0 oy
457 göst.
Aile kategorisinde (947 puan) tarafından

Kızlar bebegim 6 bucuk aylık ek gıda süreci basladi malum.  ama ne zaman ek gida vermek istesem ağzını kapatiyor veya öğürüyor mesela yogurt yaklaşık bi ay oluyor veriyorum ama onu bile istemiyor sürekli emmek istiyor ee büyüdüğü icinde yetmiyor haliyle. Bide bu aralr disimiz belirmis patlamak üzere ishal huysuzluk aglama krizleri falan var acaba ondan da istemiyor olabilirmi ? Ne yapmalıyım sizce akıl verin :(

5 Cevaplar

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Evet diş iştahsızlık yapar kızımda da öyle olmuştu zorlama bu dönemde dişi çıktıktsn sonra tekrar dene
(947 puan) tarafından
Zaten basından beri cok istemiyor haliyle alışık olmadığı icin.. bi kac gündür huysuz diye vermiyordum az önce denedim istemedi yine kapatti ağzını göğsüme aldim orda da ağladı
(1,169 puan) tarafından
Yavrum ya diştendir o büyük ihtimalle zorlama bakalım emiyor mu bari
(947 puan) tarafından
Emiyor ama cok iştahlı degil orda da söyleniyor emerken ic cekiyor :( uyumak istemiyor emmek istemiyor ek besin almıyor oyun bile oynamak istemiyor:'( canı cok yanıyor napcagimi şaşırdım:(((
-Reklam-
0 oy
(880 puan) tarafından
Nasıl yaptığına da bağlı biraz canim dün ayni soruyu ablamda sordu bana sebze kıyma yemiyor diye benim oğluma yedirdigimi görmüştü nasıl yapıyon diye bende tarif ederek yaptırdım ablam aradı 13 aylik ilk defa agzindan kıyma ve sebze girdi dedi hemde 1 buçuk çorba tabağı içmiş her seferinde yap derdim dediğimi yemez diye yemiyor diye yapmıyordu yiyince iki güne bı aricak farklı sebze tarifleri verecem benim oğlumda 2 yaşında ek gıdadan beridr sebze çorbası her çeşitini yer eğer resim istersen atabilirim sen nasil.yapiyirsun çorbayı
(947 puan) tarafından
Ya bende meyve falan veriyordum 6 aydan önce ama ne bileyim cocuk istemiyor biz yerken bizim yediklerimize özeniyor ee onunki tuzsuz ayri haliyle veriyorum ayri tabagindan istemiyor sanki böyle cok yicek gibi heves ediyor heyecan yapıyor kaşık agzina girdi mi istemiyor
(880 puan) tarafından
Ben oğluma ona özel yaptığım da içmiyordu bizimkilerden isterdi hep bende bziimkileri az tuzlu yapmaya başladım oğlum anlamadı.hala içmeye yemeye devam ediyor
(947 puan) tarafından
Hmm bende yapıyorum istemiyor iste biz yemek yerken bizimkilerden yemek istiyor
(880 puan) tarafından
Hiç yemiyorsa siz.ne yiyorsanız ondan az az ver tatlim ozman
(947 puan) tarafından
Az bi iki kaşık oda öğüŕüp kusarakk :(
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Yeni mi denedin ek gidayi canim eskiden hep ufak ufak taddiririrlarmis herseyden 3 4 aydan itibaren ondan bebekler alisiyolarmis bende cok karsiydim 6 aydan önce ama etrafimda kimi gorsem 6 ayi gecince bebekler zorlaniyorlar
(1,113 puan) tarafından
Ozman hastaliktandir canim iştahı kacmistir düzelir merak etme ama vermeye devam et bence
(947 puan) tarafından
5 aylıktan beri huzursuz disten dolayı simdi bu aralar 15 gündür yani 6 yi doldurduk doldurali daha bi huysuz disleri geliyor.simdi  istemiyor versem tiksinmez mj
(1,113 puan) tarafından
Bilmiyorum canim sen daha iyi bilirsin bebeginin huyunu ama birakirsanda istemedigini aglayarak ogurerek redetcegini düşünmez mi
(947 puan) tarafından
Ek gıdanın tadını cikaramadik :(( bi daha deniyim aksama bakalim biz yerken corba yapayım ona
(1,113 puan) tarafından
Insaalah yer canim
0 oy
(4,854 puan) tarafından
Emzik emiyorsa bi emzik ver bi mama kandıra kandıra deneyebilirsin ben de öyle yediriyorum
(947 puan) tarafından
Almıyor canım yalanci emzik bazen oyuncak göstererk veriyorum ama yine de istemiyor
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Aynı benim oğlan, çocuk gecenin dördünden beri ayakta, en fazla yarım saat uyuyor sonra uyanıyor. İştah sıfır, normal de biberon da mama kalmazdı onu bile yarım bırakıyor. Tabağı bitiriyordu o da yok, ne zaman normale döneceğiz bilmem. Üzülüyorum valla  

(947 puan) tarafından
Amin canım seninlki keyfi yerindeyken yer miydi ek gıda
(2,705 puan) tarafından
Tabiki yerdi canım, diyorum ya tabağı bitiriyordu. Tabağı gördüğü gibi çığlık atıyordu heyecandan ama şimdi yüzüne bile bakmıyor
(947 puan) tarafından
Benimki cok yemiyordu 5 aydan beri huzursz disten 6 yi doldurduk dis ağrısı iyice arttı keyfini cikaramadik ek gidanin meyve sularında keyif yaptık bi tek :(
(2,705 puan) tarafından
Kız şimdi yine verdim kustu yaaa
(947 puan) tarafından
Kıyamam ya su disler ciksa da birazcık huzur bulsa melekler :(

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 216 göst.
+1 oy
6 cevap 137 göst.
0 oy
5 cevap 146 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Hatice000 (727 puan) tarafından soruldu