0 oy
1,186 göst.
Diğer kategorisinde (193 puan) tarafından
1 aydır 8 kez zil zurna sarhoş oldu hatta 2 hafta önce içip arabayı vurdu başka bir arabaya. İçip içip annesine ailesine bana küfür ediyor ertesi gün özür diliyor. Geçen gün tatile gittik zehir etti bana hem çocukla hem onunla uğraştım. Zehir oldu denize bile giremedim. Neyse orda benden para aldı borç 300 TL babamdan alır veririm dedi eve geldik 1 hafta oldu vermedi ben istedim kayınbabamdan. Oda 2 günde 1700 TL ne oldu dedi kaldığımız apart günlük 100 tlydi. Bende oğlun içti dedim paramı istedim. Buda bana bağırdı sen nasıl söylersin falan diye kayınbabam falan hep bununla kavga etti. 5 gündür küs ayrı yatıyor bağırıyor aileme bana küfür ediyordu kendi ailesinede. Bugün geldi barıştı benimle. 2 çocuğum var diye kaldırmaya çalışıyorum gidicek yerim yok annem babam yok şans verdim affettim bu gitti 7 bira getirdi hepsini içti kaynanam evde yoktu neyse çok sarhoş oldu tam da kaynanam geldi ben içeri almadım bu sarhoş diye. Kaynanama söyledim sarhoş olduğunu birlikte parka gittik oda kardeşine söyledi Kocam dayısından korkar dayısı bunu aramış bağırmış Buda beni aradı sen anneme nasıl söylersin diye bir sürü küfür etti gitti başka odada şuan uyuyor. Yarın dayısı falan gelip konuşacak ama düzelecek gibi değil her dakika küfür 5 hafta sonra 2. Çocuğum doğacak kızım 5 dakika durmuyor zaten daha 11 aylık. Gece üzüntüden sabahlara kadar ağlayıp uyumuyorum sigara üstüne sigara. Hamile olduğum halde günde 2 paket içiyorum derdim çok çocukları bırakamıyorum yanıma alsam nasıl bakacam kimsem yok mecbur çalışmam lazım çalışırım çalışmasına ama çocuklara kim bakacak bakıcı parası zaten benim aldığım maaşın tamamı olur asgari ücret. Yıldım artık psikolojik bunalıma girdim yapamıyorum üzüntüden ölmek üzereyim şuurum yerinde değil her dakika köpek muamelesi görmekten yoruldum akıl verin 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
İçki mi Allah kahretsin o şişeyi de içindeki zehiri de demek istediğim çok şey var içki kelimesi görünce etlerim çekiliyor sanki 
(193 puan) tarafından
Ölüyorum başıma ne geliyorsa hep o zıkkım yüzünden geliyor
-Reklam-
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Bosan desem bosanmayacaksin cocugum var diyeceksin baska turlu akil veremem otur dua oku diyemem bir insan yedisin de neyse yetmisin de odur.
(6,204 puan) tarafından
Keske ikinci cocuk icin biraz zaman gecseydi en azindan kizini krese,gunduz bakim evine verip calisirdin,nafakani da alirdin
(193 puan) tarafından
Çalışmıyor kuzum sigorta yok ki nasıl alcam nafaka ayrıca 2. Çocuk kazayla oldu doğum kontrol hapıyla
(6,204 puan) tarafından
Calismasa bile veriyor nafakayi oyle bir sey yok
(193 puan) tarafından
Emin misiniz bu konuda
(6,204 puan) tarafından
Evet bunu bi avukatla da gorusebilirsiniz.Yeni yasa cikti erkegin issiz olmasi ya da kadinin kusurlu olmasi nafaka odenmeyecegi anlamina gelmiyor
0 oy
tarafından
Rabbim hayır kapılarını açsın inşallah yükünüzü hafifletsin o masum bebeklerin hatrına huzur ferahlık kapilarını.açsin eşinize hidayet size de güç kuvvet nasip etsin inşallah isyan etmeyin Rabbimin imtihanı yardimciniz olsun üzmemeye calisin kendinizi birakmayin her şey geçer bir gün...
(193 puan) tarafından
Geçecek gibi değil ki canım umut yok
tarafından
Eğer kendi ailenizden yana imkanınız varsa ayrılmanız uygun olabilir değilse de güçlü olmaya çalışın biz size buradan ancak akıl değil de moral.verebiliriz çünkü yaşadıgınız zorluklari ve eşinizi en iyi siz taniyorsunuz duygusal.degil de mantıkla karar vermeye calisin ama kendinizi asiri strese sokmayin inanin her sey gecer Allahin izniyle
(193 puan) tarafından
Kuzum kimsem yok ki
0 oy
(123 puan) tarafından
Kocan sarhoşken tut bir güzel döv
(123 puan) tarafından
İçerken birasına uyku ilacı at o gece bir güzel döv
(193 puan) tarafından
Kız güleceğim yoktu yemin ederim allahta seni güldürsün cjdjd
(123 puan) tarafından
Gülme kız ciddiyim valla ben olsam yapardım
(193 puan) tarafından
Kız alkole uyku ilacı katarsan zehirlersin
(123 puan) tarafından
Hiçbirşey olmuyor kuzum arkadaşım babasına yapmıştı
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Ilk basta eşime borç verdim diyince şaşırmıştım eşler arasında borç mu olur diye, ama okudukça böyle bir adama karşı evet olurmuş. Eşinin ailesi de arkandaysa eve alma bir süre böyle 1 2 gün değil 10 gün. Bırak içebildigi kadar içsin ondan da sıkılır ve yuvasını ister işte ozamsn dank eder. Eşin sana kötülük yapıyor evet ama sen kendine ondan daha çok kötülük yapıyorsun günde 2 paket sigara içerek. Ona inat içme güçlü durmaya çalış. Rabbim sabır versin eşine de akıl.
(193 puan) tarafından
İçmeden duramıyorum sabahlara kadar uyuyamıyorum çocuguma bakıp bakıp ağlıyorum dayanamıyorum artık
(3,036 puan) tarafından
Bebeğin hasta doğarsa napacaksın emin ol ozaman aklına kocan bile gelmez işte ozaman başlar asıl derdin iyiliğin icin söylüyorum tut kendini
(359 puan) tarafından
Çocuğuna bakıp bakıp kendin için üzülüyorsun k bakma  ama bu böyle hamilesin ve daha karnında ki bebeği düşünmüyorsun gün de iki paket sigara iciyorsun sen daha mi az zarar veriyorsun evlatlarına
(549 puan) tarafından
Bncede nasılsa sıkıntım vr deyip te onun altına sıgınmk hıc dogru degıl. Sen annesin
Bnde o kdr sey yasadm ama kızımn ynnda aglamadm bile anlar dıe
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam eşinin annesini babasını arkama alıp onu kapının önüne koyardım. Gitsin tedavi olsun. Ya da tövbe etsin. Alkol olan evde huzur asla olmaz ve genelde alkol miktarı gün geçtikçe artar. Allah vicdan versin hamile halinle nelerle uğraşıyosun. Ama gel gelelim o alkol içiyor kendine ama sen iki paket sigara ile hem kendini hem masum yavrunu da zehirliyorsun günahı günahla bastırmak oluyor bu biraz. 
(193 puan) tarafından
Derdim büyük gelip halimi bir görsen iki pakette sen içersin. O derece büyük 5 haftam kaldı hala temizlik yapıyorum ben kaynanam yüzünden birde bu adamla uğraşıyorum
(3,213 puan) tarafından
Ah kıyamam. Bırak ya canından evladından değerli mi. Daha neyi temizliyosun kaynanan temzlesin oğlunun pisliğini
(193 puan) tarafından
Kaynanamin da bu konuda suçu yok adam onada küfür ediyor bağırıyor saldırıyor zaten kaynanam bu konuda benim tarafımda
0 oy
(165 puan) tarafından
Canım Önce Allah yardımcın olsun ama ne yazık ki içki olduğu sürece hiç bi zaman düzelmez. Anladığım kadarıyla alkolik. Eğer gidecek yerin de yoksa asamı görmezden gel sal hiç birşeyine hiçbir tepki verme kızma yokmuş gibi yap. Sana paranı versin evine ekmeğini getirsin yeter. Az insansa farkı anlar sendeki. Sigarayıda lütfen o kadar içme En azından azalt içince düzelmiyor bol bol su iç allaha sığın 
(193 puan) tarafından
İçince düzelmiyor kuzum biliyorum ama içmeyince daha da daralıyorum ev üstüme yıkılıyor
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Rabbim bu illetten kurtarsin saadetli günleribiz olsun insallah daraldığın zaman abdest al sürekli kendine gelirsin allah eşine akil fikir versin bol dua başka birşey gelmiyor elimizden malesef
(193 puan) tarafından
Teşekkür ederim amin canım
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Eşinin ailesi senin arkanda duruyorsa onlarla konuş eşini bi süre eve almayın ailesininde senin yanında olduğunu anlasın Rabbim yardımcın olsun eşine hidayet versin iniallah düzelir 
(193 puan) tarafından
Ailesi duruyor ama onlarada yapıyor küfür ediyor saldırıyor
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım eşini ailesiyle beraber olun tedaviye ikna et.Ve lütfen sigarayı azalt hamileyken bende içtim annemi kaybetmiştim ama hamileyken 2 paket çok fazla canım benim .
(193 puan) tarafından
Biliyorum kuzum vicdan azabı çekiyorum ama yapamıyorum son 1 haftadır yemekten kesildim
(7,935 puan) tarafından
Sigaranın üzerine bol su bari iç canım yaa sen de haklısın zor durum hele anasız babasız olunca daha da zor :(
0 oy
tarafından
Kuzum cocukların için katlan sus muhatap olma sırf basında ki catı önündeki aş için sabret boşanırsan ser sefil olursun bitanem kolay değil ki bu zamanda gecinmek sabret sureki dua et rabbim muhakkak sana bir hayır kapısı acacaktır üzülme cocuklarını düşün onlar içğn güçlü dur lütfen
(193 puan) tarafından
Keşke yapabilsem dayanamıyorum artık
tarafından
Dayanmak zorundasın sen annesin onların varlığı güç versin sana biliyorum yasadıkların çok zor ama evlatların için sabret onların hiçbir suçu Yok cünkü
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Gün-de 2 paket sigara içmek ne demek karnındaki yavruyu düşün eşin sana çektiriyor sen ona yapma içme bu kadar gunah o yavruya
(193 puan) tarafından
Ettiği küfürler akıl alır gibi değil yıldım sadece oda değil ölmek istiyorum
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Hadi esin yoldan çıkmış . Allah hidayet versin.. peki ya senin yaptığın ne olacak canım.. sıkıntıdan sürekli sigara içiyorum demissin. Yazık değil mi karnında ki bebeğine. Onun hakkına giriyorsun. Gerçekten çok üzüldüm. Karnında kaçacak yeri bile yok. O duman geldikçe nasıl etkileniyordur. Içme lütfen. Sıkıntıni,stresini başka şekilde gider.
(193 puan) tarafından
İntiharı bile düşünüyorum o derece kötüyüm
(7,118 puan) tarafından
Deme öyle şeyler canim ya. Evlatlarını düşün. Aklına bile getirme.
0 oy
(22 puan) tarafından
Cnm bnm kiyamam ya.bnm ilk esimde oyleydi anneme sığındım sonunda cocuguma bakip buyuttuler Allahım bağışlasın hagla bakiyolar sagolsunlar keske seninde ailen olsaydi cocuklarini buyutucek sahip cikacak cok uzuldum durumuna canim benim suanki esimde iciyo sapitiyo yani demek istedigim şu ki yastik degisiyo kader degismiyo Allah yardımcın olsun evlatlarını size bağışlasın inşallah üzülme belki düzelir gerci duzelmez bnm esim 40 yasinda iciyo bnde 15 yas ta buyuk bu adamlar hep boyle yada bize boyleleri denk gelmis :(
(193 puan) tarafından
Eşimde benden 17 yaş büyük ben 23 o 40 canım bu benim 2. Evliliğim
(22 puan) tarafından
Benimde ikinci evlik cnm yapcak bise yok boyle cekecez bunlari :( yaslarindan da utanmiyolar :(
(22 puan) tarafından
Kiymet bilceklerine daha kuduryolar bunlarin neden ilk evlilik leri bittigi belli
0 oy
tarafından
Devlet bosanmislara bakıyor emin ol devlete sığın allah yardımcın olsun inşallah
0 oy
(518 puan) tarafından
Benim üvey babam alkolikti,halen de öyle,annem hiç istemedi içmesini hep kavga etti o daha çok içti,ben suyuna giderdim valla alkollü hali daha iyi oluyordu suyuna gidince,sen de bu evliliği sürdürmek zorundaysan destek olmaya çalış, alkollü iken ters davranma Allah korusun,ayrıca iki paket sigara içmek ne demek hem de hamilesin yazık bebeğine,bak.gunde iki paket sigara demek en az 30 TL yapıyor onun yerine fındık fıstık al ye,tamamen bırakamıyorsun anlarım ama azalt canım valla sana birşey olur çocuklar geride kalır Allah korusun
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Sende sigara içme cocugunda hastalık cıkar Allah korusun sabır et Allahın sana kapı acımasını bekle canım Allah eşini islah etsin 
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun inşallah ne desek yanlış olur durumunu tam olarak anlayamayız ama biraz eşini korkut bence kimsesi yok zaten bana mecbur ve elimin altında rahatlığı olmuş birazcık seninde gidebileceğini anlasın gözü korksun yapmayacaksan bile bir kavga esnasında söyle seni boşarım çeker giderim izimi dahi bulamazsın de kaybetme korkusunu bir yaşasın olmadı kaynanan kayinbaban seni destekliyorsa alma eve biraz kendini göster kov evden ayrı evde yatsın seni çocuğunu özlesin bu şekilde devam ederse herseyini kaybedeceğini anlasın benim amcamın kızı vardı onunki daha kötü eşi madde bağımlısıydı kaçarak evlenmişti amcamlarla küstü ve ikiz çocukları olmuştu kazandığı her parayı o illete veriyormus kafası güzelken kaç kez dövmüş en sonunda dayanamadı bıraktı geldi boşanma davası falan açacaktı 3 ay kaldı 3 ay sonunda kaynanası kaynı falan geldi eşi hastaneye yatmış tedavi görüyormuş bırakmak için şimdi gitti geri kaynanası falan da ablamın yakında duruyo eşi de şimdi iyi 
0 oy
(85 puan) tarafından
Valla ailesinden cekiniyorsa sar ailesini basina iki gun sonra icer kalkar sana birsey yapar zikkim icsin desem iki cocuguna yazik alma sarhos gelince eve kufredince video  al izlet utanain bosarim kanit de korksun 
0 oy
(230 puan) tarafından
Canım boşanamıyorsun da ne diyim ki rabbim yardımcın olsun eşinide hidayet etsin inşallah çok zordur anlıyorum. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 123 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde nur55 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 338 göst.
9 Mart 2022 Diğer kategorisinde Annelikheyecani (543 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 370 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Esmeee (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 417 göst.
24 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kafanereyebizoraya (131 puan) tarafından soruldu

377,941 soru

11,312,622 cevap

34,745 kullanıcı

...