0 oy
1,073 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben şuan Açık tan okuyorum çocuk gelişimi ve anasınıf  öğretmenliği üzerine  okuyorum 2 yılım kaldı 

41 Cevaplar

+3 oy
(118,487 puan) tarafından

Hemsirelik hayalimdi ama H bile olamadim :ermm:

(118,487 puan) tarafından
Insaallah
(1,142 puan) tarafından
Aşağılarda cevabım var sevdacım okursan sevinirim :)
tarafından
Al benden de o kadar o zmnlar lisesini kazanmak epey çaba isterdi ve kazanmıştım ve kayıt olmaya gittik babamla ve annem aradı yazılırsan hakkımı helal etmem dedi ağlaya ağlaya çıktım liseden... Sebep ise üniforma sa pantolon vardı.
(13,203 puan) tarafından
Bazı aileleri anlamıyorum kendi rahatsız oluyorsa giymesin kapalılık falan tamam neyse de bu meslek yani. İlla hafız mı olacaksın.
(7,441 puan) tarafından
Değerinin olmayacağı bir meslek canım hele ki işini hakkinla yapiyorsan o kadar zoruna gidiyor ki bu zamanda çalışmak önemli değil arkan onemli.sen ne yaparsan yap karşındaki insan hep seni bu meslekte köle olarak görüyor artık bir yerden sonra vurdumduymaz oluyorsun
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Resim yetenegim vardi resim ogretmeni olmak usterdim lise son terk im
tarafından
Yok kiz esim izin vermez
tarafından
Benim eşim beni kaydetmiş açık öğretime süpriz yaptı bana
tarafından
Bnde kayitliyim da hic sinava ne girmedim 3 sene oldu kayit yaptirali
tarafından
Kaydın silinmiş tir canım her yıl yenilemen lazım
tarafından
Onu bilmiyorum cnm okulda kayit cikiyodu kayidim ordan dussun diye aldik acik ogretime
+2 oy
(25,225 puan) tarafından
Bende çocuk gelişimi okudum. Şimdiki aklım olsa tasarım okurdum 
tarafından
Tekrar devam edebilir sin  aslında
(25,225 puan) tarafından
Yok cnm bu saatten sonra ugrasamam :D ilerde kendi dükkanımı açmayı düşünüyorum bakalım sadece el emeği şeylerimi satmak için
+2 oy
(5,272 puan) tarafından
Çoçuk doktoru
tarafından
Inşallah çocuğun okur olur
(5,272 puan) tarafından
InşAllah canm
tarafından
Inşallah çocuğunuz olur
+2 oy
(1,094 puan) tarafından
Hep çocuk doktoru olmak isterdim çocukken büyüyünce küçük çocukları muayene edicem derdim anneme ama maalesef hayalde kaldı okusaydım olurdum belki de ☹
tarafından
Canım keşke olsaydın
+1 oy
(4,282 puan) tarafından
Acil tıp teknisyeni olmak isterdim ve ambulans şoförü olarak görev yapmak isterdim o kadar istiyorum ki..
(4,282 puan) tarafından
Sağol yılalım ah şu basima gelenleri bi bilsen bırak okumayı hayatta neler yaşayıp ne kadar yasacagimi bilmiyorum...
(7,402 puan) tarafından
Hayırdır insaAllah canim benim bi sorun yok insaAllah.
(4,282 puan) tarafından
Beyin kemigimde bi kitle olduğu ortaya çıktı doktor doktor gidip araştırma yapıyoruz illa ameliyat mi diyecekler diye
(7,402 puan) tarafından
Yaaa canim benim kiyamam sana :( insaAllah kotu bise degildir. Rabbim sifa versin.dua edicem sana.canim benim ya.
(4,282 puan) tarafından
Sağol bitanem allah razı olsun ❤
0 oy
(1,142 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hemşireyim . Geri dönüşüm olsa asla olmazdım başka bir bölüm okurdum. O kadar okuyoruz ediyoruz ve küçümsenicek puanlarla girmiyoruz o üniversiteye. İstesek mühendislik vs de okuyabilcegimiz puanlarla giriyoruz. Okuyoruz emek veriyoruz. Atanmak için emek verçyoruz. Sonra bei damar yolu açılmadıgonda (hasta kaynaklı durumalrda olsa) beceriksiz oluyoruz. Aslında işe başlarken gayet insani duygularla başlıyoruz insanlaa faydalı olabilmeyi yardım edip dua alabilmeyi düşünerek... ama çok başka oluyor. Koridorlarda hemşireeee diye bagırılıyor. Belki mühendislik okusaydık mühendis hanım olabilirdik.:) Mesleğimden o kadar soğudum ki çalışmıyorum ve çalışmayıda düşünmüyorum. 

(1,142 puan) tarafından
Öyle bnim eşimde çok iyi mevlalar almıyo açıkcası. İşide zor ben cevabımda örnek vermek için yzdım hani hemşirelik bizim tercihimizdi bizde iyi şeyler düşünerek bu nesleği sectik ama hiç bi zaman bi mühendis kadar değer gören bi emslek değil. İstesek bizde mühendis veya başka daha deger gören meslekelr olabilridik. İnsnalara gaydalı olabilmek va amaçlı hemşire olduk ama işin içine girmeyince bilinmiyo ki . Hemşrieler hiç değer görmüyor Başka meslekelre kıyasla mühendislik bir örnek sadece. Yoksa haklısınız eşim bölüm birincisi mezun oldu ve çap ta yaptı şunda yüksek lisans tez aşamasında ona ragmen çok sınırda bir maaşı var. Merak ediyorum sizlerin maaşları ne kadar
(38 puan) tarafından
valla canım bizim de çok değer gördüğümüz söylenemez. Ben 2014 mezunı tekstil mühendisiyim. İlk mezun olduğumda asgari ücret alıyodum. İşçilerle aynıydı hatta onların ekstrası vardı benden çok alıyolardı. Yavaş yavaş yükseldi. Şimdi 6bin alıyorum. Eşim elektrik elektronik mühendisi onlarda oda var öyle olunca daha iyi maaşla başlıyolar. O da 2014 mezunu şimdi 7 civarı alıyor. Ama çok zor işi ikimiz de şimdiki aklımız olsa asla mühendis olmazdık. Ben bi hata yapsam 2bin kişinin canı tehlikede mesela. Ama çoğu iş yeri benim işimiz hiç okumamış insanlara yaptırıyolar. Ya da gelini damadı çalışıyor düşün o kadar değerimiz yok.
(1,142 puan) tarafından
Okumanın verdiğimiz emeklerin karşılığının maddi manevi karşılıgını alamıyoruz malesef mesleğimiz ne olursa olsub şuan durumlar böyle.
(38 puan) tarafından
Gece gündüz bayram özel gün hiçbir şey yok. Her meslek zor ama en zoru insanlarla uğraşmak. Allah hepimize kolaylık versin :)
(1,142 puan) tarafından
İnsanlarla en çok ve en zor anlarda uğraşılan meslek hemşirelik. Birebir hasta be yakınalsorla devamlı bir aradasın ve herşey ilk size patlıyor. Oyle ya Allah herkese kolaylık versin helalinden bereketli kazançlar versin
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Bende mimarlık okuyordum kaldı şimdi gelecek yıl devam edicem inşallah 
tarafından
Inşallah canım mutlaka oku valla
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Mimar olmak isterdim ama matematiğim iyi değildi sosyal hizmetler okuyorum
tarafından
Açıktan oluyor mu sosyal hizmetler
(1,993 puan) tarafından
Aynen canim açıköğretim den okuyorum 2. Siniftayim şimdi
(2,054 puan) tarafından
Bnde başlamistim bırakacağım adalet okumayı düşünüyorum ataması yüksek sosyal hizmetlerin bn KPSS'de o kadar puanı hiç alamam gerçi 2017 den beri sınavlara girmedim bebişim az doğsun büyüsün adalet okumayı düşünüyorum
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Bir ara genetik mühendisi olmak isterdim ama sayısala yeteğim yokmuş türlü talihsizliklerle edebiyata yerleşemedim içimde kaldı. İthalat ihracat okudum mesleğimi yapamadım tam yapıyorum derken işten ayrılmak zorunda kaldım. açıktan edebiyata yazıldım yine bitirmek nasip olmadı 3. Sınıftayım. 
0 oy
(549 puan) tarafından
Bnde mimar olmk isterdim 
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Resim öğretmeni 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Amannn oku oku gırkım kalktı vallaha. Ama meteoroloji uzmanı olmak isterdim. 
0 oy
(961 puan) tarafından

Okuyan ne olmuş ki sanki :ermm:

Tabiki her meslek bir tutulamaz ama 

Polis olmak isterdim annem izin vermedi 

Muşta matematik öğretmenliği tutuyordu babam orda ne işin var dedi 

437 puanım vardı 

Sağlık yönetimi okudum 

Aslında her şey nasip tabi 

Şimdi ev hanımıyım :D

tarafından
Sanada nasip olan o
(961 puan) tarafından
Aynen herkes nasibine
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Aşcı ❤ elimin lezzeti görsel vizyonum harika ama maalesef ailem muhasebe bölümü diye tutturmuştu
0 oy
tarafından
Lisede çocuk gelişimi ve eğitimi erken çocukluk dalı okudum oğlum biraz büyüsün üniversite okuyup mesleğimi yapmak istiyorum
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Ebe olmak isterdim ama tarih mezunuyum ve hiç bi b.. k olamadım.
0 oy
(5,324 puan) tarafından
İngilizce öğretmeni,ya da anaokulu öğretmeni ☺️ 

Çocuk gelişimi okudum açıktan 2 yıllık sadece:/
0 oy
(894 puan) tarafından

Sherlok holms gibi dedektif olmak isterdim :D

0 oy
(62 puan) tarafından
Öğretmenlik istiyordum, oldum şükür. Atama olmasa da vekil öğretmenlik de insanı hayallerine kavuştuğu için mutlu. Edebiliyor. Şükür. 

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 1,958 göst.
0 oy
56 cevap 2,048 göst.
5 Şubat 2019 Aile kategorisinde ❤Kübraa❤ (4,666 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 307 göst.
0 oy
3 cevap 413 göst.
4 Nisan 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Esraalya (1,175 puan) tarafından soruldu

374,679 soru

11,207,288 cevap

34,510 kullanıcı

...