0 oy
668 göst.
Aile kategorisinde (13,203 puan) tarafından
Kızlar baya uzun oldu okumak istemeyen haberi olsun okuyan da hakkını helal etsin. Artık canıma tak etti eşim de bugün bildiğin boynu bükük ezile büzüle söyledi. Kadın tamamen pinti. Beni eleştiren çok olacaktır farkındayım ama benim için aşırı önemli. Ben geçen yıl aniden işsiz kaldım. Tazminatımı falan aldım. Eşim de yaş 33 bebek istedi. Ben de tamam dedim. Hazır evdeyken ertelemeyelim dedim. Neyse 4 ay sonra hamile kaldım Allahın izniyle. Kadın zaten işi bıraktığımdan beri burnumdan getiriyor ki kızı öğretmen atanamadı eşi üzerinden geçiniyor. Yemek birdi kendi ayırdı öyle böyle. Neyse bu benim zaten işime geldi. Faturalarımızı hep kendimiz ödedik. Ama kışın pandemide benim tazminat eridi. Doktor tahlil falan. Eşimin 10 yıllık işi bozuldu. İnanılmaz sıkıştık. Kendi annem hep destek olmaya çalıştı çalışıyorda. Bebeğin odasını yapıyoruz alınacak mecbur dedi her iki anne de. Kendi anneme diyemedim tazminat ezildi diye. Çünkü çok harcandı bebeğe kırk kere dedi odasını da alayım yine de o kadına müdağna etmeyin eşim ezilmesin diye sustum. Eşim annesinden BORÇ ile odasını sipariş verdi. Boya badana için diğer görümcemden borç aldık sağolsun çok destek oldu temizliğimi bile yapıyor. Yine paranız var mı demedi. Neyse kayınvalidem eşimi çekmiş buğün benim bebeğe takı sözüm var onun parasını borcunuzdan düşeyim. Siz çok harcıyorsunuz geçinemiyorsunuz heralde. Ki ekmek parası yok bu ara evde. Çarşının pazarın yolunu unuttum. İşte tazminatı ne yaptınız falan. Bebeğe gram birşey yapmadı örgü dahil. Eşim aşırı üzülmüş nasıl söyleyeceğini bilemedi. Ki düğünde de asla yardımcı olmadılar eşimle kendimiz yaptık yine babam destek oldu. Çünkü annem başım öne eğilmesin eksikli kalmayayım diye elinden geleni yapar. Yine aynısını yapıyor kayınvalidem. Eşime eğer düğünde ki gibi aileme karşı beni küçük düşürecekse torunu unutsun diye rest çekmeyi düşünüyorum. Lütfen yapmak zorunda değil diye eleştirmeyin. Ailem yapınca onun yapmaması varken ailemi kullanmaya giriyor. 

7 Cevaplar

0 oy
(8,898 puan) tarafından
Benim annem evinde iki tane yumurta varsa birini bana getirir.. ama kaynanamda iki yuz koli yumurta da olsa btanesni getirmez.. benim eşim de herşeyin farkında soğudu ailesinden o da bende.. daha neler neler var bu sadece basit bir ornek.. ama işte anne baba atamıyorsun satamıyorsun goruşuyorsun yine..

Insanın zoruna gidiyor hemde çok ama yapacak bişey yok.. 
(13,203 puan) tarafından
Sorma eşim dünyalar iyisi asla pişman değilim evlendiğime. Sus sus 8 yıldır yeter demek istiyorum biraz gözü korksun hesabı aslında. Şu saatten sonra o takıyı yapsa nolur yapmasa nolur gönlümü kırdı bir kere. Düğünde de eşim yaptı zaten takımı.
(8,898 puan) tarafından
Valla kusura bakma cnm ozur diliyorum ama bu devirde ....... yaranıyor. Hep bunu soylemişimdir. Sessiz olmak susmak bi işe yaramıyor daha çok eziyorlar. Eltimle kaynanam bir ara birbirlerne girdi kustuler, eltim bunlarn ağzına etti resmn, ama şmdi o kdar iyiler ki hayret edersin.. deveye diken insana ... ben hep bunu savunurum.kim ne derse desin. Bnde sessizim..kırgınlklarmı hep içimde yaşarm.. dun ağlayp bana kotuledği eltimle bugun can ciğerler.. insanın çok zoruna gidiuor.. kzımı bile 2 3 ayda bir anca goruyorlar
(13,203 puan) tarafından
İşte buna inandım artık ben de. Tüm sorunumuz ekonomik tep trip hep tavır. Zaten o kadar vicdansız değilim torunu dur gözü korksun. İşte bu devirde......
(8,898 puan) tarafından
Dene bnce en fazla bi kaynana kaybedersin :D
Ama eşin uzulecek onu da hesaba kat ://
(13,203 puan) tarafından
O da artık gözden çıkardı maalesef.
-Reklam-
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Esini daha fazla uzmek istersen cek restini, ama ne olursa olsun annesi babasi onlarda...bisey yapmadi diye gostermezsen oda beni param icin mi sayiyorsunuz der. Zoeuna gitmeaini cok iyi anliyorum, ama gostermemek yanlis olur, yeri gelince kirginiliginizi dile getirirsiniz. Taki parasini da kabul etmeyin olmadi, borcunuzu oderken hepsini ödeyin eliniz bollasinca, gerek yok deyin belki o zaman anlar
(13,203 puan) tarafından
Canım inan sorun maddiyat değil manevi olarak yordu bu konu beni. Kayınpederim rahmetli oldu o olsaydı böyle olmazdı zaten. Eşim bu konuda kırılmaz bana çünkü tüm gerçek nedir biliyor.
(6,978 puan) tarafından
Ben anladim canim seni, ama kayinvaliden oyle anlamak iateyecektir buyuk ihtimalle. Hakkiyken haksiz duruma dusme bence bosver göster,  torunu  sonucta. Yinw de siz bilirainiz tabi
(13,203 puan) tarafından
Gözü korksun o kadar asla vicdansız değilim. Aileme rezil edecek yoksa beni.
(6,978 puan) tarafından
Bilemedim canim, hakkinizda hayırlısı olsun
(13,203 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağol
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Takıldığım konu ney biliyor musun madem çok sıkışıksınız niye oda alıp boya yapıyorsunuz bunların hiçbir acelesi yok bir beşik alsanız yeter size başlangıçta. Borçla oda mı alımırmış. 

Kayınvalidene gelince o da çok yanlış tavır takınıyor Malesef pinti insanın bereketi de oşmaz
(13,203 puan) tarafından
İşte bereketi yok verdiğinin de aldığının da olmuyor. Odayı herkes yapmış bizim de olmalıymış dedi her iki anne de evim de 8 yıllık boyaydı mecbur lazımdı. Eşimin alacağı var eski iş yerinden zaten onla olan borçlarımızı kapatacağız 1-2 aya.
(3,458 puan) tarafından
İnşaallah....
(13,203 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Yani rest cek tabi ama illaki tartisma yasicaksin ve bu lohusalik donemine gelicek olan sana olacak bence kendini toparladiginda restini cek bebek 2 3 aylikken
(13,203 puan) tarafından
Yok canım rest çekmezsem peşin aileme küçük düşürecek beni. Eğer annemin kulağına giderse doğumu evimde yapmama bile müsaade etmez. Eşimin üzerinden göndercem zaten haber.
0 oy
tarafından
Çocuğu işinize karıştırmayın derim zaten eşiniz durumun farkında çok ofkelisiniz ki yerden göğe haklısınız ama resti çocuğu kullanarak yapmayın. Rest çekin elbette görüşmeyi azaltarak mesafe koyarak siz çocuğu koz olarak kullanacaksiniz o da kullanacak çocuğu arada bırakmayın maalesef o kadın onun babannesi hatta siz gözüne sokmayın torunu seven baştan sergiler sevgisini onun torunu gördüğü yok doğduktan sonra sakinmadiginizi görünce torununa olan ilgisi sizi kizdirmadigi icin düşecek 
(13,203 puan) tarafından
İşte zaten torununu içten sevecek insan madem oda alınacak diyor paranız yoksa der hediyem olsun. Maalesef torunu alet etmezsem başedemem alt üst oturuyoruz başka şeyden gözü korkmaz ki kaldı ki o kadar vicdansız değilim ama gözü korksun. Diğer görümceminki uzakta bir de bundan gözü korksun alt üst görmeme korkusunu. Keşke öfkem 1 günlük olsaydı da susabilseydim maalesef 8 yılda gayet doldum.
tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah ise yarar yonteminiz ama belli ki kadının kişiliği bu. Dünya malına tamah ediyor. Bekle gör böyleleri hep sevmediklerine muhtac olur
(13,203 puan) tarafından
Ben de o kadar vicdanlıyım ki bakarım inan. Eşimin anasıdır derim. Amin inşallah canım yarın eşimle konuşacağım hayırlısı ile.
tarafından
Hakkınızda hayırlısı olur inşallah
(13,203 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Canım benimkilerin bitane iğnesi bile olmadı yani eşimin ailesinin doğum yaptım hamileyken ksyinbabama dedesi neyse torununun beşiğini ya da bebek arabasınıda sen alırsın dedim yok öyle birşey dedi zoruma gitti daha da birşey istemedim doğum yaptım ne kaynanam ne ksyinbabamin bir TL bile taktiklarini görmedim çocuğuma kaynanam gitmiş pazardan bitane kötü bir pazarin gözünü çıkarıp getirdiği kıyafeti vardı doğum için tek hediye ailem herşeyimi yaptı parami dersin valiz valiz kıyafet altın ve de benim çocuğum 4 yaşını geçti bn ona doğru düzgün kıyafet bile almadım hep babam aldı bu yaşına kadar hala da öyle o beşikle bebek arabasını babamdan isteseydim alasını alırdı hemde bı sefer dememle şimdi kızıma hamileyim hergun soruyorlar bebeğe şunu da alalım bunuda alalım bu yeni çıkan isimli hastane çıkışlarındn yaptıralım sepet beşik aldım onun içine yatak yaptırmış daha kıyafeti şunu bununu takisini parasınida ayrı yaparlar insallh kaynanamda 2 tane yazlık kıyafet göndermiş oysa ki görümcemin kızlarına herşeyi yapıyor yapsın umrumda değil ama benim oğlumda oglan çocuğundan olan İlk torundu evin tek oğluydu benim ailemin aldıklarını bana yaptıklarını gördükçe çok kıskandı senin ailen zaten yapıyor dedi hatta abimle kardeşim memleketten çocuğumu görmeye gelince çok kıskandılar abin evlensinde çocuk yapsın babanda onunkini sevsin dedi daha neler neler halbuyse eşimin ailesine bakanda biziz her sıkıştığında bizden isterler ama benim çocuğuma yaptığı muamele hiç iyi olmadı bn yinede sevdirdim 
(13,203 puan) tarafından
Kız borç verdi zaten sonradan burnumdan getiriyor. Ailem zaten şehir dışında gelin yanımıza diyor haklı olarak. Dediğin gibi olsa üstüne para isteyecek. Ya görür o zaten çocuğu da maksat gözünü korkutmak. Şuan başka birşeyden anlamaz çünkü.
(13,203 puan) tarafından
Yaa işte asıl cahilliği temizliğimizden yapıyoruz. Saklayan kerizleyen olsak rahat oluruz.
(2,054 puan) tarafından
O zaman ailen gelsin kalsın ya da yakınsa sen git bende zannetim verdiğini almayack anne babanın evladına yaptığı borç mu olur işte maalesef ki böyle insanlarda olur böylesinden zırnık birşey almayacksn insanoğlu parayı evladı için kazanıyor insallh biz böyle olmayız
(2,054 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bu devirde kocandan bile kenarda gizli biraz gizli paran olacak hayatta herşey var ne olur ne olmaz
(13,203 puan) tarafından
Ailem gelecek annem bakacak hayırlısı ile de onlar geldiğinde beni rezil edecek. Onun için eşeğimi sağlam kazığa bağlamak istiyorum. Eşime de diyeceğim ya bunu söyle ya da ben gidiyorum anamda doğurcam. Bak bakalım kim iyi gelin kim kötü. Biz de öyle görmedik canım evladın ana babaya ana babanın evlada borç verdiği yoktur ama bunlar bir ekmek alsan parasını verirler alırsan isterler. Ki ramazan günü şahit oldum. İyi olan görümcemin oğlu 8-9 yaşlarında sucuklu ramazan pidesi çekti canı diğer görümcem yani teyzesi markete falan gitti o gün gelirken sucuk almış yapılsın diye. Kız sucuğun parasını istedi anasından anası da verdi ya. Ölsem unutmam. Ki hep beraber yedik. Ah ben neler gördüm de. Bu rest geç bile kaldı. Eşim sağolsun gözümün içine bakar.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 659 göst.
17 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 592 göst.
0 oy
5 cevap 121 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hnimasln (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 446 göst.
28 Aralık 2021 Diğer kategorisinde SibelTimucin26 (66 puan) tarafından soruldu