0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (13,570 puan) tarafından
 Öncelikle Allah herkesin evladını hayırlı evlat eylesin ve bağışlasın.

Nasıl bir insan olsun istersiniz dışarda?

Hayata tutumu,

Mesleği,

Ahlaki?

26 Cevaplar

+2 oy
(4,285 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Merhametli nefsini koruyabilen anneye babaya saygılı olsun mesleği olsun veya.olmasin hayırlı evlat olsun yeterli bana ve bir kız olduğu için kesinlikle ayakları üstünde dursun haksızlığa hiç bir şekilde göz yummasin
(13,570 puan) tarafından
Allah hayırlı evlat etsn
(4,285 puan) tarafından
Amin canim
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Valla önce insan olsunlar değerler kazanılır diye düşünüyorum  
(13,570 puan) tarafından
Allah bağışlasın
(12,264 puan) tarafından
Teşekkürler tatlım ❤️❤️
0 oy
tarafından
İyi  bir insan olsun ne diyim

Mesleğine kendisi karar versin büyünce 
(13,570 puan) tarafından
Allah hayırlı evlat etsin
0 oy
(671 puan) tarafından
Merhametli olsun gerisi kendiliğinden gelir 
(13,570 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
tarafından
Dinini çok iyi bilsin Allahtan korksun mesleğinin hicbir önemi yok ister vali olsun ister pazarcı yeter ki helal pesinde koşsun 
(13,570 puan) tarafından
Allah bagislasin
0 oy
tarafından
Öncelikle sağlıklı vatana millete hayırlı bir evlat olsun vicdanlı merhametli hayat dolu anı yaşamasını bilen kendini ezdirmemesi dinimizi bilip ona göre ďavranışlar sergilemesi mesleğinde  istiyorsa her zaman arkasında dururum 
(13,570 puan) tarafından
Allah hayırlı evlat etsin
0 oy
tarafından
İman. Sahibi edepli . Bir birey olsun isterim 

Önce sağlıklı olmsini isterim tabi mesleğine kendisi krr versin

İnşallah o günleri görürüz
(13,570 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Her anne baba gibi vatana milete ailesine rabbine hayırlı insan hayırlı bı kul olmasını istiyorum öncelikle mesleğinin bı önemi yok yerterki vatana millete hayırlı evlat olsun inşallah vicdanlı merhametli ahlaklı olsun inşallah , bütün evlatlarımıza inşallah , ama bn knedimde hermzn polis olmayı çok isterdim hepte dua ederim kardeşlerinden yada torunlarimdan çocuklarından biri en azından polis olsun inşallah bnm en çok gipta ettiğim insanlar polis ve asker jandarmalar mesleğini hakikaten yapan lar ...
(1,331 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlatlarını insallah
0 oy
tarafından
Oğlum var kesinlikle dik duruşlu güçlü bir birey olmasını isterim.Vatana millete ailesine hayırlı bir ewlat olsun isterse kapıcı olsun isterse Uçak  mühendisi.Hangi meslegi seviosa istiosa onu yapsın.
(13,570 puan) tarafından
Allah bağışlasın kuzumu
tarafından
Amin bitanem senin yavrunuda inşallah
0 oy
(48,392 puan) tarafından
Allahin salih kullarından olsun Rabbim kötülüklerden korusun 
(13,570 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Merhametli allah korkusu olsun imanla buyusunler vatanina milletine sahip ciksinlar allaha itaatker kullardan olsunlar insallah cumlemizin evlatlari da olsun insallah.
(13,570 puan) tarafından
Amin ecmain
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Kızım var ahlaki yönden çok zengin fikirli olmasını istiyorum hani herkes bir kişiyi imrenerek dinlerya bir kalabalık ortamda o kızım olsun istiyorum 7 yaşına geldiğinde artık namazını kılmasının nasıl guzel bırsey olduğunu anlatmak istiyorum. Okusun işini alsın kendi ayakları üzerinde dursun yaşı gelince ya severek ya görücü usulü düzgün bir kişilikle evlensın bunların hepsi en hayırlısı ile olsun inşâellah. Rabbim yavrumu herkesın yavrusunu ıyılerle karşılaştırsın
(13,570 puan) tarafından
Amin baharim
(2,768 puan) tarafından
Canımsın ❤
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Ne olursa olsun merhametli olsunlar kötüye bile çünkü elbet bir gün kazanacaklar mesleği ona kalmış Allah o günleri de göstermeyi nasip etsin 
(13,570 puan) tarafından
Amin ecmain
0 oy
(6,360 puan) tarafından
İki oglumda da dogum yaptıgım zaman ve dua ettigim zaman hep Allah'ım evlatlarımı kendine layık kul eyle sana layık olsunlar yolundan ayrılmasınlar hayırlı kul hayırlı evlat olsunlar diye dua ederim
(13,570 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(2,603 puan) tarafından
2 oglum var kadinlara sonsuz saygi gostersinler isterim

Dine onem versinler harami helali iyi bilsinler zaten bunlari yaparlarsa iyi bi insan olurlar
(13,570 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Allah korkusu olsun merhametli olsun yeter. Mesleği bı sekilde hallolur
(13,570 puan) tarafından
Anladm kuzum
0 oy
(880 puan) tarafından
Merhametli, saygı ve sevgısını yıtırmeyen bireyler olsunlar istiyorum. 
(13,570 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
tarafından
Oğlum nasıl mutlu olacak öyle yaşasın. Hangi işi sevecekse o işi yapsın. Ben tek bir şey için uğraşacağım ben kayınvalidemi hiç tanımadım. Ama burda annesinin ağzına bakıp kendi ailesine sahip çıkamayan öyle evlatlar okudum ki oğlumu böyle yetiştiremeyeceğim oğluma kadınlara değer vermeyi öğreteceğim gelinime en çok ben sahip çıkacağım.
(13,570 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
tarafından
Sessiz olmasın ezdirmesin kendini ama edepsiz de olmasın isterim saygılı olsun hayvanları insanlari sevsin saysın yaslililara saygılı küçüklerine merhametli olsun isterim Allah korkusu olsun nerde ne yapacağını bilsin oturmasını kalkmasını bilsin isterim bunlar için de tabiki iş bende ve eşimde bitiyo insan olsun kötü kalpli olmasın da mesleği hiç düşünmedim bile ve Allah her zaman iyi insanlarla karşılaştırsın cümlenin evladını evladımız dört dörtlük olsa bile çevresinde tanıştığı tek biri hayatını degistirir
(13,570 puan) tarafından
Allah sakinsin inşallah
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Allah'a iyi bir kul

Peygamberine iyi bir ümmet

Annesine babasına hayırlı bir evlat

Eşine evlatlarına hayırlı bir baba

Vatanına milletine düşkün bir fert

olsun istiyorum ve bütün dualarım böyle evlatlarıma mesleklerini kendi dedi düşünseler de dilesinler yetenekleri hangi yöne ise ben de onları o yöne doğru yönlendireceğim ama tercih onların Rabbim dualarımızı kabul etsin de ayaklarına taş değdirmesin evlatlarımızın inşallah
(13,570 puan) tarafından
Amin canım benim

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 383 göst.
14 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Yumudukk (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 957 göst.
31 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 625 göst.
0 oy