0 oy
353 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
İlk yoğurt verdim yoğurdu sevdi. Ama sebzeye dair yediremiyorum öğürüyor resmen. Kabak olsun patates olsun. Ağzına hiç hafif katı gelsin istemiyor sıvıca istiyor.. Ama yoğurdun içine elma vs koyuyum diyor. Sorun sebzede nasıl yapacam ben bunu.. Bugün ilk defa pirinç unu su ile pişirip hurma koydum yedirdim onu baya sevdi.. Şu arı mama vardı onu yaptım hurmayla.. Sizce yanlış mu yaptım. Sebzeyi zorlamalımıydım :(

7 Cevaplar

+1 oy
(12,852 puan) tarafından
Ver canım ama bak püre gibi yapıp verme uzun bir süre pütürlü yiyemez yeğenim 4,5 yaşında hala yiyemiyor yutamıyor çatalla ez ver o çıkartıcak sen vericeksin hepimiz böyle yaptık pes etme yediğiniz yemeklerin suyundan tattır küçük ekmek içini banıp ver korkma hiç bir şey olmaz doyumluk değil tadımlık sonuçta canım oğlum 18 aylık önüne ekmeği koyuyorum yemeğini ekmek bana bana yiyor :) 
(1,011 puan) tarafından
Canım burada herkes çatalla ez ver diyor aynen ama öyle yaptığımda bildiğin öğürüyor. Ağlıyor. Bende sen gibi düşünğyordum benim yiğenimde 3 yaşına kadar pğtğrlü bişey yiyemedi çok zor o yüxden tahmin edebiliyorum. Ama öğüren bebeğe de napcam bilemiyorum ki. Eşim zorlama iyice soğuyacsk bu seferde diyor. Uğunurcasına ağlıyor çünkü.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen vermeye calış sürekli yemek istemezse zorlama. İçine sütün varsa azcık sağ biraz kıvamını ac belki yer. Ben suda haşlayıp biraz sulu bırakıp veriyordum. Sorunumz olmadı. Azcık yoğurtta koyabilirsin sebzeye alışmalı
(1,011 puan) tarafından
Yulaf unu almıştım aslında o aklıma gelmedi canım. Aa ben hep vermeyi düşğnmüştüm
tarafından
4-5 günde bu kadar şey verilmez canım. 3 gün denedin mi alerji olursa neyden olduğunu bilemezsin. Keşke en başta sebzeyle başlasaydın. Meyveler en son verilir. Tatlı olduğu için sebzeyi beğenmez
(1,011 puan) tarafından
Kabak ve yoğurdu 3 gün yaptım. Diğerlerini yapmamıştım. O zaman ben meyve vermiyim şimdi hiç. Yinede faydası olur mu ki yoksa geç mi kaldım ki
tarafından
Geç değil de dene her türlü yemezse baska bişey yap. Siz yemek yerken ver ki o da sizden görüp yesin. Yemezse azcık yoğurtla karıştır. En iyi tek tattırmak ama yemezse yoğurtla başka care yok. Günde 1 öğün ver fazla verme.
(1,011 puan) tarafından
Tamam canım dedikleeini dikkate alacsğım çok teşekkür ederim
0 oy
(1,331 puan) tarafından
yedirirken yemiyorsa zorlama aradan bi süre geçtikten sonra tekrar dene bi kere yemedi diye hiç yemicek diye bişey oşmuyor benimkide pütürlü yemiyordu zamanla oturuyorinan üzme kendini
(1,011 puan) tarafından
Canım ilk kabağı püre yaptım imkanı yok aldıramadım. Sütüm ile iyice açtım yok yine olmadı. Aslında yoğurdu sevmişti yoğurt ile kabağı karıştırsam bide öyle denesem.. Bende mama tarifi yazan biyerde 6ncı ayda 1 adet hurma yazıyordu o yüzden vermiştim . ya çok dikkat etcem meyve vermeyecem sebze şu bu diyip dururken o kadar araştırırken bu hale düştüm. Acele mi ettim heves mi ettim noldu anlam veremedim
(1,331 puan) tarafından
ya ek gıda beni de çok gerdi korkulu rüyamdı resmen bide verebileceğimiz seyler de kısıtlı olunca oturup ağlicaktım bende nerdeyse kabakla yoğurt denebilirsin canım karıstırıp ver tadından dolayıdır belkide almaması ben gurmebebek diye bi site var ordan bakıyorum her site baska diyor birinde işeri ay okusam tereddüte düşüyorum bende vermiyorum nolur nolmaz diye
(1,331 puan) tarafından
Kabaği ilkbaslarda süzgecten kasıkla eziyodum canım yada pişirmefen çekirdeklerini alıp gerisini pişirebilirsin
(1,011 puan) tarafından
Bide öyle deniyim canım ya. Eğer o şekilde yemezse de yoğurtla deniyim. Baktım hala yemiyor bir kaç hafta bekliyim bari. Çok çok teşekkğr ederim tatlım b uarada
(1,331 puan) tarafından
İnşallah yer canım zamanla yemiyosa öğürüyosa biraz zaman verirsin rica ederim canım kolay gelsin bizezor valla :))
0 oy
tarafından
Ari mama zaten tatlı birde hurma daha da tatlı olur ve bebeğin tatlının tadını aldığı için sebzeyi reddediyor olabilir ben de oğluma başladığım patates ksbak havucu sevmezdi ben de bize yaptığım yemeklerden tattiriyorum onu seviyordu sende krndi yemeklerinizden tartışabilirsin baharatlı ve fazla salçalı olmasın ben ek gıdaya alıştırma sürecinde çok az meyve verdim çünkü tadını alırsa sebzeyi yemez diye düşünüyordum şimdi 7 buçuk aylık elime ne geçerse veriyorum ağzına 
(1,011 puan) tarafından
Arı mamayı 1 kere verdim canım başka vermedim hiç ama haklısın tatlıyı alınca sebzeyi istemiyorr. Kendi yemeklerimizde de tuz vs var diye hiç istememiştim vermeyi. En iyisi ben meyveyi haftada 1 kez 1 öğün anca veriyim. Yoksa sebzeyi istemeyecek benim oğlum. Uğunarak başlıyor ağlamaya çünkü öğürüp
0 oy
tarafından
Benimkide öyleydi smdi beni versen yiyecek :) fazla zorlamadan ara ara ver 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Zorlama canım ben zorladım geri kusuyo mecburen canı ne isterse onu yediriyorum napim artık çok denedim ama olmuyo 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 775 göst.
3 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,284 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 121 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Enfalalt (188 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
29 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,941 soru

11,312,622 cevap