değil yani çalmak anlamında değil de mesela bir şey sipariş verdim Yemek vesaire adam kapıya gelse eşim cüzdanda para alırım cebinden de para alır veririm yani asla hırsızlık değil ki kötü düşünmek dedi E zaten sizin eşleriniz Sizin hakkınızda böyle kötü düşünecekse  O sıkıntı zaten evliliği yanlış anlayanlar var
(1,037 puan) tarafından
Ay vallaha haklisin gizemlikullanici alt yorumları okurken fena oldum gına geldi off felan oldum :) asla asla yazmışlar valla benim.kocamdir alırım cüzdanına da bakarım oda benim.cantama baksın ne var çantam da cüzdanında sanki :)))
-Reklam-
+1 oy
(800 puan) tarafından
Asla evde ekmek bile olmassa cebinden izinsiz para almadim cok kotu bisey 
(800 puan) tarafından
Öyleyse ayrı bi durum ama yinede cebinden para almak ne bileyim cok benlik degil
(583 puan) tarafından
Öyle hayatlar var malesef yazık çok yazık ama kadininda başka seçeneği kalmıyor bazen yargilamamk lazim.
(800 puan) tarafından
Yargılamak haddime bile degil tabi Bana yanlis oldugunu soyledim Rabbim herkesin yardimcisi olsun ne hayatlar var bilmiyoruz
(652 puan) tarafından
Kocanın cebinden para alıyorsn yabancı birinin değil boş yere almıyorsun ihtiyaçın var alırsın benim eşim ne soruyorsun alsana der senin benim param mı var çalıştığım size istediğin kadar al harca der
(554 puan) tarafından
Var cnm burda komşu var yeni evden ayrılmış eşi eve hiç birşey almıyor çocukları birşey görünce saldırıyor tabi anne olarak üzülüyor babam bana bakıyor çocukların isteklerini alamıyorum kaynanam eve bir çöp alsam aynı evdeyken niye almiyordunuz falan diyormuş eside olmasına rağmen almıyor gerçekten öyle insanlar var cnm
+1 oy
tarafından
İzinli bile cüzdanı açıp kendim almam sen ver derim
(583 puan) tarafından
O kadar da değil ya o sizin hayat arkadaşınız
tarafından
Hayat arkadaşıda olsak sevmem canım o da benim çantama bakmaz izinsiz açmaz mesela
(583 puan) tarafından
Bende cüzdanını açmam öyle durduk yere ama mesela cuzdanimdan al dese açarım yani o kadarda degil
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Gizli alıp biriktirmem ama o uyurken habersiz aldım markete gidip kahvaltılık falan aldım geldim sonrada para aldım cebinden dedm iyi yapmışsın dedi 
+1 oy
(302 puan) tarafından
Gerektigi zaman alır kullanırım sonra derim ben cebinden su kadar aldım diye hırsızlık degil ki bu aynı evde yasıyorsunuz herseyiniz ortak onun icin bişy olmaz gerektiginde alacaksın sonrasında diceksin söle diye
tarafından
Aynen bilerek söylemezsen resmen çalmış olursun
(302 puan) tarafından
Tamm bunda ne varki kendi başınamı yiyon sanki
tarafından
Kız soruyu soran ben değilim ben sadece onayladım seni :))))
(302 puan) tarafından
Aman benim kafa dagınık bu aralar k.b canım
tarafından
Önemli değil
0 oy
(255 puan) tarafından
Hayir asla eve koydugu parayi bile habersiz alip harcamam
(583 puan) tarafından
Eve koymuyorsa dedim zaten
(255 puan) tarafından
Guzellikle isteyebilirsin ihtiyacim var günlük 5 lira 10 lira bile olsa ver dersin gizli gizli alinca adam anlamicak mi sanki
(255 puan) tarafından
Ayrica verdigi harclik farkli bide maasindan artani eve koyuyo evde dursun lazim oldukca ordan alirim diye onu diyorum bana verdigi harcliktan haric
(583 puan) tarafından
Soru sordum sadece benim öyle bir sorunum yok kendim için sormadım. Benim eşimin mrketi var bütün ihtiyaclarimi oradan karsilaniyor yeme içme temizlik ürünleri makyaj maizemesi Avon ürünleri falan herşey var markette kılık kıyafetle ben demeden alıyor sağolsun yanlış anlaşılmasın yani sormak için sordum
(255 puan) tarafından
Canim bende zaten senin icin demiyorum kim icin sorduysan onun icin diyorum alinmaz yani bana göre yanlis adam illa ki farkina varir alinan paranin cebinden oyle kotu olcagima isterim guzellikle en iyisi
0 oy
(302 puan) tarafından
Hayir nolursa olsun alamam almamda kendimi cok kotu hisederim ve o anlar zaden
(583 puan) tarafından
Diyelim ki çok zor durumdasin
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Bir gun olsun param yok dese bile sunun cebine bakayim demedim. 
(583 puan) tarafından
Pantolonu makineye atrken cebine bakarim bişe kalmsin diye onun dışında 4 senelik evliyim bende daha cebine cüzdanına hiç dokunmadim
0 oy
tarafından
Yok  ya isterim ben farkına varırsa kötü olur erkek milletine güvenmem asla para vermiyerek sucu kendinde aramaz kim bilir ne düşünür 

çalışmıyorum evdeyim mecbur verecek tabi evin reisi diye bosami diyolar 
(583 puan) tarafından
Vermeyenler var ama coluguna cocuguna eşine akmyan vermeyen erkekler var a
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Asla almam ne kadar kazanıyor onuda bilmem hiç bi zaman ama sağolsun ihtiyacım neyse o bırakır parasını parasız kalmam
(583 puan) tarafından
Sizin ihtiyaciniz karşılandığı için belkide böyle dusunuyorsunuz
0 oy
(5 puan) tarafından
Asla dokunmam bile parasına eksik çıkar hırsız tutar eşim inan öğle biri dokunmadığımıda bilir ceplerini bile boşaltırken yanında çıkartırım birşey aldığım zaman da şu kadar kaldı diye kuruşu kuruşuna bırakırım o al derse öğle alırım yoksa dokunmam 
(583 puan) tarafından
Sizinkide çok derine iniyor ya eşim o kdr uzerine düşmez beniim
(5 puan) tarafından
İşte herkes eşinin huyunu suyunu bilir ona göre davranıyorum
(583 puan) tarafından
Benim mesela diyelim iç çamaşırına ihtiyacım var birlikte çıkarız dışarı o dükkanın içine bile girmez utanır ben secerim ayiririm diyelim 150 tuttu o 200 verdi aldım alacağımı geri kalan 50 nerede demez. İstemez yani bende kalır o para
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Hayır almam hem ne için biriktiricem ki gizli gizli alıp bi ihtiyaç varsa ve eşimse bu bizim ihtiyacımizdir zaten diğeri biraz sinsice oluyor bence
(583 puan) tarafından
Ya ne bileyim aklıma geldi öyle aslında bayram diye oğluma netten 3-5 kıyafet sipariş ettim eşime sormadan sipris ettikten sonra söyledim sonra aklıma geldi benim imkanım var alıyorum ama eşi tarafindan harçlık verilmeyen kadınlar ne yapıyor diye ama soruyu yanlış sordum galiba
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Benşuana kadar almadım  almazdım bakmadım bile. Ancak bazı kocalar eşlerini bunu yapmayı zorluyorlar resmen kadının ihtiyacını karşılamıyorlarsa kadında mecbur kalıyor  özel biröihtiyaç ped gibi bu tür şeyleri almayan ve aydırmayan kocalar var. Kadında alıyor lecburen. Ayrıca eve giren para ortaktır bana göre alan varsa da bin sakıncalı görmüyorum.
(583 puan) tarafından
Bende açıkçası görmem alana değil aldirana bakicaksin bence
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Almam.. 2 sebebi var..

1. Sebep onu kandırmak istemem. 

2. Sebep eşim 1 kuruşunu bile bilir asla unutmaz :) akşam anlar yani.
(583 puan) tarafından
Senin her ihtiyacını karşılıyor mu bari
(1,126 puan) tarafından
Kendi mantığına uymuyorsa almaz. Gerçi ben kendime hiç bisey almam da. Mesela evlendigimden  beri tek pardesum var başka yok. Gezmeye gitmelik iki tunigik var ve 1 pantalonum var. İsimi görüyor almiyorum teklifte etmiyorum :D
(583 puan) tarafından
Sizinki de haksızlık yapuyor gibime geldi sanki olirmu oyle bayram geçti seyran geçti dugun dernek geçti hicmi insan eşine bişey almaz
(1,126 puan) tarafından
Valla açıkçası malla mulkle isim yok. aç değilim açıkta değilim. Bana sadik evinden isine işinden evine kendi halinde bir adam. Kazandığı belli geliri belli. İstesem  alır ama ben istemiyorum. Onu sıkmak istemiyorum. Ayrıca düğün dernek için bi tane elbisem var onun da damatlık takimi var. Yanı haksızlık sayılmaz çünkü o da üstüne başına bisey almaz eşit yanı.
0 oy
(367 puan) tarafından
HAYIRRRR ASLA ALMAM. o da biliri düşünür ben istemeden verir. Zaten bnde çalışıyorım ama maaşda yinede yoktur diye verir
(583 puan) tarafından
Sizin eşiniz verdiği için böyle düşünüyorsunuz birde kendi ayaklarınızın uzerinde duruyorsunuz ondan benve
(367 puan) tarafından
Biraz eşinizle alakalı bu durum istmek zprunda bırakmıcak. İllaki ihtiyaçlarınız var düşünecek.
0 oy
(223 puan) tarafından
Hiç öyle huyum yok eşim saolsun gerek duydurtmuyor bana ama eltim alıyordu en sonda kaynım la çok kötü kavga ettiler evlendigimizden beri en kötü kavgam diyor adam elini bi atıyor cebine dışarda para yok e haklı adam da :) 
(583 puan) tarafından
Öyle büyük şeyler değil ya 40 bin ne demek :D ben mesela diyelim bir tunik beğendiniz hoşunuza gitti eşinizde şuan zamanı değil dedi siz gizliden 3-5 koyup alirmisiniz tarzında sordum öyle ev almak falan herkesi aşar maşallah eltine
(223 puan) tarafından
Gerçekten var böyleleri canm ama düşününce cepten para almak hoş değil bence ama eşinin verdiğini harcamayıp kenara atmak gerçekten güzel birşey ileri zaman için çok işine yarayacak tir
(583 puan) tarafından
Kimi eşler var çok har vurup harman savunur kimiside var ki zırnık koklatmaz ikisinde güzel değil bence. Ben eli çok açık bi insanım hayatımda birikim yapamam hemen harcarm ama eşim hep yarını düşünür idarelidir o evimizi toparlar çok şükür bende eşimin cebinden hiç almadım para ama istedigim ve eşimin almadığı şeyler oldu sonrafan iyikide almamışım dediğim seyler
(223 puan) tarafından
Aaa ne güzel maşallah eşinin değerini bil canm bu devirde zor bulunur valla dediğin gibi kimileri çok savurur kimisi de çok cimri mesela benim babam çok savurgan di zamanında annem toplar babam savururmus  ama çok kötü birşey gerçekten bundan yıllar öncesi zaten yokluk o yüzden annem çekmiş baya e cimrilik te en az savurganlık kadar kötü benim eşim de çok idareli bu konuda evden birşey eksik etmez gözüm asla kimsenin bireyinde kalmaz eşim asla bensiz dışarda yemek v.s yemez ya bu konuda huyu çok güzel canm cok şanslıyız:)
(583 puan) tarafından
Bnmkide öyle çok şükür
0 oy
tarafından
Asla almam canım 
(583 puan) tarafından
Allah kimseye almak zorunda birakmasin
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Asla aylarca bes kurus vermediği oldu ama almadım. Son care de calısmak ta buldum. 
(583 puan) tarafından
En güzeli o aslinda
0 oy
(403 puan) tarafından
Birikim icin gizlice almam.ama benim param bitsin veya bitmesn markete falan gidceksm onn cebinden ya kartını yada para alir onla alırım.para üstü verme huyumda yoktur ama versmde esim sende kalsn der zaten der huyunu bildgm icin rahatım.oda biliyor alisti zaten.bisey demz.ama birikm icin gizlice almak ters geliyor bana.tabi evine 5kuruş harclk birakmayn adamlar var belki bazi kadnlr mecburiyettn aliyordr gizli gizli.Allah yardm etsin öyle kadnlara
(583 puan) tarafından
Amin işte öyle kadınlara çok üzülüyorum
0 oy
(415 puan) tarafından
Hayır hiç huyum degl almam sonra beni yanlış bilmesin gerçi bana dio cüzdanıma neden dokunup para almıyorsun  ben sana kızmam dio ama yok varsa verirsin  yoksa yoktur dedim sevmem öyle seyi
(583 puan) tarafından
4 senelik evliyim hiç böyle bir muahbebet gecmedi aramizda
(415 puan) tarafından
Bizde 2 buçuk senelik evliyiz ama kendi der al ben bsey demem diye ama gerek yok ya kişiden kişiye değişiyor demekki

İlgili sorular

+1 oy
45 cevap 784 göst.
4 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sezgin (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 681 göst.
23 Ekim 2021 Aile kategorisinde mutsuzkz (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 384 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (691 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 617 göst.