0 oy
338 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,794 puan) tarafından
Malûm virüs belasi var. Doğum çantasına neler eklendi bundan dolayı neler çıkarıldı . Nelere gerek var yada neler gereksiz hale geldi . Hastane ortamı nasıl.  Özel e değil devlete gidicem 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bilmiyorum ancak ben gerekeni ekledim hani bunun dışında farklı bir şey koymadım hiç bebeğime ve bana ne gerekiyosa onları koydum 

tarafından
Valla ne bilim canım vardır herhalde diye düşünüyorum alsammı almasammı kararsız kaldım bende
(3,794 puan) tarafından
3 sene önce oğlumu dogum yaptığım devlet hastanesi öyle temiz titiz diki sanki virüs varmış gibi her yerde.  Banyoda sabun şampuan dezenfektan.  Odanın girişinde gene lavoba vardı onda da ayrı sabun büyük şişe dezenfektan vardi devamlı çarşaf değişimi vardı devamli temizlik
(3,794 puan) tarafından
Simdi baska şehirde yim burası nasil bilmiyorum
tarafından
İşde bende devlette olcam doğumu ama nasıl olur hiç bi fikrim yok umarım umduğumuz gibi olur
(3,794 puan) tarafından
Bi ton şüphe bi ton soru kafam da
-Reklam-
0 oy
(961 puan) tarafından

Maske ve dezenfektan

0 oy
(5,913 puan) tarafından
Eldiven ve maska koymustum kiyafetlerini tek tek buzdolabi posetlerine koymustum hepsi ellenmesin die elden ele gecince kirlenmesin falan die kasik catal karton bardakta koymustum
(3,794 puan) tarafından
Yemek olayi nasildi devlettemi oldumu  canım doğum.
(5,913 puan) tarafından
Yok ozelde oldum canim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben özelde dogum yaptım virüsün en yogun oldugu dönemde. Eldiven maske dezenfektan kolonya yastık kılıfı üstüme örtmeye ince örtü bardak kaşık çatal aldım
(3,794 puan) tarafından
Devlette olucak canım benimki . Benimde aklımda bi ton soru
(25,224 puan) tarafından
Yastık kılıfı ve örtü bence al ben zaten hiçbiyerde yastık kılıfı olmadan yatamam
(3,794 puan) tarafından
Yazdim aklima .
0 oy
(170 puan) tarafından
Maske dezenfektan söylenmiş. Ben baska birşey söyleyeceğim:) Belki size gereksiz gelecek ama pipet al canim. Ben normalde evde herşeyin paketini dezenfekte ediyorum orda öyle birşey yapamıyorsun  en azından tek tek paketlenmiş pipetler al su meyve suyu falan içerken ağzına değmesin paket. Yanımda kalacak kişi için çarşaf almıştım. Koltuğa serip yatması için.
(3,794 puan) tarafından
Yemek olayı nasil oluyo açık mi dağıtılıyor.  Kasiklsr filan nasıl acaba.  Alsammi yanıma iki kaşık çatal filan.  Uff bu donemde herşey daha da zor ya
(170 puan) tarafından
Evet gerçekten çok zordu bende devlet hastanesinde doğum yaptım. Hastane çok temizdi ama insanın içi rahat etmiyor evin değil sonuçta. Yemekler kapalı kaplarda geldi kasık çatal normal açıkta tepsinin üstündeydi. Ben almadım yanıma. Eğer kaşık çatal alacaksan birazda deterjan alman gerekir el sabunuyla yıkanmaz sonuçta. Allah yardımcın olsun.
0 oy
tarafından

Bebeğin ve benim bütün kıyafetlerini poşetlere koydun. Dezenfektan n95 maske, cerrahi maske, eldiven, havlu pecete, plastik çatal kaşık bardak, meyve sularını vs aldım temizledim. yanımda eşim kalıcak ona nevresim takımı koydum. Kendime yastık kılıfı. Çok amaçlı temizlik deterjanlar oluyor. Onu koydum odadaki eşyaları silicem. Sezeryan doğum planlandığı için gitmeden silerim her yeri :D bebeğin yatağını temizlicem ona da çarsaf koydum ki diğer battaniyesi falan kirlenmesin 

(170 puan) tarafından
Benimde sezeryan planlanmıştı. Bebeğim o tarihi beklemeden geldi.  Bütün temizlik planlarım alt üst oldu :) Inşallah sizinki öyle olmaz gününde gelir.
tarafından
Benim normal de hiçbirseyim normal gitmez diyorum zaten bir anda doğum yapıcam ben:):) :) ben doğuma girdiğimde eşim halleder. Akşam ben ona Bi detaylı anlatıyım napıcağını. Hastane çantasını malzemeleri koyarken taruza mı gidiyorsun napıcaksın onları orda demişti.
(170 puan) tarafından
:)))) sağlıkla alın kucağınıza insallah
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(2,578 puan) tarafından
Gebe değilim ama işinize yarar belki nuk markasının hijyenik spreyi oluyor önceden bebek beşiğine yatağınıza koltuğa filan sikarsiniz eşyaları kattiginiz dolaba fikir olsun

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 55 göst.
3 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 173 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Linkin (14,843 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 193 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ogluşumm❤ (517 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 292 göst.