0 oy
1,391 göst.
Aile kategorisinde (75 puan) tarafından

Kızlar ablam 2 yıllık evli ve evlendiginde kocasina ben çocuk istemiyorum beni kabul ediyorsan böyle et demiş eşi seviyo ablamı kabul etmiş ama esininde icinde hep cocuk isteme arzusu varmis arada bir çocuk konulariyla ilgili seyler konusurlarmis  kızlar ben gebeyim diğer  kardesiminde çocuğu var ablam hep bize sizin yüzünuzden bu adam beni birakicak buda öyle şeylere ozeniyo ben öyle şeyler yapamam diyo bizde ablamıza sen sagliklisin çok şükür evlenmek demek yuvaya meyve getirmek demek sen hasta olsaydın biz niye yigenlerini sana gosterelim hem esin çok iyi biri neden ona çocuk vermiyosun böyle şeyler ayıp değil seninde hakkın anne olmak diyoruz bize bana gozukmeyin cocuklarinizi gostermeyin diyo bizde niye evlendin ozaman diyoruz yani ablamin esinin ailesi surekli niye çocuğunuz yok diyolarmis hiç sorunları yok şükür ama ablam istemiyo yapamam öyle şeyler diyo kesinlikle ciddi 

33 Cevaplar

+5 oy
(8,080 puan) tarafından
Bunun kararını sadece ablan ve hayat arkadaşı verebilir 3. Şahıslar değil. 
(8,080 puan) tarafından
Napti ki çamur attı orayı anlamadım canim
(75 puan) tarafından
Bebelerinizi göstermeyin
(12,776 puan) tarafından
Bu çamur atmak değil ki tmm görmez sin olur biter de bosver in yapmak istemiyor ise anne baba olmak Bi evlat getirmek dünyaya büyük sorumluluk
(75 puan) tarafından
Tmm biz göstermeyiz ama dışarda dolu var
(12,776 puan) tarafından
Bosver sen he he de geç yap çocuk VS deme enişte de öyle kabul etmiş kadın başka söylemiş
-Reklam-
+3 oy
(9,283 puan) tarafından
Ablanı bulsam alnından opucem kadın kendını bılıyo zorla bu ınsana cocuk yaptırılmaz cocuga da zıyanlık ablana da sımdı kızım 1 yasında ama ınan bana gore degılmıs cocuk bakmak dedırttı.Hamdolsun varlıgına ama eskıye donebılsem yapmazdım. Herkes cocuk bakmak zorunda degıl coxuk ıcınde evlenılmez
(75 puan) tarafından
Biz yap demiyoruz zaten o bize bebeklerinizi gostermeyin diyo esinin aileside niye bebek yok diyomus tmm onun karari ama biz bebekler yüzünden ablamizi goremicekmiyiz yani
(9,283 puan) tarafından
Siz demiyonuz ama dıyenler var canım ablanla enıstenın bu konuyu asması lazım sızle ılgılı degıl
(75 puan) tarafından
Ama biz üzülüyoruz hamile kaldogimda naptim ben ablam üzüldü dedim kendime bunu niye dedim ben kendime hala anlamiyorum
+2 oy
(1,265 puan) tarafından

Eyer dogal korunuyorlarsa adam boşalsin gitsin :D

Şaka bi yana kuzum ablam niye istemiyor 

(7,935 puan) tarafından
Güldürdün beni canım :)
Bende onu sordum demin kazayen hamile olursa napmayı düşünüyor diye :)
tarafından
Valla buna güldüm  artı veremde  artı  yok :)
+1 oy
(6,200 puan) tarafından
Kimse cocuk yapmak icin evlenmiyor ve buda onun karari esi oyle kabul etmis kimseye laf dusmez
(75 puan) tarafından
Biz saygı duyuyoruz ama o bize bebeklerinizi gostermeyin diyo bizde niye diyoruz gelmeyin evime diyo
(6,200 puan) tarafından
Tamam gitmeyin sizde o kendisi zaten illaki yazacak size
(75 puan) tarafından
Ama sence de eşi sorun çıkarmaz mi sonuçta ailesi surekli sorup duruyomus
(6,200 puan) tarafından
Esi kabul etmeseymis o zaman silah zoruyla evlenmedi ya
(75 puan) tarafından
Aynen surekli kavga ediyolar
0 oy
tarafından
Ablanin ruh sağlığı yerinde degil bence
(9,283 puan) tarafından
Cocuk ıstemedı diyemi
tarafından
Yok cocuklarinizi bana gostermeyin sizin yuzunuzden esimle aram bozuluyor dedi icin
(9,283 puan) tarafından
Hee ama oyleyse de oyledır kuzum adamınkı hata madem ıstıyeceksın nıye evlenıyosun
(75 puan) tarafından
Evet madem bizim çocukları goruceksin niye istiyosun çok zor durum
0 oy
tarafından
Evlilik çocuk demek değil ki bazı kadınlar gerçekten buna hazır hissetmiyor ablanı anlamıyorsan da hisset acaba ne düşünüyor diye belki yetemem veya bakamam diye korkuları vardır üstüne gitmeyin bebek ağlayınca yanında tutmayın emin ol ister zamanla 
(75 puan) tarafından
Yoo asla istemiyo yapmam oyl3 şeyler vucudumu bozamam ben diyo ama bize niye kizyo girmek istemiyorum diyo
tarafından
Vucudu için mi istemiyor neyse küfür etmşycem
(75 puan) tarafından
Tmm istemesin ama bizim bebeklerimize gostermeyin bana diyo esime gostermeyin diyo bu çok saçma tmm hastalığı olsa ayıp dicemde oda yok
0 oy
(143 puan) tarafından
iyide sizin ne suçunuz var yok mu olacaksınız çocuğunuz var diye dünyada tek çocuk sahibi de siz degilsiniz arkadaşınin cocugunu görür yine özenir ablan psikoloğa gitmeden cocuk mevzusunu aşamaz bence 
(75 puan) tarafından
Evet biz ablamızı seviyoruz onu görmek istiyoruz onada çocuk yap demiyoruz zaten o bize gostermyin diyo öyle diyince bizde ama sende saglikliisn şükür bu senin terchin niye bize öyle diyosun diyoriz
(143 puan) tarafından
acaba ablanın kimseye diyemediği bi rahatsızlığı mi var cocuga engel bi an bunuda düşündüm
(75 puan) tarafından
Hayır yok eşide çok iyi biri durumlarida iyi
0 oy
(14,894 puan) tarafından
İstemiyorum dediğine bakma , kendini hazır hissedince yapar. Bende ablan gibiydim istemiyordum , eşime de demiştim ve kabul etmişti. 7 sene bekledim ve kendimi hazır hissedince korunmayı bıraktım. Çok şükürki hemen hamile kaldım. Keşke diyorum 7 senemi heba etmeseydim şimdi çocuğum kocaman olurdu. 
(75 puan) tarafından
Geçen demiski ablama senin karnın sis bebek mi var yani adamin istedği bes belli
(14,894 puan) tarafından
Ister canım istemezmi . Benim eşimde bana saygı duyuyordu ama bebek de istiyordu. En son herkes beni kısır sanıyor heralde demişti.
(75 puan) tarafından
Ablam yanlış yapiyo sonuçta ölüp gidicez vucudu bozulucak illaki ilerleyen yaslarda anlamiyo
(14,894 puan) tarafından
Bence o sizin çocukları niye görmek istemiyor biliyormusun. Kendisi de hevesleniyor  ve lafını yememek için yapmıyor çocuk.
(75 puan) tarafından
Kardeşimin kizini sevdi eniştem dışarı çıkıp çok kıskandım demiş ablama benimde olsa demiş
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Yazık adama ya insan evlat istemez mi ablan bencillik yapıyo bence 
(75 puan) tarafından
Adam istiyo ama sevdiği için susuyo
(2,589 puan) tarafından
Ablanın sonradan isticegini düşünmüştür hangi erkek cocuk istemez ki
(75 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Nasıl korunduğunu ve yaşını  merak ettim doğrusu ya kazayla hamile kalırsa napmayı düşünüyor
(75 puan) tarafından
33 yaşında ablam yani bence yapmalı çünkü onunda eniteminde hakki
0 oy
(11,990 puan) tarafından
İstemıyor olabilir bu kişisel tercihi normal yani bu anormal olan sizin tercihiniz olan evlat sahibi olmaya ablanın karışması siz ona karışmayın o da size yorum yapmasın sizin yüzünüzden bana göstermeyin falan anormal cümleler 
(75 puan) tarafından
Evet bizde ona şaşırıyoruz ne alaka bizim yavrularimizla snein hayatın biz seni görmeye geliyoruz
(11,990 puan) tarafından
Bunu böyle izah edin yoksa da kesin görüşmeyi canım evladımı gözü görmesin istiyorsa beni de görmemeyi kabul etmiş demektir
(75 puan) tarafından
Hasta olsa çok ayıp dicemde hastada değil bizden dinc
0 oy
tarafından
Ablan küçüklükte travma falan geçirmiş olabilir.Yoksa sağlıklı bir insan daha evlenmeden neden kesin bir dille çocuk istemesin ki.?
(75 puan) tarafından
yani ilerleyen zamand pişman olacak ama geç olacak
tarafından
Aynen öyle Allah hayırlısını versin.
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Bence kendine güvenmiyor çünkü çocuk demek büyük sorumluluk hayatı komple değişecek bunu göze alamayabilir
(75 puan) tarafından
Eşi çok iyi durumları çok iyi şükür herkese böyle es nasip olmaz yanlış yapiyo bence
(14,166 puan) tarafından
Tabiki de yalnış yapıyor ama dedigim gibi kendine güvenmiyor bence. Gün gelir o ister Rabbim nasip etmez o zaman çok pişman olur
(75 puan) tarafından
Evet evet ben çok konuştum onla yuvadan alırım diyo
(14,166 puan) tarafından
Acaba vücudunun bozulmasindan mi korkuyor eşi ona ilgi göstermez falan diye
(14,166 puan) tarafından
Bide nasıl korunuyor benimde korunmam gerekiyor oğlum küçük merak ettim
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Bnce herkesin kendi tercihi istemeyebilir belkide bir sebebi vardir yada kendini anne olmaya hazir hissetmiyodur veya bir cocuga kendini ömür boyu baglamak istemiyodur zorlanmamasi gerekiyor
(75 puan) tarafından
Ama eniştem istiyo canım besbelli kardesimin yuvasini dusunmuyo sanirim
(1,113 puan) tarafından
Ama enistende bastan kabul etmeyecekti ozman onunda yaptigi yanlis benim esimde evlenirken benim genetik rqhatsizligim var asla cocuk yapmam cektigimi cektirmem dedi ben kabul ettim evlendik asla konuyu acmadim sonra genetik ayristirma yaptirdik yurtdışında oldu ama paramiz olmasaydi yada tedavi olmasaydi hic cocugumuz olmayacakti yani demek istedigim once tamm diyip sonra istiyorum diyemez ama bosanabilir yazik olur yuvasina saglikliyken yapsa keske
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Tamm istemeyebilir herkes anne olamaz istemeyerek zaten kaza ile falan da anne olmasın bence ama.sizin çocuklardan ne istiyor onu anlamadım kocasının en doğal hakkı çocuk istemesi bırakırsa sizin yüzünüzden bırakmaz yani bu olay ikisinin arasında çözülecek veya çözülmeyecek birşey canım sizlik bı durum yok olmazda zaten 
0 oy
(1,924 puan) tarafından
Kendi isteğiyle çocuk istemeyip sonrada size çocuklarınızı bana göstermeyin demesi bi tuhafmış. Sonuçta kendi iradesiyle yapmıyo, olmuyo değil. Olmasaydı üzülyorum çocuğunuzu göstermeyin diyebilirdi. 
0 oy
(28,408 puan) tarafından

Çocuk ismemesine saygi duyarımda

Sizin cocuklariniz ve sizin yuzunuzden adam beni bırakacak demesi fln sacma

Senin ablan piskolojisi bozuk .

Bi piskolog önerin.

0 oy
(2,674 puan) tarafından
Ablan çok buyuk bi gunah işliyo eside istemeseydi ona bisey demem rabbim bilir ama eşi çocuklara bakip oç geciriyosa ablanin gunahi buyuk eger kocasi ondan ayrilip baska bi kadinla evlenirse kimse linc etmeye kalkmasin adamin hakkidir ya yuvasi bozulursa 

Amanda çocuklarinizi getirmeyin sanki bu dunyada bi tek sizin çocugunuz var esindede suç var tabiki kadinin şartini biliyo neden evlenmis sonrada çocuk istiyo 

Ama ablan dogru yolda degil rabbim akil fikir versin
0 oy
(808 puan) tarafından
Herşey çocuk değil ayrıca çocuk yapmak için insanlar evlenmiyor saygı duymalisiniz onun bedeni onun karari 
0 oy
tarafından
Çok tuhaf ya niye istemiyor ki çocuk demek herşey demek

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 610 göst.
19 Şubat 2021 Aile kategorisinde Deniz. 01 (2,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,594 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde _caresizbiri17 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 740 göst.