+1 oy
754 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Evet tabiki gündüzleri uyumamasi beni yoruyor. Ama bana diyorlar ki doymadigi için uyumuyor ama geceleri uyuyor çok şükür. Birşeyler ver meyvelerin suyunu ver falan diyorlar ya nasıl verilir 3 buçuk aylık bebeğe meyve suyu yigenime veriyolarmis herneyse ben sadece emziriyorum hiç mama almadı şimdiye kadar yani mama kullanmıyoruz ve zaten biberonda almiyo ağzında tutmayı bilmiyor gercekden aç olsami uyumaz kızlar ya sütüm varmı diye devamlı bakıyorum Allah'a şükür var :( dişli bezimizde iyi kilo alımıda iyi yani aç kaliyormudur bilemiyorum 3 buçuk aylık nehir sizin bebeklerinizi gündüz nekadar uyuyor

27 Cevaplar

0 oy
(3,532 puan) tarafından
Kilo alımı ebe tarafından iyi deniyorsa doyuyodur    daha ek gıda için çok kucuk
tarafından
Ya tabiki de küçük su bile veriyim mi derken bin kere düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(20 puan) tarafından
Şöyle canım bizde doyuyor sanıyorduk benim kızımda uyuyor ama meğer doymuyor muş ne zaman dışardan mama ve anne sütü verdim o zaman çocuk kendini toparladı ve daha çok uyanık kalmaya başladı bazen açlıktan halsiz kalıp da uyuyorlar .. benim de sütüm var ama demek ki yeterince cekemiyorlar .. sen az mama al ver 2 gün bakalım fark ediyormu huyu suyu anlarsın baktın aynı vermezsin
tarafından
İyide benim ki uyumuyor zatennn
0 oy
tarafından
Kilo alımı iyiyse doyuyordur belki gündüz uykusu sevmiyor gazı vardır o çok bilmişler bir sussun lütfen sen takma kafana canım bebek bu bir uyur bi uyumaz değişir hep
tarafından
Ama ben zaten çok takıntılıyim sürekli kafamda düşünüp duruyorum
tarafından
Kuzum kendi iyiliğin için bu takıntıdan uzaklaşmaya çalış bence
0 oy
tarafından
Aç olsa ağlar ne alaka bazı bebeklerin gündüz uykusu olmaz gece iyi uyuduğu için gündüz uyumuyodur
tarafından
Sürekli ağlar dimi ozaman
tarafından
Tabi ağlar canım aç olsa bebek bu
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Ne alakası var aç olan bebek gecede uyumaz 

Gece uzun süre uyuyo ise normal cnm ya bnm, kızda, gece çok uyur gündüz uyumazdı 
tarafından
Sadede anne sütünü aliyordu
(3,750 puan) tarafından
Alsn doyan bebek gündüz de gecede doyar
0 oy
(107 puan) tarafından
Aç olan bebek aglar yüzü gülmez huysuz olur sürekli ellerini yalar
tarafından
Eli hep ağzında zaten ama doktor damaklari kaşınır dedi
0 oy
tarafından
Uyumayan bebek tokluktan catlasada uyumuyor benimkide uyumaz 5 aylık oldu hala uyumaz üstüne üstlük bide gece uykularımiz da kaçtı
tarafından
Yani nasıl acmi tokmu
tarafından
Ağlamıyor bagirmiyorsa sadece gündüzleri uyumak istemeyip etrafına bakiniyorsa huysuz değilse açda değildir ac olan çocuk ağlar bağırır durmaz
0 oy
tarafından
Gündüz yatirdigin odanın da karanlık olmasını sağla bide öyle dene bence benim oglum da bi ara uyumuyordu kalın fon perdeleri çekince içerisi baya karariyodu uyuyordu 
tarafından
Ama uyutucam bende gönlü olsun oynasın diye zorlanıyorum uyutuyum dimi
tarafından
Vakti gelince tabii ki uyut canim instagram da kullanıyorsan baldan anne sayfasını takip et postları oku uyku düzeni oluşturmaya başka artik 4 aya yaklaşmış
tarafından
Instagramim yok ama googledende arastiririm
0 oy
(87 puan) tarafından
Benimki de haziran 1 doğumlu gece uyuyor gündüz 10 dk uyuyup uyanıyor gün de bif kere de çiş yapıyosa tamdır kimseyi takma 
tarafından
Aynı işte benimkide sadece anne sütünü veriyorsub
(87 puan) tarafından
Benimki sadece anne sütü aliyor
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Bazı bebekler uykuyu sevmez canım. Gelişiminde sorun yoksa takılacak bisey yok. Daha küçük zaten düzensiz olması normal. 
tarafından
Doğru evet nehirde etrafa bakicam diye uyumuyor
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Evet doymayan çocuk uyumuyor kaşıkla mama vermeyi denedin mi? Bi dene istersen hem sen hem bebeğin rahatlarsiniz 
tarafından
Denemedim ve aldığım 2 kutu mamada çöpe gitti
(2,267 puan) tarafından
Öyle oluyor maalesef benim oğlumda iki mama aşırı gaz yapmıştı kullanamadım çöpe gitti. Bende sütüm var sanıyordum ama yetmiyormuş o yüzden yaşamadan anlamıyor insan .. iyi gelen bi mama oldu ondan sonra rahatlamıştı. Ama illaki bu şekildedir diyemem sana benim oğlum çok ağlardı da
0 oy
(165 puan) tarafından
O meyve suyu ver diyenlere falan sakın ha taviz verme çocuk doymasa gece de uyumaz. Bebeklerin 6 aylık olana kadar herhangi bir uyku düzeni yoktur bazen gece uyur bazen gündüz. Benim oğlum da gündüzleri uyumuyor bazen de uyuyor hiç belli olmaz paşa keyifleri biliyor miniklerin takma 
tarafından
Yok asla vermem bennnn
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Kilo alımı iyiyse sorun yok zaten gece uykusunu alıyor gündüz 10dk bile ona yeter 2 saatte bir yarim saat uyusa tamamdır 
tarafından
Coook sagol
0 oy
tarafından
Benim kızım da mama ile beslenio gündüz hiç uyumaz ağlar akşam uyur , bence alakası yok açlıkla ,
tarafından
Öyle mi kaç aylikti
tarafından
Benim kızım 4 buçuk aylık 11 gün sonra 5. Ayina girecek ,

Sabah saag 6 buçukta uyanır mamasını içer surekli ağlar takı akşam uyuyana kadar
tarafından
Anamm derdi ne acep
tarafından
Doktora ne kadar götürsem hiç bir sıkıntısı yok bazı çocuklar bazen böyle ağlar normal diyor
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Fatoşcum ayni benm miranimda nehir gibiydi uyumuyodu gündüz hep ağliyodu sütümün yetmedigine yada doyurmadigina kanaat getirerek mama aldim günde 2 yada 3 kere veriyorum Allahima bin sukur artik öyle aglamiyo uykusuda düzene girdi mamayi dene bence
tarafından
Hadi ya öyle mi
(7,972 puan) tarafından
Öyle cnm dene mama kötü bisey degil baktin biberonu almadi kaşıkla ver
tarafından
Yok değil tabikide ama 2 kutu oldum çöpe gitti ikiside kız :D eşime al diyemiyorum artık adama aldiriyorim vermiyom çöpe gidiyo
0 oy
(27,307 puan) tarafından

Meyve suyu için cok erken

Doymayan bebek kilo almaz gelismez

Gelisimi yerindeyse soylenenleri takma

Benim kizim 4 aya kadar dengesizdi uykusu   ama sonradan duzene girdi

Zamanla.bekle her cocuk bir olmuyor

tarafından
Öyle evet doğru
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Bizim direk meme reddimiz olduğu için mama ile hayata başladık gündüz bir iki saat yorulsa da durabiliyor ayakta. Daha bir haftalık üstelik 
tarafından
Ay yerim ben onu ama bir dk meme reddi mi 1 haftalık diyorsun pes etme sen ver memeni
(13,203 puan) tarafından
Mememe bile sokuluyor ki kuzum. Kokusunda sakinleşmeye bile yanaşmıyor. Faranjit oldu ağlamaktan 3 günlükken sesi kısıldı. Çok üzüldüm ama.
0 oy
tarafından
Merhaba öncelikle lütfen kimseyi dinleme. Benim bebeğim 14 aylık ve 1 aydan itibaren herkes aç bu çocuk diye yorum yaptı. Ama sütüm vardı  millet yorum yaptıkça stres oldum. Şimdi çok şükür hepsi bir tarafa gitti de bebeğime istediğim gibi bakıyorum. Sende öyle yap. Dinleme kimseyi
tarafından
İşte sütüm var zatenama bağıra bagirada sütüm var demek istemiyorum aynen dediğin gibi
tarafından
Söyleme de zaten..emin ol nazar değer.
0 oy
(826 puan) tarafından
Aç kalsa kilo alamazdı canım gelişim geriliği mutlaka olurdu benimki de o aylarda uyumadı gündüz açlıkla alakalı değil tekrar dalamıyordur uykuya 
tarafından
Cooooooook sagoooool
(826 puan) tarafından
Rica ederim başkalarının dediklerine bakma sen çok mu endişe ediyorsun ara Dr una sor yada ebeye sor etraf bilmiş dolu onların zamanıyla bizimki aynı değil
tarafından
Gidicez zaten az kaldı doktora
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Kızım 2.5 aylık mama da kullanıyoruz ama yine uyumuyor. Sadece geceleri uyuyor. 3 ay atağı olabilir. Yani açlıkla alakası yok aç olsa ağlar zaten
tarafından
Yani evet ama gelde anlat
(3,107 puan) tarafından
Aman boşver agzi olan konuşuyor he he de geç

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 331 göst.
18 Ekim 2022 Aile kategorisinde Bn bir anneyim (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,112 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Minigimm (1,525 puan) tarafından soruldu
0 oy