0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kimi 2 diyo kimi 3

Kimisi de hiç yapamazsın diyo. Olur mu öyle şey kuzularim? Oğlum 2 yaşını geçti. Bu gebeliğim de Şubat ayına denk geliyor.

10 Cevaplar

0 oy
(12,509 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Kızlarım arasında 3 yaş 3 ay var yaptım canım ssvd.

Bi arkadaşım 1.5 yıl ara ile yaptı.

Normalde en az 2 yıl öneriliyor.

Yapamazsın diyenlere çünkü bunu Dr lar dayatıyor. Devlet desteklemiyor bunu. Destekleyen Dr lar var özellerde vs.. yaygın değil sadece ülkemizde malesef. 
(12,509 puan) tarafından
Birinci Dr apt.allığı diyebilirim. Detaylı anlatsam roman olur valla :) 40 haftam doldu diye yatışım yapıldı. Sancım açılmam yoktu. Epidural verdiler direkt sonra suni. Hiçbir şey hissetmedim. Dozu çok fazla imiş. Kötü oldum sonra midem felan bulandı. Uykum geldi gözlerimi açamadım.. Sanırsın doğum değil ölüm :) Br süre sonra kendime geldim. Yürümek istedim izin vermediler. Açılmam ilerledi birkaç saatte 4 cm oldu. Fakat Dr geldi ve bebeğin başı şiş çıkacak felan dedi korkuttu. Acil sezaryen dedi. Beklemek istediğimi söyledim. Bundan sonrasının sorumluluğunu ben almıyorum dedi. O öyle diyince korkularım arttı. Bebeğime bir şey olmasın diye kabul ettim. Fakat her şey yolundaymış. Ben ameliyathanede de baya kötü oldum ikinci kez epidural verdiklerinde hem de çok kötü. Kaldırın beni dedim çok kötüyüm dedim başlıyoruz dediler. Hiçbir şey hissetmiyordum konuştuğumu bile. Sonra bayılmışım.. Uzun uğraşlar sonucu ayıltmışlar. Çok şükür ikimizde sağlıklıyız. Doğumdan sonra da sıkıntılar oldu ama geçti..

Kesinlikle normal doğumu tavsiye ediyorum iyi bir dr ile. Kesinlikle. Ekstra bir şey yapmadım. Sadece son ayımda düzenli olarak yürüyüş yaptım, plates yaptım, squat, kegel yaptım, sıcak suda kaldım. Böyle :)
(48,459 puan) tarafından
iyikide bisey yapmamissin ☺️
(237 puan) tarafından
Sareslemom ins cok istiyorum. Benim ilki 41 haftayı doldurdu. Gelmiyordu. Ayri ayrı doktora göründüm normal olmaz dedi, ebe de baktı olmaz dedi.

Ancak önceki kontrollerde çatı muayenesinde sıkıntı yoktu. Işte ne şancı vardı ne de kanala duzgun girmemişti. Kilolu da gözüküyor dedi. Aniden sezeryan yaptılar. Hayırlısı olsun.
Inş ikincisi normal olur.
(12,509 puan) tarafından
İnşallah canım
(12,509 puan) tarafından
İkbal ❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(241 puan) tarafından
Benim 5 yıl geçti aradan doktor çok riskli ve çok pahalı dedi .. tekrar sezeryan oldum bende 
(12,509 puan) tarafından
Çok riskli değil :) öyle söyleniyor sadece çünkü kolaylarına geliyor saat belli zaman belli planlı sezaryen doğum. Rüptür riski %0,5. ACOG mükerrer sezaryenin ssvd den daha riskli olduğunu söylüyor üstelik :)
(241 puan) tarafından
Tamamen doktorun kendine guvenmesine bağlı bence iyi bir doktorsa yapar cnm .. iki yıl geçince
(12,509 puan) tarafından
Kendisine, gebeye ve gidişata bağlı ☺️☺️❤️
0 oy
tarafından
2 yil dedi doktor bana
0 oy
(6,204 puan) tarafından
2-3sene ara olmasi lazim ve riskli bu riski de hic bir doktor almaz eger siz bu riski kabul ederseniz de size kagit imzalatirlar
0 oy
(680 puan) tarafından
Canım benim kuzenim uzman docent kadın doğum doktoru bir yıl önce sezeryan olan hastasına bir yıl arayla normal doğum yaptırdı ve oldu doktorla alakalı bir şey 
0 oy
(1,717 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hiçbir zaman yapamazsın. Benim aradan 14 sene gecti. 54 gün önce dogum yaptım. Bebek neredeyse normal dogum oluyordu beni acil sezeryana aldılar. Normal dogum gibi sancı cektim alttan muayene etti doktor bebek geliyor acil hemen dedi. Sezeryan oldugun için o risk göze alınmaz dedi, bebek için degil ama senin için riskli dedi 
(191 puan) tarafından
Hic bir zaman.yapamazsin ne demek. Yapan yapiyr bunun ornekleri cok var hatta 3 sezeryan.snrasi normal dogum uapan var yanlis yonlendrmeyn bu konuda cok arastrma yaptim bn . Bazi doktorlar riskli buluyr bazzilarida gdiisata gore dogurtabiliyr
(1,717 puan) tarafından
Vallah ben kac doktora sordum devlette olmaz dedi. İlki sezeryan oldugu için dedi. 2 sezeryan oldum 3cüyü yeni yaptım. Ben doktorların dediğini söylüyorum. Özelde yapar belki devlet hastanelerinin olmaz dediğini özel hastaneler neden kabul ediyor. Demek onlar için anne önemli degil para önemli. Benim aradan 14 sene gecmiş eger Oluru  olsaydı devlet hastanesindeki doktor tmm normal dogur derdi. Birde ben normal dogum sancısı cekmeme ragmen ve bebegin kafası geliyor diyerekten sezeryana alındım
(191 puan) tarafından
Tmm cnm devlette yapmiyrlar zaten ozelde doktorla ryapiyr
(191 puan) tarafından
Canm devlege bagli hastane ve doktorlar oldgu icin herangi bi risk almiyrlar. Ozelde ki doktorlar her doktordan bahsetmiyrm bu is alaninda uzamn olanlar yaptiriyr. Hci bir zaman yapamazsin demen.yanlis. cnku yapan yapiyr. Sende yapabilirdin belki ama kabul edilmemis. Cati si dar olanlar yapamiyr. Ama catyla alaksiz bebekle alakali bi durum olursa ilk dogumda ikinci dogumda ona gore deneniyr
(191 puan) tarafından
Ama cok pahali .
0 oy
(1,165 puan) tarafından
İlki nede sezaryen oldu peki şunu için soruyorum acilman mi olmadı. Acilm sorunu varsa zor oluyor çünkü. Ama acilmn olursa iki yıldan sonra olur insallah
tarafından
Cnm doktor catin dar dedi. Bende dayanamadim sanciya. Birde meryem Ana eli otu almıştım. Onu da yapamadım. Bunda alayım da deneyim diyorum
(1,165 puan) tarafından
Bence sen iyi bı doktor bul durumun iyise. Eğer hızlı açılma olurs yapabilirsin inşallah ** acilmn olmazsa zorlama çok yipranirsin. Benim arkadaşım zorla normal doğum yaptırdı ama bir sürü yırtık dikiş gerek yok bu kadar zorlamaya. Eger doktor kontrolünde son haftaya kadar beklersen belki hızlı acilman olur doktorunda iyise güzelce dogurursun. Bu şekilde doguranlari da taniyorum
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Yapılıyor canım bizim bi tanıdık 4 sene sonra yaptı 
0 oy
(223 puan) tarafından
Bende sezeryan doğum yaptım 5 yıl doğurmayı düşünmüyorum şayet 5 yıl sonra istersek yine sezeryan olsun isterim:) Yine de Allah bilir yarın ne olur bilemeyoz
0 oy
(947 puan) tarafından
Benim annem 4 yıl arayla sezeryan arkası normal yapmış.  Ben günüm geçtiği ve pisligimi yuttuğum  icn sezeryan oglan kardesim de sıkıntı yokmus normal olmus . Olabiliyor yani cok kiside duydum sezeryan arkasında  normal 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 31 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 336 göst.
23 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Ayse~ (359 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 505 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sadece sen ❤ (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 548 göst.