0 oy
552 göst.
Aile kategorisinde (758 puan) tarafından
Dün kanamam oldu 10 haftalık gebeyim. Kardeşim benle beraberdi. Eşim evde kızımızla ilgilendi. Hastanede işimiz bitti geldi bizi eve götürdü. Akşam arkadaşlarıyla planı vardı ama ben rahatsızım diye gitmedi. Bu çok normal olması gereken de bu. Kardeşim yemek bulaşık her şekle ilgilendi ama sabah gitmek zorunda olduğu için gitti. Gece kızımla hep eşim ilgilendi ben hiç kalkmadım savah annemler aradı nasılsın diye ben de düne nazaran çok iyi oldum kanamam da çok azaldı falan dedim. Neyse telefonu kapattık. Annemler uzungöle gidecek ben de bugün gidecektim ama bu durumdan gidemiyorum. Eşim de eğer iyiysen götüreyim seni dedi ben de muallakta kaldım korktum açıkçası karnımdaki bebeğe bişey olur diye. Dedim ki kalk kahvaltıyı hazırlayalım hiç oralı olmadı benim kanamam var sancım var ama neyse kalktım kahvaltıyı hazırladım tbi o arada kızımla ben ilgilendim kendisi telefonla uğraştı hep kahvaltı yaptık ben hiç konuşmadım kırıldım ona o konuşmaya çalıştı ben pas vermedim sancım var kanamam var bebeğimizin kaybetme riskim var o benim iyi olmamı kolluyor sanki her şeyi benden bekliyor. Şimdi de aramız öyle limoni. Sizce abartıyor muyum 

12 Cevaplar

0 oy
(8,869 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Basit bi hastalık grip vs olsa abartıyorsun derdim ama bebek bu. Riskli gebelik olmasa yine abartıuorsun derdim, eşin en zor donemlerinde yardımcı olmayacaksa ne zman oalcsk.
(758 puan) tarafından
Aynen öyle canım annemlere iyiyim dedim ya tamamen iyileştim sanıyor herhalde. Soruyor sonra nasılsın diye iyiyim turp gibiyim ne sancım var ne kanamam var keyfine bak sen dedim
(1,307 puan) tarafından
Aynen öyle anlayış önemli düşünmeleri lazım
(758 puan) tarafından
Aynn canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Abartıyorsun bi kahvalti için bu kadar tribe gerek yok bende düşük tehlikesi geçirdim esim sağolsun ilgilendi ama evde başka bebek olunca mecbur kalkıyorsun . Sürekli yatamadım ama alcak nefesi varmis ki şimdi 32. Haftaya geldik 
(758 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Abartmiyosun bence ama senin soylemenle yaptiktan sonra hic anlami kalmaz kendi icinden gelip yapmasi lazim senin durumunu biliyo o cocugu sen tek basina yapmadin esinin de sorumluluk alması lazim 
(758 puan) tarafından
Bekledim kendi kalkıp yağsın baktım tık yok dedim bari beraber yapalım ona da oralı olmadı
tarafından
Yine de cok uzatma derim esin neden kirildigini bilsin ama cok fazla stres yapma zaten gebeligin riskliymis bebegin de bu durumdan etkilenmesin
(758 puan) tarafından
Yok takmıyorum canım ne hali varsa görsün
tarafından
Bence de sen kendini düşün dinlenmene bak bebegin yerlessin insallah sag salim aliriz kucagimiza bebislerimizi
(758 puan) tarafından
Aynen canım inşallah
0 oy
tarafından
Neye kırıldım anlamadım canım kahvaltı hazırlayalım deyip oralı olmadığınamı
tarafından
Sinir stresten sanırım alınganlık yapmışsın ama eşinde ayıp etmiş sonuçta bebeğe bir şey olabilir eşinle keşke güzel bir dille izah etseydin hassas dönemlerdesin canım her şey alınır kırıtırsın
(758 puan) tarafından
Benim yapım böyle canım kendi zaten s. lak değil anlar neye kırıldığımı ama iş işte geçtikten sonra istediğini söylesin kırıldım bir kere
tarafından
Haklısın ama abartılacak bir konu değil canım bence ama üzülmüşsün
(758 puan) tarafından
Aynen canım yok abartmıcam zaten konuşuyo cevap veriyorum ama çok yüz vermiyorum
tarafından
En iyisi canım :)
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Erkekler sürekli olarak devam eden hastalığa gelemiyor sanırım bir yapıyor iki yapıyor üçüncü de bikiyor. 

Şöyle de bir şey var eğer o karnındakinin ömrü varsa besinci kattan dussen bir şey olmaz ama ömrü olmadıktan sonra istersen tuvalete bile kalkma oturduğun yerden düşer . 

Hamilesin eşinden ilgi beklemen çok normal ama eşin genel itibari ile yardımcı olan birisi ise bence trip atma aranıza soğukluk girmesin
(758 puan) tarafından
Evet genel itibariyle yardım eder ama canı isterse. Ben zaten yapmam gerekeni yaparım hiç ondan beklemem ama yapacak olduğum ters bir hareket bebeğime neden olursa ömrüm boyunca keşke demek istemiyorum
0 oy
tarafından
Yataktan neden kalkıyorsunki kalkma söylemede daha iyiyim diyede ben eşim çok titizdir çok problemli geçti hamileliğim birinde süpürge yaptım bebeğin eşi düştü 32 haftada gene süpürge yaptım bu sefer açılmam oldu dikkat et kendine gerekirse yerinden kalkma ben kalkıyordum yatıyor oluyordu kendime hemen ufak tepsiye alıp kahvaltımı oturuyordum 
(758 puan) tarafından
9 aylık kızım var mecburi kalkıyorum zaten ama eşimin yapabileceği şeyleri ben söylemeden yapması gerekir bence yapmıyorsa orda devreye keyfi giriyor benim keyif yapma gibi Bi lüksüm yok ama erkekler işte
tarafından
Çocukla ilgilenmiyorsada yavaş yavaş onunla ilgili olan şeyleri yap Allah korusun üzülen sen olursun sonunda ben rahat durmadım sıkıntılı bir yapım vardı ne iş yapmadan durdum nede evde durdum 36 haftada doğum yaptım
(758 puan) tarafından
Ben de öyleyim evde bekleyen işe tahammül edemem o yapmaz istediğim gibi illa kalkıp bişeyler yapıyorum ama işte hata ediyorum zaten bence eşim de ondan böyle rahat ne de olsa Songül duramaz kalkar diye düşünüyor
0 oy
(586 puan) tarafından
Bence abartıyorsun esin sana kötü bilaf dememiş sonuçta esin bi çoğu konudada yardımcı olmuş o bebeğin riski yoksa dünyada ne yaparsan yap yıne duser zaten esin normalde iyi bir kişiyse bir kahvaltı için tribe girip ara bozmaya gerek yok 
(758 puan) tarafından
Nasip başka bir şey ama ondan hassas olmasını beklerdim canım
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Gecmis olsun inşallah rabbim sağ salim kavuştursun bebeğine. Bence hormonlardan biraz abartmışsin sanki. 
(758 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bilmiyorum ama çok kırıldım
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Tehliken geçene kadar sana yardım etmesi lazım bence abartma yok bebek var sonuçta keyfi yapmıyorsun 
(758 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum ben de daha demem ona bişey. Bebeğimiz bişey olursa Allah sorsun hesabını
0 oy
tarafından
Adam daha ne yapacak bir kahvaltı hazırlamaya çok abartmissin yani pardon da bebek nasip ye varsa zaten olur merak etme ama yoksa sen hiç kalkmasanda yerinden dusecekse düşer çok üzerine gitmişsin haksizsjn kusura bakma 
(758 puan) tarafından
Üzerine gidecek hiç bir şey yapmadım canım bebek konusu da nasip tabii ki ama bira z daha hassas olmasını bekledim
tarafından
Erkekler bı anne kadar hassas olamıyor malesef
(758 puan) tarafından
Aynen maalesef olamıyorlar
0 oy
(1,330 puan) tarafından
Ahh ahh drmekki benim eşimi boşanan lazım anlatsam inanamassin öyle bir inadı varkki biz kavga ettiğimizde kötü olduğumda bile ilglenmezdi üç gün konuşmaz yemke yemez dünyası başına yikilir hicbiseyyy yazmaz çok fena yansıtır hamile kalma bidaha hamilesin diye böyle yapıyorsun yok bilmem ne bayıldım ona bile kalkmadı ya anlatsam inanamassin he sevmiyomu istemiyomu beninyoj asla öyle değil kayinpederinle ikisi aynı kafada kayınvalidemle çekmiş o odun halinden bnede
(758 puan) tarafından
Tabi beterin beteri var Allah akıl versin bu erkeklere
(1,330 puan) tarafından
Gerçekten beterin beteri var sukredinn bende bazen şükrediyorum benden dah akotuleri var diye
(758 puan) tarafından
Evet canım çok şükür
0 oy
tarafından
Muallakta kaldıysan iyisin demektir. Bunu görünce eşinde yapmamış olabilir. 
(758 puan) tarafından
Gitmedim ama korktum gece boyunca yattım iyiyim sandım ama ta ki kızımı kucağıma alana kadar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 192 göst.
4 Mart 2023 Aile kategorisinde Sibelyldiz (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 667 göst.
16 Aralık 2022 Aile kategorisinde polatzulal35 (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 168 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 850 göst.