0 oy
550 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (17 puan) tarafından
Kizlar iki gündür kakamı yapmakta zorlaniyorum sanki cam kesiyormuş gibi oluyor. Hemoroid olabilir mi ne yapmam gerekiyor. Bu durumu yasayan var mı. Doktora gidemiyorum bebegimi bırakacak kimse yok 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

Aynen basur olmussun :ermm:

(17 puan) tarafından
Peki tavsiyen bir onerin var mı
tarafından
Ne yaparsan yap.kisa vadeli cozum oluyo  :((  ameliyat sart ama sicak su ile yika, havluyu ütüle üstüne otur hafifler bide kremi hapi var ikiside ayni marka ama dedigim gibi kisa vadeli cozum
-Reklam-
0 oy
(48,482 puan) tarafından
olabilir krem veriyorlar 
0 oy
(91 puan) tarafından
Basur değil çatlak oluşmuş 
0 oy
tarafından
Tamda hemoroid canm bende hamileyken olmistu cok kotu bsey ya careside yok ktemden haric
(17 puan) tarafından
Kremle geçiyormu ki canım
tarafından
Geçmiyor cabm sadece hafifliyor
0 oy
tarafından
Canım inanırmısın kayınpederim şuan o yüzden yatıo yatakta yapmadığı şey kalmadı ameliyat demiş doktor ankarada olmuştu ama şuan tekrarladı 22 yıl önce olmuştu duphalac şurubu var emzirirkende kullanılır onu kullan yaa başka bişe bilmiyorum yaaa geçmiş olsun canım 
(17 puan) tarafından
Saol canım çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım rabbim haznesine çeksin inşallah zordur yaaa gördüğüm kadarıyla geçe kaça kadar uyanık kayınpederim bnm kocamdada vardı klonoskopiyle kontrol ettiler damar yırtığı falan varmı dye şükür bişi çıkmadı kayınpederimin kanaması çok ama allahım yardımcınız olsun inşallah
0 oy
tarafından
Kaysı hoşafı falan yap iç çorba sıvı şeyler tüket patates bulgur falan uzak dur bu ararlar geçene kadar 
(17 puan) tarafından
Lifli şeyler tuketmemem mi gerekiyor
tarafından
Canım onlarda kabız yapıo patates bulgur falann daha çok zorlanma diye söyledim zeytinyağıda iç hergün bi yemek kaşığı kadar
tarafından
Bide arkadaş söylemiş kartos gerçekten çok iyii basura
(17 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(2,837 puan) tarafından
Hindistan cevizi yağı sür canım o çok iyi geliyor 
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Doğumdan sonra oldu bende de kortos adlı bir krem var harika bir şey bana çok iyi geldi kullanmanı tavsiye ederim 
(17 puan) tarafından
Sende de çam kesiyor gibi bir şey oldu mu
(14,015 puan) tarafından
Afedersin ama kanamam vardı benim cam kesiği ne ki o acının yanında. Aldım hemen kullandım 2 gün içinde o kadar hafifledi ki ağrısı. Kabiz olmamaya dikkat et günlük tuvalete çıkmaya özen göster ama sakın ikinma 1 hafta sonra bana da dua etmeyi unutma :))
(17 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Çatlak canım o aynısı bendede var
(17 puan) tarafından
Peki ne uyguluyorsun ne önerirsin
0 oy
(5 puan) tarafından
dere otu çok iyi geliyor bi araştır derim. çiğ çiğ yiceksin tekrar bak bı gooogle dan geçmiş olsun
(17 puan) tarafından
Saol canim
0 oy
(910 puan) tarafından
Bebeğin kaç aylık yeni doğum yapınca bende de oldu kan geliyordu doğumda çok zorlandigimdan olmuştu sonra geçti canım tamamen bol su iç kati ağırlıklı beslenme kabız olmamaya bak kabız olmazsan erken gecer
(17 puan) tarafından
4 ay oldu canım doğum yapalı ama sezeryan oldum ben
(910 puan) tarafından
Eğer doğumdan önce böyle bir şeyin yoktuysa doğum yaptıktan sonra şiddetli kabızlık da böyle yapıyor canım bol su iç o bile çok ama çok faydalı olur
(17 puan) tarafından
Evet doğumdan sonra oldu elimden geldiği kadar içmeye calsiyorum iki gündür
(910 puan) tarafından
Korkma geçer canım kabızlık gecince o da geçiyor
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Genelde sıcak taşa oturun derler ama sen mutlaka dr git kanaman varsa yoksa daha da canin acır 
(17 puan) tarafından
Kanamam var canım malesef
(14,081 puan) tarafından
Ee kız ne duruyon gitsene eşini ara da gidin
(17 puan) tarafından
Eşim çalışıyor çalıştığı yerden hiç izin vermiyorlar gece çalışsaydı bu hafta gidecektim ama gündüz çalışıyorlar
0 oy
(324 puan) tarafından

Canım doğumdan sonra hem iç hem dış basur oldu bende bunun için doktora gidemedim kalça ultrasonu için çocuk doktoruna gittiğimde rica ettim bunları yazdi. Asıl önemli olan procto yazan krem, kan geliyorsa iç basur vardır benimde öyleydi procto yazan içe de sürülüyor çünkü. Anestol yazan ağrı kesici etkili lokal anestezi etkisi yapıyor.  Hamazinc yazan da pisikte falan  da kullanılıyor kanama durdurucu etkisinde var. Ben bu şekilde iyileştim umarım sana da iyi gelir. Procto yu düzenli kullandım diğerlerini pek kullanmadım.

image

(324 puan) tarafından
Bir de kabızliktan kurtukman lazım iyileşme izin vermez çünkü, bol su iç lifli gıdalar yemeye çalış. Duphalac şurup emzirirken de kullanılıyor onu da deneyebilirsin
(17 puan) tarafından
Emziriyorum bunlar bir sıkıntı yapmaz dimj
(324 puan) tarafından
Yok çocuk doktoru yazdı direk ben de emziriyorum
(324 puan) tarafından
Aşıya gittiğinde hemşireye de danış istersen
(17 puan) tarafından
Bir hafta oldu yaptıralı 2 ay sonra diğer aşi
0 oy
tarafından
Fissur olmuşsun canım yani çatlak. Makat çatlağı öyle oluyor. Hemoroid ve çatlak böyle kesik gibi acıyor. Sıcak suya otur en azından bı eczaneye danis
(17 puan) tarafından
Saol canım
0 oy
(63 puan) tarafından
Kremi ve fitili var canım eczaneye sorabilirsin 
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Ay o bende de var teharetlenirken ılık su kullanıyorum o  biraz iyi geliyor kabız olmamaya çalışıyorum  biraz azaldı gibi tuvalete gitmeye korkuyordum ben
(17 puan) tarafından
Bende ya neler yemeye çalışıyorsun ne iyi ne kötü geliyor
(3,702 puan) tarafından
Valla patates pilav işte kabız yapan şeyler yeme bol meyve şeftali kayısı meyvesuyu falan  biraz daha iyiyim
(17 puan) tarafından
Çok saol canım teşekkür ederim bol bol da şu içmek gerekiyor diye araştırmıştım sana da geçmiş olsun bu arada
(3,702 puan) tarafından
Aynen öyle teşekkür ederim sana da geçmiş olsun
(17 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 134 göst.
0 oy
3 cevap 576 göst.
16 Şubat 2020 Aile kategorisinde rabii.a (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 220 göst.