0 oy
654 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
Benim annem gil bi takim alip gelseler zoruma gider şahsen 

45 Cevaplar

+1 oy
(1,137 puan) tarafından
Görmeye bile gelmediler kendi annem geldi de bişy takmadı abim her ay cocuk için para arıyor bana kayınvalşdem gelmedi hiç köyde yaşadığı için gelmedi 
-Reklam-
+1 oy
(880 puan) tarafından
Kayınvalidemgille beraber oturmamiza rağmen sadece bı tane kışlık tulum aldılar annemde bebegimin tüm ihtiyaçlarını aldi yedi çeşit araba akülü hepsi atı motoru bide çeyrek takti sonra tüm kışlık yeleklerini patikleirni ördü ablamda tüm kıyafetlerini aldi hâlbuki biz alışveriş yapmıştık ** onların yapmasi beni eşimin tarafinda yükseltti acikcasi
(30 puan) tarafından
Peki utanmadi mi kayinvaliden
(880 puan) tarafından
Ne utanması kuzum onun adına biz utandik bitane çeyrek verdik herkesin içinde taksinlar diye
(30 puan) tarafından
Amaaaan gelde böylesinin o çocuk üzerinde söz hakki olsun iste
(880 puan) tarafından
Aynen öyle D.....
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Reşat altin taktilar hem abim hem babam 
0 oy
(107 puan) tarafından
Annemle babam beşik aldi yatagini yorganini yapti annem bide ustune 200 tl verdiler takim elbise arada alir gelir annem

Eşimin ailesi hic bsey yapmadi
0 oy
(214 puan) tarafından
Aldılar ama gelemediler hala bebek görmeye ablalarim felan isterdim ki mevlutlu yapmak isterdim bizim burda öyle olur ama yapamadım annemlere ablamlara geçen hafta gelin dedim bu sefer apartmanda Corona çıktı gelmeyin dedim
0 oy
(9,942 puan) tarafından
Annem var sadece besiginin parasini verdi bide 25gram bi bilezik aldi
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Besik hastane çıkışı nevresim babynest  v.s baya kıyafet  tarzi bi suru bisi aldilar. Abimde altindan bisi yaptrms 2 yarim altin verip babamda altin takicakti almadim
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Anne yanı beşigini aldılar altın isimli kunye aldılar bir suru kıyafet aldı elinde odasına süs olsun diye etamin işledi hırka yelek falan ördü sağolsun elleri dert görmesin kesinlikle hakkını ödeyemem.
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Annem ram altin abim tam altin ablam ceyrek ve kizinin butun kiyafetlerini bsna drdi yirutec mqms sandalyesi marka marka kiyafetler annem bide bebek odasi aldi halisi tulu takimi falan. Babam hicbisey almadi. Kaynanam ve kayinpederim de hicbirsey almadida takmadida
tarafından
Annenizle babaniz ayrimi
0 oy
tarafından
Beşigini aldilar yurutecini kiyafetlerini bataniyesini yorganini doşeyini her şeyini yaptilar :)
0 oy
(116 puan) tarafından
Nasip olurda bebeğim olursa kayınvalidem 5taş alacağını söylemişti annemleri henüz bilmiyorum o an ki para durumlarına bağlı. Bu arada gülmeyin bebeğe değilde bana aldıkları için :)))
(30 puan) tarafından
Kiz bosver bes tasi bebege alsinlar :D
(116 puan) tarafından
Bebeğim olsun da Allah'ın izniyle gözümde hiç bi şey yok. Yeter ki benim de bi evladım olsun inşaAllah
0 oy
tarafından
Annemler tam altın taktılar. Kıyafet hem bana hem çocuklarıma aldılar daha bır sürü şey
0 oy
tarafından
100 dolar verdi babam beşiğini aldı annem yeleklerimi ordu yatağını yorganini yaptı saolsunlae kayinbabam da bı çeyrek taktı başka biseyini görmedik çocuk 8 aylık oldu daha 
0 oy
(12,510 puan) tarafından

Böyle şeylere takılan biri asla değilim. 

Alır almaz olabilir almak zorunda değil kimse şahsi fikrim. Künye yaptırmıştı babam. Babaannem baya örgü örmüştü battaniye, atkı, yelekler, patikler, yorganı yastığı nevresimi. Kıyafet VS de almıslardı 

İlk torun heyecanı <3

0 oy
tarafından
Neler almadiki çocuğun nerdeyse butun kıyafetleri bebek çantası .yatak için korumalik nevresim seti mevlutte bilezik taktılar .salıncak mama sandalyeli fln herswy annemdendi 
0 oy
(6,936 puan) tarafından
İki çeyrek 

beşik 

anne bebek bakım çantası 

Bez ıslak mendil 

Bebek şampuanı ve sabunu 

Bir kaç takım elbise 

Bebek yorganı 
0 oy
(32 puan) tarafından
Aklınıza gelebilecek bütün eşyalarını aldılar 7 bin TL tuttu hepsi altın olarak annem ismi yazılı bileklik taktı babamda küpe aldı abim ise çeyrek taktı 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
bebeğin bütün eşyalarını yani kıyafet giyimi battaniyesi her şeyin ailem karşıladı zaten durumları çok yok yani öyle altıma altın beklemezdim ama 500 600 liralık giyim masrafı yaptılar
0 oy
(283 puan) tarafından
Hastahane çantamı hazırladı annem 15 takım kıyafet aldı 10 takım örgü yaptı patikleriyle tulumlar orgu vesaire çok beğendim herşeyi istediğim yerden istediğim modellerden almıştı parfümler iç çamaşırları bana iki takım kıyafet pijama takımları terlik iki tane çok güzel marka olanlardan çeyrek ogluma bana da 250 TL verdi nevresim takimi nakışlı isimli falan internetten almıştık 500 su onunda annem aldı küvet takımı daha hatirlamadigim çok şey hepsini annem aldı kaynanamda 300 TL iki takım kıyafet üç takım örgü almıştı ha annem oğluma 3 takım ayakabj puset ana kucağı hatirladiklarim
0 oy
tarafından

Annemler ilk hamilelikte beşik aldı ve bebek için bütün alışverişi yaptı kıyafetten nevresime çoraptan zıbına kadar herşeyi aldı bebek arabası aldı doğumdan sonrada yarım altın taktılar. 

Şimdi yine hamileyim bu bebek içinde gardırop, şifonyer, puset ve hastane çıkışı alacak. Bide çeyrek takacak malum altın uçtu ben altın takma dedim ama takmasam olmaz dedi. Allah razı olsun <3

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 443 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Frover (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 819 göst.
4 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 320 göst.
4 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Ipek_cilem (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 129 göst.