0 oy
2,539 göst.
Diğer kategorisinde (13,782 puan) tarafından

image

ALINDAN ÖPMEK VE EPİFİZ BEZİ.

Bu fotoğrafı gördüğümde çok şaşırdım ve duygulandım gözlerim dolu dolu oldu.

Ve ilk aklıma gelen Rasulullâh ﷺ Efendimizin çocuklarınızı alnından öpün tavsiyesi geldi.

Ve bu vesile ile bir kez daha modern tıp bu tavsiyenin de boşuna olmadığının altını çizmiş oldu belki bunu sünnet olarak yapmayanlar bir gün her sünnetin aslında insanlığa bir öğreti olduğunu anlamış olurlar.

Görmeden bilmeden yaptıklarımız bize aktarılan bu güzellikler bizim fıtratımızda yerleşmiş ama zamanla gelenekselleşmis ve gerçek mahiyeti unutulmuş gibi.

Bir bebek ve bir anne var burda ki resimde ve bu annenin bebeğini alnından öperken çekilen mr görüntüsü.

Alnınıza kondurulan bir öpücük kimilerine göre basit gelir ama inanılmaz derecede etkileri olabiliyor.

Yapması çok kolay denemek isterseniz hemen minik bir evlâd bulun ya da sevdiğiniz birinin alınına sevgi dolu bir öpücük kondurun bu size sıcak duygular hissettirmekle kalmayıp çok daha yoğun etkileri bulunmakta.

Bunun nedeni ise alnımız üçüncü gözün pineâl bezin bulunduğu yer olmasıdır.

Birini alnından öpünce aslında üçüncü gözlerini öpmüş oluyorsunuz.

Dudakların veya yanağın öpücüğünden farklı olarak bu daha samimi çünkü o kişinin ruhuna dokunup benliğine ulaşıyorsunuz.

Ve farklı duygulara geçiş yaşıyorsunuz. 

Üçüncü göz varlıklarınızın derinliklerine açılan portaldır ve sizi ruhun en yüksek alemlerine götürebilir.

Bu uyanmayı temsil eder ancak aynı zamanda sizin de bir parçanızdır.

Doğduğumuz andan itibaren var olan ve hayatın bedeni bıraktıktan sonra da var olmaya devam eden görünmez bir varlığıdır.

Biri sizi alnınızdan öptüğünde içinizde derin bir aydınlanma hissi uyanır.

İyi geceler öpücüğünü alına kondursak uykuya kolay geçişi sağlıyor.

Aynı zamanda sizi güvenli ve mutlu hissettirir.

Ve annelere bir kaç tavsiyem eğer çocuklarınız sürekli ağlıyor huysuz ve sinirli ise sakinleşmesi için alnından sevgiyle bol bol öpün. 

Çocuğun basireti açılır akli melekeleri açılır.

Hafızası güçlenir.

Zihni arınık olur.

Büyüme hormonu dengeli olur.

Moral ve motivasyonu tam yetkin olur.

Çocuğun benlik gelişimine katkısı olur.

Bilinç altı korkuları azalır.

Kendilerine olan özgüvenlerini yerine getirir hissettiği bu güven ve huzur sebebi ile de uyku verimi artar sözünüzüde dinler sizi üzecek bazı davranışları yapmazlar ve büyüdüklerinde başarılı birer birey olurlar biiznillâh.

Çünkü alnımızın tam ortası kişinin zihin odaklanma makamıdır.

Rasûl-i Ekrem ﷺ Efendimiz çoçukları her zaman anlından öpmüştür ve günümüz psikologları ve bilim insanları da aynen bunu onaylamaktadır.

İşte Efendimiz ﷺ bunu 1400 küsür yıl önce biliyor ve uyguluyordu yaptığı her işte binlerce hayır ve hikmet bulunan bir peygamberimiz var elhâmdülillah.

Sonsuz salât ve selâm o iki cihan rehberimizin ﷺ üzerine olsun..!

(Alıntı )

7 Cevaplar

0 oy
(1,331 puan) tarafından
Allah razı olsun bilgi için:)
(13,782 puan) tarafından
Rica ederim canım ,  1 kişi bile faydalansa yeter :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Teşekkür ederim canım bilgi için hep alnından öpüyordum ama şimdi daha bilinçli öpeceğim ❤️
(13,782 puan) tarafından
Bende bilerek yapmiyordum ama bundan sonra daha fazla yapacağım.
0 oy
(386 puan) tarafından
Çok güzel bir bilgi , Allah razı olsun canım hemen uyguladım bile :)
(13,782 puan) tarafından
Rica ederim canım. Faydasıni görürsün sende inşallah :)
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Allah razı olsun cok guzel bir bilgi

(13,782 puan) tarafından
Rica ederim canım , faydasi olur inşallah.
0 oy
(48,482 puan) tarafından
esimde bu peygamber efendimiz alnindan opermis cocuk kendini guvende hissedermis der ve hep alindan öper kizimi
(13,782 puan) tarafından
Zaten peygamber efendimizin sünnetleri boşuna değil , hepsinin mantiklı bir sebebi olduğunu yeni yeni anliyoruz.
0 oy
(177 puan) tarafından
Bilginiz iyi oldu sağolun 
(13,782 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
0 oy
tarafından
Çok güzel bir bilgi. Bugün tam da bu şekilde alnından öperek uyuttum onu. Hem rahatsız idi hem de huzurla uyudu sıcacık.  Bundan sonra sık sık yaparım bunu. Hatta favorilerime ekleyeyim postu. Teşekkürler. 
(13,782 puan) tarafından
Rica ederim canım. Bende hep alnından öperim uyuturken uyanınca  ama bu bilincle yapmiyordum. Bundan sonra daha fazla yapacağım.
tarafından
Ben de şimdi senden öğrendim ve iyi ki de öğrendim :)♡ iyi ki varsın sağ ol var ol canım
(13,782 puan) tarafından
Rica ederim canım sende iyiki varsın :) bende biryerde okudum hemen burda paylaştim. Mutlaka birilerinin işine yarar diye. İnşallah herkes faydalanir bu bilgiden.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 361 göst.
+1 oy
15 cevap 351 göst.
27 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 803 göst.
0 oy
6 cevap 301 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde MelikeArslan (830 puan) tarafından soruldu

377,940 soru