0 oy
985 göst.
Diğer kategorisinde (591 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
Ayyy kızlar size kaynatamla yaşadığım olayı anlatacağım benim kızımın adı asel lina çok begenerek ve isteyerek koyduk eşimle herneyse kaynanam ve kaynatam takmıs yok işte kuranda gecmıyo ne biçim isim yok işte herkes dıyomus ne biçim isim koymuşlar falan filan zırt pırt kaynanam dile getirıyo neyse eşim bi iş varmıs o olursa kızıma künye yaptırcam dedi ıyı dedik neymiş Meryem yazdırcakmıs ama isim olarak bende dedim ki ne alaka cocugun ismi o degil ki dedim hayır ben oyle yazdırcam dedi bende dedim hayır o zaman vallahi yaptırmam dedi bende yaptırmazsan yaptırma dedim sonra kaynanamla mutfaktaydık iştr kimsede yok bu isim herkes soruyor nereden bulmuşlar ne biçim isim falan diye bende dedim ben dedım kimse için yaşamıyorum ayrıca cocuk benim cocugum ha cok farklı isim koymak istiyorlarsa dogursunlar istediklerini koysunlar dedim sonra kaynatam seslendi haıd haızrlan gıdıyoz diye sonra   biranda kalktılar gittiler neyse meryem isminide eşimin halası ıstıyomuş sagol sun eşşmle konustum bu konuyu oda vardı gercı yanımızda bunlar yasanırken ama bana sey dedi almazsa almasın cok mu ıhtıyamız var sanki almasına dedi eşim sagol sun herzaman destekçimdir bu konuya sınır oldum anlatmak istedim 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Zaten karışmasalar olmaz bi sonuçta o çocuğun ismi konulmuş şimdi olay yaratmaya ne gerek var düşüncesiz cahiller eşin yanında ne güzel canım o konudan dolayı çok şanslısın 
(591 puan) tarafından
Aynen canım illa muhalefet olacaklar zaten her halta normalde severim ama bazi hareketlerı beni deli edıyo kaynanamla kaynatam in
-Reklam-
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Nasıl aselin anlamı yok. Cennetteki bal irmağı galiba. Boşver tqkma kafana onları bence canım 
(591 puan) tarafından
Takmadım zaten canım sanki yaptırsam bile bana yaptırıyodu torununa yaptırcaktı zaten cocuguma pek bısey de almadılar genelde cogu seyı benim babam aldı
0 oy
(4,668 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım. Çocuk doğmuş adı konulmuş hâlâ işin derdindeler. İlla kendi dedikleri olacak. 
(591 puan) tarafından
Bende dedim cocugun adı konulmuş oyle sacma sey mi olur dedim zaten hatta kaynanamada dedim o ne bicim ısım diyenlere diyeceksin ki gelinim oyle uygun gormus begenmıs koymus diyeceksin dedim
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Takma kafana canım. Eşin arkanda olduktan sonra tınlama. Aselıkoyada uzun ömürler dilerim :) 
(591 puan) tarafından
Teşekkür ederiz canım Allah razı olsun :)
0 oy
(48,279 puan) tarafından
cok heves ediyorlarsa.kendilerinin gelmelerine gerek yok verir parasini siz yaptırirsiniz altinla sizi ikna edeceklerini sanmislar 
(591 puan) tarafından
Hiçte umrumda degil valla varsın 10 sene sonra ben yaptırayım kızıma kimsenin üç kuruş şeyine ihtıyacımız yok cok sukur
0 oy
(971 puan) tarafından

• :DAğzı olan konusuyor aman bosver 
(591 puan) tarafından
Dogru diyorsun valla canım
0 oy
tarafından
 deli oluyorum Şu isim konusuna kızıma hamileydim istediğim ismi eşim istemedi ondan sonra kaynanamın adını koyacak da izin vermedim ondan sonra anneannesinin adını koydu ona bir şey demedim yanına da kendi istedi ismimi koydu kızımın iki ismi var Hadi neyse bir şey olmaz dedim biz nişanlıyken bana demişti ki benim hayalim oğlum olursa babamın adını koymak diye ben de o zaman seviyorum aşığım tamam dedim Onu ben ne bileyim tek koyacak ondan sonra bar Didim yanına istediğim isimde olsun kabul etmedi ya dedi çocuk ileride babamın ismi değil de senin koyduğun resmi isterse diye böyle hamileliklerin hep ağlayarak geçti acısını sancısını her şeyini ben çekiyorum kahrını ben çekiyorum isme gelince onlar koyu üç çocukta kimseyi izin vermeyeceğim dedim ben koyacağım dedim bu sefer de kendi Babam niye beni sim koymuyorum herkes de bir şey dedim ki ben kendim isim koymanın için kaç tane doğurmam gerekiyor Bu seferde de ettim kendim ismimi koyacağım Millete ne ki sen çok şanslısın Eşin de senden yana kimliğinde de ismi yazıyor İstersen Meryem besinler isterse ne derse desinler kızın ismi belli şeyi belli İlla birine isim koymak için Kur'an'da geçmesi gerekmiyor anlamı güzel olması gerekiyor veasel isminin anlamı çok güzel
(591 puan) tarafından
Ya zaten canım kuranda gecmıyomus oyle yazıyo bı ayet ıcerısınde var artı kimi ne ilgilendiriyor anlamıyorum Baska babamda begenemedı yani biraz degısık geldi ama simdi cocuguma hep adıyla sesleniyor bana üç kuru altın yaptıracak diye kendi istedıgı ismi koydurmaya calısıyo manasız bısey yani
tarafından
Valla canim 3 kuru altinin degeri yok inanki o cocuk omur boyu tasiyacak bide senin cocugun benim babam diyaliz hastasi  kaynanam sirf ben kendi istedigim ismi koyamayim diye bana babana birsey olursa cok pisman olursun baska yerden vurmaya calisiyo ama dinlemiyorum cunku anlami sacma sapan seyler soyluyo adam akilli isimler soylese tamam diyecem bide herkesin cocugu olmus  herkes o duyguyu yasamis istedigi isimleri koymus simdi nedir bu baskalarina isim koyma sevdasi anlamiyorum birakin  ozde istediğimiz ismi koyalim strese sokuyorlar bos yere
(591 puan) tarafından
Aynen oyle canım hevesi kursakta bırakıyorlar ama ben takmadım zaten hemen koymustuk biz kızımın ismini :)
tarafından
Diyorum ya sen yine sanslisin bunlar daha cocuk rahme duser dusmez cinsiyet belli olmadan başlıyorlar
(591 puan) tarafından
Aynen he onu dogru soyluyosun :)
0 oy
tarafından
Ayy resmen tersini yaşıyoruz şuan seninle. Bende 2 ay sonra doğum yapacam kızım olacak, kaynanam illa Asel katın diyor, kuranda geçiyor bal demek diyor. Bende Alya istiyorum bakalim inşallah kavgayla bitmez sonumuz
(591 puan) tarafından
Benimkiler bu ne biçim kşmsede yok diyolar eşşmde dedş asel cok yaygın olan bı isim dedi zaten hamileyken de biz aramızda anlaştı kızımızın ismini Melike ne isterse olucak demıstı
tarafından
Tavrını koy canim kimseyi ilgilendirmez
(591 puan) tarafından
Bende oyle yaptım zaten isterse evime gelmesın isterse torununu sevmesin umrumda bile degil yanı
0 oy
(218 puan) tarafından
Asel isminin anlamı güzel ve kuran da geçiyo Muhammed suresinde ayetini hatırlamıyorum okumayı biliyorsa açıp okusun 
(591 puan) tarafından
Okumayı bilıyo ama iste kendi dedikleri olucak ya illa aman ya cokta umrumda onun üç kurus altınına mi kaldık
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Eşimde sagolsın kızımın ısmını ablası koysun ıstedi. Bende yuzune bakarak dogurabilşrse koyar dedim. Malımıdır nedir. İsimi ana baba akor yok o yok bu canı ıstemeyen gelmesin 
(591 puan) tarafından
Aynen oyle ya o degil sonucta onu 9 ay ben tasıyorum acısını sancısını ben cekıyorum
0 oy
(118,901 puan) tarafından
Şu bebek isimleri konusu oldumh karisanlara ayar oluyom yaa sanki dert onlara 
(591 puan) tarafından
Aynen oyle valla canim cok isim koyacaklar dogursunlar onlarda
0 oy
(313 puan) tarafından
Benjm kaynatam kaynanam doğumuma gelmedi ailemle görüşmüyolar diye ilk torunları kaynanam 15 gün sonra kaynatam ise 6 aylıkken gelip gördü oğlumu. Kaynatam hala eşimle konuşmuyor torununu da görmüyor ismi ona sormadık ezanı kulağına ona okutmadik diye
(591 puan) tarafından
Aman be bosver takma bende takmıyorum kimse bizim cektıgımız acıyı cekmıyo bı zahmet bıraksınlarda evlatlarımıza isimlerini de biz koyalım
0 oy
(966 puan) tarafından
Canm benim kızımın da asi Asel Lina anlamında çok güzel cennetteki bal ırmağı Lina da hurma fidesi demek ve Kuran'da geçiyor. Bilip bilmeden konuşuyorlar. Benimde kayinpederim kulağına Fatma diye okudu çok sinirlendiydim. Lohusayken aglattiydi beni.ama kimlikte Asel Lina diye.takma yani sen cevabını vermişsin.
(591 puan) tarafından
İşte canım sesini cıkaracaksın ben herseyde sesimi cıkarırım ve ne olursa olsun herzaman eşimde arkamda olur
(966 puan) tarafından
Benim de eşim hep arkamda asla bana laf söyletmez ama işte onun yanında yapmıyorlar tekken yapiyolar ve bende kavga çıkmasın diye demiyorum
(591 puan) tarafından
Valla gerekirse kavga cıksın umrumda degil ben ne dersem o olur en fazla evime gelip gitmezler olur biter
(966 puan) tarafından
Biz birlik duruyoruz kuzum birazda ondan oluyo
(591 puan) tarafından
Olabilir canım benim evim ayrı yolum ayrı ondna boyleyım
0 oy
tarafından

Heralde altın künye icin ismini degistirecegini sandi :)

(591 puan) tarafından
Aynen oyle ben yaptırırım cocuguma ya kimseden bısey ıstemıyom valla eşimde oyle dedi sagol sun
0 oy
tarafından
Amaaan bu isim konusu her ailede oluyo sanırım takma kafana boşver 
(591 puan) tarafından
Galiba canım hıc takmıyorum bile bıde insanın arkasında destekçisi olmasıda insana guven verıyo
0 oy
(177 puan) tarafından
Hiç umursama bile önemli olan kimliği. Ben hiç kimseye sormadım herkes birşey önerdi hıhı dedim dinledim eşimle sevgiliyken kızımız olursa Asya olsun falan diyorduk eşimde Asya koydu. Ona bile değişik espriler yapmaya çalıstı lar akıllarınca. 2. Bebeğim rabbim nasip ederse kız olursa Asel koycam aklımda kaldı. 
(591 puan) tarafından
İnşallah canım saglıklı sıhatle gelsin inşallah
(177 puan) tarafından
İns daha ortada birsey yok tabi de kız olsun isterim yine :D
(591 puan) tarafından
Rabbım gonlune gore nasıp etsin canim bende kızım buyutukten sonra bı oglum olsun isterim ama Rabbım neyi uygun gorurse onu nasip etsin inşallah
(177 puan) tarafından
Rabbim gönlündekini yaşatsın canım sanada evlatlarımıza sağlık evimize huzur bereket nasip etsin ❤️
(591 puan) tarafından
Amin canım güzel duaların için teşekkür ederim :)
0 oy
(258 puan) tarafından

En sevdiğim.tepki o.ismi seviyorlarsa kendileri doğurup koysun   <3

(591 puan) tarafından
Aynen oyle canım :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 587 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde yildizmavim (980 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 485 göst.
16 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu