0 oy
1,103 göst.
Aile kategorisinde (163 puan) tarafından
Bi kaç sat önce bir post açtım  duymadığım hakaret kalmadı  insanları  yadırgamayın  yarın öbürgün imtihanınız olur. Ben   çok güzel düzgün bir piskolojiye sahip değilim malesef  küçüklükten beri  hep baskı altında kim ne dese  tamm  diyerek büyüdüm   evlendikten sonra dahada kötü oldum.  Ne yaşadığımı bilmiyosunuz .  Ben şanlı urfada yaşıyorum burada  polise gitmek  veya televizyona çıkmak gibi bir imkanım yok boşanmak yok gelinle girdiğin evden kefenle çıkarsın anca mantığı var  aylem ne yaşarşam yaşayım arkamda duracak  insanlar değiller. Hep  korkarlar  el alalem ne der diye  kayınbabam 'dan çok korkardım  hep döverdi eşime dövdürürdü. konuşma hakkı tanımıyordu bana herkes  benim hakimda istedigi kararı alırlar dı.  Eyer ses etsen seni boşarız kız bizim yüzünü geç adını bile duymasın sen boşanirsan seni yaşlı birine verirler  sen evlenene kadarda nenem gil anneni döver senin kızın kadın olup oturmadı diye  kızımı aldılar verdim sesimi çıkarmadım. İster korkak diyin ister anne olamamişsin diyin  benim gücüm onların karşısında durmaya yetmezdi 

27 Cevaplar

+5 oy
(15,370 puan) tarafından
Kimse.kusura bakmasın herkesin yaşantısı yaşam şartı ve bölgesel. Olarak bulunduğu yer bir değil seni çok iyi anlıyorum genelde doğu tarafı bu şekildedır evlendin mi artık bosanmak yoktur elalem ne der buna çok takarlar. 

Herşey yazıldığı gibi yapılsaydı şimdiye kimsenin sıkıntısı kalmazdı ama malesef bazen ya çocuk unda başka bişey elin de kelepçe oluyor 

Bakma sen burda yazmaları kolaydır insan yaşamadan bilemez neyin ne olduğunu hayat bazılarına güllük gülistanlık gibi gelebilir ama malesef hayat dedigin dikenli bir gül gibi her dokunduğunda batar canını yakar. 

ALLAH HERKESE YARDIM ETSİN KADIN OLMAK HEP ZORDU 
(140 puan) tarafından
Yaa gerçekten o kadar geri kafalı insanlar var hepsi için söylemiyorum bende doguluyla evliyim hatta doğuya yerleşme durumumuz var ama bana bunları yaşatan bir kaynana ve eşi asla affedipte 3.cocuguda yapmam hee tamam bosanmayalim ama o kocayada karşılık yapıp çocuk getirmek cooookk büyük bir hata. Korunmayı bilmeyen yoktur herhalde icimizde o yüzden ben bayanda da hata buldum kimse onu lincleme peşinde değil ama kendinde de hata var..
(223 puan) tarafından
Dogunun adı çıkmıs 9 abende doğuda yaşadım ama böyle birşey görmedim anlaşmayan boşanıyor.  Devir degisti yok ki böyle anlatılan bir dünya.
(140 puan) tarafından
Varmış demekki canım aralarinda hala geri kafalı insanlar
(7,744 puan) tarafından
Aynen ya ne olsa doğuda böyle halbuki hiçte öyle değil Urfa dışında
(223 puan) tarafından
Heryerde herceşit insan var canm onlara kendini yem etmeyip dimdik ayakta durmak lazım.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun halâ mı var bu tür baskılar.   Vay be ne zor kurallarınız varmış 
+1 oy
(13,266 puan) tarafından
Canım burada zaten herkes kendi başına bir Herkül herkes yargılama derdindeler
+1 oy
(449 puan) tarafından
Boşanıp çocuğunu mu aldılar cnm elinden
(163 puan) tarafından
Hayır doğurduğum gibi kaynanam benden alip kendi büyütü kızımda haliyle beni annesi olarak görmüyor
(449 puan) tarafından
Okudum postunu. 8 yaşında şuan. Sana anne demiyor mu
+1 oy
(8,082 puan) tarafından
Bak canım arkadaşım şuan burada hür bir şekilde kendini ifade edebiliyorsan sosyal medya mecralarını kullanabiliyorsan aklın ve psikolojin bunları anlatmaya dile getirmeye yetiyorsa çocuğuna sahip çıkmaya ve kimseye bırakmamayada yetebilirdi açık ve Net.
(8,082 puan) tarafından
Yargılamıyorum düşüncemi paylaşıyorum herşeye linç demekten vazgeçin lütfen.
(15,370 puan) tarafından
Her yazılana da linç demeyin ben senin yanlış anladığın noktayı düzeltiyorum
(8,082 puan) tarafından
Şimdiki zaman için mücadele edebilirsin çocuğunla birlikte psikoljik destek alabilirsin üzülmek ve kabullenmek senin hiçbir işine yaramaz en azından bundan sonrası için mücadele verebilirsin
(8,082 puan) tarafından
Şuan üzülüyor tamam haklı bende çok üzülürdüm ama sadece üzülmek ne yazıkki ise yaramıyor birşeyler yapabilir şuan gayet aklı başında paylaşımlarına göre. Yanı bu çocuk hep 5 yaşında kalmicak 20 yaşına geldiğinde benim için naptın ne mücadelesi verdin diye geçer hesap sorar haklı olarak.
(15,370 puan) tarafından
Bu saatten sonra susmasın zati ezdirmesin kendini artık çocuk değil
0 oy
(490 puan) tarafından
biseyleri yaşamadan dışardan konuşmak çok kolay geliyor malesef insanlara anca başlarına gelince biseylerin farkına varıyorlar herkes kendi çektiği sıkıntıyı derdi kendi bilir 
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Postunu görmedim şükür şimdiye kadar kimseyi linclemedim 

ALLAH yardımcın olsun ne diyim
0 oy
(5,201 puan) tarafından
Valla bnde linçlemedim hatta okudum çok üzüldüm dua ettım gerçektn çok linç li yaklaşyorlar dün bnde bi post açtm bi dövmedikleri kaldı 
0 oy
tarafından
Ne kadar zor bi hayat yaşamışsın resmen cahiliye dönemi gibi. İsyan etme hiç, bunlar imtihan şuan ne durumdasın biraz daha iyi mi? Sana zulmedenlere Allahın zulümü daha ağrıdır elbet hakkını Allaha bırak 
0 oy
tarafından
Herkesn bi ayrı  bi imtihani var imtiha  dunyasi Rabbm sana yardm etsn cok uzuldm
0 oy
tarafından
Yeni gördüm postu saçmalamış bazileri buyuk laf edicegine buyuk ekmek yesin oyle oturdu yerden yazmak kolay soyleydi boyleydi diye klavye delikanlıları 
0 oy
tarafından
Aynen cnm kimse kimsenin ne yaşadığını bilmeden kafasına göre konisuyor laf olsun torba dolsun der gibi  kolay sanıyorlar ayrılığı  kimse ayrılmak için evlenmez .ztn öyle bı dediniz varsa gecinemezsem ayrılırım die nie evlendin  kendini deneme tahtası olarak mi görüyorsun.heryerin örgü adeti başka tabi devam eden yerler vardır mutlaka  evlenince kendi ailenden çıkıp başka bir hanenin içine giriyorsun onlarada ayak uydurmak gerekir senin için demiyorum genel konuşuyorum eşini sevip gittiysen esinide bir anne doğurdu ve sevmesende saygı duymak gerekir. Kime kimsenin yaşantısını görmeden konuşmasın evt karşıdan kolay geliyor ama işin içinde okunca işler değişiyor. 
0 oy
(120 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki aile baskısı nedir çok iyi bilirim 16 yaşında bende görücü usulü sevmedigim bir adamla evlendim   eşimi insanı olarak severim ama hiç bit şey hissetmiyorum ona karşı karakterlerimiz çok zıt ve ailesine bağlı kazandığı bütün para ailesine veriyor  hiç birsöz hakkım yok  ailesi iyi mi desen ruh hastası insanlar   herkes bir şeyle imtihan oluyor işte bu hayatta Allah yardımcın olsun canım çok üzüldüm 
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Burada yazanları dikkate alma. İnsanın psikolojisini iyice bozarlar. Sen bol bol dua et canım. Ve çocuğunla hep vakit geçir hep sevdiği şeyleri yapnaya özen göster sana karşı ilgisi alakası artsın. Böylelikle sana sevgisi daha çok artacak. O kayınvalidene gelecek olursam da Allah ıslah etsin. Cehennemde yanacak haberi yok 
0 oy
tarafından
İnsanlar yasadıgı seyler hakkında yargı dagıtmaya bayılırlar herkesin hayat statusu bir dehıl ama goruyorum ki boyle insanların beyin namına bırseyı kalmamıs Allah yardım etsin canim Rabbım merhamet versin 
0 oy
tarafından
Seni sert bir dille  eleştirenler, umarım ileriki zamanlarda evlatlarını o yörelerden evlendirip evlat hasreti çekmezler 
0 oy
tarafından
Bende Urfa'da yaşıyorum bizim aile hiç öyle değil.hepsi de öyle değil sizinki degisikmis. 
0 oy
tarafından
Kizin bugudugunde oldugu gibi anlat canin eminm senin tarfini tutcktr nasil insanlar varya  kadinlari hice sayan töreler lanat olsun 
0 oy
tarafından
Bunlar linclerle bacım güzel kalbli olmak için insan olmak lazım
0 oy
tarafından
canım biraz postlarını inceledim gerçekten hikayene çok üzüldüm inan. insanların neler yaşadığını neler çektiğini bilmeden yargılamak doğru değil, olan olmuş yaşanan yaşanmış bundan sonra herşeyi yoluna koymaya bak kızınla kaliteli vakit geçirmeye çalış, hamileymişsin de üzüntüden stres den uzak dur ekiler bebişi, allah kolaylıklar versin 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 111 göst.
1 Ocak 2023 Aile kategorisinde clk38 (1,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,120 göst.
1 Haziran 2020 Aile kategorisinde Kartanem (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 375 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 95 göst.